PDA

View Full Version : Propozycje eventów


UlaKrasula
08-01-2018, 14:07
Siemanko ! piszę do was z propozycją aby urozmaicić troszeczkę rozgrywkę . Mianowicie chodzi o to by dodać różne Eventy typu : Double exp , Double Lot oraz parę jeszcze innych ale o tym za chwilę . Pewnie wielu z was powie ale po co przecież i tak duże lvle są po co im ułatwiać lepsze jest to niz x 10 więcej przy maratonie na 15 min . Bo dodając tylko same nowe Questy ludzie je zro0bią i po chwili nie ma znów co robić tylko expić zwłaszcza te H-Lvl. Zauważcie to że na Rl-u kiedyś nie do pomyślenia było 1k lvl a teraz jest i nikt nie płacze dodatkowo są dodane XP-boosty które płaci się real kasą bądź cc i nie ma spiny . Co do samej propozycji proponuje dodać :

1-2 w miesiącu :

Double Exp Weekend : Dostajemy podwójnie experience za pogtwora Przykład ( za nila dostajemy 4.29 mln expa podczas Double dostaniemy 8.58 mln)

Double Loot Weekend : Dostajemy podwójną szanse na zdobycie przedmiotu z potwora Przykład ( aby dropnąć burning heart z cave skieleta potrzeba 100 przy double lot wystarczyłoby zabić 50 )

dodatkowo Eventy co tydzień :

co poniedziałek : 10-20% ( w zależności od adminów ) więcej many podczas użycia manasów.

co środę : 10-20 % ( w zależności od adminów ) więcej hp z exury lub uha dla każdej profesji.

oczywiście więcej pomysłów jest ale zdaje się że te Eventy na sam początek wystarczyłyby na trochę czasu . Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

//Apendor
Zadbaj na przyszłość o nazwę tematu, która jednak mówi coś o treści posta.

Sasha!
08-01-2018, 14:12
Bez przesady, nie ułatwiajmy tak gry.. Po drugie, Mortiis nie ma czasu na takie eksperymenty w postaci zwiększenia mocy uha czy też manasa.. Nie pomyślałeś, że musiałby to zrobić, a następnie włączać ręcznie?

Co do Maratonu to powinien on się odbywać raz w miesiącu - Squid proponował coś, że zrobi zautomatyzowany event odnośnie zwiększonego expa, niestety chyba zapomniał. Co do podwójnej zdobyczy z potworów - bardzo dobry pomysł. Już dawno powinno to wejść w życie, tak jak z Maratonem expa. Raz/ dwa razy na miesiąc. ;)

Sokol from West
08-01-2018, 14:15
Ludzie, bez przesady. Nie za dużo tych ułatwień chcecie? Jaki większy exp, jaki większy loot(kasy na serwerze przecież jest pełno)?! Momentami to jest tak, że dać Wam palca, to chcecie od razu całą rękę. Jak dla mnie jest dobrze, jak jest teraz - jedynie mogliby coś z tymi maratonami ogarnąć, bo to katastrofa, a reszty bym w ogóle nie zmieniał.

Jestem na nie.
!stop

Apendor
08-01-2018, 14:44
co poniedziałek : 10-20% ( w zależności od adminów ) więcej many podczas użycia manasów.
To może być dobry pomysł, reszta mnie w ogóle nie przekonuje. Jeżeli chodzi o expa, są kwadranse maratonu organizowane co jakiś czas, jest tyle kasy na serwerze, że zwiększanie loot rate'u mija się z celem, a zwiększanie siły uha/vity zaburzy balans profesji na czas trwania eventu.

oczywiście więcej pomysłów jest ale zdaje się że te Eventy na sam początek wystarczyłyby na trochę czasu
Jeżeli faktycznie masz więcej pomysłów, to je tutaj przedstaw. Być może ktoś jeszcze ma jakąś ciekawą wizję na to jak urozmaicić rozgrywkę?

Tiki Tenii
08-01-2018, 14:46
@up
panowie/przedmioty jadalne spokojnie..... Krasula dała tylko przykłady z których administracja może zaczerpnąć pomysły na stworzenie eventu....

@t
#tak
Moim zdaniem warto by wprowadzić jakiś nowe eventy przykładowo:
-lot x2 (co 1/2miesiąc-e, dajmy na to 2h) - było by to czymś nowym i ciekawym.
-więcej eventów typu przynieś jakieś itemki,

Co do expa to na nie... jest już kwadrans niech tak zostanie :)

@edit
jest tyle kasy na serwerze, że zwiększanie loot rate'u mija się z celem

można zrobić przykładowo jakąś loterie, kasa ucieknie - nie muszą być od razu same full eq i 10k dni pacc, tylko jakieś rar itemk typu wither bootsy, hot z +5% speda

tak na szybko wymyślone: dodawać jakieś przedmioty którye będzie można kupić (u npc/na jakiejś aukcji) dajmy na to 3sztuki (np "szynka" nazwana np. "kawałek sasha"), które nie wnosiły by nic do rozgrywki tylko by były przedmiotami "kolekcjonerskimi"

Hokage
08-01-2018, 16:12
Z tym expem x2 co jakiś czas to był by fajny pomysł bo na dużym lvlu trzeba trochę expić żeby coś wbić...

Co do propozycji z lotem to raczej nie bo jest sporo kasy na serwerze (chyba że dla mniejszych lvli)

Zaznaczyłem tak ale i tak tego nie wprowadzą ;/

C9 Fanboy
08-01-2018, 16:15
każde cykliczne wydarzenie z double exp/lootem przyciągnie ludzi na serwer, ale my przecież wolimy grać w 50 osob. :)

tak, jest 2018 grajmy jak ludzie.

noe89
08-01-2018, 16:35
Racja ze lepiej grac w 50 osob i ciagle te same mordy od xx lat ktorym nic nigdy nowego nie pasuje.
Moim zdanie powinno to byc w zamian za wybijanie automatycznego najazdu na ank, ktory powinien startowac co poniedzialek 1-2 razy w miesiacu. Nagroda za wybicie tego w jak najszybszym tempie zalezalaby od dnia lub szczescia np . wybicie rajdu we srode wtorek wiazalo by sie z nagroda do konca tygodnia lub do piatku w zaleznosci od administracjii. Jak kolega zaczal mogloby to byc na zasadzie expa/skili/mlvla/dropa(nie wszystko na raz tylko 1 z tych rzeczy) lub dodatkowe jakies mini bosy po wybiciu swojego przedzialu lvlowego dla graczy ktorzy meczyli sie z wybijaniem tego.

Ale nie lepiej trzymac na servie ludzi ktorym ciagle cos nie odpowiada jak server proponuje jakies dodatki lepiej grac jak jest i dokladac do utrzymania(moze i tak nie jest ) ale widzac po ilosci graczy i checi do gry to watpie zeby przyciagnac nowy graczy ktorzy bede chciali tu grac gdzie erver rozwija sie w zolwim tempie bez smarowania(jesli sie rozwija)

Goldenka
08-01-2018, 16:40
Proponował bym coś w stylu world eventów na rl gdzie gracze sami mają wpływ na rezultat, np jeżeli gracze oddadzą npc x ilośći jakiegoś itemka po resie przez ileś tam godzin mamy np lepsze manasy o 15% oraz 5% więcej expa, taki event np można by powtarzać co tydzień/dwa.

Inny pomysł np: Zaklinanie jakiegoś posągu przez graczy poprzez punkty duszy, po zebraniu xx souli uruchamia się auto najazd jakiegoś potworka.