User Tag List

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 26

Wątek: [Armia 7.6] Skile maj? za ma?y wp?yw na dmg.

  1. #1
    Łowca postów Harvester's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie [Armia 7.6] Skile mają za mały wpływ na dmg.

    Witam wszystkich forumowiczów. Sprawa ta mi chodzi po głowie od dawna aż w końcu zebrałem się na napisanie tego posta. Chodzi o to, że na tym ots w przeciwieństwie do real tibii stoją training roomy i można skilowac bez obawy przed PK. I wszystko było by ok ale pada zasadnicze pytanie: po co skile na APO ? Daja one tak niewiele, że równie dobrze mogło by ich wcale nie być. Uważam, że źle jest ustawiony współczynnik skila do obrażeń i levela do obrażen. Prościej mówiąc 1 skil daje za mało a 1 lev daje za dużo. Czy nie lepszy (uczciwszy) byłby współczynnik na przykład 50/50 ? Sprawa jest analogiczna jeśli chodzi o mlev sorca/druta. Tutaj również mlev daje niewiele a większość daje level. Choć wiadomo, że na APO każdy używa manasów więc mlev rośnie każdemu mimowolnie a na skille trzeba poświęcić dużo czasu ... Co o tym Myślicie ? Czy tez uważacie, że skille powinny mieć większy wpływ na zadawane obrażenia ? Proszę tylko o sensowne i logiczne wypowiedzi w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Harvester : 09-09-2008 o 14:34

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    108
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvester Zobacz post
    eśli chodzi o mlev sorca/druta. Tutaj również mlev daje niewiele a większość daje level.
    O rly ? Mlvl u postaci magicznych jakimi są Druid i Sorcerer dają dużo. =) Na 150 lvl MS z UE na 70+/- mlvl'u biłem o wiele mniej, niż mój kumpel z 90mlvl Druidem EMS. A te oba czary są bardzo podobne. Na test servie można było zobaczyć, gdzie każdy padal prawie na hita z C Arrow. Było potężne dmg od paladyna. Ja grałem, miałem 20k lvl i 90 Dist, nie brałem ludzi na hita, bo często Missowałem. A z większym (100 distem) ludzie na luzie brali innych na hita.

  3. #3
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Haha i tak pall i knight już są najlepszymi profami a wy chcecie jeszcze je ulepszać? Może od razu usuńcie wszystkie czary sorcom/drutom co? Przecież tylko knight/pall się liczy... Żałosne

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    108
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @UP Mam wrażenie że grasz postacią magiczną;|

    @2UP On nie mówił o TS!!

    @TOPIC Zdaje Mi się że to dobry pomysł,zgadzam sie z Tobą...
    Ale powiedz Mi jeszcze jak byś to wprowadził na APO?? Ile by miały dawać te skile??!

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    129
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    2up kretyn czytaj ze zrozumieniem czopie...


    topic moim zdaniem tylko troche powinno sie to zmienic bo te boty na trainach.. bedzie ich coraz wiecej


    dla psa kretyna i suki nizej.. kretynie ja umiem czytac...
    Ostatnio edytowane przez ÓnDet : 09-09-2008 o 14:58

  6. #6
    Łowca postów Harvester's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dla noobow i pajaców wyżej, którzy nie umieją czytać: Nie chodzi o polepszanie kogokolwiek, chodzi o zwiększenie znaczenia skili kosztem levela. Na APO Level daje znacznie więcej niż skill. Dzieci zacznijcie myśleć, wrócice do szkoły i nauczcie sie czytać ...

  7. #7
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    108
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Czyli chodzi Ci o to żeby 1 lvl walił tyle co 1k lvl ??!!

  8. #8
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    174
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bysiek Zobacz post
    Czyli chodzi Ci o to żeby 1 lvl walił tyle co 1k lvl ??!!
    Widać że umiesz czytać. Chodzi o to, że hity zostałyby dalej takie jakie były do tej pory lecz, żeby obrażenia były liczone inaczej. Czyli nie siła (z broni) zależna jest od lvl tylko 50% od lvl i 50% od skilla co byłoby uczciwym rozwiązaniem.

    Jestem na tak.

    Pozdrawiam.
    "Brak mi słów na takie podejście - zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej, tylko myślisz żeby inni mieli mniej..."

  9. #9
    Łowca postów Smoczek's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Posty
    272
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem za gralem palladynem <dosc dlugo> i widac ze majac slabe skille hity siadaly ladne a inny majac wieksze skille bili porównywalnie wiec coraz wiecej ludzi nie skiluje

    Po wprowadzeniu tej zmiany aby hity "siadaly" tzeba bylo by poskilowac a nie ""szalec"" w 500 lvlu na skilu dista np; 102 <--- znam takie pzypadki
    Ludzie kierują się w życiu tym , co wydaje im się "słuszne" i "prawdziwe". To właśnie zwą "rzeczywistością". Ale "słuszność" i "prawda" nie są tylko pustymi słowami. Ich rzeczywistość może okazać się iluzją.

    Smoq 1-666 Shon 1-1700 Vmx 1-?[700] Pusiaku 1-?[216] Last Whisper 1-?[101]

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    California
    Posty
    183
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem całkiem na tak, żeby to zmienić. Każdy wie, że na APO skille nic praktycznie nie dają, tylko sprawiaja fajne wrażenie. Rownie dobrze można mieć 100/100 i obrazenia nie beda wiele mniejsze od tych na 130/130. Pomysł jest całkiem dobry i Mortiis powinien zmienić to, aby skille cos dodawaly oraz mlvl, ktory teraz tez nic nie znaczy.

  11. #11
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Masz rację, jak ze skilla 105 się wbija 106 to obrażenia są o jakieś 5 damage większe a wiadomo ile to czasu robić ten jeden skill i to jest bez sensu bym trenował do 120 i o ile by mi wzrósł dmg? Tyle że by się to nie opłaciło bo i tak bym miał każdego stworka na tyle samo hitów (i z shieldingiem on też by mnie na tyle samo hitów miał) z mlvl jest tak samo posłużę się teraz kalkulatorem (na przykładzie 100 knight z 8mlvl wali z maxa 928-1040 a na 9mlvlu 972-1089) i jeszcze ostatnia sprawa czyli magic turban i blue robe, jak założysz oba na 100lvlu i 8mlvlu to walisz 985-1103
    Jak widać skillowanie i trenienie mlvla się nie opłaca (wiadomo ze trzeba mieć tam jakies skille ale powyżej 90 się to w ogóle nie opłaca) wbije se z 8 mlvla 12 mlvl (w chuja dużo czasu) i walę 1102-1235 litości przecież to na żadnym potworku nie zmieni liczby hitów na padnięcie go!
    EDIT:
    Żeby wam uświadomić to ze 8mlvla do 12 to z softami(jeśli dobrze liczę - erig.net i podzielić to na 2 potem 5 potem 3 bo 2 to xmlvl na apo 5 to xregeneracja many na apo i 3 to xregeneracja many na apo przez softy) wychodzi mi 1625godzin! to 2 miesiące trenienia bez przerwy! (bez manasów)
    TO SIĘ W OGÓLE NIE OPŁACA! NIC TYMI SKILLAMI NIE ZMIENISZ TYLKO SIĘ NAMORDUJESZ KILKADZIESIĄT DÓB!
    LUDZIE! WBIJAJCIE TYLKO SKILLE 90 (NIE ŻEBY MOCNIEJ WALIĆ TYLKO ŻEBY TRAFIAĆ WE WROGA) I PRZESTAŃCIE SKILLOWAĆ! A MLVL MIEJCIE WBITY PODCZAS EXPIENIA I DO TYCH 90 SKILLÓW! :P

    do óndead
    on napisał to 2 min po tobie czyli możliwe że zaczął pisać przed tobą lub wszedł w temat nie odświeżał go ty napisałeś posta a potem on napisał
    Ostatnio edytowane przez Stone : 15-09-2008 o 12:47

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Muszyna
    Posty
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To jest OTS debilu a nie RL Tibia, to że wbiłes skile na bocie to teraz sie nie zal na forum ze maja za maly "wplyw na gre"
    A więc nie podoba sie? Wy***rdalaj na rl tibie, prawie wszystkie wasze propozycje sa zenujace i smieszne, jak chcecie dawac jakies propozycje wklejajcie w dziale Humor.

  13. #13
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie jesteśmy debilami i chodzi tu o to że jak się wbije skille od 10 do 120 to myśleliśmy że to dużo daje i wielu z nas wbiło te skille przez ciężkie godziny nie wszyscy botem a tu się okazuje że to praktycznie nic nie daje i to jest niesprawiedliwe żę taki 100lvl ze skillami 70 wali mocniej niż 80lvl ze skillami 120 a ten 80lvl zamiast tyle skillować to by wbił 200+lvl gdyby wiedział że te skille nic nie dają

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Muszyna
    Posty
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stone Zobacz post
    Nie jesteśmy debilami i chodzi tu o to że jak się wbije skille od 10 do 120 to myśleliśmy że to dużo daje i wielu z nas wbiło te skille przez ciężkie godziny nie wszyscy botem a tu się okazuje że to praktycznie nic nie daje i to jest niesprawiedliwe żę taki 100lvl ze skillami 70 wali mocniej niż 80lvl ze skillami 120 a ten 80lvl zamiast tyle skillować to by wbił 200+lvl gdyby wiedział że te skille nic nie dają
    To masz problem? to jest ots idiotko nie rl tibia wiec? I tak kazdy tutaj wali z magii wiec sie nie do***rdalajcie do skilli...

  15. #15
    Gaduła Shadow Sorcer's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Miasto
    Częstochowa =)
    Posty
    174
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    dobre by to było ale nie zapominajmy o postaciach magicznych, oni też istnieją? jeszcze na tym OTSie. Nam ms'om/ed'om zwiekscie o +15% obrazen od wandow w porownaniu w pvp ja 600ms konta 600rp ja walilem w niego 700+hp z wanda a on mi po 1,5k ludzie co to ma byc do chuja pana za przeproszeniem?? Ms/Ed to sa profesje ktore praktycznie nie licz asie w pvp i jestem za tym zebysmy dostawali 12hp+ na lvl oraz zwiekszyc uderzenia z wanda takie jest moje zdanie

  16. #16
    Łowca postów Harvester's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malffoy Zobacz post
    To jest OTS debilu a nie RL Tibia, to że wbiłes skile na bocie to teraz sie nie zal na forum ze maja za maly "wplyw na gre"
    A więc nie podoba sie? Wy***rdalaj na rl tibie, prawie wszystkie wasze propozycje sa zenujace i smieszne, jak chcecie dawac jakies propozycje wklejajcie w dziale Humor.
    Żałosna wypowiedź, żadnego uzasadnienia a ja prosiłem o logiczne wypowiedzi. Nie masz racji kolego ...

  17. #17
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    May 2008
    Miasto
    19 GKS Katowice 64
    Posty
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Tak !J

    Jestem stanowczo na tak, ponieważ poświęciłem nie jedną godzine na skillowanie, a w sumie było to nie potrzebne ponieważ one przecież (prawie) nic nie dają.
    W pełni zgadzam sie z Harvesterem i jego opinią na temat skilli.
    Byłbym mile zaskoczony jeśli Mortiis zrobił by coś z tymi skillami i oczywiście z mlvl dla sorc/drutów. Pozdro 4All
    Katowice Katowice ! GKS
    I,II,III Liga, to nie ważne dla Nas jest! Najważniejszy jest GieKeaS, bo najlepszy w Polsce jest!

  18. #18
    Banned
    Zarejestrowany
    May 2008
    Miasto
    Środa Wlkp.
    Posty
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malffoy Zobacz post
    To jest OTS debilu a nie RL Tibia, to że wbiłes skile na bocie to teraz sie nie zal na forum ze maja za maly "wplyw na gre"
    A więc nie podoba sie? Wy***rdalaj na rl tibie, prawie wszystkie wasze propozycje sa zenujace i smieszne, jak chcecie dawac jakies propozycje wklejajcie w dziale Humor.
    Spierdalaj.

    #topic
    Jestem jak najbardziej na tak. ; )
    Sam mam skille 112/116 (168lvl) i jakoś różnicy nie widać..
    Chociaż wczoraj biłem tyle ile 190 knight. Ale to różnica 5-20dmg...

  19. #19
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malffoy Zobacz post
    To masz problem? to jest ots idiotko nie rl tibia wiec? I tak kazdy tutaj wali z magii wiec sie nie do***rdalajcie do skilli...

    A zapomniałeś o mlvlu?

    blablabla...z mlvl jest tak samo posłużę się teraz kalkulatorem (na przykładzie 100 knight z 8mlvl wali z maxa 928-1040 a na 9mlvlu 972-1089) i jeszcze ostatnia sprawa czyli magic turban i blue robe, jak założysz oba na 100lvlu i 8mlvlu to walisz 985-1103
    Jak widać skillowanie i trenienie mlvla się nie opłaca (wiadomo ze trzeba mieć tam jakies skille ale powyżej 90 się to w ogóle nie opłaca) wbije se z 8 mlvla 12 mlvl (w chuja dużo czasu) i walę 1102-1235 litości przecież to na żadnym potworku nie zmieni liczby hitów na padnięcie go!...blablabla


    blablabla...Żeby wam uświadomić to ze 8mlvla do 12 to z softami(jeśli dobrze liczę - erig.net i podzielić to na 2 potem 5 potem 3 bo 2 to xmlvl na apo 5 to xregeneracja many na apo i 3 to xregeneracja many na apo przez softy) wychodzi mi 1625godzin! to 2 miesiące trenienia bez przerwy! (bez manasów)...blablabla


    Jakoś postów to się czytać nie chciało?

  20. #20
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    I właśnie dobrze że skile mało dają !! 100 level by walił tyle samo co 1 k lvl z miecza ?? Każdy noob by tylko skilował. Jak ci się nie podoba nie skiluj wcale. I daj dupie spokój ! Wole expic niż skilowac bez sensu. To nie real tibia !!!!!!!!!!!!

Podobne wątki

  1. Skile
    By Nataleczka in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni Post / Autor: 29-05-2011, 10:06
  2. Wasze skile
    By Damiano Knight in forum Prezentacje Graczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 08-01-2011, 15:30
  3. wasze Skile
    By Zombie czuczu in forum Prezentacje Graczy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni Post / Autor: 28-03-2009, 20:24
  4. Wasze skile
    By Slawoj in forum Prezentacje Graczy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni Post / Autor: 05-01-2009, 18:56

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •