User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Wątek: Jak zasadzić choinkę w domku?

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    106
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Jak zasadzić choinkę w domku?






    Pewnego zimowego wieczoru podróżując przez wyspę zwaną Senja spotkałem mężczyznę o imieniu James. Opowiedział mi on pewną historię o Świętym Mikołaju, który pojawia się tylko raz do roku w swoim starym, opuszczonym domku za obrzeżach miasteczka. Ponoć kiedyś tam mieszkał.
    Siwy, stary brodacz obdarowuje biednych mieszkańców różnymi prezentami w tym jednym dniu. Dla mieszkańców, którzy nie dostali prezentu ma również masę innych atrakcji oraz prezentów. Jednak, aby je dostać będą musieli poświęcić się i uzbroić w cierpliwość.
    James się śpieszył, dał mi list, a treść w nim była bardzo interesująca..

    "Niedawno usłyszałem historię pewnego rolnika, która bardzo mnie wzruszyła. Pewnej nocy znalazł on gałęzie drzewa iglastego. Jedyne, na czym się znał to hodowanie roślin, więc zabrał kilka drobnych gałązek i położył na ziemi w ogrodzie niedaleko swojego domu. Wiedział, że aby wyhodować duże drzewo, potrzeba wielu lat. Stary, schorowany rolnik podlewał regularnie miejsce, w którym zakopał roślinę. Co kilka godzin przychodził i wylewał wiadro wody na pusty kawałek ziemi. Drugiego dnia jak zwykle poszedł spać. Śniły mu się pieniądze, dzięki którym mógłby sprawić, że jego życie chociaż trochę się zmieni, dzięki którym mógłby zapewnić dzieciom lepsze życie i pomóc im w każdy możliwy sposób. Obudził się jak zwykle wcześnie, po sześciu godzinach głębokiego snu wyszedł z domu z wiadrem wody, aby podlać roślinkę. To co zobaczył sprawiło, że biedny rolnik nie mógł uwierzyć swoim oczom. Na miejscu kilku gałązek pojawiło się to, na co czekał - mała choinka! Rolnik nie wiedząc co ma robić, podlał ją ponownie. Od razu zauważył, że choinka rośnie bardzo szybko, podlewał ją coraz częściej. Tym czasem zbliżały się święta, czas dla starca bardzo wyjątkowy - jedyny okres, w którym jego dzieci przyjeżdżały z wielkiego miasta i odwiedzały go. Rozpoczął on przygotowania, aby jego stara, rozsypująca się chata nie zniechęciła gości. W międzyczasie nie zapomniał on oczywiście o drzewku, które swoją wielkością przewyższyło już niskiego, przygarbionego człowieka. Wielka roślina potrzebowała coraz więcej wody. Starzec wiedział, że jeśli zapomni ją podlać - straci to, na co tak dużo pracował. Codziennie wybierał się do studni dwie mile od jego domu, i przynosił stamtąd kilka wiader wody, aby zawsze móc na czas wykonać swoją powinność. Święta były już bardzo blisko. Jedynym marzeniem starca było teraz przystrojenie choinki różnymi ozdobami. Niestety - nie miał on pieniędzy, aby kupić jakiekolwiek świąteczne dekoracje. Nie miał też pomysłu jak nadać swojemu ukochanemu drzewku chociaż lekko świąteczny klimat. Podlał je i zrezygnowany poszedł spać. Rano, gdy się obudził, a cudowne drzewko miało już dwa tygodnie, przeżył nie mniejsze zaskoczenie niż to po dwóch dniach od zasadzenia rośliny. Nie wiadomo w jaki sposób, choinka została pokryta przeróżnymi ozdobami! Starzec był szczęśliwy, wiedział, że los się do niego uśmiecha i mimo że nie miał pieniędzy, święta, jak i zasadzona przez niego roślina dawały mu wystarczająco dużo radości. W końcu nadeszły święta, starzec oczekując rodziny ujrzał w oddali jadącego na koniu rycerza. Rycerz podjechał i przekazał starcowi bardzo smutną wieść - bliscy nie będą mogli odwiedzić go w te święta. Ubrany w zbroję odjechał, a starzec pogrążony w rozpaczy usiadł w dzień Wigilii pod drzewem. Otarł łzy i oparł rękę o ziemię. Nagle, zaciskając pięść poczuł w dłoni kawałek papieru. Wziął go, przeczytał i uśmiechnął się. Tak - był to list ode mnie. Napisałem - "Nie przejmuj się, rodzina jutro przyjedzie. A to dla Ciebie!". List leżał obok wielkiej skrzyni z kosztownościami. Tak oto życie biednego rolnika zmieniło się, a święta oczywiście spędził z rodziną! Los tego starego człowieka wzruszył mnie do tego stopnia, że w tym roku szczególnymi prezentami obdaruję każdego, kto zasadzi własne drzewko w swoim domu lub ogrodzie! Inni, którzy nie mają czasu lub własnego domu, również otrzymają prezent, jeśli pomogą w podlewaniu drzewka zasadzonego w środku miasta! Jednak pamiętajcie: jeśli drzewko zostanie zaniedbane - nie dostaniecie prezentu!"



    Udajemy się do Obi - możemy u niego kupować różne wyposażenia do naszego domu, sadzonki drzew (tree seedlings) oraz wiadro ziemi (bucket of soil).



    Gracz: Hi
    Obi: Witaj! Sprzedaje chairs, tables, plants, containers, pillows i inne. wszystko po [500gp]. Oprocz tego mozesz u mnie kupic bucket of soil (1cc) oraz tree seedlings (1cc)
    Gracz: bucket of soil
    Gracz: tree seedlings

    Teraz musimy udać się po wodę. Mianowicie, musimy mieć wodę w jakimś pojemniku czy wiadrze. Dlatego udajemy się do Delira - możemy u niego kupować podstawowe elementy wyposażenia każdego prawdziwego wojownika oraz napoje o ciekawych właściwościach magicznych. Kupujemy napoje zwiększające naszą manę (manas).



    Gracz: Hi
    Delir: Yo! Sprzedaje liny [50gp], lopaty [30gp], plecaki [20gp], zlote plecaki [100gp], manasy [100gp], lifefluidy [60gp] i wedki [150gp] oraz cale plecaki fluidow (np: bp manas lub gbp manas). Skupuje fiolki [20gp].
    Gracz: manas

    Po wypiciu płynu (manasa) został nam pusty vial. Udajemy się do świątyni i nabieramy wodę do tego viala.



    Stajemy w zaznaczonym miejscu, które widać powyżej. Klikamy prawym przyciskiem myszki na pusty vial, po czym klikamy lewy przycisk. Tak oto w naszym plecaku pojawiła się woda.


    Posiadając ziemie, sadzonkę oraz wodę udajemy się do naszego domku.


    No i wylewamy naszą ziemie w domku, kładziemy sadzonkę i podlewamy to wszystko wodą.




    Choinkę może zasadzić w domu tylko jego właściciel.
    Próby umiejscowienia większej ilości choinek mogą zakończyć się zabraniem domku.
    Na każde wyhodowane drzewko przypadnie jedna nagroda, którą zabrać może dowolna osoba, która 24 grudnia lub po tym okresie użyje choinki.



    Również dla wszystkich graczy niezależnie od posiadania domku dostępna jest choinka w mieście, którą również należy podlewać. Jeśli choinka nie zostanie podlana - usycha. W tej sytuacji żadna z osób upoważnionych do otrzymania prezentu niestety go nie dostanie.


    Dbajcie o swoje drzewka!




    Ostatnio edytowane przez Ahsas : 21-12-2019 o 15:56

  2. #2
    Geniusz Darkside Czarodziej's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Posty
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dobry poradnik dla osób które pierwszy raz ogarniają choinkę. Dobra robota B00bie
    Darkside Sorcerer (1- 5044)
    .

  3. #3
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Świetna robota, jak zawsze jestem z ciebie dumny!!

    + Repucik leci
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Posty
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Poradnik 10\10
    Panie Michale, jestem z Pana dumny
    Po swietach wbijam do gry

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Stajemy w zaznaczonym miejscu, które widać powyżej. Klikamy prawym przyciskiem myszki na pusty vial, po czym klikamy lewy przycisk.
    No i nic. Do edycji.
    9/10.

  6. #6
    Łowca postów Pagon's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    242
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ogólnie trochę niejasna jest mechanika wzrostu choinki. Zasadziłem ją w ten sam dzień co można było zacząć sadzić jednak dziwnym trafem nie wyrosła mi do dzisiaj (mam ją wielkości small firetree), a jest już po evencie. Dodam, że nie uschła mi w tym czasie. Jednak widzę, że innym powyrastały więc nie rozumiem w ogóle jak to działa. Mógłby ktoś z administracji to wyjaśnić jednak nie liczę na to.
    7.6
    Pagon 1 - ? [2202 lvl]
    Carving Master 1 - ? [3000+ lvl]
    8.42
    Pagon 1 - 137 lvl ----> Puni(7.6) [365 lvl]

  7. #7
    Zaawansowany Legenda Sasha's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Posty
    100
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagon Zobacz post
    Ogólnie trochę niejasna jest mechanika wzrostu choinki. Zasadziłem ją w ten sam dzień co można było zacząć sadzić jednak dziwnym trafem nie wyrosła mi do dzisiaj (mam ją wielkości small firetree), a jest już po evencie. Dodam, że nie uschła mi w tym czasie. Jednak widzę, że innym powyrastały więc nie rozumiem w ogóle jak to działa. Mógłby ktoś z administracji to wyjaśnić jednak nie liczę na to.
    Podlej ją kilka razy, 10-20 razy i powinna urosnąć.

    Dodatkowo do poradnika mogę dodać, że osoby nie posiadające Premium mają mniej czasu na podlanie choinki niż osoby z PACCem.
    Rook 1-2450
    Sasha Life!
    Main 3620-5205.. 5333-6026
    Sasha Life!



Podobne wątki

  1. Czas przygotować choinkę na święta!
    By Mortiis in forum Nowości
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni Post / Autor: 26-12-2018, 12:30
  2. Czy da się sadzić choinkę?
    By Tsu in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 04-12-2014, 12:42
  3. Odpowiedzi: 44
    Ostatni Post / Autor: 13-12-2011, 19:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •