User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Wprowadzić zmianę w zakresie niebieskiego MegaManasa?

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    23 57.50%
  • Nie

    17 42.50%
Pokaż wyniki 1 do 16 z 16

Wątek: Zmiana w MegaManas

  1. #1
    Zaawansowany NoTricks's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Capital City
    Posty
    114
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Zmiana w MegaManas

    Przedmiotem do zmiany w ramach prezentowanej propozycji jest MegaManas, zarówno w zakresie fiolki zielonej jak i niebieskiej. Podstawy do zmian można doszukiwać się w cenie owego przedmiotu oraz istnienia jego nieużytecznej alternatywy.

    Obecna postać rzeczy:
    -zielony MegaManas, 36x280 use, cena 150cc (ok. 150gp za 1 use), +/- 1300* many, hotkey !mm,
    -niebieski MegaManas, 36x280 use, cena brak (możliwość otrzymania plecaka po zakupie 100 gbp mmax), +/- 1700* many, hotkey brak.

    Proponowana postać rzeczy w zakresie niebieskiego MegaManasa:
    -dodanie hotkey'a umożliwiającego używanie niebieskiego Manasa,
    -obniżenie wartości many otrzymywanej za tego manasa o +/-200,
    -dodanie wartości hp otrzymywanej (równocześnie z maną) za tego manasa o +/- 100,
    -ustalenie ceny za taki ekskluzywny plecak, np. 150sc,
    -dodanie możliwości zakupu takiego plecaka u NPC (innego niż Delir),
    -brak zmian w zakresie zielonego manasa.

    Spodziewane efekty:
    -wprowadzenie mechanizmu użyteczności oraz atrakcyjności dla istniejącego przedmiotu,
    -zwiększenie ceny manasów bez wpływu na początkujących graczy,
    -delikatne zwiększenie żywotności postaci na respach, dzięki dodatkowemu hp.



    * - wartości liczbowe dotyczą postaci z większym poziomem doświadczenia i poziomem magicznym, na mniejszych poziomach mogą być one dużo niższe
    Trickster [1 - ...] Fantasy & NWO
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.
    21/01/20 21:18 Gratulacje! Zdobyles 4000 poziom doswiadczenia.
    08/04/22 21:59 Gratulacje! Zdobyles 5000 poziom doswiadczenia.

  2. #2
    Zaawansowany Zbanowany Kowal's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Posty
    67
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pomysł jak dla mnie na plus, ale znając nasza administracje już pewnie maja asa w rekawie i inny pomysł na urozmaicenie gry.
    Tak na marginesie to nawet jak większość będzie na tak, to pomysł nie wypali. Po co słuchać graczy? Chyba ze się mylę, to będzie miłe zaskoczenie.
    Ostatnio edytowane przez Zbanowany Kowal : 09-01-2022 o 00:13

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Samo dodanie hotkeysów znacząco ułatwiło grę, jeszcze ciężko się gra co niektórym...
    Jestem na NIE.


    @edit
    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post

    Proponowana postać rzeczy w zakresie niebieskiego MegaManasa:
    -dodanie hotkey'a umożliwiającego używanie niebieskiego Manasa,
    Misja !quest na używanie ręcznie niebieskiego megamansa zostałaby pozbawiona sensu. - To też nie jest ułatwienie wg. co niektórych. Zalegalizować boty i już całkiem będzie fajny system dzbaneczników.
    Ostatnio edytowane przez Szalomek : 10-01-2022 o 00:25

  4. #4
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 508
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szalomek Zobacz post
    Samo dodanie hotkeysów znacząco ułatwiło grę, jeszcze ciężko się gra co niektórym...
    Jestem na NIE.


    Tak jak myślałem, dla niektórych to zbyt skomplikowane.



    #t jestem na tak, spoko pomysl - ale wartości ofc ruchome

  5. #5
    Zaawansowany tigon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Miasto
    Przeworsk
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To może i jakiś ekskluzywny uh dla ek'a? xD, jeszcze chwila i na serwie będę same ms/ed'y

    Dałem tak.

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mi się pomysł nie podoba, zostawmy tego niebieskiego jak jest.. Osoby, które używają niebieskich to i tak używają ich na bocie na hotkeyu. :<
    Administracja jest zapracowana wprowadzaniem przyszłych nowości, więc nie dawajmy im dodatkowej pracy.. Po drugie, nie wiem czy taka zmiana zmieniłaby coś w świecie APO..

    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post
    Spodziewane efekty:
    -wprowadzenie mechanizmu użyteczności oraz atrakcyjności dla istniejącego przedmiotu,
    -zwiększenie ceny manasów bez wpływu na początkujących graczy,
    -delikatne zwiększenie żywotności postaci na respach, dzięki dodatkowemu hp.


    Jedynie co bym zmienił to cenę kupna manasów w zależności od poziomu. Sorry, ale jestem na nie.

  7. #7
    Średnio zaawansowany Herato's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Posty
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Takie zmiany spowodowały by wysyp ms i ed które by szybciej expily. Choć moim zdaniem wystarczy zrobić po prostu legalnego blue manasa na otc co można zrobić w sumie od razu

  8. #8
    Gaduła Ogrodnik's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Grając większym lvl ms/ed nie ma się żadnego problemu z mana na zwykłych manasach. Taka zmiana tylko ułatwiła by expienie knightem i małym lvl.
    Plus mamy specjalny czar „adite mana“ który jeszcze bardziej zwiększy manasownie się.
    Jestem na nie, zbyt duże ułatwienie.

  9. #9
    Zaawansowany tigon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Miasto
    Przeworsk
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ekiem czy erpekiem wgl nie ma problemu z maną od najmniejszych lvl.

  10. #10
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zmieniłbym cenę za zielone, bo to oczywiste, że są zbyt tanie. Co do niebieskiego - wprowadzić możliwość używania za pomocą hotkeya - tyle.

    #edit

    Może warto dodać niebieskiego manasa do loota z jakiegoś moba/bossa z użyciem np. x50?
    Ostatnio edytowane przez Zarexoholik? : 09-01-2022 o 20:04

  11. #11
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Miasto
    Profesjonalny aPeron
    Posty
    123
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szalomek Zobacz post
    Samo dodanie hotkeysów znacząco ułatwiło grę, jeszcze ciężko się gra co niektórym...
    Jestem na NIE.
    proponuję grać z wyłączonym monitorem - będziesz miał cięższą rozgrywkę i nie będziesz widział kto co pisze.
    nikt nie pisze o manasie który za 2cc zregeneruje całą mane - "wprowadzenie mechanizmu użyteczności oraz atrakcyjności dla istniejącego przedmiotu"

    Cytat Napisał tigon Zobacz post
    ekiem czy erpekiem wgl nie ma problemu z maną od najmniejszych lvl.
    expiąc ekiem na dobrym respie w wydajny sposób zawsze mam niedobór many. idąc na słaby resp nie mam problemu z maną. prawdopodobnie robię coś źle i w przypadku dodania lepszych manasów będę za nie przepłacał aby tak jak ty na dobrym respie nie mieć problemów błękitną energią

    Cytat Napisał Herato Zobacz post
    Takie zmiany spowodowały by wysyp ms i ed które by szybciej expily.
    manasy są ogólnie dostępne dla wszystkich *dla każdego gotowego "przepłacić" za nie

    Cytat Napisał Ogrodnik Zobacz post
    Grając większym lvl ms/ed nie ma się żadnego problemu z mana na zwykłych manasach. Taka zmiana tylko ułatwiła by expienie knightem i małym lvl.
    XD skoro nie ma żadnego problemu z maną to w jaki sposób nowy manas ułatwi expienie

    Cytat Napisał Ogrodnik Zobacz post
    Plus mamy specjalny czar „adite mana“ który jeszcze bardziej zwiększy manasownie się.
    kupując soulmixy u gracza nie zniknie kasa z serwera kupując plecak za 2uc u npc kasa w minimalnym stopniu zacznie wyparowywać z serwera.



    jestem na tak...
    ta kosmetyczna zmiana w minimalnym stopniu przyczyni się do zniknięcia kasy z serwera.

    na szczęście mamy jeszcze grono kapitalistów którzy utrzymują wartość 100uc w granicach 40/50 i dzięki nim większości wydaje się że wszystko jest OK. wystarczy spojrzeć na cenę shaman butów i uw żeby zrozumieć co się w ostatnich miesiącach dzieje. Osobiście grając aktywnie 3h jestem w stanie na czysto zarobić na ~~1500 gbp mmax.

  12. #12
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bardzo fajny pomysł, jestem na tak
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  13. #13
    Zaawansowany NoTricks's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Capital City
    Posty
    114
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jako pomysłodawca odniosę się do kilku wypowiedzi, aby doprecyzować sens sprawy.

    Cytat Napisał Szalomek Zobacz post
    Samo dodanie hotkeysów znacząco ułatwiło grę, jeszcze ciężko się gra co niektórym...
    Jestem na NIE.


    @edit


    Misja !quest na używanie ręcznie niebieskiego megamansa zostałaby pozbawiona sensu. - To też nie jest ułatwienie wg. co niektórych. Zalegalizować boty i już całkiem będzie fajny system dzbaneczników.
    Starałem się to napisać najkrócej i najprościej jak się da, ale niestety się mi to nie udało patrząc na tą wypowiedź. Gdybyś to dobrze zrozumiał, wyczytałbyś tutaj potencjalne utrudnienie gry (koszt gry) przez pozorne ułatwienie (hotkey). Odnośnie misji !quest sam sobie odpowiedziałeś, że nie jest to turbo trudne zadanie.


    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post

    #t jestem na tak, spoko pomysl - ale wartości ofc ruchome
    Wartości powinny być ruchome i ustalone z sensem, napiszę o tym jeszcze poniżej.

    Cytat Napisał tigon Zobacz post
    To może i jakiś ekskluzywny uh dla ek'a? xD, jeszcze chwila i na serwie będę same ms/ed'y

    Dałem tak.
    Odnośnie uha dla ek'a nie chcę się wypowiadać, słyszałem o różnych (negatywnych) opiniach w tej materii. Kwestia popularności poszczególnych postaci wynika z ogólnej sytuacji ustawień panujących na serwie, na to niestety nie mamy wpływu, a ta propozycja jest "obojętna" w tej kwestii.

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Mi się pomysł nie podoba, zostawmy tego niebieskiego jak jest.. Osoby, które używają niebieskich to i tak używają ich na bocie na hotkeyu. :<
    Administracja jest zapracowana wprowadzaniem przyszłych nowości, więc nie dawajmy im dodatkowej pracy.. Po drugie, nie wiem czy taka zmiana zmieniłaby coś w świecie APO..
    ...
    Jedynie co bym zmienił to cenę kupna manasów w zależności od poziomu. Sorry, ale jestem na nie.
    Według Ciebie zatem dobrze jest jak jest, bo boterzy ich używający nie odczują tej zmiany, a zapracowana administracja i tak ich nie będzie kontrolowała Zmieniłaby i to wiele, a z pewnością więcej niż pozornie kosztowne bless'y. W zależności od poziomu to można zmienić koszt podróży lub używana trainer'ów, ale nie manasów (ah te noobchary).
    Cytat Napisał Herato Zobacz post
    Takie zmiany spowodowały by wysyp ms i ed które by szybciej expily. Choć moim zdaniem wystarczy zrobić po prostu legalnego blue manasa na otc co można zrobić w sumie od razu
    Jak szybciej? Postacie magiczne co do zasady manasowałyby się podobnie lub nieznacznie więcej, dodatkowo otrzymując niewielką ilość hp. Napiszę o tym jeszcze niżej.
    Cytat Napisał Ogrodnik Zobacz post
    Grając większym lvl ms/ed nie ma się żadnego problemu z mana na zwykłych manasach. Taka zmiana tylko ułatwiła by expienie knightem i małym lvl.
    Plus mamy specjalny czar „adite mana“ który jeszcze bardziej zwiększy manasownie się.
    Jestem na nie, zbyt duże ułatwienie.
    Powtórzę, mana to nie docelowy przedmiot sprawy.
    Cytat Napisał Zarexoholik? Zobacz post
    Zmieniłbym cenę za zielone, bo to oczywiste, że są zbyt tanie. Co do niebieskiego - wprowadzić możliwość używania za pomocą hotkeya - tyle.

    #edit

    Może warto dodać niebieskiego manasa do loota z jakiegoś moba/bossa z użyciem np. x50?
    Niby tak, a jednak nie? Zmiana zielonych może zostać tutaj również wprowadzona, ale nie może ona uderzać w nowych graczy.
    -------------------------------------------------------------

    Podsumowanie i wnioski końcowe względem zmian w blue megamanasie:
    -obniżenie przyznawanej many za użycie (- dla magicznych względem obecnego stanu),
    -dodanie przyznawanego hp za użycie (+ dla all),
    -ustalenie zwiększonej ceny na manasa (- dla all, działanie na ustawiczne znikanie kasy z serwera).
    Odnośnie ruchomości wartości to jest to kwestia do ustalenia, zakładając że taki manas powinien być atrakcyjny w użyciu, musi być lepszy od obecnego (wartość +1300 mp dotyczy postaci magicznej, dla ek'a jest to relatywnie mniej). Można równie dobrze ustalić, że taki potion będzie dawał 1200-1400 punktów, w zależności od profesji i jej potrzeb, i zostanie to odpowiednio rozdzielone, np.:
    -ms/ed: +100hp/1300mp,
    -rp: +200hp/1000mp,
    -ek: +300hp/900mp.
    Reasumując działanie blue megamanasa sprowadzałoby się do kopii działania zielonego manasa z dodatkiem hp/użycie względem profesji. Działoby to więc podobnie jak spirit potion na real tibii, tylko byłoby możliwe do użycia przez wszystkie profesje (a nie tylko przez rp). Uważam, że byłoby to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich profesji mające wpływ na ich balans (co powinno być wówczas przedmiotem testów).
    Trickster [1 - ...] Fantasy & NWO
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.
    21/01/20 21:18 Gratulacje! Zdobyles 4000 poziom doswiadczenia.
    08/04/22 21:59 Gratulacje! Zdobyles 5000 poziom doswiadczenia.

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Posty
    35
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Przy obecnej kondycji serwera (brak jakiejkolwiek aktualizacji) jestem na TAK. Fajnie by było jakby ktoś spędził trochę czasu nad tym pomysłem go wdrażając, ponieważ "Adite Mana" przypadła już do gustu ludzią expiacym i jest częścią "!speed" której nie można pominąć (po 700 poziomie). Cena za plecak 2uc nie pomoże w pozbyciu się kasy z serwera w żadnym stopniu. Noob na Ice Golem zarabia 10 UC lekko w 1h.

    P. S
    Administracja zapewne ma inne plany, bądź brak planów i CZASU na realizację dobrego pomysłu Twojego jak innych graczy.

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    154
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam się tylko z tym żeby wzrosła cena owego manasa, kasa na serverze musi zniknąć oraz żeby dodawał troszeczkę HP wraz z mana.

  16. #16
    Aro Rekrut's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1 545
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zarexoholik? Zobacz post
    Zmieniłbym cenę za zielone, bo to oczywiste, że są zbyt tanie. Co do niebieskiego - wprowadzić możliwość używania za pomocą hotkeya - tyle.

    #edit

    Może warto dodać niebieskiego manasa do loota z jakiegoś moba/bossa z użyciem np. x50?
    x2

    jak expie palladynem nie mogę wyrobić z maną, niebieski manas na hocie ułatwił by sprawę!

    jestem na tak
    Old: Lowca Dziewic, Averion Druid, Alberto Gru, Sendo, Fast Puma, Nix, Don Ja, Woder Bone, Blacksmith, Ardianek, Xayn, Aimzor.
    Lethorn- 2666-2686! Sarumar 2901-2908! Deads Shooter- 3034-3071! Nivelato- 3278-3300! kicaii 2600-2650, 3043-3479! Leonidaas-2548-?
    Mój Life
    [01-06, 15:55] Sasha Rookslayer APO bez Sashy to nie APO Arkadiuszu. [01-06, 16:00] Hokage to tak jak cyrk bez klauna

Podobne wątki

  1. Megamanas
    By Devil murder in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni Post / Autor: 28-03-2010, 16:17
  2. Lepszy Megamanas
    By Vojska in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni Post / Autor: 26-03-2010, 14:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •