User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 17 z 17

Wątek: Witam i o drogę pytam 😀

  1. #1
    Średnio zaawansowany PRINCE.'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Posty
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Witam i o drogę pytam 😀

    Witam, chciałbym rozpocząć grę na RL Tibii, ale kompletnie nie ogarniam tej wersji gry jakieś 10-12 lat temu gdy dowiedziałem się o tibii wbiłem może z 20 poziom i przeniosłem się na szybko rozwojowy server apo 😂, może na początek jakieś rady? Profesja, świat, na co zwracać uwagę oraz expienie (zamierzam odrazu kupić pacc i wyskilowac postać) Dziękuje czekam na pomocne komentarze. Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jak lubisz non-pvp to polecam Celestę, kilka osób z APO tam gra/grało, dużo pomocnych ludzi poza jedną gildią, pewnie dowiesz się jaką, jak zaczniesz grać. Polecałbym Ci na początku paladyna Nowe arrowy od 200lvla, które ładnie siadają w potwory, do tego dużo hp i mp robi robotę. Możesz expić solo, a exp wyciągać porównywalny do team huntów. Na co zwracać uwagę? To na pewno na to, aby od samego początku robić taski i zdobywać pkt. A o skillowanie nie ciężko, stawiasz na offline training i to powinno starczyć na początku
    Pozdrawiam, Vimpexx

  3. #3
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał VimpexxNaBanicji Zobacz post
    dużo pomocnych ludzi poza jedną gildią, pewnie dowiesz się jaką, jak zaczniesz grać.
    Czyżby gildia na literę R?

    #topic
    Również polecam Celestę. Ogólnie to tak jak napisał Vimpexx - taski i skillowanie na off trainach. Jeśli chodzi o zarabianie kasy to jest bardzo łatwo, sporo itemów np do ulepszeń leci ze słabszych potworów, które można bić na 20-30 lvlu.
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azielu$ Zobacz post
    Czyżby gildia na literę R?
    Tak, właśnie o nich mowa

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Miasto
    Glasgow.
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Latami grałem na serwerach non pvp i powiem szczerze - totalna strata czasu, zero zabawy... o ile na początku może wydać się to sprzyjające spokojnej rozgrywce to po wbitych 200lvlach pizgniesz piescia w klawe i powiesz „boonek miał racje” teraz system pvp jest dojsc przyjazny i jak np zabija cię w pare osób prawie nic lvla nie spada itd.. polecam antice


    Co do wyboru profesji - jeśli potrafisz szybko reagować, oraz masz spora podzielność uwagi śmiało leć w ms/ed jeśli jednak jesteś typowym apowiczem (jeden potwór itd) wybierz rp - ostatnia profa czyli ek z tego co wiem jest dość dobra, niestety nie moge się wypowiedzieć na jej temat ponieważ nią nie grałem.



    Zapomniałem dodać, ze przy wyborze profesji musisz się kierować głównie ilością posiadanej kasy, jak masz jej w chuj to profa dowolna, ale jak nie masz to stanowczo odradzam magiczne profesje.




    Cytat Napisał Zarexoholik? Zobacz post
    Nie każdy musi wydać x zł na tibijskie pieniądze by grać profesją magiczną, szczególnie w dzisiejszych czasach tj. imbu itemy.



    Nigdzie nie napisałem o wydawaniu rl kasy na cC choć nie ukrywam - kasa w tibi jest teraz bardzo tania i to najłatwiejszy sposób by ułatwić sobie rozgrywkę. Słuchaj gra magiczna profesja jest dość ciężka i wymagająca, nie ma co się oszukiwać, ale nie każdy to ogarnie - dedy przy nauce gry to naturalna rzecz przy każdej profie, na blesy trzeba mieć (oczywiste jest tez ze łatwiej pasc mając 300hp niż jak masz ich 600)... chcesz grac magiczna profesja i wykorzystać jej główny atut jakim jest szybki exp? - waste. Kto w tych czasach ma czas stać i trenować mlv na foodzie? Pewnie się ktoś znajdzie, ale większość robi to na manasach - chcesz dotrzymać tępa? To płac Bez dobrego, DROGIEGO èq jeszcze łatwiej się wyjebac - w to tez trzeba zainwestować... Kasa kasa kasa... zamiana, drugi char, Allegro - nie ważne skąd hajs musi być. Podsumowując - można grac bez kasy, ale równie dobrze można grac bez pacc albo na klawiaturze ekranowej...
    Ostatnio edytowane przez Boonek* : 17-11-2018 o 09:45

  6. #6
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Boonek* Zobacz post
    ...przy wyborze profesji musisz się kierować głównie ilością posiadanej kasy, jak masz jej w chuj to profa dowolna, ale jak nie masz to stanowczo odradzam magiczne profesje.
    Nie każdy musi wydać x zł na tibijskie pieniądze by grać profesją magiczną, szczególnie w dzisiejszych czasach tj. imbu itemy.

    Cytat Napisał VimpexxNaBanicji Zobacz post
    Nowe arrowy od 200lvla, które ładnie siadają w potwory...
    Nie ma strzał od 200 poziomu.

    Cytat Napisał PRINCE. Zobacz post
    Witam, chciałbym rozpocząć grę na RL Tibii, ale kompletnie nie ogarniam tej wersji gry jakieś 10-12 lat temu gdy dowiedziałem się o tibii wbiłem może z 20 poziom i przeniosłem się na szybko rozwojowy server apo 😂, może na początek jakieś rady? Profesja, świat, na co zwracać uwagę oraz expienie (zamierzam odrazu kupić pacc i wyskilowac postać) Dziękuje czekam na pomocne komentarze. Pozdrawiam
    Zacznij na jakim świecie tylko chcesz. Zastanów się co w tej grze sprawia Ci największą frajdę i na tej podstawie wybierz typ świata. Profesja tak samo, ponieważ każda ma swoje plusy i minus. Pod uwagę weź czas jaki poświęcisz na granie; grę solo albo w teamie; umiejętności pvp/pvm.

    Najłatwiej gra się knightem/palem. Najwięcej zarobisz palem - przynajmniej na niższych poziomach. Najmniej czasu poświęcisz na wyskillowanie pala, chyba że będziesz inwestować złotóweczki.

    Na necie masz mnóstwo poradników odnośnie profesji, szczególnie na youtube.

  7. #7
    Średnio zaawansowany PRINCE.'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Posty
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zarexoholik? Zobacz post
    Nie każdy musi wydać x zł na tibijskie pieniądze by grać profesją magiczną, szczególnie w dzisiejszych czasach tj. imbu itemy.



    Nie ma strzał od 200 poziomu.



    Zacznij na jakim świecie tylko chcesz. Zastanów się co w tej grze sprawia Ci największą frajdę i na tej podstawie wybierz typ świata. Profesja tak samo, ponieważ każda ma swoje plusy i minus. Pod uwagę weź czas jaki poświęcisz na granie; grę solo albo w teamie; umiejętności pvp/pvm.

    Najłatwiej gra się knightem/palem. Najwięcej zarobisz palem - przynajmniej na niższych poziomach. Najmniej czasu poświęcisz na wyskillowanie pala, chyba że będziesz inwestować złotóweczki.

    Na necie masz mnóstwo poradników odnośnie profesji, szczególnie na youtube.
    Na rlu nie ukrywam zacznę od 0 poziomu i chyba za pierwszy cel wybiorę palladyna, żeby obeznac się z mapka itp... co do eq co polecacie na początek bo jeśli chodzi o eq to nie ogarniam tam jest w ch*** bonusów i jeszcze trochę wybrałbym również pvp bo na apo całe życie grałem postaciami magicznymi i tez nie mam złego pvp chociaz teraz mogło się to zmienić bo od dłuższego czasu gram na roku

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRINCE. Zobacz post
    Na rlu nie ukrywam zacznę od 0 poziomu i chyba za pierwszy cel wybiorę palladyna, żeby obeznac się z mapka itp... co do eq co polecacie na początek bo jeśli chodzi o eq to nie ogarniam tam jest w ch*** bonusów i jeszcze trochę wybrałbym również pvp bo na apo całe życie grałem postaciami magicznymi i tez nie mam złego pvp chociaz teraz mogło się to zmienić bo od dłuższego czasu gram na roku
    Proszę Cię, nie porównuj PVP na APO z PVP na rl Tibii, bo to nawet w 1% nie jest to samo...
    Na APO wystarczy spamować ue, na realu jest zupełnie inaczej

  9. #9
    Średnio zaawansowany PRINCE.'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Posty
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał VimpexxNaBanicji Zobacz post
    Proszę Cię, nie porównuj PVP na APO z PVP na rl Tibii, bo to nawet w 1% nie jest to samo...
    Na APO wystarczy spamować ue, na realu jest zupełnie inaczej
    Wiem... ale chodzi mi tylko o to ze nie jestem tam jakimś laikiem w pvp xD na rlu pewnie ogarniają lepiej wiem o tym, początek będzie ciężki a w moim przypadku gdzie będę poznawał mapę, zarabiał od początku sam na eq i suple może być ciężko

  10. #10
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRINCE. Zobacz post
    Wiem... ale chodzi mi tylko o to ze nie jestem tam jakimś laikiem w pvp xD na rlu pewnie ogarniają lepiej wiem o tym, początek będzie ciężki a w moim przypadku gdzie będę poznawał mapę, zarabiał od początku sam na eq i suple może być ciężko
    Chodzi o to, że na rl dostaniesz SD od jakiegoś gracza, mob poprawi i będziesz robić sobie podróż po blessy. Eq jest zależne w większości od poziomu/profesji postaci, więc nie przeskoczysz barier. Wystarczy wejść na pierwszą lepszą polską stronę o tematyce tibijskiej i w dziale o eq znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

  11. #11
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Non-PVP to nuda, obecny system PVP jest przyjazny (do tego stopnia ze bijac sie mozesz nadal uciec do dp jesli to nie Ty zaatkowales...) wiec nie ma zbytecznej ilosci dedow bez powodu. Dlatego celowalbym w jakis serwer PVP, osobiscie gram i polecam Estele

    RP to dobry wybor na poczatek, ms/ed jesli chcesz szybko expic to musisz miec duzo $$ (ewentualnie dropienie imbu items po czym wybieranie sie na exp, aczkolwiek mnie by to draznilo).

    W razie pytan czy pomocy na Esteli pisz na PW.

  12. #12
    Zaawansowany Turook's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Miasto
    Rawa Mazowiecka
    Posty
    102
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    A jak pvp to zapraszam na Antice

  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    A jak non-pvp to zapraszam na Celestę.

  14. #14
    Zaawansowany eLtan's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    na pewno nie graj na non-pvp bo tam sie nic nie dzieje, do grania polece Ci antice a co do profesji to zalezy od tego czy myslisz o zakupie cc jak chcesz podbic swiat Tibi bez pomagania sobie allegro to polecam Ci sprawdzić palladyna, jak bedziesz gral z allegro to na pewno magiczna ms chociaz popytaj co do tego msa bo po nowych akutalizacjach chyba druid bedzie lepszy
    jak juz ruszysz to odezwij sie do mnie cos Ci rzuce na poczatek Awesome Kongo na antice

  15. #15
    Zaawansowany wonsik's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Miasto
    Lublin
    Posty
    82
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Na Antice się tyle dzieje, że nie możesz odrobić lvli od miesiąca @eLtan

  16. #16
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Posty
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Tyle się dzieje, co na reszcie serwerów, nic nadzwyczajnego na tej Antice, a jakiś noname się tak nią zachwala, jakby co najmniej tam dominował. XD

    #Topic

    Polecam Celestę, dużo osób z APO gra, brak dominando (refusy to fusy), miła atmosfera, ciągłe updejty XDD
    Polecam, Vimpexx (:

  17. #17
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    54
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Sam wróciłem na real po ponad 10 latach i nie ogarniałem nic, od czasu 7.4-7.6 zmieniło się praktycznie wszystko. Nie lubię odrabiać strat, dlatego szukałem serwera non-pvp, zastanawiałem się nad Calmera, a Celesta, lecz wybrałem Celeste i nie żałuje. Sporo gra polaków, dużo pomocnych osób. Zastanawiałem się nad profesją i wybrałem paladyna ze względu na to, że nigdy ową profesją nie grałem i nie żałuje. Łucznik okazał się dobrą profesją, dużo hp i many, a przede wszystkim możesz expić solo, lecz w tych czasach modne jest th. Pamiętaj, że bez PACCa to nie gra, skillujesz na offline training, a później bawisz się i idziesz przed siebie. Sporo masz na forum, polecam poradniki.


    Osobiście wbiłem 150 poziom i gra mi się znudziła. Może już za dużo tej tibii, kto wie. Mam nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni Post / Autor: 02-12-2012, 20:07
  2. Namelock - Ja si? pytam, dlaczego.
    By KaZeK in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni Post / Autor: 04-01-2012, 16:49
  3. Samochód,ja pytam wy odpowiadacie!!!
    By Sopranic in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 27-09-2009, 15:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •