User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Wątek: Prędkość internetu

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Prędkość internetu

    Witam, mam pytanie co do prędkości internetu.. Zmieniłem w drugiej chałupie internet z 300 Mb/s na 600 Mb/s i co? Sprawdzjąc na speed teście oraz innych takich stronkach ciągle pokazuje mi 70-90 Mb/ s. Wiadomo co może być przyczyną takiego spadku prędkości? Przed zmianą normalnie pokazywało 300 +/-..

    Co najlepsze, był ten cały spec od napraw.. Otworzył swój mały laptopik i u niego normalnie pokazywało to 600, a u mnie na 4-5 laptopach ciągle 70-90 i ten cały "spec" powiedział, że sam nie wie o co chodzi. :v


    Help.

  2. #2
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Moim zdaniem wina przekaźnika, możesz mieć poprostu słaby sygnał akurat w tym miejscu gdzie masz komputer/laptop jak nie jestes na kablu. Polecam kupić adapter, obojętnie jaki powinien pomóc w 100% a ceny zaczynają się jakoś od 20zł
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damballa Zobacz post
    Moim zdaniem wina przekaźnika, możesz mieć poprostu słaby sygnał akurat w tym miejscu gdzie masz komputer/laptop jak nie jestes na kablu. Polecam kupić adapter, obojętnie jaki powinien pomóc w 100% a ceny zaczynają się jakoś od 20zł
    Chodzi właśnie o to, że jestem na kablu, wszystkie laptopy testowałem na kablu. Ten cały spec co przyszedł pomóc, też się podłączył po kablu do swojego komputerka i mu normalnie prędkość pokazywało odpowiednią, a mi nadal nie.

    Cytat Napisał Damballa Zobacz post
    W takim razie nie mam pojęcia, Ale skoro spec przyszedł to powinien to załatwić, bo w danej chwili bulisz za coś czego nie otrzymujesz.

    Może wina starego lapka?
    Spróbuj pogrzebac ustawienia, pozmieniaj pierwszeństwa adapterów czy jak to tam się zwie, wyłącz wifi w lapku bo może ci dalej ciągnie bez przewodowo mimo tego że kabel podłączony.
    Właśnie powinien, a chuja załatwił. Chuj nie spec z niego, już odpierdol dostał.. Też coś gadał, że może stary laptop czy coś, ale ja testowałem kilka laptopów i na każdym to samo, wszystkie były pod kabel podpięte.. Testowałem już prawie wszystko. Nawet nowy kabel kupiłem do internetu.
    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 18-02-2021 o 14:06

  4. #4
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Chodzi właśnie o to, że jestem na kablu, wszystkie laptopy testowałem na kablu. Ten cały spec co przyszedł pomóc, też się podłączył po kablu do swojego komputerka i mu normalnie prędkość pokazywało odpowiednią, a mi nadal nie.
    W takim razie nie mam pojęcia, Ale skoro spec przyszedł to powinien to załatwić, bo w danej chwili bulisz za coś czego nie otrzymujesz.

    Może wina starego lapka?
    Spróbuj pogrzebac ustawienia, pozmieniaj pierwszeństwa adapterów czy jak to tam się zwie, wyłącz wifi w lapku bo może ci dalej ciągnie bez przewodowo mimo tego że kabel podłączony.
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  5. #5
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Możesz mieć za słaba karte sieciowa i nie uzyskasz maxymalnej prędkości internetu.
    @Sasha Rookslayer
    Wydaje mi się ze to jest przyczyna a zrób jeszcze test prędkości na telefonie czy tez masz po 80-90mb/s @Sasha Rookslayer
    No to albo masz słaba karte sieciowa w laptopach i jakiś starszy model telefonu a jak nie to, to zostaje ci wymienić router bo musi byc z nim coś nie tak
    Ostatnio edytowane przez Showtek : 18-02-2021 o 23:17

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Czarodziej Zobacz post
    Możesz mieć za słaba karte sieciowa i nie uzyskasz maxymalnej prędkości internetu.
    To samo myślałem, ale dlaczego, gdy miałem normalnie 300mB/s to normalnie taką prędkość pokazywało, a po zmianie na 600mB/s pokazuje 80-90.. :v

    Myślisz, że może być to faktycznie karta sieciowa?


    Cytat Napisał Adam Czarodziej Zobacz post
    Możesz mieć za słaba karte sieciowa i nie uzyskasz maxymalnej prędkości internetu.
    @Sasha Rookslayer
    Wydaje mi się ze to jest przyczyna a zrób jeszcze test prędkości na telefonie czy tez masz po 80-90mb/s

    Również mam to samo na telefonie co na laptopach. Nie chce nawet dojść do 100mb/s...
    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 18-02-2021 o 18:04

  7. #7
    Gaduła Belmondo's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Miasto
    twoj stary najebany
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    najlepiej zmien mieszkanie, przeprowadz sie gdzies indziej tam bedziesz mial jeden giga internet

    a tak serio, router, karta sieciowa, kable, do sprawdzenia

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Posty
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    tu chodzi o to, że prędkość u dostawcy jest podawana w Mb (mega bity), a odpowiedź ze speed testu jest podawana w MB (mega bajty), każdy bajt ma 8 bitów, stąd taki wynik. 600bitow/8=75bajtów (no i odpowiednio w Mb i MB)

    @Sasha Rookslayer
    pozdro!
    Ostatnio edytowane przez woojtylaa : 28-02-2021 o 19:58

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał woojtylaa Zobacz post
    tu chodzi o to, że prędkość u dostawcy jest podawana w Mb (mega bity), a odpowiedź ze speed testu jest podawana w MB (mega bajty), każdy bajt ma 8 bitów, stąd taki wynik. 600bitow/8=75bajtów (no i odpowiednio w Mb i MB)
    Masz racje, dzięki za wytłumaczenie.

  10. #10
    Guru! Ero Senin's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    972
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał woojtylaa Zobacz post
    tu chodzi o to, że prędkość u dostawcy jest podawana w Mb (mega bity), a odpowiedź ze speed testu jest podawana w MB (mega bajty), każdy bajt ma 8 bitów, stąd taki wynik. 600bitow/8=75bajtów (no i odpowiednio w Mb i MB)

    @Sasha Rookslayer
    pozdro!
    Ogólnie masz racje jeżeli chodzi o przelicznik i rozróżnianie podawanej przez operatora prędkości i faktycznego downloadu, ale chyba żaden speedtest nie pokazuje w MB tylko w Mb/s

  11. #11
    Zaawansowany Angelusion's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    116
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ero Senin Zobacz post
    Ogólnie masz racje jeżeli chodzi o przelicznik i rozróżnianie podawanej przez operatora prędkości i faktycznego downloadu, ale chyba żaden speedtest nie pokazuje w MB tylko w Mb/s
    Na pewno jedyny warty wspomnienia speedtest czyli ten od Ookla ( https://www.speedtest.net/ ) pokazuje wartość w Mbps ( Mb/s ).


Podobne wątki

  1. Jaką masz prędkość internetu?
    By Tsu in forum Piaskownica
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni Post / Autor: 06-06-2015, 06:19
  2. Konfiguracja internetu
    By Dementor in forum Telefony komórkowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni Post / Autor: 29-10-2011, 07:39
  3. Gwiazdy Internetu :)
    By Demolka Knight in forum Humor
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 02-05-2010, 11:09
  4. Cenzura internetu?
    By Drake Banned in forum Humor
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 25-11-2009, 18:10

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •