PDA

View Full Version : Pora?ka Fedora Emelianenko



Obama
27-06-2010, 12:08
Hmm.. myslalem, ze Fedor Emelianenko juz nigdy nie zostanie pokonany, a tutaj niespodzianka....

news:


Po dziesięciu latach panowania w światowym MMA w wadze ciężkiej fenomenalny Rosjanin Fiodor Emelianenko (31-2) został pokonany przez brazylijskiego mistrza Jiu-Jitsu, Fabricio Werduma (14-4-1), podczas gali Strikeforce "Fedor vs. Werdum". Najdłużej panujący w rankingach zawodnik MMA i uważany za najlepszego fightera bez podziału na kategorie został w końcu zmuszony do poddania. Mistrz wagi ciężkiej legendarnej japońskiej organizacji Pride, która wyniosła ten sport na wyżyny popularności konkurując z amerykańską UFC, był jej twarzą i wizytówką. Jednak tym razem musiał zejść pokonany ze sceny.


Stało się to w pierwszej rundzie po kapitalnej akcji Fabricio i błędzie Rosjanina, który trafił rywala w stójce i położył go na deski, ale uderzenie i celne oko tym razem zawiodło Rosjanina. Cios nie był za mocny i przy próbie dobijania Brazylijczyka - ten po drugiej próbie założył duszenie nogami i próbował wyciągnąć dźwignię. Tak złapany w pułapkę Fiodor Emelianenko za późno zaczął reagować na fenomenalną akcję i unieruchomiony nie mógł uderzeniami rozbić tej pułapki i po chwili poddał walkę! Stało się niewyobrażalne dla fanów MMA i mit niepokonanego Rosjanina legł w gruzach! To ogromne zaskoczenie, chociaż wielu fachowców przewidywało, że przy błędach i sprowadzeniu walki do parteru Werdum ma spore szanse na wygraną nad wielokrotnym mistrzem świata Sambo. Było widoczne że jest wspaniale przygotowany do tego pojedynku i walczył bez widocznego stresu, w odróżnieniu od Rosjanina, który wyglądał jak człowiek nieobecny myślami przed walką.

Ja osobiscie mysle, ze Fedor go po prostu zlekcewazyl. Jestem ciekawy jak bedzie w rewanzu.

LINK DO WALKI: LINK (http://www.youtube.com/watch?v=AiafAacTW14)

Habemus Papam
27-06-2010, 12:25
Hm.. oglądałem walkę i naprawdę to wynikało z małej nieuwagi Fedora, a nie z umiejętności jakie posiadał Werdum.. dał się złapać na duszenie krzyżowe z którego już nie mógł wyjść.. To miała być ostatnia walka Fedora w tym roku.. Myślę i na to czekam, że jednak Fedor nie załamie się porażką i będzie chciał rewanżu.

Simi
27-06-2010, 15:11
Tutaj macie lepszy filmik. Polski komentarz, HQ - http://www.youtube.com/watch?v=d_1mEZgO3RE

Co do walki, zajebisty fuks Werduma. Widać jak jeden submission może zakończyć w 1st rundzie walkę. Czekam na rewanż Fedora z Werdumem.

Google
28-06-2010, 03:37
Oglądałem walkę w TV z soboty na niedzielę, do teraz jestem w ciężkim szoku.
Nie spodziewałem się, że dożyję tego momentu, momentu gdy Fiodor odklepie.
To w sumie pierwsza bezdyskusyjnie przegrana walka Fedora, MMA bywa nieprzewidywalne.

Bez względu na wynik walki Fedor jest moim idolem, każdemu może powinąć się noga.
Zupełnie niepotrzebnie zlekceważył swojego przeciwnika, Brazylijczyk bardzo dobrze to wykorzystał.

Scoop
28-06-2010, 04:51
Oglądałem większość walk Emelianenki i nawet mi to nie przeszło przez myśl, że zawodnik jego klasy może przegrać z kimkolwiek. :/

Liczę na rewanż i jestem pewien, że jeżeli do niego dojdzie Fedor wygra. :)
Dodam jeszcze iż mimo to, że przegrał i tak jest legendą i najlepszym zawodnikiem MMA na świecie. :)

ViVuSeK
28-06-2010, 08:33
Nie myślałem ,że padnie lecz tak sie stało...Spodziewałem się ,że kiedyś widziałem to w TV ale było zajebiaście.
Czekam na rewanż i myśle że tym razem Fedor wygra~!

ajee
28-06-2010, 14:35
Moja reakcja była taka że mi się spociły ręce jakieś dziwne kurde ciarki po plecach i w brzuchu......


Wg mnie to był fart Werdum założył mu trójkątne duszenie bo ten go olał Fedor nie raz już wyrywał się z duszenia a tutaj nie wiem...



Ja go nie skreślę a nawet powiem więcej dla mnie i tak jest najlepszy!

Widać to było nawet w walce tyle że niepotrzebnie go zlekceważył......:/




FEDOR LEGEND.

Merol
07-07-2010, 23:52
Fedor to jak mówicie legenda MMA, podobnie jak M. CroCop.

Fedor nie zlekceważył walki, kiedyś w końcu musiał być ten 1 raz, a kiedy i na jakim kanale rewanż ?