PDA

View Full Version : Bossy Ahmedowe - poprawki


NoTricks
19-11-2017, 23:18
Witam,
od momentu wykonania przeze mnie Ahmeda, miałem okazję już kilkanaście razy brać udział w wypadach na Bossy, które są 'nagrodą' za wykonanie wszystkich misji. Pomijając kwestie loot'a, którego fragmenty można podziwiać w tym temacie: KLIK (http://www.forum.toproste.pl/showthread.php?t=135109) oraz lichego exp'a, ostatnim czasem zauważyłem tendencję pewnych zmiennych, mających wpływ na uczęszczanie na owe Bossy. Chciałbym korzystając z okazji naświetlić ten temat oraz poddać dyskusji potrzebę ingerencji na te zmienne, aby uczynić grę bardziej satysfakcjonującą.
1. Wymagane przedmioty
Temat przedmiotów można rozpatrywać w kilku kwestiach. Kiedyś wydawało się, że hota rook jest przesadą jak na przywołanie Ahmeda, jednakże alternatywy takie jak dodanie jej do loot'u na najeździe Ank, możliwość zdobycia z St. Petera (:eek:), Nightbane, wyniesienie z rook'a w jakiś sposób umożliwiło odwiedzanie tego Boss'a (kij z tym, że jedyny rar jaki do tej pory wyjęty został z niego, był na darmowym najeździe:glaszcze:). Przez chwilę był problem ze zdobyciem Eagle Shield'a, lecz dodanie go do loot'u z Demented Dwarf'ów również umożliwiło względne odwiedzanie tego Boss'a. Pink motyl w przypadku Noun'a nigdy nie był przeszkodą, więc komentarz zbędny. Na horyzoncie mamy kolejny problem - Pandemonium Armor (przywołanie Shamana). Z racji, iż Pandemka nie leci z wielu potworów (w dodatku łatwych) oraz jest stosowana przez większość graczy jako główna zbroja (i do amuletu), jej podaż na serwerze znacząco spadła (dodając do tego zużycie na przywołanie). Jeśliby uznać to za problem, to rozwiązania widzę następujące:
-zwiększyć częstość wypadania PA z Cave Skeleton, Master Atom'a, Fire Elemental,
-dodać PA do loot'u z Devil Atom'a lub czegoś innego (np. Water i Energy Elemental)
*-ewentualnie dodać możliwość zastosowania alternatywnego przedmiotu
Alternatywa w rozumieniu tej propozycji oznacza możliwość zastosowania innego przedmiotu, na stworzenie wybranego Boss'a. Idea ta jest o tyle dobra, że można w ten sposób zwiększyć popularność i cenę przedmiotów, z którymi trochę nie wiadomo co robić. Dla przykładu (tylko takie propsy):
-Pink => Rabbit Present,
-Eagle => Crystal Wand,
-Pandemonium Armor => Burning Heart,
-Hota Rook => tutaj nie ma sensownego przedmiotu, jednakże chcąc gubić UC z serwera można alternatywnie położyć 100uc. :zawstydzony:
Na chwilę obecną tyle w tej kwestii.
2. Event points'y
Jak wiadomo, obok przedmiotów wymaganych na przywołanie Boss'a, każda osoba nie ciągnąca za wajchę z itemkiem, winna jest również pozbyć się Event Points'ów o wartości odpowiednio 100/500/1000/3000. W bardzo nielicznych przypadkach wartość ta zostaje zwrócona przez nagrodę z zabicia Boss'a (w przypadku Ahmeda wynik wygląda na zasadzie -3000, +700). Dokładając do tego możliwość zaliczenia zgona, kicka lub innych cudów, diametralnie liczba Epts na postaci spada. W rezultacie zdarzało się, że ktoś po śmierci nie mógł już wrócić na arenę. Oczywiście ktoś powie, że Epts można zdobyć na PvP Evecie, jednakże trzeba mieć czas tam chodzić i mieć możliwość to jeszcze wygrać. :rolleyes:
Nie przedłużając - uważam, że może to być w przyszłości problem dla wielu graczy chcących pobawić się z tymi Boss'ami. Rozwiązania?
-można zwiększyć lekko Epts'y z Boss'ów,
-można dodać opcję do soków z motyli (po ostatnim Upie jakoś mniej tych wypitych vialek widać na podłodze, pewnie wyrzucają do kosza), aby dodawały jakąś liczbę Epts,
-inne? Piszcie.
3. Liczba Boss'ów
W mojej ocenie 4 Boss'y to skromnie, jak na nagrodę za tyle poświęconego czasu - w dodatku zaliczamy tam ostry WASTE, a przecież miało się opłacać tym, co to wykonają c'nie?
-St. Peter / Stiff / Son of Satan / Abbadon /Cuś innego?
Dodając kolejne Boss'y, znowu można zwiększyć atrakcyjność nieużywanych item'ów takich jak:
-Magic Mace, Cursed Cowl (ostatnio mamy ich wysyp), Ripper Lance, Pharo Sword (w sumie czasem ktoś to jeszcze potrzebuje na skarbiec), inne.

Na omawianym terenie przydałyby się 2 skrzynki depo. ;s
To tyle na chwilę obecną, w tym luźnym tekście/propozycji zmian. Oczywiście najbardziej wiarygodne będą zdania osób, które wykonały Ahmeda. Pozostałe zapewne będą nie-niowały.
Pozdrawiam
------------------------------------------------------------------------------------------
@Squid
Co do sondy - nie chciałem się rozdrabniać na 6 opcji (albo ktoś ogólnie jest za, albo nie, zostaje zawsze możliwość dodania komentarza), nie wiem dlaczego robi Ci to teraz różnice, skoro zawsze jesteś na nie (wystarczy, że zaznaczysz to 1x) ;)
1. Widocznie nie zrozumiałeś przekazu ogólnego - nie jesteś graczem, więc masz inny punkt widzenia. 10 PA na godzinę? Mi nie spadła PA od 2 miesięcy, a biłem trochę potworów, z których to leci, również Cave. Biłeś 2k? A nie był przypadkiem wtedy loot x3? No właśnie ;)
Pisząc o alternatorach miałem na myśli głównie PA, ale podałem również dla pozostałych Boss'ów przedmioty o podobnej wartości.
2. Szybka analiza - każdy ma 5 szans w tygodniu na zdobycie około 200pkt za wypad, z tym że trzeba trafić w odpowiednią godzinę. Daje to okrągłe 1k epts/tydz., tyle aby jednorazowo wybrać się na Shamana, kk.

No nic, trzeba poczekać, aż pozostali na 19%tkach zrobią tego Ahmeda i więcej osób zacznie zauważać omawiany problem (~6-8miesięcy), wtedy coś zrobisz.
moim zdaniem te bossy powinien zabic kazdy solo bez problemow, wkoncu to nagroda. Nie lepiej zrobic aby bily %%?? Bo tu znowu bez ek sie ich nie zabije..
Noun'a można ustać bez problemu, Bonza RP od 2k+ powinien ustać, ms/ed od 3k+, Shaman składa 3,7k RP, Ahmed lubi przysiać za ponad 70k. Poza tym, tu chyba nie chodzi o to, aby to solo bić ;s

Sunarrem
19-11-2017, 23:41
na moje to bossy Ahmedowskie powinny napewno dawac wiecej EXP jak i za zabicia tak i za klik w cialo

Co do twojej wypowiedzi, nic nie powiem. Gdyz ahmeda nie wykonalem

Wlasnei zabilem 1122 lvl rook, 1 bossa ahmedowskiego za samo zabojstwo tego moba dostalem 50% expa + 8% za klikniecie w cialo , bilem tego bossa bez speeda . Zajelo mi to 40 min

@Squid
a czemu owe moby daja tak malo expa ??
moze niech daja ciut wiecej lvl, chociaz to przyciagnie ludzi do wykonania tego ahmeda ?

@Hide
na roku ze speedem taki 1100 lvl potrafi dostac 80% lvl za zabicie tego bossa z ahmedowskich misji

Squid
19-11-2017, 23:42
W związku z tandetną sondą jaką wykonałeś byłem zmuszony zaznaczyć "nie" - ponieważ większość nie przypadła mi do gustu.

1. Hota od zawsze leciała z Saint Petera, tylko z bardzo niskim chance ;) Pandemonium armory lecą wystarczająco często - wystarczy trochę chęci. Nie rozumiem dlaczego przydałoby się zwiększyć częstotliwość - chciałbyś loocić 10 pandemek na godzinę? Chyba nie o to w tej grze chodzi.

PS. Polecam zrobić trochę kamieni filozoficznych na cave skeletony - można trochę wyciągnąć, tym bardziej takim lvl jakim Ty masz ;) 2k ed nieźle szło ;o

Co do alternatoróyw również nie rozumiem - pinki lecą z tylu mobów, że zdobycie kilku jest dosłownie pstryknięciem palcami, eagle można również lajtowo zdobyć, pandę można bezproblemowo lootnąć... A to, że do Ahmeda potrzebna jest HOTA jest pewnego rodzaju ogranicznikiem. Takie 100uc to kwestia chwili dla takiej ekipy, a HOTA? Nie tak łatwo. ;)

Normalnie niektórzy chcą kupić wszystko na trade zamiast ruszyć dupę z temple na normalnego respa coś lootnąć... Szkoda gadać...

2. Z tego co kojarzę, to event pointy się zdobywa już za sam udział (nawet za ostatnie miejsce), nie musisz wygrywać PvP Eventu ;) Eventów już i tak jest pod dostatkiem, a cały czas jest płacz, że nie ma co z tymi punktami robić!!! :D
To w końcu jak to z tym jest? Brakuje ich, czy jest nadmiar? ;)

3. Jeśli już robić kolejne bossy to NOWE zarówno na rooku jak i na mainie ;)

Harakiri II
19-11-2017, 23:51
1. Moim zdaniem potrzebne przedmioty sa OKi.
2. Epointsy tu sie zgodze Bossy to jest nagroda nie powinnismy wychodzic na nich na"-"
3. Nie jest, az tak zle, ale przydadza sie jakies inne bossy do tego ahmeda.

Zaznaczylem na tak, ale moim zdaniem te bossy powinien zabic kazdy solo bez problemow, wkoncu to nagroda. Nie lepiej zrobic aby bily %%?? Bo tu znowu bez ek sie ich nie zabije..

Anmus
20-11-2017, 00:07
1. Częstotliwość wypadania przedmiotu o nazwie helmet of the ancient powinien ulec powiększeniu. Chodzi głównie o potwora Nightbane oraz potwory najazdowe w mieście Ankaros.
2. W ogóle nie rozumiem tej logiki, wchodząc na bossa powinieneś dostawać albo więcej albo mniej punktów, a nie wiecznie mniej. Plus istnieje możliwość zgona i co wtedy? :v
Załóżmy, że za wejście na Bonza zabiera nam 500 punktów to polecam, aby zrobiono opcje, abyśmy dostawali losowo od 250 do 1000 punktów. Gdzie tu logika, aby wchodzić na potwory i być ciągle stratnym? Przecież te potwory to nagroda. :v
3. Nowe bossy powinny być, lecz bez przesady, aby potwory normalne pod expa nie odeszły w zapomnienie jak to było na Rookgardzie..Jeśli już robić kolejne bossy to NOWE zarówno na rooku jak i na mainie ;)

Lepiej zastanów i pomyśl 5 razy zanim dodasz jakiekolwiek bossy, serio. Rookgard całkowicie już spierdzieliłeś.. Wszystkie potwory, na których się expiło poszły w zapomnienie.. Aktualnie liczą się tylko antyczne potwory i bossy tam występujące - szkoda, wielka szkoda, więc teraz uważaj co robisz. :v


#temat
Jestem na tak. Szkoda, że Squid nie pojmuje tego, że te bossy występujące w zamku na Ankaros to nagroda za ciężkie, monotonne zadania u Ahmeda.. Chyba o tym zapomniał. :v

Adam Czarodziej
20-11-2017, 03:50
1. Częstotliwość wypadania przedmiotu o nazwie helmet of the ancient powinien ulec powiększeniu. Chodzi głównie o potwora Nightbane oraz potwory najazdowe w mieście Ankaros.
2. W ogóle nie rozumiem tej logiki, wchodząc na bossa powinieneś dostawać albo więcej albo mniej punktów, a nie wiecznie mniej. Plus istnieje możliwość zgona i co wtedy? :v
Załóżmy, że za wejście na Bonza zabiera nam 500 punktów to polecam, aby zrobiono opcje, abyśmy dostawali losowo od 250 do 1000 punktów. Gdzie tu logika, aby wchodzić na potwory i być ciągle stratnym? Przecież te potwory to nagroda. :v
3. Nowe bossy powinny być, lecz bez przesady, aby potwory normalne pod expa nie odeszły w zapomnienie jak to było na Rookgardzie..

Skoro Ci się nie opłaca chodzić na dane bossy/potwory to nie chodź na nie proste ciągle wam coś nie pasuje to za rzadko leci (hota) to znowu coś narzekasz na zwrot za wejście na Ahmed'a a wchodzą na najazd ank do 10k lvla
#temat
Jestem na tak. Szkoda, że Squid nie pojmuje tego, że te bossy występujące w zamku na Ankaros to nagroda za ciężkie, monotonne zadania u Ahmeda.. Chyba o tym zapomniał. :v

Skoro Ci się nie opłaca chodzić na dane bossy/potwory to nie chodź na nie proste ciągle wam coś nie pasuje to za rzadko leci (hota) to znowu coś narzekasz na zwrot za wejście na Ahmed'a a wchodzą na najazd ank do 10k lvla jesteś w stanie w chuj hajsu wyciągnąć gdyż leci shaman skirt/maska i inne itemy + od chuja kasy więc nie narzekajcie już bez przesady najlepiej aby co restart w temple leżały hoty i reszta itemów potrzebna do wejscia na bossy ahmedowskie. Nikt też wam nie kazał wykonywać owego questu.

#t
jestem na nie.

Goatee
20-11-2017, 07:22
Skoro Ci się nie opłaca chodzić na dane bossy/potwory to nie chodź na nie proste ciągle wam coś nie pasuje to za rzadko leci (hota) to znowu coś narzekasz na zwrot za wejście na Ahmed'a a wchodzą na najazd ank do 10k lvla jesteś w stanie w chuj hajsu wyciągnąć gdyż leci shaman skirt/maska i inne itemy + od chuja kasy więc nie narzekajcie już bez przesady najlepiej aby co restart w temple leżały hoty i reszta itemów potrzebna do wejscia na bossy ahmedowskie. Nikt też wam nie kazał wykonywać owego questu.

#t
jestem na nie.

Ot to, temat wyjaśniony.

Skończcie w końcu płakać o tego Ahmeda. Bobasy nauczyły się, że z każdego bossa musi być pierdyliard profitów? To już robi się trochę żałosne xd

#
Ogólnie jestem na nie, nie mam questa, robić go nie będę no i w ogóle szkoda czasu. Niech zostanie tak jak jest a najlepiej to niech w ogóle usuną hote z rooka lecaca z mobow na mainie.

Hide
20-11-2017, 15:01
Skoro Ci się nie opłaca chodzić na dane bossy/potwory to nie chodź na nie proste ciągle wam coś nie pasuje to za rzadko leci (hota) to znowu coś narzekasz na zwrot za wejście na Ahmed'a a wchodzą na najazd ank do 10k lvla jesteś w stanie w chuj hajsu wyciągnąć gdyż leci shaman skirt/maska i inne itemy + od chuja kasy więc nie narzekajcie już bez przesady najlepiej aby co restart w temple leżały hoty i reszta itemów potrzebna do wejscia na bossy ahmedowskie. Nikt też wam nie kazał wykonywać owego questu.

Jeżeli jest jakiś quest dodany to właśnie po to, żeby go wykonać więc tłumaczenie, że nikt nie kazał go wykonywać można zkwitować "po co go dodawali? dla beki?". Założe się rónież, że jakbyś go wykonał miałbyś takie samo zdanie co WSZYSCY którzy go wykonali.

Na rook'u ile dostają expa za boss'y? po 2-3% ? : )

15:37 Petromancer Aka Merranus: [17]: ale za dwa pierwsze bosy znajomi na 1100 lvl mowili, ze dostaja po po 80% lvl czyli 160% za dwa bosy

A mi wpadnie max 10% za to samo ^^ hahaha

Hokage
20-11-2017, 15:42
2400 rookman dostaje za ehmeda ponad lvl a ja 7% XDDDDDDDD
Sa pvp eventy ale jeśli często się chodzi na bossy to brakuje pkt.
Chodzimy na nihtbane ale jakoś chota nam nie spadła (z 20 zabitych) Może zrobisz tak jak na rooku że na jakiejś arenie mają bossa z którego leci niebieski motyl i można chodzić co godzinę za free i próbować? (nie jak na mainie że trzeba wbić x lvli żeby nalocic shadow crystali dla 4 typa)
Często chodzę na cave szkielety ale chyba został osłabiony lot bo dawniej częsciej sypały pandy i bh (uwierz squidzie ze tak było) a teraz nic
Nie wszystko jest takie łatwe jak Ty to piszesz (pstryknięciem palcami hahaha)

Ci którzy nie wykonali questa niech sobie darują to śmieszne wypowiadanie się i głosowanie na nie bo nie mają o tym zielonego pojęcia.

jestem na tak

#niżej
standardowo jestes noname który nie wykonał questa a najwięcej ma do gadania. Zobaczymy jak te "pół ots'a" wykona ahmeda czy będą chodzili na bossy i nie będą płakać

Orson_Pall
20-11-2017, 15:54
Jestem na nie, jak Wam się nie podoba to na te bosy nie musicie chodzić. Pół OTSa wykonuje ahmeda (wystarczy zobaczyć ile osób kupuje nutki) więc nagroda w postaci satysfakcji za wykonanie najgłupszego questa na całym serwerze jest wystarczająca i nie potrzeba nic zmieniać.

Standardowo w ramach ułatwiania wszystkiego na OTSie proponuje dodanie questu na GMa

@wyżej: wole być noname na serwerze tibijskim niż być znanym z bycia zjebem

EbooW
20-11-2017, 16:14
Ta nowe bosy na rooku
Dodanie wejścia na Ahmeda za sc lub motyl ..

Squid
20-11-2017, 17:03
@Squid
Co do sondy - nie chciałem się rozdrabniać na 6 opcji (albo ktoś ogólnie jest za, albo nie, zostaje zawsze możliwość dodania komentarza), nie wiem dlaczego robi Ci to teraz różnice, skoro zawsze jesteś na nie (wystarczy, że zaznaczysz to 1x) ;) Akurat można być za jedną kwestią, a wobec drugiej być przeciwny :) Część propozycji jest "ok", ale tylko część.
1. Widocznie nie zrozumiałeś przekazu ogólnego - nie jesteś graczem, więc masz inny punkt widzenia.
Tak? Ciekawe...
10 PA na godzinę? Mi nie spadła PA od 2 miesięcy, a biłem trochę potworów, z których to leci, również Cave. Biłeś 2k? A nie był przypadkiem wtedy loot x3? No właśnie ;)
Biłem i bez loota x3. I nie było problemów z lootnięciem pandy czy bh. Jedynie golden bolta jest ciężko lootnąć. Widocznie Twoje 'trochę' to 10-15 i oczekujesz już pandemki. Bo przez 2 miesiące można serio sporo ich lootnąć siedząc nawet godzinę dziennie :)

2. Szybka analiza - każdy ma 5 szans w tygodniu na zdobycie około 200pkt za wypad, z tym że trzeba trafić w odpowiednią godzinę. Daje to okrągłe 1k epts/tydz., tyle aby jednorazowo wybrać się na Shamana, kk.
Zawsze możesz być tym dającym przedmiot ;) Dopiero był płacz, że nie ma co z punktami robić a teraz chcą ich jeszcze więcej :eek::eek:

No nic, trzeba poczekać, aż pozostali na 19%tkach zrobią tego Ahmeda i więcej osób zacznie zauważać omawiany problem (~6-8miesięcy), wtedy coś zrobisz.
Możliwe, że dodam trochę expa ;)

1. Częstotliwość wypadania przedmiotu o nazwie helmet of the ancient powinien ulec powiększeniu. Chodzi głównie o potwora Nightbane oraz potwory najazdowe w mieście Ankaros. I frytki do tego.
2. W ogóle nie rozumiem tej logiki, wchodząc na bossa powinieneś dostawać albo więcej albo mniej punktów, a nie wiecznie mniej. Plus istnieje możliwość zgona i co wtedy? :v
Załóżmy, że za wejście na Bonza zabiera nam 500 punktów to polecam, aby zrobiono opcje, abyśmy dostawali losowo od 250 do 1000 punktów. Gdzie tu logika, aby wchodzić na potwory i być ciągle stratnym? Przecież te potwory to nagroda. :v
Gracze byli niepocieszeni, że z każdego Piotra otrzymuje się klucz przez co można chodzić w kółko - stąd też nie dostajesz pełnej sumy punktów jaką wpłaciłeś - musisz dołożyć coś od siebie.


15:37 Petromancer Aka Merranus: [17]: ale za dwa pierwsze bosy znajomi na 1100 lvl mowili, ze dostaja po po 80% lvl czyli 160% za dwa bosy

A mi wpadnie max 10% za to samo ^^ hahaha
Hmmm... "Znajomi mówili" :D
A mi znajomy mówił, że znajomy znajomego ma koronę na rooku.
Dla porównania:
1st BOSS
rook hp: 4400000 exp: 30000000 = 6.81 exp/hp
main hp: 6050000 exp: 50000000 = 8.26 exp/hp
2nd BOSS
rook hp: 4950000 exp: 35000000 = 7.07 exp/hp
main hp: 11550000 exp: 125000000 = 10.82 exp/hp

Może to dlatego, że Ty zabijesz bossa solo w kilka minut, jemu zejdzie 15-20 minut (do tego na speedzie 50 czy tam 55%)? :) Może to też różnica poziomów i exp potrzebny na zdobycie poziomu? Może chciałbyś zdobyć 25% na swoim lvlu za zabicie rata jak to ma miejsce na pierwszym poziomie (bo w tej chwili tak wygląda Twoje porównanie)? :)
A mi kolega pisał, że jak expił swoim 30 ed to kumpel mu blokał ots kinga a ten bił z wanda i sd i jak zabił to zdobył 120 poziomów...
Tu też będziesz płakał nie zważając na nic, że ktoś dostał awans o 120 poziomów, a Ty za najlepszego moba dostajesz przypuśćmy 20%?

Najpierw radzę porządnie przebadać sprawę ;)

2400 rookman dostaje za ehmeda ponad lvl a ja 7% XDDDDDDDD

exp: 50000000
2400 poziom potrzebuje 287400400 expa na zdobycie poziomu ;) Więc nawet ze speedem tyle nie ściągnie zabijając go SOLO. Więc nie wiem skąd Wy te bajki bierzecie XD
Mając 796 lvl Squidem w tej chwili zabijam Ahmeda rook (bez speeda) mając 100% do kolejnego poziomu. Otrzymałem 164% (na prawie 800 lvl!!!) więc na 2400 lvlu to będzie kropla w morzu potrzeb XD

Sa pvp eventy ale jeśli często się chodzi na bossy to brakuje pkt.
Chodzimy na nihtbane ale jakoś chota nam nie spadła (z 20 zabitych) HOTA leci z średnio co 25-30 nightbane, więc się nie dziwię, że nic nie spadło. Jakbyś zabił ze 100 i nic to wtedy moglibyśmy mówić o pechu.
Często chodzę na cave szkielety ale chyba został osłabiony lot bo dawniej częsciej sypały pandy i bh (uwierz squidzie ze tak było) a teraz nic
Nie wszystko jest takie łatwe jak Ty to piszesz (pstryknięciem palcami hahaha) Kwestia farta - tym się rządzi losowość. Raz będzie leciało normalnie, raz poleci 3 pod rząd a innym razem nie lootniesz nic przez długi czas ;)

Namalowany
20-11-2017, 22:54
Zrób jakaś stałą nagrodę za wykonanie questu w postaci jakiegoś itemku a te bossy niech będzie fajny dodatek, ludzie poświęcili dużo czasu na ten quest a nie mają jakieś satysfakcjonującej nagrody, dawno nie było dodawane coś do eq może jakiś magiczny plecak albo amulet który daję ataki magiczne lecz nie chroni przed śmiercią czy coś.