User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz propozycję?

Głosujących
108. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak.

    49 45.37%
  • Nie, wolę standardowe blessy (opisane w propozycji Mortiisa)

    14 12.96%
  • Nie, lepiej zostać przy starlightach.

    45 41.67%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 45

Wątek: Odej?cie od systemu starlightów i innych amuletów

  1. #1
    VIP
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1 022
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Odejście od systemu starlightów i innych amuletów

    Wątek odejścia od dotychczasowej metody zwalczania skutków śmierci był poruszany już dawno. Między innymi w propozycji Mortiisa dot. blessów:
    http://www.forum.toproste.pl/showthread.php?t=98855

    Cena śmierci jest za wysoka dla osób, które dopiero zaczynają grę. Jest też śmiesznie niska dla osób, które przekroczą 1000 poziom (nie mówiąc już o trzytysięcznych poziomach, które mają pieniędzy aż za dużo i nie bardzo wiedzą co z nimi zrobić). Winna wszystkiemu jest stała cena starlighta i ładunków do amuletów.

    Dlatego mam propozycję trochę odbiegającą od propozycji Mortiisa: mianowicie, możliwość "ubezpieczenia" swojej postaci u NPC wpłacając pieniądze za kolejne utraty życia gracza.


    Proponuję wprowadzenie NPC przyjmującego pieniądze "z góry" w zamian za brak obrażeń przy kolejnych utratach życia przez gracza.

    Przykładowo, ktoś z 500 poziomem idzie do NPC i wpłaca mu 1kcc. Następnie idzie expić. W momencie śmierci algorytm oblicza cenę, przykładowo, 0.15cc za każdy poziom. Więc w/w 500 poziom będzie musiał zapłacić 75cc. Pieniądze te zostają zabrane z konta, a gracz może cieszyć się brakiem utraty eq, doświadczenia oraz wolnym slotem na amulet, który może być później przydatny do innych celów.

    Oczywiście wprowadzane byłoby to stopniowo. Starlighty ciągle działałyby przez jakiś czas, aby każdy mógł się dostosować do nowych zasad. NPC zlecałby zadania, liczył dane mu pieniądze, za które - mógłby przyznawać zniżki.

    Pomysł ten od blessów odróżnia możliwość ubezpieczenia się na dowolną ilość śmierci oraz możliwość wpłaty dowolnej liczby pieniędzy. Ew. możemy dodać coś takiego, że niektórzy NPC sami odliczają część zapłaconej kwoty i dodają ją do tego funduszu (tak jak działa ZUS ).

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Miasto
    Gdańsk // Biskupia!
    Posty
    449
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na Tak Fajna propozycja tylko by miała 100% pewności, że zadziała (Dopracowana do perfekcji i jeszcze lepiej)

  3. #3
    Zaawansowany Zdzisiu Motyka's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Sanok!
    Posty
    94
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja jednak byłbym za standardowi blessami, nie żeby coś ale za dużo bawienia się z tym + do tego różne bugi, płacz, wyzywanie etc.

  4. #4
    VIP
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1 022
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdzisiu Motyka Zobacz post
    Ja jednak byłbym za standardowi blessami, nie żeby coś ale za dużo bawienia się z tym + do tego różne bugi, płacz, wyzywanie etc.
    Brak bugów.
    Do tego NPC miałby standardowy debet przewidziany dla każdego gracza. Tzn. Jeśli ktoś z 0 kasy na koncie zginie - nie straci wszystkiego, tylko saldo konta wskoczy na minus + będą naliczone karne odsetki

  5. #5
    #top #moderator #2014 #2015 KaZeK's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Brzeszcze
    Posty
    1 247
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Santano Zobacz post
    (tak jak działa ZUS ).
    Tyle że ZUS nas okrada.

    #t
    System blessów powinien zostać wprowadzony już bardzo dawno temu.. Kasy na serwerze jest w cholerę a śmierć to tylko mignięcie w vipach. Oczywiście jestem na tak.

    Tylko co się stanie z amuletami?

    #down
    0.15*3000=450
    Ostatnio edytowane przez KaZeK : 10-09-2013 o 17:14
    [Kmq] 1-1505
    [Bart] 2927 - 2939 | 2983 - 3021
    [Zarexoholik] 3108 - 3134
    [Tru] 1 - 2618

    z przerwami


  6. #6
    Butterfly! Demon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Lublin 桶
    Posty
    4 267
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    i ile taki 3000lvl płaciłby za taką śmierć? w sumie to ok, lepsze to niż bezsensowne sle

    e: ok już wiem, 450cc na 3000lvlu > 100cc na 3000lvlu, także jak najbardziej TAK
    zawsze spontan, w bani korba, najchudszy z najchudszych, nieogolona morda

  7. #7
    Gaduła Szallony's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Miasto
    Mielno
    Posty
    146
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Takie pytanko a co z amuletami?? Do samego pomyslu nie jest az tak mocno przekonany
    Ostatnio edytowane przez Szallony : 10-09-2013 o 17:24
    Szallony Hydraulik 1-...? ;>
    Szallony Rook 1-...? ;>
    Raiju 2942-3047(koniec) ;>

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Santano Zobacz post
    Brak bugów.
    Do tego NPC miałby standardowy debet przewidziany dla każdego gracza. Tzn. Jeśli ktoś z 0 kasy na koncie zginie - nie straci wszystkiego, tylko saldo konta wskoczy na minus + będą naliczone karne odsetki
    Ja bym zrobił karę
    • debet ( lvl * 0.02 ) kcc
    • w ciele zostaje 25% tej kwoty
    • spada najdroższy item, który jest w plecaku
    • no i trochę expa powinno spaść

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Miasto
    Sanok
    Posty
    274
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No dobrze a brochy ? po co one będą teraz komu a jak ktoś zrobił malutkie zapasy ?

    Lepiej by bylo jak jest a ten przelicznik wprowadzic do salima przy nabijaniu danego amuletu ;]

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    837
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ja tam wole miec sl/perfecta jestem na nie...

  11. #11
    Zaawansowany Mopsu_Lechista's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Miasto
    GDAŃSK
    Posty
    103
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Oczywiście jestem za jeżeli nie będzie żądnych bugów i potem narzekania że komuś nie zadziałało :P a będzie to także na rooku? bo w tej chwili dużo osób ma sle na zapas a taki jeden na rooku 7/9sc więc trochę graczy by na tym straciło bo sporo kasy w to włożyli no chyba że przez jakiś czas sle będzie można oddawać u tego npc :P
    Hardcorowy Mopsu- 0-.......

    JAK RYCERZE ZAKŁADALI ZBROJE I BRALI MIECZE TAK MY BIERZEMY BARWY I CHODZIMY NA MECZE


  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Miasto
    Jedlicze
    Posty
    112
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Perf za dużo daje, powinien on być nadal!
    Ta propozycja + amulety <dodajace to samo tylko bez opcji sla>

  13. #13
    Uzależniony #Lordzik#'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Miasto
    Kutno.
    Posty
    764
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Takie trochę PZU Życie - Złota Jesień ^^.

    Wiadomo, że sporo osób może być na nie, bo będzie im szkoda kasy.
    Jednak zmiany w amuletach mogłyby się przydać, ponieważ aktualnie jest za łatwo.
    Oddaje głos na TAK.

  14. #14
    Zaawansowany Andax's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mam parę pytań, mianowicie :

    Wyobraźmy sobie taką sytuacje, 700 lvl wpłaca do "Zusu" 1kcc. Po którymś dedzie z kolei
    zapomina o doładowaniu konta.

    Jaką mamy pewność, że kolejna śmierć nie skończy się utratą doświadczenia, bądź eq ?

    Proponowałbym wprowadzenie nowej komendy sprawdzającej ile w danej chwili mamy ubezpieczeń.

    Druga rzecz, czy te zasady obowiązywały także rook ? Jeśli sl'e straciłyby swoją moc to trzeba byłoby usunąć, bądź zmienić nagrody w niektórych questach np: Dsm/Sl quest, Arena rook pacc, Jedna z części duszy demona Nan'Tsao.

    Według mnie wystarczyłoby zwiększyć cenne za doładowania amuletów/kupno sl'li,
    dla różnych lvl'i przykład :
    0-500 = 100cc/100cc
    501-1000=150cc/150cc
    1001-1500=250cc/250cc
    1501-(3000+)=350cc/350cc

    Na razie wstrzymam się w podejmowaniu decyzji.

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    Polska
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andax Zobacz post

    Według mnie wystarczyłoby zwiększyć cenne za doładowania amuletów/kupno sl'li,
    dla różnych lvl'i przykład :
    0-500 = 100cc/100cc
    501-1000=150cc/150cc
    1001-1500=250cc/250cc
    1501-(3000+)=350cc/350cc

    Na razie wstrzymam się w podejmowaniu decyzji.
    Wtedy hlev, używaliby noobów w postaci 600 lev, aby nimi ładować sobie amulety po najniższej cenie.

    Zaznaczyłem na tak, jednak myślę że propozycja mortiisa z blessami jest ciut lepsza.

  16. #16
    VIP Dementor's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    622
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Z jednej strony wiadomo, że jest to dobra propozycja, szczególnie dla osób z niskimi poziomami. Z kolei dla graczy z większym poziomem doświadczenia wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo rozsądna, gdyż rzeczywiście niektórzy mają dość dużo kcc, ale nasuwa mi się na myśl jedno pytanie. Czy nadal będzie tzw. pvp dla zabawy kiedy kilka-kilkanaście osób biega z pk po city i tak naprawdę nie patrzą na to ile razy będą w temple, a czy po wprowadzeniu tego nadal tak będzie? Ja osobiście najbardziej lubie to w tej grze, nie wiem co Wy o tym myślicie? Moje zdanie jest takie, że jeśli jest to możliwe to możnaby uzależcić straty po śmierci w zależności od tego w jaki sposób się to zdarzy. Np. od potwora, gdy ktoś zabije nas na fraga, pk/ys. Co o tym myślicie?
    Misiaczek Zabijaka 2633-2752
    Dark Bartek 2213-2746 ; 2786-2796
    Lonkey 1467-1517
    Lee Shoter 702-... [815]

  17. #17
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    146
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Co z amuletami typu perf, yb ??? Na TAK

  18. #18
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Miasto
    South Park
    Posty
    488
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dla mnie ta propozycja jest bez sensu. Czemu? Gdyż na tym OTS częstotliwość padnia wynosi mniej więcej: dead=0.01s, załóżmy że dana osoba dziennie będzie padać 100x, po czym pomnóżmy to przez 7 dni, a potem przez miesiąć itd. to w ogólnym rozrachunku będzie wynosiło, że jeden dead będzie nasz kosztować, więcej niż full eq

    Już lepiej byłoby wprowadzić takie utrudnienie(przedział lvl) typu od poziomu 1000lvl za sl'a płaciłoby się te śmieszne 1kcc, a co 50vl płaciłoby się o 5sc więcej.

    Z amuletami też beka, w tym wypadku będą bez użyteczne. Najlepiej jakbyście wprowadzili wypadanie broszek z potwora, z którego solo nie ubijesz(Mions, Master Atom + np po wypadnięciu danej broszki trzeba byłoby się udac do NPC Smile i ją przetworzyć na "perfect brooches" co by nas jeszcze kosztowało z 10 kcc). Taka moja luźna propozycja ^^

  19. #19
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Miasto
    J--ło
    Posty
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na nie, bawiąc sie z pk w city były dni co wydawalem po 100sc na doladowanie amuletu mówie oczywiscie o profach ed/ms.

  20. #20
    Bywalec Mamed first's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Miasto
    Goleniów
    Posty
    322
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał MorgiBack Zobacz post
    Najlepiej jakbyście wprowadzili wypadanie broszek z potwora, z którego solo nie ubijesz(Mions, Master Atom
    aha? no "Mions" ciężko będzie wysolować, tak w ogóle, gdzie mogę znaleźć tego potwora?

    #t

    Już dawno temu powinno zostać wprowadzone. Teraz przy pvp większe straty ponosi osoba zabijająca, gdzie warto użyć dodatkowych atutów - dragon eggsy, magic walle. Marne 1sc na sl/ładunek to śmiech na sali, tylko szkoda fraga. Byłoby ciekawie, gdyby ceny były wysoko zawyżone, w końcu byłoby co robić, szukać ludzi i zrównywać ich z ziemią, aby straty były odczuwalne.

    Jestem na tak, tylko będziecie musieli powiększyć temple, bo na 1/2 osób Fayo będzie czyhał przed świątynią :f
    Ostatnio edytowane przez Mamed first : 10-09-2013 o 19:51

Podobne wątki

  1. MAm jeszcze 3 pytania w sprawie amuletów
    By tomekapo in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni Post / Autor: 08-08-2011, 00:18
  2. Kolejne odej?cie : [
    By Neko^ in forum Powitania/Pożegnania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 06-11-2010, 21:01
  3. Zamiana SL'i na ?adunki do amuletów
    By Joogi in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni Post / Autor: 25-02-2010, 16:26
  4. [7.6] Pytania dotycz?ce amuletów.
    By Faworyt in forum Inne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 20-02-2010, 16:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •