User Tag List

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 21 do 40 z 40

Wątek: Jak sie uczycie ?

  1. #21
    Zaawansowany Dragon Slash's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Miasto
    Szydłowiec
    Posty
    65
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    "Zajebiście"
    Tyle co z lekcji
    Dragon Slash 1 - ???

  2. #22
    Mistrz konkursów Marcelllo's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Lublin ;P
    Posty
    2 069
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jedyne co robię to słucham na lekcji (nie koniecznie uważam xD). W domu jakoś nie umiem się uczyć i nawet nie próbuję zaglądać do zeszytu czy książki, po prostu odpoczywam w domu
    Efekt? Czerwony pasek na świadectwie Trzeba jedynie wiedzieć o co chodzi na lekcji, wybrać kierunek zgodny ze swoimi zainteresowaniami A jako, że lubię się bawić kabelkami, bateriami itp. to poszedłem na elektronikę

  3. #23
    Dirty Harry TuK!'s Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    955
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Srednia 3.5, technikum informatyczne.

  4. #24
    Master Atom! Ktoś II's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1 417
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem zmuszony do nauki i znalazłem kilka dobrych sposobów, aby coś szybko wleciało do głowy.
    Jeżeli muszę nauczyć się czegoś z geografii to zazwyczaj to, co mam w zeszycie lub w książce, przepisuje na oddzielną kartkę i pisząc samo mi wchodzi do głowy. Jestem wzrokowcem więc może dlatego.
    Słówka na agielski wchodzą mi dosyć szybko, mimo, że jest ich naprawdę bardzo dużo. Np. 300 słowek dziele na kilka części po 25 w jednej. Czytam to kilka razy, zasłaniam słówka które przeczytałem i tak w kółko. Potem zasłaniam tłumaczenie wszystkich słówek i nagle pamiętam je wszystkie
    Matematyka - tylko korepetycje i nauka w domu - robienie zadań, które były na korkach.
    Przedmioty zawodowe wchodzą mi same do głowy na lekcjach, bo mam dobrego nauczyciela.
    Marketing - wkuwanie na pamięć, czytając jakieś reguły po kilka razy.

  5. #25
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Miasto
    Kownaty
    Posty
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Talking

    Jeny a po co ci to jak kto się uczy?? Nikt ci nie pomoże w nauce musisz sam się uczyć.

  6. #26
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiks Zobacz post
    Jeny a po co ci to jak kto się uczy?? Nikt ci nie pomoże w nauce musisz sam się uczyć.
    Ale sposoby nauki się przydają drugiej osobie.

    Dla mnie jeżeli chcesz się efektowanie uczyć to powinieneś dopasować swój styl, np. jeżeli jesteś wzrokowcem to samo Ci zapamiętuje tekst, obrazek położony w jakimś miejscu, na kartce a potem sobie starasz to odtworzyć. Wzrokowcy też mogą się dobrze uczyć przy muzyce ;P

  7. #27
    Wszechobecny! Arcano Druid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Miasto
    يةيح
    Posty
    808
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Hehs XD
    Ja sie nigdy nie uczylem i sie nie ucze (Ew. jak naprawde brak ;]) I nie narzekam ;D bo problemow ze szkola to nigdy nie mialem i zagrozeniami

  8. #28
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    343
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem wystawionej oceny niedostatecznej(1) na koniec semestru/roku AŻ DO TERAZ wystawili mi z paru przedmiotów. W sumie to pierdole naukę olewam cały czas aż do grudnia i stycznia lub maja to wtedy oceny poprawiam. Zależy z czego bo przedmioty zawodowe same mi do bani wchodzą , matma nie ogarniam nic ale mam korepetycje teraz to lajt. Jak coś to uczę się kiedy rodzice patrzą tak to ściągi nakurwiam umiem dobrze ściągać wiec to mi się przydaje.

    Ściągi rządzą !

  9. #29
    Mastah! ViVuSeK's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    1 254
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jeśli jest mniej ważna praca tylko 2 razy przeczytam lekcję, a jeśli jest dużo materiału do nauki, jest jakiś sprawdzian lub test to się porządnie uczę. Najgorzej z Fizyką i Geografią, bo trójki będę miał na koniec I semestru, reszta przedmiotów to nic trudnego, najniższa ocena to 4. Ale efekty są, bo mam pod koniec każdego roku czerwony pasek na świadectwie .

  10. #30
    Bywalec ~Bocianex~'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    374
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał vide cul fide Zobacz post
    Nikt się nic nie uczy, każdy jest inteligentny sam z siebie i ma same 4-5, ***** krajowa elita na tym forum
    ZAL NOBA

    nie ucze sie nic,nie chodze do szkoly a jak chodze to nie slucham nic,mam prawie nie klasyfikowanie ale i tak bedzie pasek hehe

  11. #31
    Uzależniony Mortalix's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    777
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał vide cul fide Zobacz post
    Nikt się nic nie uczy, każdy jest inteligentny sam z siebie i ma same 4-5, ***** krajowa elita na tym forum
    Rzeczywiście ciekawe, bo ani się nie uczą, ani nie mają problemów z nauką, a dwóch zdań poprawnie złożyć nie potrafią. Inteligencji również próżno szukać. :-)

    #topic
    czytam-czytam-czytam-śpię-czytam-umiem
    Niezbyt skomplikowane.

  12. #32
    Łowca postów Styl's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    213
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał _woto_ Zobacz post
    Na lekcjach gadam, w domu sie nie ucze ale jade na 3,4,5 nie wiem jak ale jade
    odpowiedź jest prosta: chodzisz do gimbazy, w średniej już tak nie będzie


    zero zagrożeń 1 semestr, najwięcej trójek, pare dwójek, parę czwórek i 2 piątki ;p

  13. #33
    Łowca postów Old Shidishi's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Near ZmC
    Posty
    270
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Najwazniejsze:


    Ogólnie to mało się uczę, poprostu nie chce mi się średnia -3,38 3 kl technikum informatycznego
    Ostatnio edytowane przez Old Shidishi : 16-01-2012 o 15:23

  14. #34
    Uzależniony Brain's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Miasto
    Przemyśl
    Posty
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ktoś II Zobacz post
    Jeżeli muszę nauczyć się czegoś z geografii to zazwyczaj to, co mam w zeszycie lub w książce, przepisuje na oddzielną kartkę i pisząc samo mi wchodzi do głowy. Jestem wzrokowcem więc może dlatego.
    To samo. Gdy czeka mnie jakiś duży sprawdzian z historii czy biologii (o boże) pisze sobie główne definicje, daty jakieś zdania z książki na oddzielną kartke. Czytam raz i zapamiętuje. Jeśli chodzi o fizyke, chemie czy matematyke to mam 4, 5 bo jakoś liczenie i myślenie nad takimi zadaniami przychodzi mi łatwiej. Wole o wiele np. fizykę od polaka czy biologii. JOŁ

  15. #35
    Numer 1! Elderius's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Miasto
    Okolice Cz-wy
    Posty
    75
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja w domu sie nic nie ucze XD Nie odrabiam prac domowych, ew. jak sa jakies plakaty, za to mozna fajna ocene zgarnac ^^. Staram sie sluchac na lekcji, jednak koledzy potrafia poprzeszkadzac Jezeli temat jest totalnie nie w moim guscie, to po prostu opieram glowe o rece, zaslaniam oczy rekoma, i drzemie ;o Na koniec roku bylo niestety zagrozenie z chemii, poprawione na 2 :< Chemia najgorszy przedmiot :"( Ale sa i 5, z Maty, WueFu i infy Jestem leniem i tyle XD
    Jezeli juz cos naprawdze TRZEBA To wtedy biorę ksiazke i godzina uczenia, bez zadnej muzyki, najlepiej na dworze troche przerwy(5-10 minut) i znowu godzina, wejdzie Ci za 1. razem, gwarantuje ('.^)

  16. #36
    Zaawansowany Finderlow's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Miasto
    Nibylandia
    Posty
    64
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W szkole i poza nią na wardach. Oto moja metoda.

    A tak na serio. W szkółce nie uczyłem się praktycznie w ogóle, tyle o ile np. przed chemią bądź biologią.
    Oczywiście reguła ta nie dotyczyła matematyki z której chciałem być orzełkiem <3
    Obecnie na studiach miesiąc przed takim zjawiskiem jak sesja, siadam solidnie do książek (metoda rozpisywania sobie wiedzy w postaci "drzewek" według mnie jest najlepsza. Tworzysz sobie w ten sposób solidny, konkretny obraz tego, na co zwrócić uwagę w stopniu większym, a na co w mniejszym), bo to coś takiego jak maturka, tylko serwowana co pół roku (jakby ktoś nie wiedział, a na pewno znajdzie się niejeden...)

  17. #37
    Nowicjusz Nemo's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Finderlow Zobacz post
    W szkole i poza nią na wardach. Oto moja metoda.

    A tak na serio. W szkółce nie uczyłem się praktycznie w ogóle, tyle o ile np. przed chemią bądź biologią.
    Oczywiście reguła ta nie dotyczyła matematyki z której chciałem być orzełkiem <3
    Obecnie na studiach miesiąc przed takim zjawiskiem jak sesja, siadam solidnie do książek (metoda rozpisywania sobie wiedzy w postaci "drzewek" według mnie jest najlepsza. Tworzysz sobie w ten sposób solidny, konkretny obraz tego, na co zwrócić uwagę w stopniu większym, a na co w mniejszym), bo to coś takiego jak maturka, tylko serwowana co pół roku (jakby ktoś nie wiedział, a na pewno znajdzie się niejeden...)
    Uczę się w ten sam sposób...

  18. #38
    VIP Benn's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    701
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Normalnie sami geniusze na tym forum. Nic się nie uczą i dostają 3,4,5 (to ja nie wiem do jakiej klasy i szkoły musicie chodzić).

    Ja z lekcji prawie nic nie zapamiętuję, jestem samoukiem. Nauka zależy od przedmiotu. Np z Angielskiego i Francuskiego, piszę sobie all na kartce, każde słówko/wyrażenie pod sobą. Potem zakrywam wszystkie te słówka i po kolei czytam po polsku i angielsku/francusku, mówiąc
    np.
    speak - mówić
    Mówię to i zapamiętuję. Odkrywam kolejne słówko.
    put - kłaść
    Powtarzam od początku speak-mówić teraz czytam to put-kłaść i kolejne słówko/wyrażenie i znowu wszystko powtarzam od początku.
    Zazwyczaj z języka obcego dwie rundki takie jak zrobię, to już umiem słówka.
    Mam nadzieję, że ten sposób jakoś zrozumiały jest, inaczej wytłumaczyć nie umiem.

    Nauki humanistyczne wchodzą mi łatwo, (więc nie znam sposobu żeby dobrze się do nich przygotować) przeczytam raz czy dwa jakąś definicję i potrafię to napisać potem własnymi słowami, bez wkuwania na pamięć.

    Nauki ścisłe.... hmm tutaj uczę się na pamięć, i przygotowuję ściągi np na wzory.

    Jest wiele sposobów uczenia się. Większość mężczyzn jest wzrokowcami (tak słyszałem) więc można sobie podkreślać różnymi kolorami definicje w zeszycie i książce, mi to osobiście pomaga, ale używam tego sposobu jak jest jakiś większy materiał.

  19. #39
    Zaawansowany ManiQ's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    Przemyśl
    Posty
    118
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benn Zobacz post
    Normalnie sami geniusze na tym forum. Nic się nie uczą i dostają 3,4,5 (to ja nie wiem do jakiej klasy i szkoły musicie chodzić).

    Ja z lekcji prawie nic nie zapamiętuję, jestem samoukiem. Nauka zależy od przedmiotu. Np z Angielskiego i Francuskiego, piszę sobie all na kartce, każde słówko/wyrażenie pod sobą. Potem zakrywam wszystkie te słówka i po kolei czytam po polsku i angielsku/francusku, mówiąc
    np.
    speak - mówić
    Mówię to i zapamiętuję. Odkrywam kolejne słówko.
    put - kłaść
    Powtarzam od początku speak-mówić teraz czytam to put-kłaść i kolejne słówko/wyrażenie i znowu wszystko powtarzam od początku.
    Zazwyczaj z języka obcego dwie rundki takie jak zrobię, to już umiem słówka.
    Mam nadzieję, że ten sposób jakoś zrozumiały jest, inaczej wytłumaczyć nie umiem.
    Tak samo sie kiedys uczylem slowek : D tyle ,ze ja od razu z ksiazki przeczytalem szybko jakie to mniej wiecej slowka ,a potem po jednym powtorzeniu juz znalem 95% z nich(z czasami jeszcze latwiej bylo , szukalem slowka odpowiadajacego ,ktory to czas ,a jak bylo trudniej to juz tlumaczylem sobie zdanie).Angielski wyjatkowo latwo pochlaniam bo ucze sie go dla siebie ,a nie dla oceny.
    Ogolnie ucze sie tego co mam uznane za glowne przedmioty ,a reszta to co zapamietam , uslysze przed lekcja i tyle.Najgorzej u mnie z chemia i biologia w ogole jej nie ogarniam i mam 2-Ucze sie jej tylko na pamiec bo na zrozumienie to bym przepadl.

  20. #40
    Gaduła Szulcyk Aka Esine's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Miasto
    Daleko od ciebie
    Posty
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    najslabsze wyniki z testow to z ang 80%, a tak to elegancko.
    szkola prywatna, wiec musze sie uczyc lekcje od 9 do 16, wiec uwazam na lekcji udaje, ze cos pisze czyt. rysuje (pomaga mi to sie skupic) i potem na spr nie trzeba sie uczyc i po 80-100% strzelam. (nie liczac ang od 85).
    Jak na to, ze za rok ide na studia to chyba dobrze, nie gimbusy?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •