User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Wątek: Propozycje - systemowe rozwiązanie i wdrążanie przegłosowanych propozycji

  1. #1
    Zaawansowany Angelusion's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    116
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Propozycje - systemowe rozwiązanie i wdrążanie przegłosowanych propozycji

    Cześć,
    Przeglądając dział "Propozycje" możemy natknąć się na pomysły wszelkiego rodzaju. Są tam zarówno drobne usprawnienia, które wymagały by jedynie kosmetycznych zmian regulaminowych lub drobnych zmian na mapie przez bardziej czasochłonne do prowadzenia pomysły wymagające wprowadzenia zupełnie nowych rozwiązań technicznych w grze po absurdalne gargantuiczne zmiany lub po prostu propozycję związane często z pojedynczym przedmiotem czy mechanizmem, które są zgłaszane i popierane przez nielicznych graczy - oczywiście tych, którzy na tym dużo zyskują lub tracą.
    W tym temacie, choć z chęcią wysłuchał bym opinii na temat ogólnego rozwiązania, chciałbym skupić się na tych pierwszych -czyli niewielkich zmianach, które są szeroko komentowane oraz posiadają duża liczbę głosów i opinii. Jako przykład posłużę się ostatnimi dwoma takimi tematami, które poniżej przedstawię:

    [Rook] Wbijanie na bossy
    http://forum.toproste.pl/showthread....janie-na-bossy

    [Rook] Zmiany w reszcie regulaminu.
    http://forum.toproste.pl/showthread....cie-regulaminu

    Patrząc na całkowitą aktywność graczy na forum tematy te zostały przedstawione w zasady sposób, zostały poddane dość dużej dyskusji zarówno w głosowaniach jak i w komentarzach. Oczywiście, nie 100% komentarzy można było by określić jako merytoryczne, jednak pozostały przedstawiły punkt widzenia graczy co potwierdzają odpowiednie głosowania. Oczywiście, nie mamy tu zasad referendalnych. Nie obowiązują tu żadne progi frekwencyjne czy procentowe, które by obligowały do ich wprowadzenia w grze - i może nawet dobrze. Jak by nie było ostatecznie decyzja powinna (w moim rozumieniu ) leżeć w gestii osób zarządzających w grze. Jednak by takie tematy po jakimś czasie nie znikały w otchłani forum czy jak przysłowiowe w mydło w kąpieli, sensownym rozwiązaniem było by obligatoryjne ich zamykanie przez osoby zarządzające grą, z krótkim podsumowaniem i wnioskiem.

    "Tak, będziemy do tego dążyć, zmiany pojawią się w ciągu xyz czasu"
    "Nie, takich zmian nie będziemy wprowadzać".


    Wydaje mi się, że takie podejście do sprawy zamykało by dany temat ( przynajmniej do czasu pojawienia się nowych argumentów związanych z ważnymi powodami jak np. nowe znalezione błędy czy nowowprowadzone mechanizmy gry ).

    Nieczęsto zabieram tutaj głos w sprawach serwera, jednak sądzę, że ujednolicenie zasad wraz z wprowadzeniem terminów czasowych na zamknięcie danej propozycji wraz z deklaracją wprowadzenia ich ( lub odrzucenia rzecz jasna ) wprowadziło by porządek i pozwoliło na dalsze rozwijanie pomysłów przyjętych lub zastanowienie się nad sensownością lub zmianą podejścia czy pomysłu do propozycji nie przyjętych.
    Tak jak też na początku wspomniałem uważam, że takie podejście pozwoliło by na dalsze budowanie systemu propozycji - na początku po prostu zbudowany został by jakiś fundament, który z czasem można było by rozwijać i na tym fundamencie kłaść konstrukcje, ściany, dach, a na końcu go wykończyć - niczym dom.
    Wydaje mi się też, że takie podejście, nazwijmy to "modułowe" było by wygodne i szybkie do wprowadzenia czyli realne do wprowadzenia biorąc pod stopień obecnego zaangażowania zarówno graczy, osób które działają więcej niż tylko grają, moderacji, osób odpowiedzialnych za pilnowanie systemu rozgrywki oraz właściciela serwera.


    @Week

    Cytat Napisał Week Zobacz post
    Kiedyś od takich spraw był Tygrys i niekiedy swój głos zabierał Mortiis.
    Kilka przykładów takich tematów sprzed X lat.
    1
    2
    3
    4

    Aktualna ekipa nie ma nic wspólnego z ekipą, która była gdy serwer tętnił życiem. Teraz nawet sam @Mortiis nie ma chyba ochoty, aby tu wbijać, a o reszcie osób szkoda pisać (no poza 2 osobami, które jeszcze próbują tutaj coś robić).
    Niektórzy blokują miejsce w ekipie zamiast zrezygnować tak jak @Apendor
    Jak najbardziej to rozumiem. Jednak są tu jeszcze osoby, które starają się dbać zarówno o porządek na serwerze jak i na forum.
    Dlatego zaproponowałem strategię małych kroków czy jak kto woli modułową. Tematy które przedstawiłeś wymagają zmian w silniku gry lub większego niż minimalne zaangażowania. Tematy takie jak zmiany regulaminowe związane przykładowo z konsekwentnym banowaniem nie tylko graczy używających bota ( co ostatnio zostało wprowadzone, łącznie z regulaminem przedłużania każdego kolejnego bana ), a też graczy nagminie nadużywających możliwości swobodnej wypowiedzi na Game-Chatcie wymagają tylko drobnych ogłoszeń i zmian w podejściu do sprawy - takie mogły by być szybko wdrążane, małym kosztem czasowym.
    Jeśli były by one konsekwentnie egzekwowane ( po uprzednim ogłoszeniu czy takie zmiany będą wprowadzane czy nie) w jakimś obligatoryjnym czasie na głosowanie, a następnie obligatoryjnym czasie na wprowadzenie kawałek po kawałku poprawiały by komfort gry.
    Czy przełoży się to na zwiększenie ruchu, większe zaangażowanie graczy lub inne pozytywne skutki ? Nie wiem - szklanej kuli nie posiadam.
    Lecz jeśli tak to mogło by to powoli pociągnąć ruchy w tematach bardziej skomplikowanych - taka samo napędzająca się maszyna, efekt lawiny. Jeśli okazało by się, że wprowadzanie drobnych zmian nie przynosi żadnych wymiernych korzyści, nie zwiększa zaangażowania po żadnej ze stron to oczywiście od razu takie akcje można by przerwać, zamknąć dział "Propozycje" i też było by w pewien sposób po problemie.
    Nie próbując nie zmieni się nic, próbując może ( nie trzeba ) uzyskać pozytywny efekt.


    @Legenda Sasha

    Cytat Napisał Legenda Sasha Zobacz post
    Parę lat temu Voltan systematycznie odpowiadał w tematach co sądzi o nich i czy wejdą w życie. Niestety teraz nie ma kto tego robić, ponieważ wiemy jak to jest.
    Czasu się nie cofnie, widać, że brakuje tutaj osoby z pozycją Community Managers, która by nadzorowała pracę reszty Ekipy APO, ponieważ jest ona po prostu słaba.

    Po drugie, trzeba też wymagać trochę od Mortiisa.. Skoro ten nie potrafi ogarnąć forum przez "pół roku?", to nie mam pytań.
    Rozumiem krytykę zarówno braku odpowiednich osób jak i "zaangażowania" Mortiisa. Community Manager ? Bardzo ciekawy pomysł! Możesz rozwinąć ? Kto i jak miał by być wybrany na taką funkcję. Na czym powinien się skupić i jaki byłby zakres jego obowiązków.
    Doceniam rys historyczny i zasadniczo uważam, że dobrym pomysłem było by wzorować się na tym co już było i było dobre, a to co było i było/jest złe - zmienić. Jednak samym rozpatrywaniem historii nic nie zmienimy - dlatego liczę na dyskusje z pomysłami oraz uwagami w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Angelusion : 11-02-2024 o 13:30

  2. #2
    VIP Week's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Miasto
    Y78 Z714 7
    Posty
    619
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kiedyś od takich spraw był Tygrys i niekiedy swój głos zabierał Mortiis.
    Kilka przykładów takich tematów sprzed X lat.
    1
    2
    3
    4

    Aktualna ekipa nie ma nic wspólnego z ekipą, która była gdy serwer tętnił życiem. Teraz nawet sam @Mortiis nie ma chyba ochoty, aby tu wbijać, a o reszcie osób szkoda pisać (no poza 2 osobami, które jeszcze próbują tutaj coś robić).
    Niektórzy blokują miejsce w ekipie zamiast zrezygnować tak jak @Apendor

  3. #3
    Zaawansowany Legenda Sasha's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Posty
    100
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Parę lat temu Voltan systematycznie odpowiadał w tematach co sądzi o nich i czy wejdą w życie. Niestety teraz nie ma kto tego robić, ponieważ wiemy jak to jest.
    Czasu się nie cofnie, widać, że brakuje tutaj osoby z pozycją Community Managers, która by nadzorowała pracę reszty Ekipy APO, ponieważ jest ona po prostu słaba.

    Po drugie, trzeba też wymagać trochę od Mortiisa.. Skoro ten nie potrafi ogarnąć forum przez "pół roku?", to nie mam pytań.
    Rook 1-2450
    Sasha Life!
    Main 3620-5205.. 5333-6026
    Sasha Life!



  4. #4
    Gaduła Schwaab's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    131
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Angelusion pisząc ten temat zrobiłeś więcej niż ekipa APO przez przynajmniej dwa lata. Podziwiam za chęci ale nie dotrzesz do osób co trzymają pozycje bo nic innego w życiu mogą już nie osiągnąć. Czekam na Nowe TASKI od października 2023, a w zamian mam nowe terminy typu "za tydzień", "za miesiąc" teraz najnowsze info od Pointa to "Monk namiesza w świecie APO" miało być w przeciągu dwóch tygodni ale zaraz będzie leciał trzeci tydzień. Po co obiecywać? Nie wiem. Zaraz Administracja się obrazi napisze w tym temacie wielką odpowiedź, że to oni chcą bardzo ale to Mortiis nie daje im pracować. W rezultacie zostawią sobie pozycje i będą mieli serwer dalej w dupie.

    PS.
    Lista osób zbanowanych za bota czeka na aktualizacje od 15.01.24, więc pozdrawiam że ktoś ożywi ten serwer nie licząc zimy oczywiście i Grincha.
    Ostatnio edytowane przez Schwaab : 12-02-2024 o 04:27
    "Jak problem ma koleżka, też go mam, mam tak od dziecka..."


    Karma Wraca !!!

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Posty
    54
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem jak najbardziej na tak, ale Administracja nie ma na to czasu... Jestem tego zdania, że skoro nic nie robisz - odpuść pozycję i już nie zawracaj ludziom żopy.
    Przykład niezrozumiałego zapychania miejsc w Administracji i braku czasu:
    1. @Nedin Ostatnie wylogowanie: 05/01/2024 20:52:32
    2. @Squid Ostatnie wylogowanie: 21/11/2023 19:29:03
    3. @Tharo Ostatnie wylogowanie: 31/01/2024 05:48:12

    Skoro wyżej wymienione osoby nie mają czasu to niech dadzą innym szanse na wprowadzenie tutaj nowości, zamiast "leżakować". Dziwi mnie, że @Mortiis, czy tam @Inquso dalej kisi te warzywa. Jak nie patrzeć to, aż 3 pozycje, są uśpione i w prawdzie serwer nie ma z nich żadnych korzyści. Z Senior Game Masters, którzy mają już jakieś accessy to aż 2/5 NIC tutaj nie robi. To prawie połowa!

    Jeżeli ten serwer chce się jakoś zmienić to Administracja powinna zacząć od siebie i wyrzucenia owych GMów z pozycji. Rozumiem, że mieliście nadzieje, że wrócą... ale to żmudna nadzieja, a czas leci i działa na niekorzyść serwera. Proponuje rozpisanie konkursu na stanowiska w Ekipie APO - systemowe rozwiązanie problemu.
    Ostatnio edytowane przez Baranek1 : 12-02-2024 o 12:31

  6. #6
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Posty
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    wy nadal placzecie a tutaj i tak nic nie wprowadza ten serwer stoi bo stoi i tyle nie oczekujcie cudow to jest tibia 7.6 praktycznie ostatni serwer ktory zyje :]

Podobne wątki

  1. Rozwiązanie mistrza logiki
    By rumun in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 11-10-2019, 22:39
  2. Rozwi?zanie sk?adu Projektor.
    By Axelo . in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 13-10-2011, 18:26
  3. [7.6] Ostateczne rozwi?zanie.
    By Bad Boy in forum Powitania/Pożegnania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 11-06-2010, 15:39
  4. SHQ rozwi?zanie
    By jacek3332 in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 27-03-2009, 20:43

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •