User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Jestem

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Na tak

    8 50.00%
  • Na nie

    7 43.75%
  • Nie mam zdania

    1 6.25%
Pokaż wyniki 1 do 14 z 14

Wątek: Banhammer

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Miasto
    Capital City
    Posty
    91
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Exclamation Banhammer

    Chciałbym zaproponować twarde i konkretne zmiany w regulaminie dotyczących długości kar, dla postaci/kont, które przejawiają patologiczne skłonności w postaci nadużywania wulgaryzmów, które są na poziomie rynsztokowym.

    Ten temat nie ma na celu uderzenia w nowych graczy, którzy napiszą od czasu do czasu jakieś wulgi zaczynające się od: k..., albo w...laj mi z respa. Bo to sie zdarza każdemu, każdy może mieć zły dzień - a jeśli nawet kogoś za bardzo poniesie, to powinno mu sie dać mute jako czas na ochłoniecie i przemyślenia... 20-60 minut. Na pewno Panowie GM'owie potrafią używać tej komendy, prawda?

    Teraz do sedna:

    Każda osoba grająca tutaj conajmniej miesiąc, spotkała się z:

    -prowokowaniem graczy do wulgarnego słownictwa (bait: w celu nagrania kogoś i wrzucenie na forum)

    -wyzwiskami gracza/rodziny/bliskich z noob charow (taak, slawne teksty typu: twoja stara i twoj stary)

    Przykladow jest sporo, ja nie mam sily sie rozpisywac, a kazdy szanujacy sie gracz, rozumie w czym rzecz.
    W kazdym razie, w praktyce jak i w teorii wyglada to dokladnie tak...:

    -Gracz X pisze wulgaryzmy w strone gracza Y juz od dluzszego czasu, na KANALACH PUBLICZNYCH

    -Gracz Y nagrywa gracza X, po czym wysyla nagranie na hosting plikow i zamieszcza je na forum.

    -Administracja sprawdza nagranie i wymierza "hehe, poteznego banhammera" w postaci 24h na przemyslenia.

    -Po 24 godzinach okazuje sie ze 'przemyslenia' gracza X nie przyniosly zadnego rezultatu, a nawet zaognily sytuacje, bo teraz gracz X obraza gracza Y 2x mocniej, do tego gracz X sfrustrowany pisze ze "ma to gleboko... poniewaz i tak tutaj nie gra i moze dostac kolejnego bana"

    -co moze teraz zrobic gracz Y? Napewno nie powinien odpowiadac wulgaryzmami, używanie funkcji ignore w żadnym stopniu nie rozwiązuje tutaj sprawy, ponieważ czytają to inni gracze @Sasha Rookslayer, czasem tez nowi! np. w "temple" lub na kanale publicznym (default/gamechat), którym również nie odpowiada toksyczna atmosfera, ale z rożnych powodów, nie bedzie chcialo im sie poswiecac czasu na nagrywanie felernej sytuacji.
    RRV pozostawia wiele do zyczenia.
    Bany na IP sa calkowicie pozbawione sensu, ze wzgledu na oprogramowanie do zmiany lokalizacji.
    Gracz X przeczeka az GM wyloguje i zacznie swoj atak wyladowywania frustracji od nowa. No wlasnie. Niekonczaca sie opowiesc.


    Moim zdaniem wszyscy toksyczni, wulgarni i mocno trolujacy gracze powinni byc karani w podobnym stopniu, jak gracze uzywajacy nielegalnego oprogramowania typu boty/macra. Dlaczego? Jesli ktos uzywa, bota na dzwignie, auto-uha, auto-manasa. To tak naprawde jest to niska szkodliwosc dla serwera. Nikt tego tak naprawdę nie widzi jesli taka osoba gra sobie solo i nikomu nie przeszkadza.


    Za to czesciej widzimy jak gracze narzekaja, piszac: "odechciewa sie grac na tym serwie, same toksyki", anizeli "odechciewa sie grac na tym serwie, same boty tu graja, spadam"

    Jakie zmiany powinny nastapic?

    -za lekkie, przewinienia, ostrzeżenie od GM'a, ewentualnie mute (20-60 min, ta komenda powinna być na stale wklepana u GM'ow w hotkeye)

    -za średnie grzechy, mam na myśli te powtarzające sie od tych samych osób - zdecydowanie dłuższe bany, niż śmieszne 24h, może powinno sie obniżyć minimalny próg bana 72-96h? z zakresem do 10-15 dni??

    -za ciezkie i toksyczne zachowania w postaci logowania na noobchary z innej lokalizacji, idealnym byloby calkowite zablokowanie dostepu do postaci. Bo jezeli ktos taka postac stworzyl (typu: jednorazowke) do takich celu, to liczyl sie ze zostanie ona zbanowana



    Zanim ktos napisze ze boty a wulgaryzmy to inny kaliber, to pragne uswiadomic ze b. dobrze sobie zdaje z tego sprawe, chodzilo jedynie o porownanie, przez jakich graczy odechciewa sie grac. I jesli uwazasz ze to za slabe wytlumaczenie, to jestem rowniez za podniesieniem kar za uzywanie macro/botow.


    Teraz posluchajmy opinii:

    Jesli jestes calkowicie na "nie", to rozumiem ze masz naprawde SOLIDNE argumenty, ktore calkowicie obalaja ten dlugawy esej. Prosze wiec to uzasadnic, poniewaz napisac "nie, jednozdaniowe" w tak powaznej propozycji zmiany regulaminu to sie rowna jak: "nie chce aby to przeszlo i jest jednoznaczne z przyznaniem sie do grupy tych osob, ktorym nie przeszkadzaja dotychczasowe lipne bany"
    Ostatnio edytowane przez Centaurion : 10-04-2022 o 20:59

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Centaurion Zobacz post
    Jakie zmiany powinny nastapic?

    -za lekkie, przewinienia, ostrzeżenie od GM'a, ewentualnie mute (20-60 min, ta komenda powinna być na stale wklepana u GM'ow w hotkeye)

    -za średnie grzechy, mam na myśli te powtarzające sie od tych samych osób - zdecydowanie dłuższe bany, niż śmieszne 24h, może powinno sie obniżyć minimalny próg bana 72-96h? z zakresem do 10-15 dni??

    -za ciezkie i toksyczne zachowania w postaci logowania na noobchary z innej lokalizacji, idealnym byloby calkowite zablokowanie dostepu do postaci. Bo jezeli ktos taka postac stworzyl (typu: jednorazowke) do takich celu, to liczyl sie ze zostanie ona zbanowana
    Wiem, że kiedyś tak było.. Czy teraz również tak jest? Myślę, że w niektórych przypadakch Administracja daje dłuższe bany.
    Po drugie masz opcje ignore i uwierz, że ona pomaga i rozwiązuje sytuacje.

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    154
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Wiem, że kiedyś tak było.. Czy teraz również tak jest? Myślę, że w niektórych przypadakch Administracja daje dłuższe bany.
    Po drugie masz opcje ignore i uwierz, że ona pomaga i rozwiązuje sytuacje.
    Opcja ignore pomaga? O czym Ty mówisz przecież osoby pokroju Mietka mają po 20 kont do wyzywania XDDDDD

    Jestem za tym żeby bany za wyzwiska były jak recydywa w więzieniu, coraz to dłuższe a nie 12sto godzinne.

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Miasto
    Expgard
    Posty
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kiedyś GM napisał "masz opcje ignore"
    Sasha ma racje.

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Widzę, że nie tylko ja tutaj myślę o pewnych zmianach w tej kwestii Jestem na tak.

  6. #6
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 508
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ten temat to jakaś patologia, jestem oczywiście na nie.



    Cytat Napisał Mariusz Kotwica Zobacz post
    .
    Albo regulamin albo anarchia.
    Proste, ze anarchia.
    Ostatnio edytowane przez 1st R. Boonek : 14-04-2022 o 08:17

  7. #7
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Posty
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Wiem, że kiedyś tak było.. Czy teraz również tak jest? Myślę, że w niektórych przypadakch Administracja daje dłuższe bany.
    Po drugie masz opcje ignore i uwierz, że ona pomaga i rozwiązuje sytuacje.

    Niestety offtop.
    Ja za to 'myślę' że dużo się pozmieniało odkąd 'nie grasz', co do 'niektórych przypadków' więc dlatego powstał ten temat. I na przyszłość czytaj chłopie temat ze zrozumieniem, albo przygotuj sobie jedzenie i nie zatwierdzaj postu póki nie zjesz.
    Gość nie napisał nic o privie, więc jakie znowu ignore?? Halo? Ogarniamy tam?
    #BANHAMMER

    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post
    Ten temat to jakaś patologia, jestem oczywiście na nie.
    Kolejny offtop. Za takie durne gadanie to się warny powinny sypać.
    Albo regulamin albo anarchia. Skoro regulamin, to taka zmiana wyjdzie na dobre dla większości, no.. oprócz promila tych, którzy trollują niszcząc dobry klimat gry.
    Fajny masz awatar, wszystko wyjaśnia.
    #BANHAMMER

  8. #8
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bany są dłuższe niż 24h jeśli gracz faktycznie przegina to dostaje bana na dłużej… Ignore nie pomaga? Skoro gracz mnie wyzywa to nie zwracam uwagi na niego a jak jest upierdliwy to ignore i gra się przyjemnie a ze widzi to drugi gracz to co z tego ?? Przypomnę tylko ze to jest tibia ta gra słynie z wyzwisk z akcji trollowania czy tez prowokacji dasz się z trollowac/ z prowokować dajesz satysfakcję tej osobie nie ugniesz się to go wkurwisz i sam się na minę wjebie.

  9. #9
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Posty
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Czarodziej Zobacz post
    Bany są dłuższe niż 24h jeśli gracz faktycznie przegina to dostaje bana na dłużej… Ignore nie pomaga? Skoro gracz mnie wyzywa to nie zwracam uwagi na niego a jak jest upierdliwy to ignore i gra się przyjemnie a ze widzi to drugi gracz to co z tego ?? Przypomnę tylko ze to jest tibia ta gra słynie z wyzwisk z akcji trollowania czy tez prowokacji dasz się z trollowac/ z prowokować dajesz satysfakcję tej osobie nie ugniesz się to go wkurwisz i sam się na minę wjebie.
    No chyba ze typ wyzywa administracje, to wtedy akurat potrafią dobrze dowalić.

    Te 12h-24h to jest max z tego co widziałem ostatnio i jeszcze dawniej, po ban liście i datach zalogowania.

    Do tego jeszcze osoby te potrafią "śmiać się w twarz" że takie baniki to mogą dostawać codziennie. Tak byłem świadkiem.

    A to że widzi to drugi gracz, to akurat mały pitol, ale <sic> na kanałach publicznych, widzi to większość serwera, a akurat to autor tematu się dokładnie rozpisał, widocznie tez nie czytałeś, ze zrozumieniem.

    To jak w końcu jesteś 'na tak' czy 'na nie'? bo widzę że nie zagłosowałeś.
    Odpowiada ci obecna sytuacja?

    Jest dobrze i nic nie zmieniamy?
    Bo przeciez "tibia słynie" z tego... heh zajebiście.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz, ale postacie tutaj są zmieniane jak rękawiczki, raz jesteś właścicielem postaci X, a za 2 dni Y i tak co kilka dni.
    Wątpię, aby administracji chciało się sprawdzać dokładnie IP gościa, który napisze kilka kurw na Game-Chat czy Default tylko po to, aby mu dać dłuższego bana na serwerze, gdzie gra po 20 osób, a główny administrator leje ciepłym moczem na graczy.
    Śmiem stwierdzić, że propozycja nie przejdzie w 100%, choć bardzo bym chciał zobaczyć takie zmiany w regulaminie.

  11. #11
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    154
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał    6   ° Zobacz post
    Nie wiem czy wiesz, ale postacie tutaj są zmieniane jak rękawiczki, raz jesteś właścicielem postaci X, a za 2 dni Y i tak co kilka dni.
    Wątpię, aby administracji chciało się sprawdzać dokładnie IP gościa, który napisze kilka kurw na Game-Chat czy Default tylko po to, aby mu dać dłuższego bana na serwerze, gdzie gra po 20 osób, a główny administrator leje ciepłym moczem na graczy.
    Śmiem stwierdzić, że propozycja nie przejdzie w 100%, choć bardzo bym chciał zobaczyć takie zmiany w regulaminie.
    Bardzo byś chciał zobaczyć takie zmiany w regulaminie i klikasz że jesteś na nie? XDDDDDD cóż za hipokryzja i nabijanie postów, chyba trzeba zgłosić maniaka xd

  12. #12
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Posty
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał    6   ° Zobacz post
    Nie wiem czy wiesz, ale postacie tutaj są zmieniane jak rękawiczki, raz jesteś właścicielem postaci X, a za 2 dni Y i tak co kilka dni.
    Wątpię, aby administracji chciało się sprawdzać dokładnie IP gościa, który napisze kilka kurw na Game-Chat czy Default tylko po to, aby mu dać dłuższego bana na serwerze, gdzie gra po 20 osób, a główny administrator leje ciepłym moczem na graczy.
    Śmiem stwierdzić, że propozycja nie przejdzie w 100%, choć bardzo bym chciał zobaczyć takie zmiany w regulaminie.

    mam rozumieć ze przypadkowo "omsknął ci się palec" i stąd ten głos 'na nie'??
    obecnie pół na pół, widać że to nie przejdzie - chcecie trollować i szerzyć patole na serwie. Pogratulować.


  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Posty
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis Zobacz post
    Bardzo byś chciał zobaczyć takie zmiany w regulaminie i klikasz że jesteś na nie? XDDDDDD cóż za hipokryzja i nabijanie postów, chyba trzeba zgłosić maniaka xd
    Nie, po prostu wiem, że ta propozycja i tak nie przejdzie, bo nikomu się nie będzie chciało sprawdzać IP.

    Cytat Napisał Mariusz Kotwica Zobacz post
    mam rozumieć ze przypadkowo "omsknął ci się palec" i stąd ten głos 'na nie'??
    obecnie pół na pół, widać że to nie przejdzie - chcecie trollować i szerzyć patole na serwie. Pogratulować.

    Jak wyżej.

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy każdy miał taką cierpliwość jak ja, aby przeczytać i zrozumieć o co chodzi dla Autora wątku.
    Większość wypowiedzi, to dla mnie szlam piśmienniczy, powodujący odruch wymiotny.

    Wiecie kiedy największe są zmiany? - Kiedy zaczynamy je od siebie.
    Ostatnio edytowane przez Szalomek : 12-04-2022 o 02:53

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •