PDA

View Full Version : Opuszczanie domku.


Daburian
18-10-2017, 08:58
Moja propozycja jest taka aby dodać komendę !leavehouse. Dlaczego? A dlatego, że jeśli chcemy kupić jakiś inny domek trzeba pozbyć się aktualnego, tylko jest taki maly problem, a mianowicie nie da się go pozbyć, bo nikt nie chce domku za darmo, ani nikt nie chce go kupić.
Przekazanie domku drugiej postaci jest karane banem, więc nie ma opcji takowego opuścić.

@down
Równie dobrze można się włamać na konto i podejść na mc przekazując domek jakiejś noob postaci.
@edit2 Jeśli jest taka możliwość, to po wpisaniu komendy ! leavehouse wyświetlił by się komunikat, w którym trzeba byłby wpisać jakieś hasło, które sami byśmy zakładali przy pozyskaniu domku.

Sokol from West
18-10-2017, 10:00
Jak najbardziej na tak. Brakuje takiej opcji, a niektórzy np. po kupnie postaci mają problem z tym, że postać nagle ma domek i nie wiadomo gdzie. Przydałaby się taka opcja. Jednak pragnę zaznaczyć, że wymieniona przez Ciebie komenda ma też swoje minusy. Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? :) Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.

Malff
18-10-2017, 10:35
Jednak pragnę zaznaczyć, że wymieniona przez Ciebie komenda ma też swoje minusy. Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? :) Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.

Wszystko ma plusy i minusy, niestety ale tutaj jest to duży minus wprowadzenia tej komendy :(
Ale mimo wszystko jestem na tak, bo w dzisiejszych czasach sprzedać domek, który nie znajduje się w Capital City jest ciężko, a nawet bardzo ciężko, dlatego przyda się jakieś alternatywne rozwiązanie pozbycia się domku :)

Można wprowadzić taką możliwość u Notariusza, który pobierałby dodatkową opłatę za opuszczenie domku :confused:

Zarexoholik?
18-10-2017, 10:57
Pozbycie się domku na APO powinno być możliwe przy użyciu komendy, to chyba logiczne. Argumentacja, że ktoś może się nam włamać na konto i opuścić domek jest słaba. Szczególnie, że kwestia zabezpieczenia numeru i hasła do konta leży w naszym interesie i jasno mamy to opisane w regulaminie APO, który de facto powinien każdy znać, a co za tym idzie - stosować się do niego.

4. Każdy gracz jest odpowiedzialny za numer i hasło swojego konta. Ekipa APO nie ponosi żadnej odpowiedzialności za konsekwencje ewentualnej ich utraty.

Jestem na TAK!

Sir Avengo
18-10-2017, 12:53
Pamiętam że już kiedyś pojawiła się podobna propozycja jednak nie weszła w życie. Być może teraz będzie inaczej :) Jestem na TAK. Sam kiedyś miałem problem z pozbyciem się domku i takiej komendy bardzo brakowało.

Harakiri II
18-10-2017, 16:42
Jestem na TAK,
ja rowniez posiadam domek na COD, ktorego sie chetnie pozbede, a niestety nikt go nie kupi :(

Apendor
18-10-2017, 17:35
Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? :) Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.

Domek trafi wtedy na licytację, a to trwa - myślę, że w tym czasie będziemy w stanie odpowiednio zareagować.

Jestem na tak.

Hokage
18-10-2017, 21:21
juzod dawna taki cos powinni dodac bo gra malo ludzi i jest sporo fajnych domkow a tych chujowych nikt nie chce za darmo..

jestem na tak

Adam Czarodziej
19-10-2017, 11:58
Pisałem sam taką propozycję to Rinson napisał w temacie że jeśli chcemy się pozbyć domku to możemy się skontaktować z nim i on nam domek zabierze Mój temat (http://www.forum.toproste.pl/showthread.php?t=132693)

Jestem na tak.

Boonek*
24-10-2017, 10:50
Masz gosciu zajebiste pomysly, dziwie sie ze przez tyle lat nikt na to nie wpadl :soczek:


#tak

Mortiis
08-01-2018, 00:51
Cały bajer z opuszczaniem domku ma swoje problemy, po 1 co z itemami z domku? czy mają zapychać depo? zostawać w domku? znikać? co jeżeli ktoś wbije na konto i jedną komendą wystawi domek na licytację? kto będzie to odkręcał? od razu może komenda dla GM'a anulująca trwającą licytację? hasło odpada gdyż 90% ludzi je zapomni i będą spamy na maila "nie pamiętam hasła do opuszczenia domku"
Zastanowimy się nad tą propozycją, musimy to jeszcze dobrze przemyśleć...

Hakka
08-01-2018, 17:57
Może potwierdzenie jednodniowe opuszczania domku? :)

Daburian
08-01-2018, 18:40
W sumie już mnie to nie interesuje, ale co to za problem dodać taką komendę? Jeśli straciłeś chara to już Twój problem. Dałeś odebrać sobie postać to niech i domek sobie weźmie. Ja bym ignorował maile typu "Ktoś wszedł mi na konto i opuścił mój domek?!?!!!!! helPPP!!" Wielki mi wyczyn i przejmowanie się idiotami..

marcinek1831
09-01-2018, 16:52
@Zbędny komentarz od Administracji. W jakim toku myślenia idę? Wszystko robią żeby nie dodawać owej rzeczy pisząc, że jest dużo rzeczy na minus. Bo tamto i tamto. Oczywiście propozycja jest dobra, którą można by było wprowadzić. Oczywiście są minusy, ale można to w łatwy sposób wyeliminować. Jeżeli mamy RK do Postaci to jednocześnie można by było to wykorzystać, że by działało także do domku. Moją drugim podpunktem, który będzie to tego tematu jest to, że na stronie dodać zakładkę Hasło Domek czyli w tej zakładce będziemy mogli na dane konto dać hasło, które można zmienić na stronie ale potrzebny będzie RK czyli tak normalnie, ale na 1 konto będzie przystosowane 1 zmienienie oraz wysłanie 1 raz Hasła na Meila.

Bardziej wyjaśnione. Czyli, że na stronie będzie zakładka KOD Domek czyli będziemy mogli wygenerować kod, który będzie potrzebny do akceptacji sprzedania domku. Można go zmienić raz na 1 postać, a jednocześnie przy wyrobieniu sobie tego hasło wyśle to się na pocztę. Myślę, że da radę to zrobić. Miłego dnia Życzę. :)

@up. Nie rozumiem tego, że administracja napisała: Co z itemami? Ale z jakimi? Skoro pozbędziemy się owego domku to chyba jasne, że oddamy go w stanie pustym :D

Ps. Nie wiem czy dałoby radę zrobić taką rzecz gdy ktoś będzie chciał wpisać komende z innego ip, np. mamy ip 1111.1111.1111 [który ciągle używamy] a zaloguje się z nie wiadomego powodu na ip 22222.22222.2222222 i będzie chciał sprzedać domek to nie będzie można, ponieważ komenda nie będzie działać. Bo będzie pisać, ze zalogowano z innego ip :D

Voltan
09-01-2018, 17:39
Co do przedmiotów to tak się składa, że może ktoś je zostawić. Tak jak pisał Mortiis, musimy przemyśleć sprawę i zastanowić się nad każdym aspektem. Jeśli ktoś chce się pozbyć domku może pisać do mnie jak i do każdego innego SGMa lub wyżej. Może to być poprzez pw, rrv lub nawet w formie listu w grze. :) Po prostu to, że dana osoba jest właścicielem domku musi być jednoznaczna.

Elew
13-01-2018, 14:38
Cały bajer z opuszczaniem domku ma swoje problemy, po 1 co z itemami z domku? czy mają zapychać depo? zostawać w domku? znikać? co jeżeli ktoś wbije na konto i jedną komendą wystawi domek na licytację? kto będzie to odkręcał? od razu może komenda dla GM'a anulująca trwającą licytację? hasło odpada gdyż 90% ludzi je zapomni i będą spamy na maila "nie pamiętam hasła do opuszczenia domku"
Zastanowimy się nad tą propozycją, musimy to jeszcze dobrze przemyśleć...

a co jak ktoś wbije na konto zabierze przedmioty i zrookuje postać? kto to będzie odkręcał? Każdy dba o swoje konto więc to problem tej osoby, przedmioty podczas opuszczania domku mogłyby zostać, nowy właściciel najwyżej by je sobie wyrzucił.

Mortiis
16-01-2018, 21:30
Najlepsza propozycja jest od Voltana, proszę napisać do niego w tej sprawie, jak będzie widział, że jest to uporczywe to wprowadzimy komendę dla graczy, dzięki za propozycję.