PDA

View Full Version : Hunting Spear



Nekron
16-12-2011, 15:12
Witam!
Mam propozycję dotyczącą hs. Wpadłem na ten pomysł gdy kupiłem sobie go za horendalną cenę (10sc), skilowałem do 22 distance i hity były małe i często nie trafiałem. Ma on atk.20 i def.8.
Mianowicie chciałbym jedną z tych zmian:

1.zamiast atk.20 atk.30 lub więcej :)
2.podczas noszenia +5 distance :)
3.podczas noszenia trafienie +25% :)

20 atk. na taką broń z anni to sporo za mało można by odjąć 8 shielda a dodać ataku :( .
Nikt już go nawet nie bierze z anni.
Zanim będziecie mnie obrażać ( 10sc za hs to za dużo) to chce napisać iż na początku dawałem 5sc i stopniowo podwyższałem ceny, na 9sc ktoś się odezwał.

Nie powinien być on tylko do skilowania, czemu nie expić nim?

Czemu niby tylko main ma być ulepszany?

piszcie które zmiany byście chcieli w hs najbardziej z tych 3 propozycji, nie zaznaczajcie co popadnie, zastanówcie się którą odp. zaznaczyć (ankieta jednorazowego wyboru) . :)

Logest.
16-12-2011, 15:25
Witam!
Mam propozycję dotyczącą hs. Wpadłem na ten pomysł gdy kupiłem sobie go za horendalną cenę (10sc), skilowałem do 22 distance i hity były małe i często nie trafiałem. Ma on atk.20 i def.8.
Mianowicie chciałbym jedną z tych zmian:

1.zamiast atk.20 atk.30 lub więcej :)
2.podczas noszenia +5 distance :)
3.podczas noszenia trafienie +25% :)

20 atk. na taką broń z anni to sporo za mało można by odjąć 8 shielda a dodać ataku :( .
Nikt już go nawet nie bierze z anni.
Zanim będziecie mnie obrażać ( 10sc za hs to za dużo) to chce napisać iż na początku dawałem 5sc i stopniowo podwyższałem ceny, na 9sc ktoś się odezwał.

Czemu niby tylko main ma być ulepszany?

piszcie które zmiany byście chcieli w hs najbardziej z tych 3 propozycji, nie zaznaczajcie co popadnie, zastanówcie się którą odp. zaznaczyć (ankieta jednorazowego wyboru) . :)

Sonda jest do dupy.
Nie zgadzam się i gdzie to mam zaznaczyć?

Mr Fsza
16-12-2011, 16:18
można trochę zwiększyć atak ; d celność masz przy większych skill disc.

Angelo
16-12-2011, 17:31
*Opcja nr 2 jest kompletnie nieprzemyślana. Dodatkowe 5 skilli nie umożliwi efektywnego expienia. Obrażenia nadal pozostaną zbyt niskie.

*+25% celność- j.w. W jaki sposób graczom ułatwi grę trafianie z częstotliwością bliską 100% przy śmiesznych obrażeniach? Nadal jedyne wykorzystanie to trenowanie distance fighting. Wówczas interesuje Cię ilość wystrzelonych pocisków, a nie częstotliwość zadawania obrażeń (chyba mylisz wersje gry ^^). Dlatego najłatwiej skilluje się na 1lvl, gdy nie zadajesz DMG potworkom- chyba, że masz dostęp do trainera.

*Pomysł ze zwiększeniem ataku wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Wartość przez Ciebie zaproponowana jest jednak nie do przyjęcia. Atak 30+ to przesada. Proponuję atak ustanowić na te 30; max 32- nie pamiętam ile w tej wersji Tibii ataku mają zwykłe speary, które traktuję jako swoisty punkt odniesienia. HS powinien mieć wyższy atk. Nie można ustanowić ataku przesadnie wysokiego, ponieważ wówczas HS stanie się zbyt potężną bronią. Pamiętajmy, że mówimy o rooku.
Def można ustanowić na poziomie symbolicznych 5 punktów, bądź nawet całkowicie usunąć.

Popieram Twoje stanowisko- trzeba HS ulepszyć. Prawdopodobnie przy wprowadzaniu HS do gry ten item miał służyć jedynie do treningu. Ty chcesz z niego zrobić broń do expienia. Wydaje mi się to dobrym zastosowaniem- w końcu "Hunting spear" oznacza w wolnym tłumaczeniu "Włócznię do polowania". [ Proszę nie pisać, że "w takim razie przy pomocy sca powinniśmy robić przejścia przez skały" xD]

Lethornek
16-12-2011, 17:43
Zapomniałeś dodać w ankiecie " nie chce zmian "
Przedmiot ten został stworzony do skillowania ale przecież możesz sobie też w nim expić, nikt Ci nie zabroni :p

Nekron
16-12-2011, 18:27
atak normalnego speara (30) powinieneś nauczyć się czytać, napisałem w tym kontekście: z atk.20 zmiana na atk.30 lub ponad 30
miałby wtedy, np. 30atk 31atk 32 atk itd.

Angelo
16-12-2011, 18:48
To Ty powinieneś nauczyć się czytać :P Wyraźnie napisałem co uważam o 30-32 atk. Odniosłem się do stwierdzeń "ponad 30" "30+". Są one mało precyzyjne; nie wiadomo o jaką konkretną wartość Ci chodzi. Czy masz na myśli broń, która może zostać [powtórnie] wprowadzona na rook, czy op itemka w stylu. Uw. Od razu napiszę: nie, nie jest oczywiste o jaką wartość Ci chodzi.

Takanori~
16-12-2011, 19:37
owszem, ta celnosc to lekka kpina... Wiec jestem za podwojeniem celnosci, ale nic innego, poniewaz ta bron bije z dystansu i mozna miec jednoczesnie shield wiec jak na ta wyspe to lekkie przegiecie....
@edit
poprawka. Celnosc moim zdaniem powinna moim zdaniem wynosic na 10 rzutów z 6. Wiec poprawka o jakies 12% powinna być akurat.

Zarexoholik?
16-12-2011, 22:46
Podbijam. Przedmiot, który jest praktycznie bezużyteczny. Atak powinien być między 30, a 35.

`Palldino
16-12-2011, 22:53
nie potrzebne ;p najlepiej to go usunac z rooka hehe

Angelo
17-12-2011, 23:49
Nikt więcej się nie wypowiada. Przy tylko 1 głosie na NIE pozwolę sobie zrobić podsumowanie:
1) zwiększyć częstotliwość udanych trafień (o dość znaczną wartość)
2) zwiększyć atak do tych ~32/33
Teraz pozostaje czekać na wypowiedź kogoś z Ekipy:)

Magnatek
18-12-2011, 00:12
zostaw tą spire i rook w spokoju , zastanawiasz się troszke nad tym co chcesz napisac? wystarczajacym + jest ze bijesz z dysta i sie niekonczy... to jest rook czlowieku. jestem na NIE

Angelo
18-12-2011, 00:19
@up: wszystko zależy od tego jak spojrzysz na ten przedmiot. Mam na myśli to, że może zostać potraktowany jako przyrząd do skillowania (prawdopodobnie jako taki został wprowadzony), bądź też jako broń. Wówczas nie ma zastosowania. Popieram założyciela tematu: ulepszenie przyda się. Trzeba jednak dobrze to zrobić- obrażenia nie mogą być zbytnio wysokie. Podana przeze mnie wartość ataku jest propozycją (wysnutą i popartą przez moich poprzedników w tym temacie) :) Cenię Twoje zdanie, poparte argumentami. Być może ktoś jeszcze się wypowie?
Bardzo mile widziana będzie wypowiedź kogoś z ekipy- czy w ogóle jest szansa na ulepszenie tego itemka

IljaWaleriewiczKowalchuk
18-12-2011, 10:32
No przydałoby się powiększyć, bo też słyszałem skargi.

Arcano Druid
18-12-2011, 12:41
No to pozdro skoro taka bronia c**ja sie wali ;d

Wiecej ataku i heja ;p

Xzaz!t
18-12-2011, 13:34
Zwiększyć atk i będzie ok ;)
Bo naprawdę ta broń jest ****** :(

Sinisther
18-12-2011, 13:44
No przydałyby się jakieś zmiany w HS:p

TeDoo
18-12-2011, 13:50
Tak! dać więcej ataku 35~ bo teraz bieganie z nim nie ma sensu ;/

Legendoos
18-12-2011, 14:22
Wystarczy zwiekszyc atak i bedzie git

Angelo
18-12-2011, 14:33
Samo zwiększenie ataku nie rozwiąże problemu. Trzeba też zwiększyć częstotliwość zadawania obrażeń (tzn. mniej missów)

Wieczny Knightt
18-12-2011, 14:34
Jestem na nie sondzie nie ma takiej opcji wiec nic nie zaznaczyłem ; )

Joogi
18-12-2011, 14:40
Jak chcecie zwiekszyc atak z HS to trzeba powiekszyc tez atak z Ripperki, bo ona chyba wiecej ma. Ja jestem za, bo nie da sie expic z hunting spearem, bo wiekszosc hitow to nie trafia ;x

Angelo
18-12-2011, 14:48
@Joogi- HS: 20/8; R Lance: 50/15, 15% crita.
Zgadzam się z poprzednikami: samo powiększenie ataku nie wystarczy. Trzeba też zadbać o celność.

elmO.
18-12-2011, 16:18
Juz pisałem kiedyś taką propozycję ale nic z tego nie będzie :) za dużo osób z ani tego nie bierze bo nie opłaca się tego sellać później bo mało osób chce kupić a jak już chcą kupić to sellaja po 9~~ sc

Angelo
18-12-2011, 16:30
Tym bardziej trzeba to zmienić:) Akurat to nie wymaga dużego nakładu pracy.

Poiwo
18-12-2011, 21:47
nie no na rooku i tak jest już łatwo jestem na nie .
zostało było nikomu to nie przeszkadzało kupiłeś nie możesz sprzedać ? czy coś i płaczesz bo myślisz że jak zwiększą atak to zyska na wartości ? sorry ale tak to wygląda jestem na nie - ciesz się ogólnie że się nie kończy .

Bern
19-12-2011, 10:59
Hmm hunting spear jak na item z anni jest i to o dużo zasłaby, proponuje zwiekszyć mu celnosc i troszke atak :)

Magnatek.
19-12-2011, 12:29
Ja jestem za propozycja 25% celnosci chociaz z tego sie niebije.
Zalezy od lvl i skila troche jak celujesz.

Soi
19-12-2011, 17:02
25% celnosci, prawie same missy wchodza... :/ trzeba to ogarnac, bo jest to nieoplacalny przedmiot, no chyba, ze ktos akurat skupuje.

jaca772
19-12-2011, 18:24
Może jeszcze exori wprowadzić na rooku??

Tygrys
21-12-2011, 15:48
Jeśli już coś zmieniać, to ew. dodać ataku jedynie. Max +10, czyli Hunting Spear będzie miał 30 ataku, tak jak ma zwykły spear.

Jednak nie mam pewności w 100% czy zostanie to zmienione, nie mniej jednak przekażę Mortiis'owi, aby zwiększył atak HS.

Ernestus
21-12-2011, 15:56
Jeśli już coś zmieniać, to ew. dodać ataku jedynie. Max +10, czyli Hunting Spear będzie miał 30 ataku, tak jak ma zwykły spear.

Jednak nie mam pewności w 100% czy zostanie to zmienione, nie mniej jednak przekażę Mortiis'owi, aby zwiększył atak HS.

ale po co sam widzisz ze malo osob go bierze , albo tylko do skilowania... zeby z brustow bic ... zawsze byl problem z "trafianiem " ze spira a ze ten sie nie konczy to jest jego atut 'w sumie to myslalem ze z tym hs i ripperka tylko o to chodzi zeby skilowacc ;s bo jak zmienice 'trafianie" to nie bedzie oplacalo sie z g boltem lazic ;]

Angelo
21-12-2011, 15:59
@Ernestus: HS jest dostępny tylko na rooku. Nie porównuj g bolta do R lance. R lance jest ZNACZNIE słabszy (a trafia bardzo często).

Logest.
21-12-2011, 16:30
@Ernestus: HS jest dostępny tylko na rooku. Nie porównuj g bolta do R lance. R lance jest ZNACZNIE słabszy (a trafia bardzo często).

No dobra masz Hs na rooku, robisz noobchara- odpalasz mc przekładasz sobie i wychodzisz nowym charem na maina:confused::confused::confused::confused:

Angelo
21-12-2011, 16:36
@Logest.-oczywiście masz rację, ale nie to było istotą "sporu". HS nawet po ew. zmianie będzie nieporównywalnie słabszy od r lance, która jest słabsza od g bolta ;) HS na rook jak i main nie da się nazwać bronią- co stramy się uczynić ;)

Ernestus
21-12-2011, 17:46
@Logest.-oczywiście masz rację, ale nie to było istotą "sporu". HS nawet po ew. zmianie będzie nieporównywalnie słabszy od r lance, która jest słabsza od g bolta ;) HS na rook jak i main nie da się nazwać bronią- co stramy się uczynić ;)

a nie moze byc zwyklym narzedziem do skilownia skoro i tak z brustow walicie? chcecie polepszyc hs to powinni polepszyc i ripperke przeciez to tez niekonczacy sie spir? ;[ albo polepszac obydwa albo zadnego
@ jak komus nie pasuje moze podlepic do wczesniejszego komenta

Angelo
21-12-2011, 22:45
@Ernestus- właśnie można by "walenie" jedyni z burstów zmienić i stworzyć alternatywę 1h bijącą na 1sqm.
Co do R lance- ona ma super celność, 15% criticala i 50 dmg- czyli tyle ile sca. Jest to znacznie wyżej niż zwykły spear, do którego porównujesz. Moim zdaniem to rozsądne rozwiązanie. Na main i tak nie bijesz z broni, tylko czarów. Dopiero g bolt/ uw u paladyna służy do walki.