PDA

View Full Version : Problem z kompem.



Oxidosiss
30-05-2008, 19:56
Witam, otóż mam problem, od jakiś 2h wyłącza mi się komp na 30 min.
Gram podniecony w cs świetne staty, więc zamierzam zrobić screena a tu kicha :(
Jak się włącza, to szybko pokazuje się niebieskie okienko i znika.
Można powiedzieć że się nie wyłącza, tylko resetuje.
Wie może ktoś o co chodzi , lub miał podobny przypadek?

Mariox
30-05-2008, 20:02
Może Ci wentylator nawala i procesor się przegrzewa a płyta główna automatycznie resetuję komputer.
Spróbuj wyciągnąć na chwile baterie (tak na 30 min) i potem znowu ją włóż może to coś da. Jeśli nie to tak jak mówiłem nagrzewa Ci się procek;)
Ewentualnie może masz jakiś syf na dysku sprawdź sobie antywirusem.

Angel Death
30-05-2008, 20:32
Ten niebieski ekran to pewnie BSOD, radził bym zrobić formata (tak, lekarstwo na wszystko w Windowsie , zresztą profilaktycznie powinno się robić formata raz na trzy miesiące)przy okazji sprawdź temperatury od razu po włączeniu komputera i w stresie a po trzecie to wsiąść odkurzacz i wydmuchać cały kurz.

Mc Maciek
30-05-2008, 20:55
Przyczyny mogą być różne, miałem podobną sytuację, więc napiszę Ci, co było u mnie brane pod uwagę:

1. Uszkodzony lub zbyt słaby do danego procesora zasilacz

2. Uszkodzony cooler procesora (tak, jak pisał ktoś wyżej)

3. Brak maści odprowadzającej ciepło na procesorze (właśnie to było u mnie główną przyczyną)

4. Zabrudzony komputer od wewnątrz (jak już ktoś wyżej napisał, wyodkurzaj dokładnie komputer z kurzu i przeczyść przede wszystkim styki na pamięci RAM)

5. Uszkodzony dysk twardy

6. Uszkodzona płyta główna (sprawdź, czy nie brakuje, albo nie jest uszkodzony jakiś kondensator na płycie, czy nie jest ona przypalona (przez niepoprawne chłodzenie) i czy nie są uszkodzone jakieś ścieżki (trochę żmudna robota))

Jeśli się komputer w ten sposób resetuje, to najwidoczniej się przegrzewa, w BIOS'ie ustawia się temperaturę, powyżej której komp się sam resetuje... Jeśli za jakiś czas zacznie Ci się resetować przy ładowaniu systemu, to znaczy, że uwalony jest na 90% procesor...

Oxidosiss
30-05-2008, 21:33
Dzięki, no ale tak jak Angel pisał formata zrobie, a płyte wymieniałem tydzień temu.
Myśle że to poprostu przegrzanie, dzięki za info pozdro ;]

Plener123
31-05-2008, 22:18
Ja mam,że np po 3-4h komputer sam sie restartuje.Gdy tak jest zawsze wewnątrz odkurze dokładnie komputer i jest juz normalnie.Też powinieneś spróbować,lub wyżej wymienionych sposobów.

niebanujberafitorozumiesz
01-06-2008, 21:27
Dzięki, no ale tak jak Angel pisał formata zrobie, a płyte wymieniałem tydzień temu.
Myśle że to poprostu przegrzanie, dzięki za info pozdro ;]

nie maniacz tyle, idz na dwór ;o

Topic : hyhy miałem tak tyle razy, ze szok xD.. Niebieski ekran i biale literki jakies huje muje dzikie weze.. no wiec albo jakas nowo zainstalowana gra przerywa dzialanie windowsa (ja tak mialem jakies 3miechy temu, 2tyg od kupna nowego kompa), albo ci sie cos spalilo w kompie albo cos takiego ;].. z tym nic nie zrobisz, musisz oddac do sprawdzenia ;].

Piko
10-06-2008, 22:43
ja miałem identyczne problemy tylko że mi się komp jak wyłączył to po 4-5h odpalał. Powiem ci tak: Ja wyciągnełem cały wentylator + radiator wyczyściłem dokładnie i jeszcze raz smaruje specjalną pastą. Mi to pomogło.