PDA

View Full Version : Propozycja dotycząca reklamy serwerów



Bakubb
30-03-2014, 23:55
Siema wszystkim,

Moja propozycja odnosi się do pozyskania starych graczy, a co za tym idzie poprawienia statystyk online na wszystkich serwerach :DD W bazie tego forum znajduje się 20 231 użytkowników, aż się prosi o wysłanie masowej korespondencji na e-mails z reklamą serwerów. Koszty tego rozwiązania wynoszą 0 zł, wystarczy tylko trochę zaangażowania. Przyjmijmy, że 1/20 użytkowników wróci to powiększymy dotychczasowe grono o 1000 osób :P

Ps: Pomysł wziął się z tego, że przez długi okres mojej nieobecności w ciągu 4/5 lat nie dostałem żadnej wiadomości z waszego forum, dlatego wnioskuje, iż jeszcze czegoś takiego nigdy nie robiliście ...

Pozdrawiam Bakubb

dziq76plx3
31-03-2014, 00:06
A komu ma zależeć, żeby OTS miał jak najwięcej graczy? Administracji, czy wam graczom? Jak Mortiis/Tygrys nie reklamują tego servera jak kiedyś, to według mnie to oznacza, że mają wyjebkę już na ten server, ale co się dziwić, technologia idzie do przodu, gry też, kto będzie grał w takie piksele za te parę lat, jak nawet rl tibia już ma mniej graczy niż miała za czasów 8.0-8.1. Ja tam jestem na tak, ale pewnie będzie gadanie (o ile w ogóle Mortiis/Tygrys się wypowiedzą w tym temacie, a jest to szansa 0,000000000000000000000001%) że nie mają czasu.

Po drugie: gdzie sonda?

Sasha Rookslayer
31-03-2014, 00:06
Dobry pomysł, tak wysłać wiadomość mailową do tych 20000 osób, to zapewne ktoś zajrzałby na stare śmieci, a możliwe że wróciłby :)

Tylko czy Mortiisowi będzie chciało się to robić?
Oczywiście jestem na tak.
Trzeba coś myśleć na powiększenie liczby osób na forum, bo z dnia na dzień coraz mniej tych osób jest.

Rinson
31-03-2014, 07:23
Baza kont w grze jest większa, co za tym idzie korzystamy z e-maili przypisanych do konta w grze i tam wysyłamy wiadomości.
Trzeba wziąć pod uwagę też fakt, że część adresów jest już nieaktywna. Dodatkowo taki mailing jest lekkim obciążeniem serwera, więc nie możemy sobie pozwolić na bardzo częste wysyłanie wiadomości. Robimy to przy każdej 'większej' akcji :) Mailingi również są planowane.

Przystojniaczek
31-03-2014, 11:40
Oczywiscie ze jestem za ta propozycja kazda proba nabycia nowego gracza lub powrot starego jest dla serwera cenna a wiadomo im nas wiecej tym lepiej i przyjemniej sie gra :-)

Hokage
31-03-2014, 12:12
Jeśli komuś się będzie chciało to ok ale kto wchodzi na maila -.- Większość wbija tylko wtedy jak zakłada konto

Ale jestem na tak. zawsze jakaś reklama

Bakubb
31-03-2014, 13:28
Baza kont w grze jest większa, co za tym idzie korzystamy z e-maili przypisanych do konta w grze i tam wysyłamy wiadomości.
Trzeba wziąć pod uwagę też fakt, że część adresów jest już nieaktywna. Dodatkowo taki mailing jest lekkim obciążeniem serwera, więc nie możemy sobie pozwolić na bardzo częste wysyłanie wiadomości. Robimy to przy każdej 'większej' akcji :) Mailingi również są planowane.

Hmm Sądząc po twojej wypowiedzi za-przeproszeniem "gówno wiesz o życiu xD" Taka akcja obciąża forum w niezauważalnym stopniu wiem to, ponieważ mam swoją sieć serwerów Counter-Strike od 5 lat i nie jeden raz robiłem coś takiego. E-mail są rozsyłane w jakimś określonym czasie przy tak dużej liczbie użytkowników może to potrwać nawet tydzień :PP

Napisałeś też, że ''robicie to przy każdej większej akcji'' to dlaczego przez 4 lata żaden e-mail do mnie nie dotarł ? Nie znam się na bazie danych z tibii, ale najwyraźniej to co podobno robicie niestety nie działa, no chyba, że ręcznie wysyłacie do każdego użytkownika e-maila z prędkością 5 na dzień i jeszcze takowy e-mail do mnie nie dotarł xDDDDD

A jeśli chodzi o plany to nasi politycy w tym pięknym kraju też mają dużo zaplanowane, ale nic nie robią xD. Wniosek z tego taki, że przestańcie planować, a zacznijcie działać (::::::

L@be
31-03-2014, 21:44
Reklama by się przydała ale wysyłanie wiadomosci E-mail za dużo nie da bo większość ludzi juz po prostu z nich nie korzysta ;c

Domcio Old
31-03-2014, 22:56
Jestem na tak, reklama tego serva by się jak najbardziej przydała. Jakby było więcej ludzi na servie to może Mortiis i Tygrys by się zajęli tym servem :D

Crayon
05-07-2014, 13:08
A ja bym się zastanowił nad ciekawymi i wartymi uwagi spostrzeżeniami z tego (http://www.forum.toproste.pl/showthread.php?t=124720) tematu. Ta Twoja propozycja jest, no, niezbyt. Przede wszystkim z tego powodu, że to nie Facebook - udostępniamy za lajki. Ja oznaczam Ciebie, a Ty mnie.

'Boonek'
05-07-2014, 17:09
#Up ale to dobry temat jest, pokazuje jak duzo administracja robi XDDD 90% bioracych udzial w ankiecie jest na tak i co? gówno


#rinson nie dostalem takiego meila od kiedy tu gram wiec skoncz gadac kocopoly


#t spoko temat mimo tego ze z marca, dolaczam swoje tak