User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Wątek: Wykorzystywanie czyjegoś konta FB.

  1. #1
    Zaawansowany Lettis's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Miasto
    Czeczenia
    Posty
    113
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Wykorzystywanie czyjegoś konta FB.

    Witam. Mam dość specyficzny problem.

    Od jakichś dobrych 2 miesięcy piszę z pewną dziewczyną. Ta dziewczyna miała chłopaka - zerwali. No i jak to bywa czasem mi się jakiś człowiek nie spodoba, czasem się coś skomentuje.

    Sprawa jest prosta - były chłopak tej dziewczyny, znał jej hasło, logował się na jej konto codziennie czytając jej rozmowy z innymi. Co więcej, wysyłał ludziom z mojej szkoły te fragmenty ( to były fragmenty, w których zazwyczaj stwierdzałem, że nie przepadam za jakimś, że ktoś jest idiotą, bo zrobił coś kompromitującego, itd... ). Ogólnie wokół koła komentarzy zazwyczaj padała jedna dziewczyna, z którą obecnie jestem pogodzony od dawna, bo pokłóciliśmy się przez głupią sprawę . W każdym razie mam pytanie. Czy za takie działanie ( logowanie się na czyjeś konto, wybieranie fragmentów rozmów pokazujących mnie w najgorszym świetle + rozsyłanie ich innym ludziom z mojej placówki obrażając mnie i siejąc ferment ) jest jakaś kara? Chłopak ma skończone 16 lat.

    P.S Uprzedzając, wpierdol nie wchodzi grę, po prostu w razie kontynuacji jego działania ( mimo zmienionego hasła ta osoba nadal ma zrobione zdjęcia rozmów ) chciałbym wiedzieć taką rzecz.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Wszechobecny! Zark's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Miasto
    Patologiczna wioska Przeworsk
    Posty
    829
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pewnie że jest. Wystarczy zgłosić to na policję. Włamał jej się na konto a za to jest kara (już nie pamiętam co dokładniej - wygoogluj)

    Pozdrawiam

  3. #3
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Znał hasło, bo mu podała? Więc chyba liczyła się z tym, że będzie robił na jej koncie co tylko będzie chciał. Także? Trzeba było zastanowić się nad tym co wypisywałeś na innych za ich plecami plotkaro.

    Wyrok ulicy!

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    181
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie






    Nic nie mozesz zrobic sama dala mu pasy, mozesz podac go na psy, ale oni raczej beda mieli to w dupie z uwagi na to, ze to niska szkodliwosc czynu (chyba ze bys sie powiesil przez to) .. gimnazjalne porachunki... Moja rada - solo po szkole heheh
    Ostatnio edytowane przez Pierwszy Boonek : 05-11-2014 o 13:43

  5. #5
    Mastah! Okey's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    London \o/
    Posty
    1 056
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jeżeli hasło uzyskał od właściciela profilu, nic nie możesz zrobić. Jeżeli natomiast zhackował w jakikolwiek sposób owe konto, już podchodzi to pod Art. 190a kodeksu karnego -
    § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
    podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
    § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
    podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.


    #down
    nienawiść i zemsta to nie rozwiązanie - pamiętaj ; )
    Ostatnio edytowane przez Okey : 06-11-2014 o 23:37
    nie ma bo ukradli -_-

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1 252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Znam taki przypadek i ktoś komuś płacił odszkodowanie idz na policje xd

    Ja bym załatwił to tak jak Ty nie chcesz :|

  7. #7
    Mastah!
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Płock
    Posty
    1 202
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wystarczy iść na policję. Nawet jak oni by sobie nic z tego nie zrobili, a podjechali gościowi pod chatę to już wiem że on i jego rodzice sraka w majtach. I by się nauczył porządku moment, bez żadnych spraw w sądzie ani czegokolwiek.
    „Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie.” Niccolo Machiavelli
    Tett 0-? [700]

Podobne wątki

  1. Wykorzystywanie bledow gry.
    By Beny Knight in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni Post / Autor: 13-12-2009, 13:16
  2. Wykorzystywanie b??dów gry ;oo
    By Plagenzenho_Fans in forum Prezentacje Graczy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni Post / Autor: 12-02-2009, 11:49

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •