User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Wątek: Brak pionka po wykonaniu Urlicha

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Brak pionka po wykonaniu Urlicha

    Nie otrzymałam pionka po uzyskaniu 100 pkt u Urlicha za misje, urlich napisał że właśnie otrzymam pionek, ale nie miałam miejsca w eq, a pionek nie wypadł ani na ziemie ani do żadnego innego plecaka. Teraz mogę wziąć kolejną misje, i mam 102 pkt a pionka nie ma :C

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza Zobacz post
    Nie otrzymałam pionka po uzyskaniu 100 pkt u Urlicha za misje, urlich napisał że właśnie otrzymam pionek, ale nie miałam miejsca w eq, a pionek nie wypadł ani na ziemie ani do żadnego innego plecaka. Teraz mogę wziąć kolejną misje, i mam 102 pkt a pionka nie ma :C
    Jest to Twoja wina. Nie miałeś miejsca w głównym plecaku/ eq dlatego przedmiot przepadł. Zawsze tak było, to samo jak dostajesz artefakt po wykonaniu taska. Nie masz miejsca w głównym plecaku - tracisz go.
    Oczywiście również jestem zdania, że taki przedmiot powinien wypaść nam pod "dupę" albo pojawić się w innym plecaku. Niestety, jest jak jest. :v

    Teraz to musisz kupić go od kogoś.
    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 14-03-2022 o 09:18

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To nie jest moja wina, wina leży po stronie złego algorytmu przyznającego nagrody za questy jak i również przy próbie zakupu itemów u npc gdy brakuje nam miejsca.

    Nierozsądnym jest nie przewidzenie sytuacji przez programistę w której gracz będzie próbował odebrać nagrodę nie posiadając miejsca. Tym bardziej można łatwo zauważyć że panują różne standardy otrzymywania nagród. Niekiedy trafiają bezpośrednio do eq, czasem lądują na ziemi .

    Idąc do npc, i chcąc kupić item nie posiadając wolnego miejsca w eq, tracimy hajs a itemu nie dostajemy. Jest to jak najbardziej bug, bo nie powinniśmy tracić hajsu w takim wypadku (skoro nie dostajemy itemu).

    (Przypuszczam więc że w siniku są dwie funkcje jedna która dodaje przedmioty i w razie braku miejsca wywala je na ziemie, a druga w razie gdy brakuje miejsca ich po prostu nie dodaje. Ogólnie słabą opcja jest ta alternatywa wyrzucania itemów na ziemie, raczej powinna być informacje żeby zrobić miejsce w eq aby odebrać item)

    Ale wracając do tego utraconego pionka nawet nie ma informacji o tym żeby zrobić miejsce w eq. To po stronie programisty leży odpowiedzialność aby przewidzieć taką sytuacje i zapobiec ewentualnym złym doświadczeniom z gry.

    Liczę na oddanie pionka, jednak nie jest to rozwiązanie problemu. Ktoś musi przysiąść i dopracować te funkcję. Mam doświadczenie i umiejętności które mogę zaoferować w celu poprawy tego czy innych bugów. Chętnie podejmę współprace.

  4. #4
    Nowicjusz Stilet's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Tak było zawsze, nikomu tyle lat się tego nie chciało poprawić to i teraz na pewno nikt tego nie poprawi, zapewne to taki ficzer silników xml pod 7.6

    Może jak gm będzie dobry to dadzą ci tego pionka ale nie liczył bym na to.
    Stilet 3005-
    Telas 0-


Podobne wątki

  1. [ROOK] NOWY TASK u URLICHA
    By Mistic Mar in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni Post / Autor: 27-08-2012, 11:26
  2. Jako drugi, 1000 pkt u Urlicha By Sasha =]
    By Sasha Rookslayer in forum Rookgard
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni Post / Autor: 14-12-2011, 16:20
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni Post / Autor: 07-06-2011, 10:27
  4. B??d Urlicha
    By Nefresik in forum Bugi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 05-05-2011, 14:32
  5. Brak najazdów, brak newsów, itd
    By ARMEDIS in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 18-06-2010, 17:33

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •