User Tag List

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 72

Wątek: Old Apo vs. Apo tera?niejsze...

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post Old Apo vs. Apo teraźniejsze...

    Zakładam ten temat aby porównać te 2 jakże inne Apo...
    1.Ilość graczy online:
    Old Apo 600/600 + kolejki 250
    Apo 300/600 brak kolejek
    2.Ilość wyrzuconych moderatorów/gmów oraz ilość rezygnacji:
    Old Apo Ormin, Fago, Amedain, Scorpion, jak ktoś jeszcze to napiszcie bo nie pamiętam dokładnie.
    Apo Nixon, Elvan, Splaxor, Grom, Coguar, Graydon, Nefre, Pandora, Exod, Regina??<wtf>?, Tygrys także został wyrzucony ale potem powrócił, jak jeszcze ktoś to pisać.
    3.Ilość noobów na serverze:
    Old Apo: znikoma
    Apo: pozostawie to bez komentarza
    4.Ilość botów na Apo:
    Old Apo: praktycznie wcale poza niby botami tzn. tbi gg czy tbi black ice, rzadko kto wiedział co to scar czy wosso.
    Apo: co 2 gracz używa bota i nic sobie z tego nie robi.
    5.Zainteresowanie sytuacją na serwerze gmów.
    Old Apo: Bardzo duże, pewnie dlatego, że każdy Gm chciał się pokazać z dobrej strony, bardzo często były najazdy, eventy i tego typu sprawy.
    Apo: Tygrys cały czas zajmuje się mapą, Mortiis siedzi i nic praktycznie nie robi, a Sieka banuje banuje i banuje a chyba graczą też należy się jakaś rozrywka typu event czy jakiś najaździk.
    6.Brak szacunku do Mortiisa.
    Old Apo: Mortiis często odpisywał na raporty czy pm i rozmawiał z graczami o różnych sprawach dziejących się na serwerze czy nawet rozmawiał o "pogodzie"
    Apo: Mr Glan...Nie dziwię się graczom dlaczego tak nazywają Mortiisa, nie odpowiada na raporty i ogólnie chuja robi.
    7.Newsy na stronce
    Old Apo: Zawsze umieszczane były krótkie newsy o update'ach czy o zmianach na serwerze.
    Apo: Brak jakichkolwiek newsów.
    8.Apo 8.xx
    Old Apo:Z tego co wiem to obiecane było Apo 7.92
    Apo: Wraz z pojawianiem się coraz to nowszych klientów tak zmienia się nowe Apo...Podobno cała mapa zrobiona tylko skrypty trzeba napisać ale coś nie widać tych skryptów...
    9.Forum.
    Old Apo:Sytuacja bardzo fajna, moderatorzy mieli poczucie humoru nie warnowali za nic nie nadużywali posady, po prostu traktowali userów jako normalnych ludzi.
    App:Moderatorzy myślą, że są fajni usuwając linka np. z allegro bo nie wolno dawać linków, tylko, że nie można linków w celu reklamy a nie w celu pomocy np. przy wyborze roweru...
    10.Atmosfera na serwerze...
    Old Apo: Normalna atmosfera...
    Apo: Totalne dno, h levele mają po xx ownerów którzy nie mają mózgów...
    11.Ilość gmów.
    Old apo: Rzadko się zdarzało, żeby jak ktoś był online nie odp na raporta, prawie zawsze ktoś online.
    Apo: Trudno, żeby mortiis i jego dziewczyna upilnowali cały serwer.

    To koniec tego porównania, mam nadzieję, że ten temat nie trafi do kosza.
    Zachęcam do wypowiadania się co sądzicie o tym temacie ...
    Dla modków: spróbuje ktoś usunąć temat, i tak mam go w notatnku to będę tylko wklejał i wklejał

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    102
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam się. Jak zaczynałem grać to tak nie było :/

  3. #3
    Nabijacz postów Lost Girl's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Miasto
    █████- zdrap i zobacz :)
    Posty
    604
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Z tymi newsami to sie nie zgodze bo na old apo jak siegam pamiecia to tez za duzo nie bylo. A teraz troche, troche sytuacja sie poprawila.

    A z reszta to jest tak jak opisales. No i za jakies rok mozna juz sie spodziewac upadku tego serva, bo nie wyobrazam sobie aby same nooby tutaj graly. Zreszta i tak malo do tego juz brakuje.
    Apo 7.6 - Retired
    Apo 8.42 - Retired
    Apo Rox - Retired

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Z jednej strony masz rację... ale spójrz na to z drugiej strony.
    Kto tworzy wszystkie skrypty? Mortiis robi dużo, ale nie widać tego, bo jak napisałem wyżej najczęściej to są skrypty.
    Po 2: Sam sobie zaprzeczasz... pierw mówisz, że GMowie nic nie robią, a zaraz po tym, że Sieka tylko banuje i banuje... po to jest GM =)
    Po 3. Nooby zawsze były... teraz jest więcej.

    A tak z innej beczki.
    Po 1-Wkurwia mnie to, że Mortiis boi się komuś dać szansę, jak wyraźnie widać, że gracz próbuje jakoś zabłysnąć.
    Po 2-Sieka... ostatnio dużo się mówi o banach za free.
    Po 3-W Mortiisie wkurza mnie to, że on chce wszystko robić sam... skrypter plz :<

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    California
    Posty
    183
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam się również z tobą dlatego sprzedaje znowu postać, ale to się zaczynało już dawno jak sprzedawałem Rembika jakieś 1,5 roku temu to też APO się jebało itp. a jakoś trwa do teraz, ale już mnie ta gra nie kręci, a ludzie to normalnie porażka gorzej niż w jakieś szkole dla upośledzonych, każdy po każdym tylko jedzie, najlepsze z botami, na forum każdego o bota wytykają lecz sami też maja xD Pozdrooo

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post :0

    2x@up
    Chodzilo mi o to, że nic nie robią z czego gracz mógłby być zadowolony np. najazd a Sieka banuje ale nie siedzi aż tak długo.

  7. #7
    Zaawansowany Spy Massive's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Przemyśl
    Posty
    77
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam Sie jak nie pierwsza osoba !! Szkoda Ze wszystko sie zmieniło Było zajebiście widziało sie 2-3 osoby które jechały po rodzicach a teraz?? to każdy robi!! OLD Apo Rox!!

  8. #8
    Uzależniony Mo$uke's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    Jasło
    Posty
    723
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam sie z tym co napisal autor.
    No coz ale to moze chwilowy kryzys?
    Nie wiadomo.
    Uczę się sztuki życia
    Hip Hop to mój sensei
    Pfk - Jestem Bogiem

  9. #9
    Zaawansowany
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Tristram
    Posty
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kolejne pierdolenie 'Old apo'. Pragnę wspomnieć, że jak zaczynałem na prawdziwym 'old apo', jak to nazywacie, to najlepszy gracz miał 130 lvl. A propos zmian

    6.Brak szacunku do Mortiisa.
    Old Apo: Mortiis często odpisywał na raporty czy pm i rozmawiał z graczami o różnych sprawach dziejących się na serwerze czy nawet rozmawiał o "pogodzie"
    Apo: Mr Glan...Nie dziwię się graczom dlaczego tak nazywają Mortiisa, nie odpowiada na raporty i ogólnie chuja robi.
    Chuja robisz między innymi Ty, jak i inni gracze. Potraficie pierdolić głupoty, a gówno wiecie. Powiedz mi co by się działo z serwerem, jeżeli zamiast ewentualnej cofki, która się raz na jakiś czas zdarza Mortiis by nic nie robił?
    Odpowiedź jest prosta: Serwer by dawno upadł.
    Mortiis spędza więcej czasu na forum wśród tych zasrańców, którzy potrafią tylko dużo gadać więcej niż Oni sami.
    Dlaczego nie ma już crashy, jak rok temu? Dzięki ludziom, którzy expią? No jasne, gracze je naprawili.
    Kto organizuje nowe serwery i stara się by serwer działał bez lagów i cofek? Na pewno nie gracze. To taka mała sugestia, byście sami doszli do odpowiedzi na to pytanie.

    Wiele więcej mógłbym wymieniać ale po prostu nie widzi mi się to, bo głąb i tak nie zrozumie, że gówno wie na ten temat co Mortiis robi dla serwera, bo ma własne zdanie.


    11.Ilość gmów.
    Old apo: Rzadko się zdarzało, żeby jak ktoś był online nie odp na raporta, prawie zawsze ktoś online.
    Apo: Trudno, żeby mortiis i jego dziewczyna upilnowali cały serwer.

    Mortiis i jego dziewczyna? Skąd to możesz wiedzieć? Ktoś puścił plotkę i każdy to łyka, że nowi GMowie to jego dziewczyna i On? Nie wiem nic na ten temat ale nie byłbym tego taki pewien.

    4.Ilość botów na Apo:
    Old Apo: praktycznie wcale poza niby botami tzn. tbi gg czy tbi black ice, rzadko kto wiedział co to scar czy wosso.
    Apo: co 2 gracz używa bota i nic sobie z tego nie robi.

    Uwierz, że ja również miałem problem ten rok temu będąc jeszcze GameMasterem z wykryciem botów. A jak już złapałem jakiegoś gamonia, który miał bota to myślał, że zaraz zrobi mnie w chuja pisząc post na forum, że został niesłusznie zbanowany. Do czego dążę? Jest problem z wykryciem jednego bota. Zwłaszcza, że te boty się jeszcze bardziej rozwinęły.


    Wniosek jest jeden, że... no ludzie... potraficie tylko wkurwiać, co to się nie dzieje, a sami nic nie zrobicie. A nawet, jak byście spróbowali, to wątpię, by wam to lepiej wychodziło niż na chwilę obecną. Właściwie to w grupie siła. Jeżeli Mortiis powołałby więcej GameMasterów zmalałaby ilość łamiących regulamin (o ile by Ci nowo powołani cokolwiek działali). Ale czy na tym forum jest chociaż jedna osoba, która nie poleci na swoją pozycję i nie będzie jej wykorzystywać dla własnego dobra? Może... Ale trudno jest komuś zaufać, nie będąc na nim przekonanym.
    Ostatnio edytowane przez PewienTaki : 12-09-2008 o 20:09
    Cytat Napisał Layer Zobacz post
    Bardzo mądry post, tak samo jak twoja inteligencja.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    118
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgodzę się z poprzednikiem jednak czasami Mortiis mógłby dać się niektórym wykazać np. w pisaniu skryptów czy robieniu. Gracze mają mało okazji do pomocy administracji ots'a. Ogólnie do pracy Mortiis'a, Tygrysa i innych osób z apot nic nie mam, uważam że ots jest dobrze prowadzony chociaż wyczuwa się brak zapału do pracy

    Pozdrawiam,
    Vidly

  11. #11
    Nabijacz postów Drako o.o's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    623
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ahh dzieci te wasze old apo


    jak bylo 600/600 to nie bylo old apo

    old apo jest mniej wiecej pol roku od powstania..


    tak jak napisal coguar potraficie tylko narzekac

    w waszych oczach nikt nic nie robi, to po co gracie?
    wypad stad jak sie nie podoba jak nic nie robia admini


    autor tematu to jakis dzieciak z kompleksami ktory dostal bana i placze ze old apo lepsze, Spierdalaj


    "Gdy się śmiejesz, świat śmieje się z Tobą, gdy płaczesz zostajesz sam."

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post .

    Po pierwsze nie dostałem nigdy bana na apo.
    Po drugie nie mam kompleksów.
    Po trzecie tylko porównałem.
    Po czwarte old znaczy stary stare a czy jak to było 1.5 roku temu to to jest nie stare?
    Nie wiem dlaczego tak na mnie naskakujesz?
    Po co wyzywasz mnie, że mam kompleksy?
    Jeśli ktoś tutaj ma kompleksy to chyba tylko ty.
    Nie gram na apo więc po co mam wypierdalać?
    Jak znasz angielski to wiesz co to old ale zapewne nie znasz i nie wiesz, że old znaczy stary...

    A i jeszcze jedno pisze ten temat tylko i wyłącznie aby porównać a nie jak ty powiedziałeś wypłakać się na forum bo nie o to mi chodzi.

  13. #13
    Gaduła fR33's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Miasto
    Dawny dom Anny Pozycja: Najlepszy przyjaciel mamy Gąski
    Posty
    141
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam sie z PewnymTakim, ale dodam rowniez cos od siebie.


    3.Ilość noobów na serverze:
    Old Apo: znikoma
    Apo: pozostawie to bez kome
    Chill, ogarniam to. Jednak dam prosty przyklad.

    Kiedy gralem jeszcze na Apo, pewnego razu na resp wszedl mi jakis gracz. Zaczal wybijac potwory itd... Po chwili zabiłem go.
    Na priv miałem niesamowity spam, ale od czego jest ignore.
    Po chwili spam od drugiej osoby - " lece po Ciebie sku*** ", rowniez polecialo ignore ( po co pisac z idiota? ; > he ). Druga osoba, przybiegla i jako, ze roznica poziomow byla znaczna padlem. Kiedy znowu sie zalogowalem dostalem spam... " Masz hónta nuubie ", " rodzice muwia Ci, rze cie nie kochaja? " itd... Polecialy znowu ignore, a ja wrocilem do gry, jednak nie moglem znalesc zadnych respow. Ok. Wchodze na forum, a tam temat osoby, ktora mnie wyzywała ( 600 lvl done ).
    Czytam co ten ziomek pisza, a tam...
    " Gdyby nie kilka noobow poziom wbilbym szybciej ".

    No wiec, kto jest tym noobem? Piszecie na tym forum ile to jest noobow, a w grze sami sprawiacie, ze gracze grajacy wedlug pewnych zasad maja dosyc grania na tym serwie. Zastanowcie sie czy aby to wy nie jestescie tymi noobami...; <


    6.Brak szacunku do Mortiisa.
    Old Apo: Mortiis często odpisywał na raporty czy pm i rozmawiał z graczami o różnych sprawach dziejących się na serwerze czy nawet rozmawiał o "pogodzie"
    Apo: Mr Glan...Nie dziwię się graczom dlaczego tak nazywają Mortiisa, nie odpowiada na raporty i ogólnie chuja robi.
    Nie dziwie sie, ze nie odpisuje. Kiedy widzialbym mail " gdzie jest muj pacc ; x?! " nie otworzylbym nawet maila. Srednia wieku to 12 lat. Czego sie mozna spodziewac po 12 latku, ktory wydaje hajs na postacie i zawala szkole podstawowa przez gre. Horror.
    " Kup mi danio kiedy bedziesz w sklepie ".

    Dalej nie chce mi sie pisac... w jednym sie zgodze :

    9.Forum.
    Old Apo:Sytuacja bardzo fajna, moderatorzy mieli poczucie humoru nie warnowali za nic nie nadużywali posady, po prostu traktowali userów jako normalnych ludzi.
    App:Moderatorzy myślą, że są fajni usuwając linka np. z allegro bo nie wolno dawać linków, tylko, że nie można linków w celu reklamy a nie w celu pomocy np. przy wyborze roweru...
    To co sie dzieje na forum jest, ale tego nie bede...
    Cytat Napisał Elite_Arweq Zobacz post
    Ja niewiem jaka ci wybrac bo ja na studia ide do londynu na hagward w liceum 5.8 srednia....
    Cytat Napisał Shadreet Zobacz post
    ... a może choinka odrywa się od tekstury i idzie ci wysłać parcela z itemami...ogarnij sie dzieciaku...

  14. #14
    Łowca postów Jan's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Kostucha z Koszmaru
    Posty
    243
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kolego, od kiedy ty grasz na tym serverze??;o
    Jak server powstał to było zaledwie 50 osób online na 200 i nie było kolejek, a ty opisujesz nie OLD APO, tylko OLD APO przechodzące w APO, także widać, że mały masz staż(uu.. wpadka, jak to się pisze?) na tym serverze..
    Grałbyś na faktycznym OLD APO, to byś wiedział, ja szczycę się tym, że kiedyś dawno temu byłem 1st. TOP druidem przez tydzień, potem mnie Dorex wyprzedził:P podrasowaniec jeden:P
    Tego APO dzisiejszego nie skomentuje, bo nie gram tu już dłuższy czas, a screeny nowych postaci wogóle nie poznaję:P


    Chcesz wyrwać z mojej kosy?oO

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Miasto
    %$#%$^##@
    Posty
    168
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drako o.o Zobacz post
    ahh dzieci te wasze old apo


    jak bylo 600/600 to nie bylo old apo

    old apo jest mniej wiecej pol roku od powstania..


    tak jak napisal coguar potraficie tylko narzekac

    w waszych oczach nikt nic nie robi, to po co gracie?
    wypad stad jak sie nie podoba jak nic nie robia admini


    autor tematu to jakis dzieciak z kompleksami ktory dostal bana i placze ze old apo lepsze, Spierdalaj
    Masz rację, ale zwróć uwagę też na to że APO to najlepszy w Polsce OTS i powinien ktoś tego wszystkiego pilnować, a nie przysłowiowo "usiąść na laurach".

  16. #16
    Gaduła Elvanish's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    121
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To jest "Old APO" na jakim Ty zacząłeś grać. Jak ja zaczynałem, była bitwa o pierwszy 250 lvl.
    I ja powienem być w Old Apo i APO, gdyż byłem tu jeszcze przed Amedainem. ;]

    W każdym razie ten temat jest bez sensu, bo nie wiesz jak było kiedyś. To są tylko Twoje domysły + to, co przeczytałeś w innych tematach.
    Nie masz pojęcia co tu się działo 2 lata temu. Wtedy nie wiedziałeś nawet co to jest APO.
    Cytat Napisał dziq76plx3
    Zawsze trzeba sobie radzić, nawet w prima aprilis, pamiętaj o tym koleś.

  17. #17
    Łowca postów Heroes Rooker's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Miasto
    GruDziaDz
    Posty
    202
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam się z all APO kiedyś było inne teraz i rook schodzi na psy coraz wiecej rookslayerów którzy nie mają mózgu.
    Oprócz moch przyjaciól i maja szacunek u innych graczy taki Mtx itp...
    Zalecam do powrotu do tego OTS a co to było w maju czy kwietniu mało noobów było coraz więcej ich jest APO Niedługo upadnie jak nic nie zrobimy..
    GKM DuMa i HoNoR
    *Axe power-135 knight
    *Areksandra -133 rookslayer
    *Heroes Rooker(hacked)-main -105

  18. #18
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post

    Cytat Napisał Elvanish Zobacz post
    To jest "Old APO" na jakim Ty zacząłeś grać. Jak ja zaczynałem, była bitwa o pierwszy 250 lvl.
    I ja powienem być w Old Apo i APO, gdyż byłem tu jeszcze przed Amedainem. ;]

    W każdym razie ten temat jest bez sensu, bo nie wiesz jak było kiedyś. To są tylko Twoje domysły + to, co przeczytałeś w innych tematach.
    Nie masz pojęcia co tu się działo 2 lata temu. Wtedy nie wiedziałeś nawet co to jest APO.
    Gram tutaj od 1.5 roku więc wiem jak było 1.5 roku temu
    A tutaj jest przykład tego, że nie czytacie all postów tylko jebiecie postami...
    Napisałem wyżej, że old Apo to według mojego porównania to jest Apo z przed 1-1,5 roku, bo ja chcę porównać Apo na którym grało masa ludzi i teraźniejsze Apo.


  19. #19
    Zaawansowany zico's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Drammen
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja tu gralem juz ponad 2 lata temu ...pamietam wszystkich równych kolesi typu :stary Neko ,Jan,Focus,Dark Kameleon ,Tyrantur,Peto,Pianka,Ali wad Helu,Drako,Staxar,Satura,Eklerq,Zbuj,Kozunia,Czarn y Lucyfer,Master Lucas,Luko The Master,Baczeq,Marcin xD,Johny Knoxville,Psyhol,Wrobel,zapomnialem ...dzieki tym osobom gra byla przyjemniejsza i nie bede porownywac jak bylo kiedys a jak jest teraz...czasy sie zmieniaja :/ Serwer rozwinal sie i zaczelo sie szerzyc frajerstwo typu :wyslij mi sms'a za kcc ,albo dam kase za zaufanie,bociarze ...kiedys tego nie bylo ,kazdy dbal o swoja dupe,wizerunek osoby nie postaci i dobre slowo ... Teraz wirtuoza i 13 letnie dzieci sa w stanie "zabic" jak sie im neta odlaczy ...to tyle!
    Ostatnio edytowane przez zico : 15-09-2008 o 19:57
    zico

  20. #20
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Napisałeś cała prawde co było dawniej a co teraz

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 24-07-2011, 12:48
  2. Exani Tera na gc i msg...
    By 1st R. Boonek in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni Post / Autor: 29-08-2010, 17:05
  3. [Forum] EKIPA-najwa?niejsze osoby i ich praca.
    By ViVuSeK in forum Inne
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni Post / Autor: 22-08-2010, 14:02

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •