PDA

View Full Version : Win 7 (Vista) Niektóre Xp Brak Screenów


W&^
14-09-2010, 23:23
Dostaliście bana, zrobiono was screnny, których nie macie?
Tutaj jest kilka porad które wam mogą pomóc.
Od razu mówię ze to nie mój poradnik(skopiowany, ale bardzo przydatny)
Ostatnio zdarzyło się to kilka razy i zacząłem się zastanawiać czy ludzie zmyślają, czy rzeczywiście tak jest. Poczytałem trochę na necie i rzeczywiście gracze mają taki problem i jest na to rozwiązanie!

Zaczynajmy więc:
1. Zanim zaczniemy, najpierw przede wszystkim:

Przeszukaj DOKŁADNIE w swoim folderze z cs'em podfolder cstrike (np.: C:/Counter Strike 1.6/cstrike ). Szukaj screenów pod nazwą mapy, na której robiono Ci ss. Tak więc dla przykładu: Grałeś na mapie de_dust i admin zrobił Ci je, więc screeny powinny znajdować się tam pod nazwą kolejno:
de_dust0000.bmp
de_dust0001.bmp
de_dust0002.bmp
de_dust0003.bmp
de_dust0004.bmp
Liczba screenów może być inna, ale przeważnie robi się ich 5!
Uwaga! By dokładnie przeszukać komputer używamy opcji START --> Wyszukaj. Każemy naszemu komputerowi szukać na calutkim komputerze pliku o nazwie, o której wspomniałem wcześniej, np.: de_dust0000.bmp (pamiętamy o podkreślniku "_" )
Dlaczego szukać wszędzie? Otóż zdarzyła się pewna sytuacja mojemu znajomemu: miał zainstalowanego drugiego cs'a gdzieś na dysku ukryty pod stertą innych folderów, gier i programów, a skrót na pulpicie prowadził właśnie do niego.
Poza tym - przeszukać cały komputer na pewno nie zaszkodzi, a my będziemy mieli pewność.

2. Jeśli przeszedłeś do tego punktu, oznacza to, że nadal ich nie znalazłeś.

Tak więc jedną z przyczyn może być fakt, że zainstalowałeś cs'a na dysku C: w folderze Program Files. Dziwne? Windowsy mają to do siebie, że próbują nam pomóc gdy nie trzeba... otóż, na Windowsach Vista i Windows 7 (nie zawsze na xP) system jest tak "miły", że udostępnia folder Program Files tylko programowi "Install Shield Wizard", więc jeśli jakiś program próbuje coś zapisać (w naszym wypadku CS) windows na to nie pozwala i ss'ów nie ma!
Tak więc by to naprawić wystarczy zainstalować cs'a w innym miejscu, najlepiej na innym dysku, no ale jeśli nie mamy to ostatecznie może być dysk C, tylko inny folder niż Program Files, np C:/Gry/Counter Strike 1.6

3. Nadal nie pomaga? Spróbujmy czegoś innego:

Czytaj ten punkt jeśli masz Windows Vista, albo Windows 7.

Naciśnij prawym przyciskiem na swój skrót od CS'a na pulpicie, wybierz właściwości.
Przejdź do zakładki "Zgodność" i zaznacz "Uruchom w trybie zgodności Win xP", a także "Uruchom ten program jako administrator". Kliknij "Zastosuj" i "Ok".
Dla przykładu dam zdjęcie (ten screenshot nie jest mój, bo ja nie mam Visty ani Win7...):
Dołączona grafika

4. Nadal nie działa? Jest na to jeszcze jeden sposób:

Reinstalujemy cs'a i instalujemy Patch'a v35.
Link do patcha: http://cs.rin.ru/fil...ch_full_v35.exe
I do cs'a (jakby ktoś nie miał): http://cs2.raid.ru/c...ull_v4+zbot.exe

Jak instalujemy patch'a? Po prostu klikamy ikonę instalki i postępujemy zgodnie z instrukcją. Ważne jest by zainstalować go tam gdzie mamy zainstalowany CS.
UWAGA!
NIE INSTALUJEMY DO FOLDERU CSTRIKE!

5. Jeśli dotrwałeś do tego punktu, to mam dla Ciebie smutną wiadomość. Nie wiem dlaczego nadal nie zapisują się u Ciebie ss LUB najzwyczajniej w świecie oszukujesz (chociaż to jest mało prawdopodobne, skoro zadajesz sobie trud i czytasz ten temat).


To tyle, mam nadzieję, że to pomoże paru osobom