User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 20 z 37

Wątek: Tragedia w Rudzie ?l?skiej

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Dżem na 100% Splaxor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Miasto
    50° 25' N i 18° 91' E
    Posty
    1 814
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Tragedia w Rudzie Śląskiej

    Witam Was wszystkich w wielkim żalu. Wiem, że może być trudno pisać to na tym forum, ale mimo wszystko odważę się zrobić ten krok.

    Jak zapewne wielu z Was wie, dziś w Rudzie Śląskiej w kopalni KWK Wujek - Śląsk prawdopodobnie nastąpiło zapalenie się metanu. Uważają, że mógł to być nawet wybuch. Wiem, że mało jest tu osób ze Śląska, a jeszcze mniej z Rudy Śląskiej, ale prosiłbym Was o oddaniu hołdu ofiarom tego tragicznego wydarzenia.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019409,...wiadomosc.html To jest artykuł dotyczący wypadku.

    Co sądzicie o fałszowaniu danych czujników, o których jest mowa w tym artykule? http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...l?ticaid=18c55

    Tutaj są dane o katastrofach w kopalniach w Polsce http://wikipedia.wp.pl/wiki/Katastro...nicze_w_Polsce

    Postarajcie się przeczytać i przejrzeć wszystko. Skłaniam Was do małej refleksji.

    Dodam jeszcze, że ta katastrofa wydarzyła się u mnie w dzielnicy. Moje dwie koleżanki straciły ojców.

    Dziękuję wszystkim, którzy poważnie do tego podejdą.

    [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*] [*]

    P.S Wiem, że nie powinienem używać czerwonego koloru, ale w takim momencie nie dbam o to czy dostanę warna.

    @Crayon
    W sumie masz rację, ale zniczy "nie zgaszę". Mój brat pracuje na Śląsku i wielu znajomych. Dwóch moich kumpli przebywało akurat na 700 metrach czyli 350 metrów wyżej od zapalenia...
    Ostatnio edytowane przez Splaxor : 18-09-2009 o 22:01

  2. #2
    VIP Veto's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Miasto
    Katowice
    Posty
    1 022
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja jestem z Katowic... z Giszowca... Moj stary robi na Staszicu, chwała Bogu że nie akurat w Wujku... Cóż, jedyne co, to wieczny odpoczynek racz im dac Panie, a swiatlosc wiekuista niechaj im swieci. I niech odpoczywaja w pokoju wiecznym.[*]

  3. #3
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Znajomy rodziców pracuje w kopalni w Rudzie Śląskiej. Szczęście chciało, że przeniesiono go z 'Wujka' do kopalni 'Wirek'.
    Śląska Tragedia. A fałszowanie czujników to bardzo zła zagrywka. Widać jak bardzo zaborczy i chętni na pieniądze są właściciele kopalń. By wydobyć więcej węgla są skłonni narazić na życie wielu górników.

    Tak na marginesie - tragedia tragedią, ale skończcie palić te internetowe znicze. To na serio nic nie da. Jak wierzycie to pomódlcie się za tych rannych, za tych którzy przeżyli, a nie odstawiacie szopkę w necie.

    @Down
    Tyle że niektórzy właśnie zapalą ten internetowy znicz i powrócą do codziennych zajęć. A na drugi dzień jak mu ktoś powie "a słyszałeś o tej tragedii w Rudzie?" to odpowie że o niczym nie wie.
    Ostatnio edytowane przez Crayon : 18-09-2009 o 22:04

  4. #4
    Uzależniony Mortalix's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Miasto
    Poznań
    Posty
    777
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Telewizja TVN24 pokazała film nagrany w kwietniu 2009 r. przez jednego z pracowników w kopalni "Wujek-Śląsk". Górnik zarejestrował wskazania ręcznego tzw. czujnika metanometrycznego, który bada stężenie metanu. Stężenie przekraczało wszelkie dopuszczalne normy.
    Skoro któryś z pracowników kopalni widział, że poziom stężenia metanu jest znacznie podwyższony powinien zareagować. Co z tego, że nakręcił sobie film jak nie poczynił żadnych czynności w celu zniwelowania tego. Na pewno mają na to jakieś procedury i nie powinien był tak tego zostawić. Mówi się, że zgłaszał to ,ale uważam, że to tylko usprawiedliwienie jego zaniedbania po tej sytuacji. Oczywiście największą odpowiedzialność ponosi właściciel kopalni, ale zabrakło również zdrowego rozsądku ze strony górników.

    Cytat Napisał Splaxor Zobacz post
    Dodam jeszcze, że ta katastrofa wydarzyła się u mnie w dzielnicy. Moje dwie koleżanki straciły ojców.
    To oczywiste, że każda tragedia niosąca za sobą ofiary jest naznaczona cierpieniem ich rodzin i znajomych, ale co poradzić... tak skonstruowany jest nasz świat.

    Co do wprowadzenia żałoby narodowej trochę mnie to śmieszy, bo jest moim zdaniem zbędna. Kiedy opadną pierwsze emocje (tj. jutro) większość społeczeństwa (pewnie oprócz Śląska) i tak szybko zapomni o tym, a dla rodzin ofiar będzie to bolesne.

  5. #5
    Dżem na 100% Splaxor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Miasto
    50° 25' N i 18° 91' E
    Posty
    1 814
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mo®talix Zobacz post
    Co do wprowadzenia żałoby narodowej trochę mnie to śmieszy, bo jest moim zdaniem zbędna. Kiedy opadną pierwsze emocje (tj. jutro) większość społeczeństwa (pewnie oprócz Śląska) i tak szybko zapomni o tym, a dla rodzin ofiar będzie to bolesne.
    Także uważam, że wprowadzenie żałoby narodowej nie jest dobrym rozwiązaniem, ale należy pamiętać także tragedię w kopalni Halemba trzy lata temu po, której była tragedia narodowa trwająca trzy dni o ile dobrze pamiętam.

  6. #6
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ogólnie uważam że wprowadzanie żałoby narodowej nie ma jakiegokolwiek sensu. To tylko symboliczne zagranie władz. Moim zdaniem powinno się jak najszybciej pomóc rodzinom zabitych - pod względem pomocy psychologów jak i finansowo. W wielu tych przypadkach zginął jedyny żywiciel rodziny.

  7. #7
    Mastah! Vivek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    1 025
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Słyszałem o tym w wiadomościach. Dla rodzin tragedia. Większość forumowiczów nie przejmie się śmiercią, puki to nie będzie on lub jego bliscy.
    Co można powiedzieć..
    Jeden z górników, udzielał wywiadu mediom. Nie brał udziału w tym wypadku ale w innym podobnym. Mówił, że po zapłonie metanu powietrze porostu się pali. Stąd poparzenia drug oddechowych.
    Możliwość sfałszowania danych.. W Polsce zdarza się to często. Jest to możliwe.
    [*]
    @up
    To tylko symbol. Tak jak wszystkie emotikony wyraża uczucia.
    Zapraszam do Rzeszowa, z chęcią odpowiem ci "słyszałem".
    Pomodliłem się za nich. Więcej zrobić nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez Vivek : 19-09-2009 o 08:15

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Miasto
    Fay Fay Away
    Posty
    139
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    [*][*][*]
    Życie człowieka nic nie jest warte, dzisiaj żyjesz, jutro nie...

    Kondolencje dla rodziny ofiar wypadku.

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1 492
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Tez słyszałem o tej tragedi...
    Nie ma słów by to okreslic, rodziny straciły mezow, ojcow a moze nawet dziadkow...

    [*]

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Miasto
    Silesia / Carmarthen
    Posty
    1 041
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Łączymy sie w żalu z Rudą Śląska - Kochłowicami ! Z rodzinami tych którzy odeszli na 'ostatnią szychte'.

    Wieczny odpoczynek...



    Żałoba narodowa od poniedziałku od 6:00 rano.


    Cytat Napisał handlarz_narkotykow Zobacz post
    dobra , dobra zginęło kilka osób i z tego powodu żałoba 3-dniowa?<lol>?
    na drogach w Polsce dziennie ginie dużo więcej..

    niech sobie w sejmie zrobią żałobę na cały rok może trochę zmądrzeją i inaczej będą postępować, powinni się zająć w końcu tymi przekrętami z czujnikami, ja bym zamknął to i dobrą inspekcję tam zrobił
    żałosne, osłaniace sie tymi drogami, nie macie innych argumentów? ludzie na drogach giną tylko i wyłącznie przez własną głupotę... a Ci górnicy zgineli, bo pracowali, w niebezpiecznych warunkach, ale pracowali, żeby wyżywić własne dzieci i żony...
    Ostatnio edytowane przez Arcano : 23-09-2009 o 22:01

  11. #11
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Miasto
    Silesia / Carmarthen
    Posty
    1 041
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wykminiłem taką piosenkę

    http://w3.wrzuta.pl/audio/9UDlQlM87T6/mumin_-_gruba - posłuchajcie sobie

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    175
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Powie mi ktos jaki debil zrobil zalobe? no do chuja pana! zgineło 15 czy tam wiecej osob, zgineli, ale codziennie ginie po 10~~ osob za kolkami tirów, co tez zapier... na chleb, dla rodziny, a zaloby nie ma :/ dla mnie to jest w ogole załosne, może być na śląsku, ale po co w całej Polsce?

  13. #13
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wielka tragedia współczuje[*]

    Mój wujek też robi w tej kopalni

  14. #14
    Dżem na 100% Splaxor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Miasto
    50° 25' N i 18° 91' E
    Posty
    1 814
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mój starszy brat miał szczęście, ponieważ wtedy kiedy był pożar to był na urlopie, a nie raz fedrował na tej ścianie na, której zdarzyło się to wszystko.
    Z tego co wiem to mieli już zamykać tę ścianę, a co do fałszowania danych to jestem pewien, że wszystko było jak należy zgodnie z prawem.

Podobne wątki

  1. Tragedia we Francji
    By Shimanos in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni Post / Autor: 30-07-2007, 17:01

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •