User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Wątek: FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

  1. #1
    Zaawansowany Grom's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie FAQ - Najczęściej zadawane pytania.

    ------------------------------------
    FAQ - Najczęściej zadawane pytania
    ------------------------------------

    ---
    1. Wysłałem dziś pieniądze na PACC, kiedy mogę go otrzymać ?
    W zależności w jaki sposób wysłałeś pieniądze PACC można otrzymać w następujących dniach:

    a) Bank - Do 4 dni roboczych.
    b) Internet - Do 2 dni roboczych.
    c) Poczta - Do 7 dni roboczych.
    d) Paypal - Do kilku minut.
    e) Sms - Do kilku minut.
    Jeśli nadal nie otrzymuje PACC poczekaj jeszcze jeden dzień a w wypadku nie otrzymania konta Premium skontaktuj się z Game Masterem.

    ---
    2. Jak zgłosić problem ?

    Aby zgłosić problem nie opisany w FAQ w grze proszę nacisnąć Crtl+R i wpisać treść zgłoszenia. Wnioski typu "GM przyjdź" , "Mam bardzo ważną sprawę" są ignorowane.

    --
    3. Ktoś wchodzi na resp, co mam robić ?
    Spróbuj powiedzieć żeby wyszedł, nie pisz niepotrzebnych reportów gdy tylko ktoś przekroczy teren expienia. Porozmawiaj z graczem i spróbujcie się dogadać. Gdy to nie pomaga proszę o zgłoszenie reportu, w wypadku potwierdzenia sytuacji gracz wchodzący na respa jest karany.

    --
    4. Dostałem bardzo długiego bana chociaż zrobiłem małą szkodę. Dlaczego ?
    Rodzaj szkody i twojej przewinienia rozstrzyga Game Master, to on decyduje jak długi jest twój ban. Decyzja Game Mastera jest nie odwołalna.

    --
    5. Dlaczego są crashe ?
    Crashe są spowodowane błędami serwera. Gdy straciłeś itemy w trakcie crashu nie obwiniaj Game Mastera - on nie ma z tym nic wspólnego. Staramy się coraz bardziej polepszać serwer i dzięki temu liczba crashów się zmniejsza. Jednak nie możemy zrobić wszystkiego na raz, praca jest bardzo długotrwała.

    --
    6. Chcę kupić domek. Jak to zrobić ?
    Aby kupić wolny domek :
    Wchodzimy na armia.toproste.pl i logujemy się do panelu konta. Po zalogowaniu wchodzimy w zakładkę domki i przenosimy się na dół strony gdzie powinna być wypisana lista wszystkich wolnych domków. Klikamy na nazwę domku. Powinna pojawić się strona licytacji - zaznaczamy postać którą chcemy licytować (ważne aby w BP postaci były pieniądze !), wpisujemy cenę i licytujemy.
    Najwyższa oferta wygrywa.
    Aby kupić domek od osoby :
    Osoba sprzedająca wchodzi do domku z AKT'em. Klika na akt > Trade > Osoba kupująca domek.
    Jeżeli jesteś osobą kupującą ważne jest abyś sprawdził autentyczność dokumentu !

    --
    7. Ktoś przeklina, co powinienem zrobić ?
    Najpierw upomnij tą osobę że przeklinanie na serwerze jest zabronione i karane. Jeśli osoba ta będzie dalej przeklinała wtedy zgłaszamy sprawę do Consullera/GameMastera. Najlepiej swoją prawdę poświadczyć filmem/screenem.

    --
    8. Myślę, że ktoś ma bota/makro - co powinienem w tej sytuacji zrobić ?
    Potajemnie wyślij nam zgłoszenie - tak aby gracz który "ma" bota się o tym nie dowiedział. Nie pisz że XXX ma bota na kanale ogólnym: Default, Game-Chat, Trade, Help - napisz zgłoszenie a jego autentyczność zweryfikuję osoba z obsługi.

    --
    9. GameMaster/Consuller nie odpowiada. Co robić ?
    Bardzo możliwe, że akurat nikogo z obsługi nie ma online. Napisz zgłoszenie i czekaj na odpowiedź - czas oczekiwania jest różny i zależny od ilości zgłoszeń/liczby osób z obsługi którzy aktualnie grają.

    --
    10. Nie grałem a dostałem bana. O co chodzi ?
    Jest kilka wyjść. Jedno z nich to możliwość zrobienia screen shota (zdjęcia) na którym widać jak łamiesz regulamin - często GameMaster mając dowody od razu daje bana. Drugą możliwością jest nagranie filmu przez drugiego gracza - nagrał jak łamiesz regulamin w postaci bota/szybkiego uzdrawiania/szybkiego pici krwi (rook)/przeklinania/spamowania etc.
    Bardzo też możliwe, że dostałeś bana którego miałeś dostać kiedyś. Mogłeś dostać bana za dzielenie konta - jeśli dowody jednoznacznie na to wskazywały nie masz nic do powiedzenia. Ostatnią możliwością jest hack postaci - ktoś shakował Ci konto i po prostu łamał regulamin.

    --
    11. Ktoś shakował mi postać. Pomóż mi !
    Przykro nam, ale problem wynikł z twojej winy. Zwykle takie sprawy kończą się 1:0 dla hackera, jedynie raz na jakiś czas GameMaster będąc w stanie wziąć taką sprawę na własną odpowiedzialność może odzyskać Ci konto. Jeśli natomiast masz pełne dowody - przelew na konto za PACC, opis sytuacji, screeny z rozmowami itp. możesz być pewien że sprawa się zakończy dobrze.

    --
    12. Gracz kradnie loota - co robić ?
    Spróbuj załatwić to sam - porozmawiaj z nim - ustal kompromis, w ostateczności zabij. Jest kilku GameMasterów na cały serwer i mniejsze sprawy są odkładane, dlatego ważnym jest abyś próbował sobie radzić w sytuacji. Jeśli natręt nie ustępuje napisz zgłoszenie - spróbujemy odpisać.

    ---
    13. Ktoś oferuje mi kasę za SMS - czy to prawda ?
    99% takich życiowych "szans" to oszustwa. Możesz być pewien że taka osoba wyłudzi od Ciebie pieniądze. Zgłaszaj takie osoby przez napisanie 'report"a' - my sprawdzimy ich rzetelność.

    ---
    14. Zamieniłem się postaciami ale tamta osoba zabrała mi postać - Co robić ?
    Handel jest na odpowiedzialność graczy. Zapamiętaj to zdanie zanim cokolwiek zrobisz. Dalej czyt. pt. 11.

    ---
    15. brak

    ---
    16. Jakiś gracz podaje, że na jakieś stronie jest konkurs Apo - jednak nie ma takiej informacji na stronie armia.toproste.pl - czy mam mu ufać ?
    Raczej nie, takie podejrzane strony zgłaszaj do obsługi - my sprawdzimy ich prawdziwość i odpowiemy tobie. Konkursy itp. prawie zawsze ogłaszamy w grze lub na stronie armia.toproste.pl

    ---
    17. Na forum znalazłem trojana/wirusa - co z tym zrobić ?
    Jeśli nie ma żadnego moderatora na forum wejdź do gry i napisz zgłoszenie do obsługi. Jeśli ktoś jest natychmiast sprawdzimy temat/post.

    ---
    18. Dostałem namelocka. Jak moge zmienić nick ?
    Wejdź na stronę armia.toproste.pl - zaloguj się podając numer konta i hasło. Pojawi się nowe menu z którego wybierz Zmiana Nicku. Na nowej stronie powinien pisać nick który można zmienić. Klikasz 'Zmień" i wpisujesz nowy nick postaci. Po zatwierdzeniu możesz grać z nowym nickiem.

    ---
    19. Czy jest możliwa zmiana nicku gracza ?
    Zmiana nicku gracza jest możliwa TYLKO i wyłączenie gdy nick łamie jakiś punkt regulaminu dotyczący nazw postaci. Nie dostaniesz namelocka na prośbę. Reporty takich typów zwykle są usuwane.

    ---
    20. Myślę, że na moim koncie był hacker - jak to można sprawdzić ?
    Sprawdź czy są wszystkie itemy na postaci, w depozycie. Jeśli nadal nie jesteś pewien czy ktoś Ciebie haknął napisz zgłoszenie i my sprawdzimy czy jakaś niepowołana osoba logowała się w ostatnim czasie na twoim koncie.

    ---
    21. Czy to prawda że osoba mająca PACC nie dostanie bana ?
    Często nowe osoby na serwerze które kupiły PACC posługują się zasadą 'Zapłaciłem to mi nic nie zrobicie a ja wszystko mogę'. Zwykle takie osoby z takimi właśnie przekonaniami dostają szybkiego bana. Posiadanie Premium konta nie świadczy o nietykalności.

    ---
    22. Nie znałem regulaminu a GameMaster dał mi bana - dlaczego ?
    Nieznajomość regulaminu nie upoważnia Ciebie do jego łamania. Widocznie był powód przez który dostałeś bana. Radzimy przeczytać regulamin bardzo dokładnie.

    ---
    23. Co to SS (Screen shot) - Jak zrobić SS ?
    Screen Shot to zdjęcie ekranu. Jeśli GameMaster poprosi Ciebie o SS (Screena) zrób tak:
    Znajdź przycisk na lewo od ScrollLock (Możliwe że nazywa się PrtScr lub podobnie), w tibi ustaw wszystko tak jak chce GameMaster (przewiń tekst etc.) i naciśnij wcześniej znaleziony klawisz. Teraz Wejdź Start>Programy>Akcesoria>Paint. W Nowym oknie kliknij Edycja>Wklej - powinien pokazać się obraz z monitora uchwycony w momencie kliknięcia przycisku. Teraz klikamy Plik>Zapisz jako ... - wybieramy jakieś miejsce (np: pulpit) i zapisujemy. Wchodzimy na stronę www.foteka.pl i wybieramy plik po czym klikamy Zapisz. Link podany na stronie dajemy dla GameMastera.

    ---
    24. Znalazłem BUG'a - co powinienem zrobić ?
    Jeśli znalazłeś bardzo niebezpieczny błąd serwera jak najszybciej napisz o tym do obsługi. Jeśli będziesz pierwszym który znalazł błąd możliwe że dostaniesz upominek (nagrodę).

    ---
    25. Jak można zdobyć numer kontaktowy do GameMastera ?
    Nie można. Nie udzielamy informacji o numerach GG,komórkach itp.

    ---
    26. Jak wchodzę do gry od razu mnie kickuje - Co jest ?
    Prawdopodobnie trafiłeś na strefę 0, jeśli dostajesz debuga w tym miejscu zgłoś to na forum w odpowiednim temacie. Jeśli masz druga postać napisz do obsługi a my pomożemy Ci wyjść z takiego punktu.

    ---
    27. Okradli mi domek - Proszę o pomoc.
    To nie my dawaliśmy komuś pozwolenie na przebywanie w domku. Jedynym winnym jesteś sam/a. Takie sprawy najlepiej rozwiązywać "na gorąco" już po 2 godzinach może być za późno. Nie dawaj inva dla osób których nie znasz, lub znasz tylko z serwera - to jest jedyne działające 100% zabezpieczenie.

    ---
    28. Myślę, że GameMaster zachowuje się nie w porządku - Co robić ?
    Najlepiej nic nie robić, jednak gdy jego zachowanie jest powyżej normy regulaminowej zgłaszaj to na Prywatną wiadomość do innego GameMastera/Tutora bo może być podejrzenie hacku postaci. Jeśli nikogo nie ma napisz na bosch@o2.pl o zachowaniu GameMastera/Tutora.
    Ostatnio edytowane przez Grom : 19-01-2008 o 00:23 Powód: Aktualizacja
    Gdy Ty sie opierdalasz ktos inny trenuje zeby skopac Ci dupe.

  2. #2
    Zaawansowany Grom's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ---
    29. Ktoś prosi o free items - Co powinienem zrobić ?
    Jak wiemy proszenie/dawanie free items jest całkowicie zabronione. Jeśli gracz jest natrętny i ciągle kogoś prosi o itemy zgłoś to. Jeśli jakiś gracz wyrzuca itemy tak samo zgłaszaj to. W miarę możliwości rób film/zdjęcie.

    ---
    30. Jak pomóc dla GameMastera ?
    Najlepszą pomocą dla GameMastera jest wyręczenie go - załatwianie spraw samemu to jedna z najlepszych form pomocy. Następnie rób screeny/filmy a w skrócie dowody gdy ktoś łamie regulamin a żadnego GameMastera/Tutora nie ma online.

    ---
    31. Jakiś gracz podaje, że ma kolegę GameMastera. Czy mu wierzyć ?
    Proszę o jak najszybsze zgłoszenie takiej informacji do obsługi w celu potwierdzenia.

    ---
    32. Nie mogę się zalogować chociaż mam PACC. Dlaczego ?
    1) Sprawdź czy serwer jest online. Jeśli nie ma poczekaj aż jego status będzie jako Online (wolno sprawdzać na armia.toproste.pl)
    2) Możliwe, że nie ma miejsca w template. Tzn. jest za dużo osób w jednym miejscu przez co nie możesz się zalogować. Poczekaj kilka minut albo do skutku.
    3) Jeśli masz debuga zgłoś to na forum i napisz z drugiej postaci do obsługi. Pomożemy Ci wejść na serwer.
    4) Sprawdź czy masz jeszcze Premium Konto - możliwe, że już się skończyło.


    ---
    33. Co wolno uznać za Spam?
    Za spam wolno uznać:
    *Powtarzanie tych samych słów w krótkim odstępie czasowym.
    *Reklamowanie czegoś w sposób który przeszkadza granie na serwerze.
    *Pisanie PW na forum w dużych ilościach i o podobnej treści.
    *Reklamowanie "czegoś".

    ---
    34. Dostałem debuga, co robić ?
    Jeśli dostałeś debuga zgłoś ten fakt dla nas. Aby to zrobić wejdź na forum do tematu:
    http://www.toproste.pl/forum/showthread.php?t=88
    I postępuj według wskazówek.

    ---
    35. AOL nie działa co się dzieje?
    Są 3 powody dla których może nie działać AOL.
    1) Miałeś RS (tzw. Red Skulla) i w takim wypadku AOL/SL nie działa.
    2) Nie miałeś AOL'a.
    3) W przypadku wręcz nie prawdopodobnym aczkolwiek możliwym AOL nie zadziałał.

    ---
    36. Jak zostać Tutorem?
    Pomagaj ludziom itp. jeśli zauważymy twoją dużo działalność prowadzoną na korzyść serwera możesz zostać Tutorem.

    ---
    37. Jest GM w grze ?
    Spamowanie czymś takim w grze grozi banem! Dlatego się nie pytaj tylko napisz report i czekaj na odpowiedź. Pytania tego typu lub reporty są przez nas po części ignorowane.

    ---
    38. Ktoś przeklina, czy powinienem to zgłaszać ?
    Jak najbardziej tak - jeżeli ta czynność powtarza się nadmiernie i słowa te są mówione przez obejście zabezpieczeń gry powinniśmy zgłosić report na ten temat.


    ---
    39. Jak zgłosić fakt niesprawiedliwego bana dla postaci ?
    Jest od tego dział "Skargi & Odwołania". Przed napisaniem tematu proszę o przeczytanie topicu [Kliknij tutaj].


    ---
    40. Wysyłam reporty, gdy jest GM a On mi nie odpowiada !
    Czas odpowiedzi na twoje reporty jest zależny od ich natężenia (czyli godziny). Jeżeli wysyłasz reporty w godzinach 12-18, jest ich bardzo dużo. Jeżeli jest to inna godzina napisz do GameMastera aby odpowiedział na twój report. Ale uwaga ! Napisz mu to jeden raz, bez spamu, z szacunkiem !
    Często jest tak że jest kilkadziesiąt reportów, które ciężko się czyta, a tym bardziej odpisuje. Dlatego proszę nie spamować na Priv z pytaniami typu: "jesteś zły gm bo nie odpowiadasz na reporty". Proszę czekać na swoją kolej !

    Dopisek:
    Proszę o nie zwracanie się do obsługi jak do kolegi z łatwi szkolnej (np: "Ej", "Elo", "Ziomek").


    ---
    41. Zostałem hacknięty ! Co zrobić ?
    Regulamin wyraźnie stwierdza że za hasło i numer konta odpowiadasz wyłącznie ty. Niestety w takim wypadku nic nie możesz zrobić. Nie warto pisać reportów na ten temat gdyż zostaną one zamknięte, lub zobaczysz właśnie taką odpowiedź.


    ---
    42. Jak rozmawiać w oknie Report Rule?
    Rozmawiamy normalnie - tak jak na kanale Default, Game-Chat. Nie zamykamy okna po powiedzeniu zdania i nie piszemy odpowiedzi jako nowego reportu. Gdy robisz tak obsługa może zacząć ignorować twoje reporty jako "żart", lub dostaniesz za to bana.

    ---
    43. Chcę wyjaśnić sprawę bana a Game Master dalej mówi swoje !
    No i nic dziwnego. Game Master ma prawie zawsze rację, narzucanie się mu, wyzywanie, czy spamowanie grozi dość długim banem - jeśli to robisz natarczywie także usunięciem konta.

    W miarę możliwości FAQ będzie uzupełniane.
    Ostatnia aktualizacja : 00:27, 19 stycznia 2008

    Jeśli masz pytanie którego nie ma w FAQ proszę o zgłoszenie go w grze.
    Jeśli się pomyliłem w odpowiedzi proszę o poprawienie tego.

    Pozdrawiam,
    Grom
    Ostatnio edytowane przez Grom : 19-01-2008 o 00:26
    Gdy Ty sie opierdalasz ktos inny trenuje zeby skopac Ci dupe.

  3. #3
    Zaawansowany Grom's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    [::::::Miejsce na dalsze FAQ::::::]
    Gdy Ty sie opierdalasz ktos inny trenuje zeby skopac Ci dupe.

Podobne wątki

  1. Cz??ciej komputer ,czy telewizor?
    By ViVuSeK in forum Piaskownica
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni Post / Autor: 03-02-2011, 13:03

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •