User Tag List

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 21 do 34 z 34

Wątek: M jak Mortiis

  1. #21
    Nowicjusz Stilet's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Wersja gry ma ograniczenia w postaci grafik, więc ciężko byłoby o nowy w miarę wyglądający ekwipunek. Jedynie co bym widział to możliwość ulepszania przedmiotów - procentowe polepszanie statystyk danego przedmiotu. Kiedyś, około 10 lat temu Santano napisał ciekawą propozycje.

    Jest też inna opcja, wprowadzenie Custom Clienta z nowymi grafikami.. :>


    #temat
    Fajne te wszystkie posty. Mortiis na pewno je wszystkie przeczyta.
    Przecież to nie jest problem lol, można wycofać dany przedmiot z gry lub nawet zmienić mu grafikę, tak jak np było to z shield of empire które przed wprowadzeniem chyba leciała z urge xD


    Tak czy siak można se pisać i tak temat zostanie olany
    Stilet 3005-
    Telas 0-


  2. #22
    Zaawansowany NoTricks's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Capital City
    Posty
    114
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim użytkownikom za wypowiedzenie się w podjętym przeze mnie temacie. Niestety pragnę zauważyć, że mało kto z Was nie odniósł się do podstawowego pytania. Jako autor wątku pozwolę sobie odnieść się do (w mojej ocenie) najważniejszych wątków dotychczasowych ciekawych przemyśleń/pytań pochodzących z Waszych postów (wybaczcie brak szczegółowego cytowania):
    1. Do kogo powinna należeć władza nad serwerem?
    Mamy sprzeczność interesów, tj. władza i własność. Na ten moment obie funkcje ostatecznie posiada Mortiis (niestety). W mojej ocenie własność powinna należeć nadal do niego, ale władzę (czas/zainteresowanie/decyzyjność operacyjną) powinien dodatkowo posiadać ktoś jeszcze. Tutaj jednak zapewne pojawią się kwestie prawne (własność intelektualna, prawa autorskie itp.), ewentualnie zaufanie - może tutaj leży główny problem?
    2. Trolle i spamerzy gwoździem do trumny?
    W mojej ocenie to tylko jakiś tam element, który jest widoczny tylko poprzez słabą kondycję serwera. Trolle itp. były zawsze i wszędzie (gry mmo), a walka z nimi w sposób systemowy (angażując w to celowo administracje) to tylko walka z wiatrakami. Mając na uwadze nowych graczy (potrzebujących pomocy), można spośród bazowych/wieloletnich graczy, cenionych społecznie (doświadczenie/lata gry/pozycja/opinia), wyróżnić w jakiś sposób (podobnie jak wymienników na forum) tych dla nich "właściwych", aby stanowili "widoczne wsparcie" w wielu kwestiach (głównie informacyjnych), np. poprzez nacechowanie ich kolorem pomarańczowym w wiadomościach na g-c. Sposób wyboru takich osób pozostaje do dyskusji.
    3. Czy istnieją sposoby wywierania presji na Włodarza?
    Tych szukamy w tym temacie (jako czyn społeczny), w ramach którego mam nadzieje gracze oraz administracja wspólnie grają do jednej bramki? Jako gracze możemy ewentualnie zakładać tematy z zażaleniami/propozycjami zmian, ponieważ każdy z nas (w tym ekipa) wie, że są one tutaj potrzebne. Niewiele zmian było na przestrzeni czasu poważnie konsultowane społecznie (a szkoda), dlatego z punktu widzenia gracza main'a uważam, że serwer jeszcze nigdy nie był tak bardzo rozregulowany ekonomicznie (aż szkoda pisać szerzej na ten temat, ponieważ dawno temu pisałem pewne propozycje koniecznych korekt, a w efekcie tego topka i tak jakoś sobie z tym poradzi, lecz odbędzie się to kosztem nowych graczy, ale kogo to obchodzi? (: )
    4. Czy dla Administracji liczą się tylko posadki?
    Może tak, ale do tego potrzebni są gracze. Posadki dla posadek bez graczy mogą spowodować potrzebę banowania swoich postaci, a jaki w tym cel i radość? Klasyczne przysłowie prawi "Ryba psuje się od głowy" i myślę, że w tej sytuacji ewentualne uwagi do samej administracji wynikają właśnie z niego. Skoro nie ma przykładu (a bardziej reakcji) z góry, to po co oni mają coś robić? Były już tematy, w których się z tego tłumaczyli - czy my możemy jakoś pomóc administracji w wywarciu presji? Nie wiem, czy oni tego chcą? I czy jest sens?
    5. Czy faktycznie do wprowadzania potrzebnych (często drobnych) zmian istnieje konieczność udziału Mortiisa? Czy istnieje w tym obszarze luka kompetencyjna w ekipie?
    Jest to pytanie do osób z ekipy, ile rzeczy/zmian prostych są oni sami wprowadzić bez udziału np. Squid'a czy Mortiis'a? Zmiany w NPC, dropie, bossach (też nowych), questach itp., wykraczają poza możliwości reszty ekipy? Czy wszystko musi być zatwierdzane prze górę ("włodarza"), pomimo potrzeby popartej przez społeczność?
    6. Czemu właściciel ma tak wyjebane na swój serwer?"
    Serwer działa bazując na wieloletnim doskonaleniu, ekipa tego "pilnuje", kasa leci więc minimum jest realizowane (w myśl zasady "czy się stoi czy się leży?). Wiek, rodzina, praca itp., robi tutaj swoje, dlatego nie ma tego ciśnienia. Mimo to, chcemy, aby na kimś jednak było? W przeciwnym wypadku będziemy się tylko śmiać ze zdechlaka i na niego logować oczekując niczego (do tego śmiejąc się z tego faktu xD).
    7. Dodatkowe wsparcie finansowe serwera kluczem do zmian?
    Nie pamiętam, aby gdzieś został poruszony tematu braku odpowiedniego finansowania serwera - jeżeli takowy był proszę o informację (pomijam jakieś tam zbiórki). Zrzutka? Może i tak, ale na kogo i za co? Za to samo co do tej pory? Chyba nikt by się nie odważył. Nowa waluta APO za zł (shop)? Ok, ale co w zamian (trudny temat, ale mógłby doprowadzić do jeszcze większej destrukcji serwera). Wzrost ceny PACC? Ok, ale znowu - za co? Przy braku zmian i wzroście cen gracze przejrzą jeszcze bardziej na oczy, a kasa powędruje i tak na konto ... ?
    8. Czy w ekipie istnieją "prawdziwi GM'owie", typu Tygrys czy Santano do wprowadzania przełomowych zmian ?
    Nie wiem, może tak, może nie. Pytanie na ile tego typu zmiany są tutaj potrzebne na już? Z punktu widzenia naprawy serwera, jego kondycji i ekonomii uważam, że nie - a od tego powinniśmy zacząć. Bez tego nie ma co myśleć o innowacjach.

    Podsumowując, w kuluarach (nie tylko wśród graczy) dyskusje są bardzo destruktywne, pytanie czy/co z tym chcemy/możemy zrobić? Znajdzie się tu wiele osób, które wolą prostą wypowiedź Włodarza, "chłopy dajcie sobie spokój, zamykam ots za 6 miesięcy", niż to co trwa od ostatnich kilku lat. Zamknijmy działy opiniotwórcze dot. serwera na forum i oszczędźmy sobie wtedy czasu. Dlaczego tego typu tematy się pojawiają ogólnie? Prócz braku zmian na serwerze istnieje wiele "elementów" niedokończonych lub posiadających "ewentualne" znaczenie w dalszej rozgrywce. W związku z tym przy odrobinie przyzwoitości powinno moim zdaniem pojawić się jakieś stosowne oświadczenie, co dalej?
    Dyskutujmy dalej, a może ktoś nam się wybudzi?
    Ostatnio edytowane przez NoTricks : 11-04-2022 o 11:44
    Trickster [1 - ...] Fantasy & NWO
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.
    21/01/20 21:18 Gratulacje! Zdobyles 4000 poziom doswiadczenia.
    08/04/22 21:59 Gratulacje! Zdobyles 5000 poziom doswiadczenia.

  3. #23
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dyskutować można... tak jak Sasha napisał " na pewno przeczytają ten temat a tym bardziej się wypowiedzią"

  4. #24
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Wersja gry ma ograniczenia w postaci grafik, więc ciężko byłoby o nowy w miarę wyglądający ekwipunek. Jedynie co bym widział to możliwość ulepszania przedmiotów - procentowe polepszanie statystyk danego przedmiotu. Kiedyś, około 10 lat temu Santano napisał ciekawą propozycje.

    Jest też inna opcja, wprowadzenie Custom Clienta z nowymi grafikami.. :>


    #temat
    Fajne te wszystkie posty. Mortiis na pewno je wszystkie przeczyta.
    W grze jest jeszcze kilka "nieużywanych" grafik, są to między innymi: Amazon Helmet, Amazon Armor, Amazon Legi, z tego jak i z wielu innych grafik można zrobić ogromny quest, bo mamy do dyspozycji cały set, wystarczy chcieć
    Lecz wszyscy dobrze wiemy jak ten temat zostanie rozstrzygnięty
    Albo go jakiś moderator/admin zamknie bez odpowiedzi albo wszyscy umrzemy przed odpowiedzią Mortiisa.

  5. #25
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał    6   ° Zobacz post
    W grze jest jeszcze kilka "nieużywanych" grafik, są to między innymi: Amazon Helmet, Amazon Armor, Amazon Legi, z tego jak i z wielu innych grafik można zrobić ogromny quest, bo mamy do dyspozycji cały set, wystarczy chcieć
    Lecz wszyscy dobrze wiemy jak ten temat zostanie rozstrzygnięty
    Albo go jakiś moderator/admin zamknie bez odpowiedzi albo wszyscy umrzemy przed odpowiedzią Mortiisa.
    Co do "nowego eq" - proponuje może oddzielny temat i sondę?
    A propozycja nowego eq bardzo ciekawa.

  6. #26
    Średnio zaawansowany BadzmyPowazni's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    26
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wiecie w czym jest problem ?
    Kiedyś na apo bodajże 5 -6 lat temu sprzedawałem na trade podrobione przeceny na dobudówki do domków, po kilku min zgłosiła się potencjalna ofiara i kupiła ode mnie to za stosunkowa dobra cenę po czym kilka sekund później zostałem zbanowany - okazało się ze to był Santano na zwykłym graczu.
    Teraz nie ma tak zaangażowanych gm, wszelkie bany opierają się na filmikach konfidentów żerujących na podpier**iu innych graczy wcześniej ich prowokując i nagrywając obrazę poprzedzana prowokacja.
    To niszczy ten serwer po części - społeczność i ekipa.
    Jak ja dostaje bana na 1.5 msc za napisanie do gracza żeby się parcelem spakował i na ukraine to o czym my rozmawiamy…
    Także nic się nie zmieni jeśli podejście ludzi się nie zmieni i to głównie tych z ekipy, jak im się nie chce chociaż chwile w grze siedzieć to zawsze można zrezygnować…

  7. #27
    Nowicjusz Stilet's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał BadzmyPowazni Zobacz post
    Wiecie w czym jest problem ?
    Kiedyś na apo bodajże 5 -6 lat temu sprzedawałem na trade podrobione przeceny na dobudówki do domków, po kilku min zgłosiła się potencjalna ofiara i kupiła ode mnie to za stosunkowa dobra cenę po czym kilka sekund później zostałem zbanowany - okazało się ze to był Santano na zwykłym graczu.
    Teraz nie ma tak zaangażowanych gm, wszelkie bany opierają się na filmikach konfidentów żerujących na podpier**iu innych graczy wcześniej ich prowokując i nagrywając obrazę poprzedzana prowokacja.
    To niszczy ten serwer po części - społeczność i ekipa.
    Jak ja dostaje bana na 1.5 msc za napisanie do gracza żeby się parcelem spakował i na ukraine to o czym my rozmawiamy…
    Także nic się nie zmieni jeśli podejście ludzi się nie zmieni i to głównie tych z ekipy, jak im się nie chce chociaż chwile w grze siedzieć to zawsze można zrezygnować…


    O jezu jakie to prawidziwe co napisałeś, jakiś Loius nagrywa filmiki wcześniej prowokując i dostaje się tu bany, dla mnie powinno trzymać się tu graczy a nie banować na sile no ale coz tu administracja nic więcej nie umie oraz nie „może” prócz zrobienia najazdu i danie bana

    Grać się tu odechciewa, administracja za duży ma kij w 4 literach za stosunkowe blache rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Stilet : 14-04-2022 o 00:18
    Stilet 3005-
    Telas 0-


  8. #28
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No a jak polega jego taktyka? Pierwsze co robi lekko prowokuję a nie każdy ma nerw dac mu ignore. Potem temat się rozkręca i się chwali ze nagrywa?
    Po drugie administracja też powinna się NIM zająć, bo nie do pierwszej osoby pisze publicznie czy w grze czy na forum "zakaz expa, czy zakaz speeda" - nie mówie o sobie czy moich kolegach.
    Kim jest aby stawiać takie prawo, zakaz expa czy speeda?
    Ostatnio edytowane przez Dudo Wygnaniec Powrot : 14-04-2022 o 21:41

  9. #29
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    154
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stilet Zobacz post
    O jezu jakie to prawidziwe co napisałeś, jakiś Loius nagrywa filmiki wcześniej prowokując i dostaje się tu bany, dla mnie powinno trzymać się tu graczy a nie banować na sile no ale coz tu administracja nic więcej nie umie oraz nie „może” prócz zrobienia najazdu i danie bana

    Grać się tu odechciewa, administracja za duży ma kij w 4 literach za stosunkowe blache rzeczy

    Po pierwsze słowo błahe jest poprawne a nie "błache", więc zapraszam do słownika ortograficznego.
    Po drugie uważasz że banowanie na siłę jest za to że używasz bota i łamiesz tym punkt regulaminu? Spłakałeś się bo nagrałem parala z bota jak rzucasz i nagle wielkie halo bo prowokuję. Nedin obejrzał 3 filmy miał wystarczająco dowodów na Ciebie...

    [12/04/2022 17:15:33] Nedin -> Telas was banished because of Uzywanie macro/botow itp.

    Cytat Napisał Dudo Wygnaniec Powrot Zobacz post
    No a jak polega jego taktyka? Pierwsze co robi lekko prowokuję a nie każdy ma nerw dac mu ignore. Potem temat się rozkręca i się chwali ze nagrywa?
    Po drugie administracja też powinna się NIM zająć, bo nie do pierwszej osoby pisze publicznie czy w grze czy na forum "zakaz expa, czy zakaz speeda" - nie mówie o sobie czy moich kolegach.
    Kim jest aby stawiać takie prawo, zakaz expa czy speeda?
    Zakaz speeda, oraz zakaz expa to nic innego dla mnie jak to że gdy pojawiasz się na respie potworów próbując wykorzystać godzinny speed 50% ja przychodzę i Cię zabijam, to jest dla mnie zakaz mam do tego prawo to server PVP, nie pozdrawiam.

  10. #30
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    I nie bądź taki poprawny, bo w grze też popełniasz błędy tylko nikt tego nie będzie nagrywał czy udowadniał bo ty od tego jesteś
    I nie pierwszej osobie zabraniałeś expić, już zapomniałeś?

    cyt. "Ty to jesteś taki RUDY z tej bajki Lolka Ekipa - ani śmieszny ani fajny, i zauważ ze w tej bajcie tez nikt go nie lubi, a jak lubi to z łaski."
    Ostatnio edytowane przez Dudo Wygnaniec Powrot : 14-04-2022 o 22:19

  11. #31
    Gaduła Mordeczka69's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Miasto
    Usa
    Posty
    160
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Imponujące jest to jak bardzo Mortiis się przejął waszym płaczem

  12. #32
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mordeczka69 Zobacz post
    Imponujące jest to jak bardzo Mortiis się przejął waszym płaczem
    Naprawdę ktoś myślał, że Mortiis odpisze w temacie?
    Przecież on od dawna odpisuje tylko w tematach założonych w dziale z pacc ($$).
    @Mortiis
    Odezwij się jak będziesz sprzedawał ten chłam, dam Ci 150zł.

  13. #33
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie ma co tak histeryzować, wystarczy większa aktywność kadry, robić eventy co tydzień, czy maratony też, oraz wprowadzić wyczekiwaną "AKTUALIZACJE".
    I gracze wrócili by.

  14. #34
    Łowca postów Edward12's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Mortiis Odpowiedz co dalej z serwerem? Będzie to dalej tak wyglądało? Po rozmowie z kilkoma osobami, śmiem twierdzić ze 30+ osób by wróciło do gry jeśli byś zaczął zajmować się serwerem lub dał komuś władze, może ktoś by się tym zajął i rozwijał ten serwer. Od kilku lat to stoi w miejscu gdyby admini tak jak ty położyli lachę na ten serwer, to dawno już by nikt tu nie grał. Pozdrawiam i liczę że dasz kogoś kto będzie wprowadzał zmiany na tym serwerze i próbował to w jakikolwiek sposób rozwijać.
    King Jakub 2740-2749
    Ziomekp
    Damballa 4970-5077
    Spooky Shadow 5153-5210
    Astaroth 5467-5503
    Lord Boonek 4886-4916) 4974-4974

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni Post / Autor: 22-06-2009, 11:52
  2. Mortiis
    By StaryMistrzBorysiatko in forum Piaskownica
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 10-12-2008, 02:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •