User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Wprowadzić możliwość awansowania w mlvlu przy użyciu magicznych przedmiotów?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak.

    19 63.33%
  • Nie.

    11 36.67%
Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Wątek: Awansowanie w poziomie magicznym przy użyciu magicznych przedmiotów.

  1. #1
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Awansowanie w poziomie magicznym przy użyciu magicznych przedmiotów.

    Proponuję by wprowadzić zależność awansowania w poziomie magicznym przy używaniu przedmiotów typu: silver wand, crystal wand, golden bolt tak jak to działa na zasadzie zwykłych broni np. magic axe. Używając magic axe rośnie nam umiejętność władania toporem, a używając np. silver wanda nie rośnie nam umiejętność władania magią. Nadmieniam, że używając np. tempest rod mamy możliwość awansowania w poziomie magicznym.

    Cytat Napisał MichaS Zobacz post
    Przypominam Ci że profesja typu Czarodziej, Druid czy Paladyn mają czary leczące, które zwiększają twój poziom magiczny, a rycerz tego nie ma.
    Jestem na NIE!
    1. exura

    makao

    Cytat Napisał Squid Zobacz post
    Przy założeniu, że jedno walnięcie spalałoby 10pkt many nie wiem czy to opłacalne rozwiązanie
    Dlatego tak mocarne przedmioty mogłyby zużywać więcej niż 10 pkt many!

    Cytat Napisał Squid Zobacz post
    Tylko wtedy istnieje ryzyko, że nie będziesz miał many, więc różdżka nie zadziała w decydującym momencie
    Kto nie ryzykuje ten piccolo nie pije...

    Cytat Napisał Azielu$ Zobacz post
    Właśnie h lvlom by to praktycznie nic nie dało.
    Przykład:
    Do wbicia 145 mlvla potrzeba zużyć ok. 300mln punktów many. Przy założeniu, że strzał z wanda zużywałby, tak jak napisał Squid, 10 punktów many, a przelicznik dla mlvla wynosiłby w dalszym ciągu x3, na wbicie całego mlvla bijąc z samego wanda trzeba uderzyć 10 mln razy. To raczej dodatek do gry niż jakieś znaczące ulepszenie. Największą różnicę odczują mniejsze lvle, łatwiej będzie im wbić 95/100 mlvl na lepszy czar.
    Poważnie chciało Ci się mu to tłumaczyć? Ja jak przeczytałem jego posta to:
    Ostatnio edytowane przez Zarexoholik? : 06-01-2022 o 16:59

  2. #2
    MichaS MichaS's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    699
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Cool

    Przypominam Ci że profesja typu Czarodziej, Druid czy Paladyn mają czary leczące, które zwiększają twój poziom magiczny, a rycerz tego nie ma.
    Jestem na NIE!

  3. #3
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Uściślę - tempest rod zwiększa poziom magiczny gdyż zużywa manę. Jeśli dodamy, że każdy hit z różdżki (z tematu) będzie zabierał manę to będzie rósł poziom magiczny

    Tylko wtedy istnieje ryzyko, że nie będziesz miał many, więc różdżka nie zadziała w decydującym momencie


    Przy założeniu, że jedno walnięcie spalałoby 10pkt many nie wiem czy to opłacalne rozwiązanie
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  4. #4
    Zaawansowany NoTricks's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Capital City
    Posty
    114
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Lata lecą, a problemy wciąż te same. Link do wątku z 2015 roku:
    http://www.forum.toproste.pl/showthr...72#post1170372

    Kluczowy fragment mojego postu:
    "Uważam, że postacie magiczne powinny zostać w pełni umagicznione – w tym przypadku przynajmniej C Wand powinien dostać poprawkę - bić od magi jak Silverka, tylko 1 sqm). Dodatkowo, proponuję troszkę zwiększyć dmg zadawane przez te bronie (głównie poprawić ten cały przelicznik dla tych broni, uwzględniając lvl, mlvl, atak broni).
    Jako, że nie ma czegoś takiego jak „Wand Fighting” w skillach (byłoby to coś czego nigdzie chyba nie ma) oraz gdyby dmg tych Wandów miało zostać poprawione, uważam że każdy atak z Wandów powinien zabierać manę (tak jak to jest w przypadku Wandów/Rodów), np. 50mp/atak dla C Wanda i 100mp/atak dla Silverki - wtedy mag mógłby sobie w trainie też skillować xD
    Dodatkowo uważam, że UW powinno być tylko dla EK/RP i bić w zależności od lvl/najwyższego posiadanego skilla, a dla magów powinno być coś innego w zamian, ale to temat na inne rozważania.
    "

    Co do zasady jestem na tak, można ewentualnie uwzględnić również opcję modyfikacji regeneracji hp/many w samych postaciach, przedmiotach itp.
    Trickster [1 - ...] Fantasy & NWO
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.
    21/01/20 21:18 Gratulacje! Zdobyles 4000 poziom doswiadczenia.
    08/04/22 21:59 Gratulacje! Zdobyles 5000 poziom doswiadczenia.

  5. #5
    Średnio zaawansowany Elemele's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    55
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zaznaczyłem nie.
    Obecnie knight to ściek na serwerze. A Twój pomysł by jeszcze ulepszył postacie magiczne w szczególności h lvle.
    Bella Ciao

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Posty
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ależ oczywiście że na tak!!

    Postać magiczna jest postacią która faktycznie jest potężna, ale zauważcie ze każdą ma coś na plus!
    Jeśli chodzi o wanda. Sam używam i biegam z nim. Było by to fajna gdyby tak jak Trickster napisał umagicznic całkowicie owe postacie. .
    Palek ma distance, knight ma topór, sword i obuch, wiec wydaje mi się że warto

  7. #7
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elemele Zobacz post
    Zaznaczyłem nie.
    Obecnie knight to ściek na serwerze. A Twój pomysł by jeszcze ulepszył postacie magiczne w szczególności h lvle.
    Właśnie h lvlom by to praktycznie nic nie dało.
    Przykład:
    Do wbicia 145 mlvla potrzeba zużyć ok. 300mln punktów many. Przy założeniu, że strzał z wanda zużywałby, tak jak napisał Squid, 10 punktów many, a przelicznik dla mlvla wynosiłby w dalszym ciągu x3, na wbicie całego mlvla bijąc z samego wanda trzeba uderzyć 10 mln razy. To raczej dodatek do gry niż jakieś znaczące ulepszenie. Największą różnicę odczują mniejsze lvle, łatwiej będzie im wbić 95/100 mlvl na lepszy czar.
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Posty
    35
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    JESTEM na TAK. Bardzo fajny pomysl. Szanuje, ze chcialo Ci sie pisac tak FAJNY i UZYTECZNY POST by zaraz trafil do reszty spamu, ktorego nigdy nie zrealizuja :/.

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cygan Zobacz post
    JESTEM na TAK. Bardzo fajny pomysl. Szanuje, ze chcialo Ci sie pisac tak FAJNY i UZYTECZNY POST by zaraz trafil do reszty spamu, ktorego nigdy nie zrealizuja :/.
    Niestety cos w tym jest. Co do propozycji to jestem za. Mogliby wprowadzić zależność awansowania w poziomie magicznym przy używaniu różnych broni ale zabierałoby to trochę many - nie ma nic za darmo.

    Ciekawa propozycja, ale i tak zapewne nie wejdzie w życie.. Administracja niech pierw wprowadzi zmiany w cenach manasow, pływaniu statkiem czy trenowaniu, a dopiero później niech wprowadza takie "skomplikowane, a zarazem trudne propozycje". Jestem na tak.
    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 07-01-2022 o 14:12

  10. #10
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 508
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No dla niskich lv, dopiero co zaczynających gre zajdą minimalne zmiany, ale co to wniesie dla reszty? Zaznaczyłem tak, chociaż mam mieszane uczucia, bo i tak ciężko o mane na małym lv wiec kolejne rzeczy które będą ja zabierać mogą jedynie utrudnić gre magicznym profesjom.
    Ostatnio edytowane przez 1st R. Boonek : 07-01-2022 o 16:59

  11. #11
    * Never Give Up * Ektoplazma's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    128
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post
    No dla niskich lv, dopiero co zaczynających gre zajdą minimalne zmiany, ale co to wniesie dla reszty? Zaznaczyłem tak, chociaż mam mieszane uczucia, bo i tak ciężko o mane na małym lv wiec kolejne rzeczy które będą ja zabierać mogą jedynie utrudnić gre magicznym profesjom.
    Ew. można zostawić Spirte Wand'a jako zwykły wand nie pobierający many.

    Zaznaczyłem tak.

  12. #12
    Dirty Harry TuK!'s Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    955
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Czysto teoretycznie ma to sens, bo jednak tak było zawsze na RL i te bronie powinny palić manę, ale z drugiej strony gra na APO już nie wygląda jak dawniej, że zaznacza się potwora myszką, manasuje się ręcznie, castuje spelle i jeszcze biega, tylko raczej biega się po respach na zmianę wciskając F-keye, a myszki jedynie się używa jak coś zobaczymy interesującego w loot-channelu. Jedynie gdzie by mana waste w broniach magicznych był używany, to na afk w trainerach i w pvp. Mimo wszystko zaznaczam tak. Ewentualnie wyszedłbym z propozycją dodania training rod/wand, których koszt by był odpowiednio wysoki i zaczęłaby też schodzić kasa z serwera.
    Ostatnio edytowane przez TuK! : 07-01-2022 o 17:16

  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Można by było zrobić podział na wandy i rody, które spalają manę oraz te, które nie spalają, aby nie uwalić na małym lvlu niskopoziomowych graczy.
    Jestem na tak.

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    154
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Propozycja na tak, ale tylko dla low lvl będzie to udogodnienie do wbijania szybko 100 poziomu magicznego, chociaż wbicie takiego mlvl to nie jest żaden problem w tych czasach servera.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 167
    Ostatni Post / Autor: 10-02-2013, 22:51
  2. [roblem z tibia i magicznym programem
    By Edekzgredek in forum RL Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 08-01-2009, 17:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •