User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za?

Głosujących
20. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    18 90.00%
  • Nie (dlaczego?)

    2 10.00%
Pokaż wyniki 1 do 16 z 16

Wątek: Reaktywacja dobudówek.

  1. #1
    Łowca postów Pagon's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    241
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Reaktywacja dobudówek.

    Hej.
    Co Wy na to aby wróciły dobudówki? Temat bardzo dobrze znany więc opisywać nie trzeba. Było to fajnym urozmaiceniem do gry. Wiadomo, cennik jest tematem do obgadania przez administracje. Pytanie czy oprócz Mortiisa ma ktoś w ogóle taki dostęp aby to robić bo jak nie to temat od razu spalony bo nie widzę tego, że Mortiis to robi bo nie ma co się oszukiwać - czasu na serwer to On już od dawna nie ma. Jednak mógłby kogoś upoważnić do tego jak jeszcze nikt nie jest (a może jest a ja nie wiem?).

    Jak ktoś jest na 'Nie' w sondzie to proszę o odpowiedź w poście dlaczego?

    @Inquso
    @Rinson
    @Point
    @Tharo

    @Ektoplazma
    Racja, że dużo fajnych domków jest przypisanych do GM. Również zgodzę się, że domki na terenie PACC są bezwartościowe a dużo domków w City ma właścicieli "widmo" jednak nie widzę w tej wypowiedzi nic odnośnie tego dlaczego dodatki są bee.


    Cytat Napisał Ektoplazma Zobacz post
    @Pagon

    "Jak ktoś jest na 'Nie' w sondzie to proszę o odpowiedź w poście dlaczego?"

    Odpowiedziałem dlaczego jestem na nie
    Nie było jakis wiekszych wymogów, które teraz dopisujesz apropo mojej skromnej i małoznaczącej wypowiedzi
    Jasne, że nie było wymogów, jednak liczę na uzasadnienie na temat a nie pisanie o bezwartościowych domkach PACC czy domkach przypisanych do GM

    Cytat Napisał Angelusion Zobacz post
    To domy prestiżowe ( z udogodnieniami ) powinny dążyć do uzyskania jak największej wartości poprzez ich wyjątkowość.
    To teraz mi znajdź kogoś kto sprzedaje domek 'prestiżowy'. Gracze jak już mają taki domek to go już nie puszczą i wiesz jaki jest główny powód tego? Taki, że w innym nie mają już możliwości zakupu dobudówki. Dlatego handel domkami między graczami umarł bo nikt takiego domku powiedzmy z Depo i TS nie chce wypuścić z rąk.

    Cytat Napisał Angelusion Zobacz post
    Ty proponujesz sytuacje odwrotną - z towaru pożądanego i luksusowego zrobić dobro powszechne i to w małym koszcie - za walutę, której na serwerze jest od cholery.
    Napisałeś o tym dobru powszechnym jakby miało to kosztować za jeden uśmiech. Tak jak napisałem w poście cennik ustalałaby administracja i mając wgląd ile może być UC na serwerze zrobiłaby odpowiedni do tego cennik.

    Cytat Napisał Angelusion Zobacz post
    Dodatkowo - istnieje temat zbiorczy też w dziale propozycje, gdzie trwa dyskusja na temat dobudówek i ogólnego charakteru systemu domków, zarówno licytacji oraz innych zasad. Dokładnie tutaj:
    http://forum.toproste.pl/showthread....tacji-domk%F3w
    Mnożenie wątków na ten sam temat jedynie rozmywa sprawę - nie lepiej Wasze uwagi dopisać do ogólnej dyskusji tak by w jednym miejscu było wszystko ? Dzięki temu, jeśli kiedykolwiek będą podejmowane jakieś działania to Administracja będzie miała wszystko zebrane na tacy... Osobiście proponowałbym połączenie tych dwóch wątków i tam merytoryczną dyskusję, a nie tylko mnożenie ankiet "TAK!CHCEM/NIE, TO ZŁO!"
    Wiem, że jest temat założony przez Rinsona bo sam się w nim wypowiedziałem - o dobudówkach także. Jednak tytuł brzmi "Zmiany w systemie licytacji domków" i ma się to nijak do dobudówek i dopóki nikt tam nie przejrzy postów to się nie dowie, że został tam takowy temat podjęty. Zrobił się tam mały offtop względem poruszanego tematu a do mnie masz problem..

    Cytat Napisał Angelusion Zobacz post
    A tak swoją drogą - czemu wymagasz uzasadnienia jednej odpowiedzi, a drugą przyjmujesz jako pewnik i nie prosisz o komentarz ludzi, którzy uważają, że jest to dobre rozwiązanie ? Przecież gdyby uzasadniali to w sposób przekonywujący grało by to tylko na korzyść tej ankiety.
    Chyba logiczne, że jak ktoś popiera moją propozycje to nie musi (aczkolwiek nikt mu nie broni) się wypowiadać, ponieważ wystarczy mi to, że jest takiego samego zdania jak ja i zgadza się z tym co napisałem w głównym poście. Poza tym głównym uzasadnieniem propozycji reaktywacji dobudówek jest pozbycie się UC z serwera i ożywienie handlu domkami.
    A jak ktoś jest na "Nie" to jak najbardziej chcę usłyszeć powód, bo wejść w temat kliknąć "Nie" (bo nie, bo na złość, bo go nie lubię) to trochę słabe i taki głos powinien w ogóle nie być brany pod uwagę.

    Cytat Napisał Rinson Zobacz post
    Pomysł jest jak najbardziej ok, problem w tym, że jedyną osobą z dostępem do mapy jest Mortiis. Rozmawiałem z nim na ten temat nie tak dawno, z tego co wiem to są obawy, czy przy edycji mapy nie wysypią się teraz respy potwórów czy coś
    @Rinson
    No ale co ten Mortiis wygaduje. Przecież dobudówek były na pewno dwie tury (tyle ja pamiętam) i jakoś funkcjonowało to okej i nic się nie wysypywało. Nie rozumiem jego argumentu.
    Ostatnio edytowane przez Pagon : 17-03-2024 o 14:26
    7.6
    Pagon 1 - ? [2202 lvl]
    Carving Master 1 - ? [3000+ lvl]
    8.42
    Pagon 1 - 137 lvl ----> Puni(7.6) [365 lvl]

  2. #2
    Średnio zaawansowany Elemele's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    55
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem za!

    Idealny sposób, by ubyło trochę tych uC z servera.
    Super by było chociaż, gdyby GMowie zezwolili na podstawowe dobudowania, tj. trainery, tsy, depo. Bez zwierząt itp.
    Bella Ciao

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Posty
    54
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Oczywiście, że na tak. Każda taka nowość to wprowadzenie nowego "ducha" w ten serwer.

  4. #4
    * Never Give Up * Ektoplazma's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    128
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie, po co to komu potrzebne? Domki? Durne licytacje bezwartosciowych Pacc domkow, xx% domkow przypisanych dla Gm? Nic fajnego lub ciekawego nie mozna zdobyc na stronie? A jak jest z kontrola? Dramat 30osob online ale domków full na serwerze zajetych a jak ktos chce mi wciskac kit z logowaniami itp to niech sobie daruje sobie czas

    @Pagon

    "Jak ktoś jest na 'Nie' w sondzie to proszę o odpowiedź w poście dlaczego?"

    Odpowiedziałem dlaczego jestem na nie
    Nie było jakis wiekszych wymogów, które teraz dopisujesz apropo mojej skromnej i małoznaczącej wypowiedzi

    PS2. Jest o wiele lepszy i skuteczniejszy system, ale wymagałby chęci i pracy ze strony kogokolwiek z góry
    Ostatnio edytowane przez Ektoplazma : 15-03-2024 o 13:13

  5. #5
    Zaawansowany Angelusion's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    116
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zupełnie nie widzę potrzeby - całkowita ilość domków na serwerze jest o wiele wyższa niż ilość aktywnych graczy. To domy prestiżowe ( z udogodnieniami ) powinny dążyć do uzyskania jak największej wartości poprzez ich wyjątkowość. Ty proponujesz sytuacje odwrotną - z towaru pożądanego i luksusowego zrobić dobro powszechne i to w małym koszcie - za walutę, której na serwerze jest od cholery.
    Dodatkowo - istnieje temat zbiorczy też w dziale propozycje, gdzie trwa dyskusja na temat dobudówek i ogólnego charakteru systemu domków, zarówno licytacji oraz innych zasad. Dokładnie tutaj:
    http://forum.toproste.pl/showthread....tacji-domk%F3w
    Mnożenie wątków na ten sam temat jedynie rozmywa sprawę - nie lepiej Wasze uwagi dopisać do ogólnej dyskusji tak by w jednym miejscu było wszystko ? Dzięki temu, jeśli kiedykolwiek będą podejmowane jakieś działania to Administracja będzie miała wszystko zebrane na tacy... Osobiście proponowałbym połączenie tych dwóch wątków i tam merytoryczną dyskusję, a nie tylko mnożenie ankiet "TAK!CHCEM/NIE, TO ZŁO!"

    A tak swoją drogą - czemu wymagasz uzasadnienia jednej odpowiedzi, a drugą przyjmujesz jako pewnik i nie prosisz o komentarz ludzi, którzy uważają, że jest to dobre rozwiązanie ? Przecież gdyby uzasadniali to w sposób przekonywujący grało by to tylko na korzyść tej ankiety.

    Cytat Napisał Legenda Sasha Zobacz post
    Dzieciaku
    Dziękuje za odmłodzenie, polecam jednak zapoznać się z podstawową kulturą dyskusji i trzymać się tematu, a nie wycieczek osobistych
    @Pagon

    Nie, nie mam pretensji do Ciebie za założenie tematu - po prostu samą metodę dojścia do rozwiązania widzę inaczej. Mam wrażenie, że tu, używając parlamentarnego porównania potrzebna jest jedna duża dyskusja i wypracowanie całościowej ustawy o domkach i rzeczach z nimi związanymi niż rozczłonkowanie to na pojedyncze uchwały, które będą z czasem się wykluczały lub tworzyły kolejne problemy. Co do szczegółów to się zgadzam - ceny powinny być całkowicie zaporowe. Zgadzam się też z tym, że jest całkowity zastój na rynku nieruchomości - ktoś już posiada to nie sprzeda. Po pierwsze, utrzymanie go nic nie kosztuje, po drugie wartość może tylko rosnąć. Do tego też dobrze wiemy, że są osoby, które ukrywając to lepiej lub gorzej posiadają więcej niż jedną posesję i to nie byle jaką...
    A co najważniejsze w Twoim komentarzu, a całkowicie odbiegające od tematu to sam fakt tego jak ankiety są przeprowadzane - system gdzie głosowanie mogło by odbywać się jedynie w połączeniu z napisaniem odpowiedzi wyeliminował by choć trochę zbędne głosy robione po złości, dla jaj, z samego faktu uparcia czy po prostu całkiem nic nie wnoszące do tematu.
    Ostatnio edytowane przez Angelusion : 18-03-2024 o 19:46

  6. #6
    Zaawansowany Legenda Sasha's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2023
    Posty
    97
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelusion Zobacz post
    Dodatkowo - istnieje temat zbiorczy też w dziale propozycje, gdzie trwa dyskusja na temat dobudówek i ogólnego charakteru systemu domków, zarówno licytacji oraz innych zasad. Dokładnie tutaj:
    http://forum.toproste.pl/showthread....tacji-domk%F3w
    Dzieciaku, propozycja Rinsona nie jest tematem zbiorczym, a tematem odnośnie systemu licytacji. Czytaj ze zrozumieniem.

    #t
    Dobudówki (dodatki do domków) powinny być ciągle dostępne. Oczywiście z większą ceną (inflacja ciągle rośnie). Nie rozumiem dlaczego tego nie ma. Mortiis i te jego wymysły. :v
    Jeżeli jest płacz o dobudówki w City to proponuje, aby tylko można było robić trainy/ tsy/ depo. W innych miastach można byłoby wszystko robić.
    Rook 1-2450
    Sasha Life!
    Main 3620-5205.. 5333-6026
    Sasha Life!



  7. #7
    Zaawansowany Mikul1960's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Posty
    103
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Od stycznia czekam żeby mi podmienili trainery w domku i się doczekać nie mogę ( nagroda z konkursu ) a co dopiero jakieś dobudówki zejdźcie na ziemię expic a nie jakieś dobudówki czy update w głowie

  8. #8
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Dec 2023
    Posty
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    na chuj tu expic gosciu powiedz mi

    #t żyjemy chyba w innych rzeczywistościach, bo wasza jest zdecydowanie omylna

  9. #9
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Przydałoby się przywrócić dobu i nawet jakis czas temu ptaszki cwierkały ze mialy być wznowione na jakis krótki okres ale z tego co widac "miały ale nie zostały" ciezko moze byc :P

  10. #10
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Posty
    12
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    oczywiście że na tak, już dawno powinny być dobudówki

  11. #11
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Posty
    3
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    dobudówki muszą wrócić, stan serwera diametralnie się poprawi

  12. #12
    Senior Game Master Rinson's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    3 021
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pomysł jest jak najbardziej ok, problem w tym, że jedyną osobą z dostępem do mapy jest Mortiis. Rozmawiałem z nim na ten temat nie tak dawno, z tego co wiem to są obawy, czy przy edycji mapy nie wysypią się teraz respy potwórów czy coś

  13. #13
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rinson Zobacz post
    Pomysł jest jak najbardziej ok, problem w tym, że jedyną osobą z dostępem do mapy jest Mortiis. Rozmawiałem z nim na ten temat nie tak dawno, z tego co wiem to są obawy, czy przy edycji mapy nie wysypią się teraz respy potwórów czy coś
    super Rinson załatwiaj bo dobudówki super pomysł

  14. #14
    Nowicjusz Don Peron's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Posty
    13
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rinson Zobacz post
    Pomysł jest jak najbardziej ok, problem w tym, że jedyną osobą z dostępem do mapy jest Mortiis. Rozmawiałem z nim na ten temat nie tak dawno, z tego co wiem to są obawy, czy przy edycji mapy nie wysypią się teraz respy potwórów czy coś
    nic dodać nic ująć




    Cytat Napisał Rinson Zobacz post
    są obawy, czy przy edycji mapy nie wysypią się teraz respy potwórów czy coś


    no ja bym dla pewnosci nic nie robil nic nie dodawal bo serwer jeszcze padnie a w raz z jego upadkiem zawisnie kilka osob i kilka fabryk bedzie szukalo nowych robali roboli* pzdr

  15. #15
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    jak najbardziej jestem za dobudówkami

  16. #16
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Oczywiście że jestem na tak, urozmaici to rozgrywkę, ale warunkiem tego musza być wysokie ceny za dobudowanie czegoś, aby pozbyć się kasy z servera

Podobne wątki

  1. [7.6] [INFO] Koniec Dobudówek
    By Elyar in forum Inne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 10-01-2020, 18:30
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni Post / Autor: 02-08-2011, 11:28

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •