User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Wątek: Jak dobrze strzela??

  1. #1
    Gaduła Pawel_W's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Jak dobrze strzelać?

    Jak dobrze strzelać?
    Rozwiązywanie zadań wielokrotnego wyboru


    Witam wszystkich forumowiczów. Piszę ten poradnik zainspirowany faktem, iż duża czśść osób, które znam, męczy się z rozwiązywaniem zadań zamkniętych, pomimo iż istnieje o wiele łatwiejszy sposób . Swoją teorię na temat zadań wielokrotnego wyboru popieram wieloletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu testów składających się z zadań zamkniętych. Nie gwarantuję jednak, że przedstawiony w bieżącym temacie sposób zadziała przy każdym pytaniu. Należy pamiśtać o tym, aby zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem

    Testy stworzone przez instytucje tj Kuratorium Oświaty są zbudowane tak, aby zamącić w głowie osobie, która nie jest w 100% pewna swojego wyboru.

    Odpowiedzi są bardzo podobne do siebie, przez co niejednokrotnie można się pomylić.

    W poradniku postaram się obrócić to na Waszą korzyść

    A więc do rzeczy: na początek test składający się z kilku przykładowych pytań, pochodzą one z testów ostatnio rozwiązywanych przeze mnie

    1.

    Zaznacz odpowiedź, w której cyfrom z rysunku prawidłowo przyporządkowano narządy układu oddechowego.
    A. 1 – oskrzeliki, 2 – krtań, 3 – oskrzela główne, 4 – tchawica.
    B. 1 – krtań, 2 – oskrzela główne, 3 – oskrzeliki, 4 – tchawica.
    C. 1 – oskrzela główne, 2 – tchawica, 3 – krtań, 4 – oskrzeliki.
    D. 1 – oskrzeliki, 2 – tchawica, 3 – oskrzela główne, 4 – krtań.

    2. Ciśnienie gazu wzrasta, gdy
    A. zwiększamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zwiększamy ilość gazu w ustalo nej objętości.
    B. ogrzewamy gaz, zwiększając jego objętość; oziębiamy gaz; zwiększamy ilość gazu w ustalonej objętości.
    C. zmniejszamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zwiększamy ilość gazu w ustalo nej objętości.
    D. zmniejszamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zmniejszamy ilość gazu
    w ustalonej objętości.

    3. Wskaż zestaw rzek, które mają swoje źródła w Karpatach.
    A. Bóbr, Soła, Warta, Dunajec
    B. Soła, San, Raba, Dunajec
    C. Nida, Kaczawa, San, Wieprz
    D. Wisłoka, Raba, Dunajec, Bóbr

    4. Flisz karpacki to seria naprzemianlegle ułożonych warstw skalnych, składająca się z:
    A. wapieni, mułowców, iłowców i gipsu
    B. granitu, bazaltu, gnejsu i andezytu
    C. piaskowców, zlepieńców, granitu i bazaltu
    D. piaskowców, zlepieńców, mułowców i iłowców

    5. Na 100g węglanu wapnia podziałano kwasem solnym, otrzymując 22g tlenku węgla (IV).To oznacza, że użyto do reakcji:
    A. w nadmiarze kwasu solnego
    B. w niedomiarze węglanu wapnia
    C. stechiometrycznych ilości substratów
    D. w niedomiarze kwasu solnego

    6. Który z podanych zestawów zawiera wyłącznie rośliny nagonasienne?
    A. jodła, świerk, sosna, modrzew, miłorząb
    B. miłorząb, jaśmin, sosna, świerk, jaskier
    C. świerk, jodła, sosna, róża, mniszek
    D. kasztanowiec, modrzew, cis, fasola, jaskier

    7.
    Wskaż zestaw z poprawnie nazwanymi rodzajami piór:

    A. I – konturowe, II – puchowe, III – lotka,
    B. I – puchowe, II – lotka, III – konturowe,
    C. I – puchowe, II – konturowe, III – lotka,
    D. I - lotka, II – konturowe, III – puchowe.
    8.


    Niżej odpowiedzi


































    A teraz odpowiedzi:
    1.D
    2.C
    3.B
    4.D
    5.D
    6.A
    7.C
    8.A

    I co – łatwe? Oczywiście, do rozwiązania. Co jednak, jeżeli nie mamy bladego pojęcia w danej dziedzinie? Ano właśnie. Z pomocą przychodzi mój sposób

    Ogólne zastosowanie sposobu polega na wyszukiwaniu podobieństw/zależności pomiędzy odpowiedziami, dlatego sprawdza się on głównie w przypadku pytań z rozbudowanymi odpowiedziami.

    Aby nie być „gołosłownym” zaprezentuję teraz łatwiejszy sposób na rozwiązanie powyższych zadań:

    1.
    A. 1 – oskrzeliki, 2 – krtań, 3 – oskrzela główne, 4 – tchawica.
    B. 1 – krtań, 2 – oskrzela główne, 3 – oskrzeliki, 4 – tchawica.
    C. 1 – oskrzela główne, 2 – tchawica, 3 – krtań, 4 – oskrzeliki.
    D. 1 – oskrzeliki, 2 – tchawica, 3 – oskrzela główne, 4 – krtań.

    W rozważanym przypadku największa liczba trafień występuje w odpowiedziach a i d. Dzięki powiązaniu podobieństw udało nam się zwiększyć podobieństwo trafienia właściwej odpowiedzi z 25% do aż 50%

    2.
    A. zwiększamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zwiększamy ilość gazu w ustalo nej objętości.
    B. ogrzewamy gaz, zwiększając jego objętość; oziębiamy gaz; zwiększamy ilość gazu w ustalo nej objętości.
    C. zmniejszamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zwiększamy ilość gazu w ustalo nej objętości.
    D. zmniejszamy objętość gazu; ogrzewamy gaz bez zmiany objętości; zmniejszamy ilość gazu w ustalonej objętości.

    W tym wypadku wybór jest oczywisty, odpowiedź C zawiera wszystkie trafienia

    3.
    A. Bóbr, Soła, Warta, Dunajec
    B. Soła, San, Raba, Dunajec
    C. Nida, Kaczawa,San, Wieprz
    D. Wisłoka, Raba, Dunajec, Bóbr

    Analogicznie jak w pytaniu 2 tutaj również występuje 100% trafienie, tym razem w odpowiedzi nr 2

    4.
    A. wapieni, mułowców, iłowców i gipsu
    B. granitu, bazaltu, gnejsu i andezytu
    C. piaskowców, zlepieńców, granitu i bazaltu
    D. piaskowców, zlepieńców, mułowców i iłowców

    kolejny raz 50/50

    reszty przykładów nie będę rozpatrzał, rozwiązujemy je w taki sam sposób

    dodam, że jak do tej pory stosując ten "alogrytm?" nie sprawdził się on tylko w jednym zadaniu w znacznym stopniu dzięki niemu udało mi się dostać do etapu rejonowego z 6 konkursów, pomimo braku przygotowania do żadnego z nich

    przykłady użyte w poradniku pochodzą z testów kuratorium oświaty w Krakowie oraz egzaminu próbnego 2010 Operonu

    Mam nadzieję, że wielu z Was ten poradnik pomoże dokonać właściwego wyboru

    enjoy!
    fsite#3b86fe0c7d

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    1 128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    YYYYYyyyy??

    I co myślisz, że w każdym teście tak bd zaznaczać to bd gites?

    Ty jestes idiotą...

    Każdy może napisać poradnik dać jakie chce odpowiedzić.
    Wszystko zależy od szczęśćia, a nie jakieś strategi.

    ps. 1 zadanie wziełeś z próbnego egzaminu w 3 gim?


    @topic
    W 1 zdaniu.
    Strzelanie wzadaniach zamkniętych jest podobne do kumulacji w lotku...

    Szczęście przede wszytkim.

  3. #3
    Średnio zaawansowany Alberto Gru's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    Może ci powiem
    Posty
    32
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Powiem bardzo krótko OCB?? Trzeba być idiota żeby takie rzeczy na forum dawać.
    Alberto Gru 0-900
    Xaremeleque 1135-1369
    Costanea 1414-...

  4. #4
    Gaduła Been's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Miasto
    Uniejów
    Posty
    182
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Na poczatku zapytam sie ile masz lat... Bo jestem pewien ze nie wiecej niz 16... Bo gdybyś mial wiecej to bys takich głupot nie wypisywał...
    Naszym Klubem RTS, Cala Polska O Tym Wie, Ze Czerwona Armia Ta, To Kibice Widzewa
    Bo Widzew To Nie Wybór, To Sens Życia...


  5. #5
    Gaduła Pawel_W's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    wierz w co chcesz, jeżeli wg Ciebie ten sposób jest niepoprawny to z niego nie korzystaj, ale jak mówię, sprawdziłem go w i ok. 60 pytaniach tego typu popełniłem tylko 1 błąd...

    @Been
    tak, mam 15 lat i co?
    to wcale nie oznacza że jestem głupszy od Ciebie...
    i tak btw. to sam świadczysz o swoim poziomie, nabijając po kolei posta we wszystkich poradnikach - ja nie muszę się w ten sposób dowartościowywać, a jak już to nie na takim forum...
    nawet nie zauważyłeś, że w paru tematach napisałeś 2x to samo, żałosny po prostu jesteś

    @Alberto
    poradnik napisałem ponieważ spora część forum nie dowierzała mi, że napisałem na maxa próbny z części matematyczno-przyrodniczej w niecałe 20 minut, dlatego podałem Wam sposób, którym się kierowałem. Można go było zastosować do co najmniej 5 zadań z tego testu, zwiększając prawdopodobieństwo trafienia z 25% do 50%.

    @Saylor
    kolejny raz użytkownicy tego forum nie czytają ze zrozumieniem, pytacie mnie o wiek a sami pokazujecie ile macie lat...
    Ogólne zastosowanie sposobu polega na wyszukiwaniu podobieństw/zależności pomiędzy odpowiedziami, dlatego sprawdza się on głównie w przypadku pytań z rozbudowanymi odpowiedziami.
    wiadomo, że przy pytaniu np. ile jest 1+1 taki sposób nie zadziała, muszą być powiązania między odpowiedziami.

    jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania /problemy ze sobą/ to chętnie odpowiem
    Ostatnio edytowane przez Pawel_W : 24-01-2010 o 23:32
    fsite#3b86fe0c7d

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 331
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Szczerze, to zadziwił mnie ten sposób, z reguły też o tym myślałem, o tych powiązaniach i korzystałem z tego, muszę to kiedyś przeanalizować.

  7. #7
    Master Atom! Ktoś II's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1 417
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Odkrylem to juz dawno temu ;d Sposob bardzo dobry. Jezeli sa zadania tego typu to zawsze prawdopodobienstwo mozna zwiekszyc do 50%.

    Jezeli macie do wyboru tylko a,b lub c, to mozecie zaznaczac np. same a. Nauczyciele zazwyczaj daja tyle samo a,b i c. Czyli mozecie uzyskac maksymalnie 33% wiec ocena dopuszczajaca gwarantowana.

    Pawel_W, nie ma sensu sie z nimi klocic, oni nie zrozumieli o co Ci chodzi ;d.

  8. #8
    Zaawansowany Eiyael's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Konin
    Posty
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saylor Zobacz post
    Ty jestes idiotą...
    Ty też, bo nie skapowałeś poradnika Założę się, że przeczytałeś kawałek albo nie czytałeś dokładnie.

    Cytat Napisał Ktoś II Zobacz post
    Jezeli macie do wyboru tylko a,b lub c, to mozecie zaznaczac np. same a. Nauczyciele zazwyczaj daja tyle samo a,b i c. Czyli mozecie uzyskac maksymalnie 33% wiec ocena dopuszczajaca gwarantowana.
    To akurat nie prawda. Przynajmniej u mnie ^^ U mnie większość nauczycieli nie daje sprawdzianów ABC, bo są za łatwe. Poza tym, nie jeden raz miałem tak, że nie było w ogóle odpowiedzi A poprawnych lub tylko 1-2 na 20 pytań.

    @topic: poradnik fajny i przydatny. Szczególnie, gdy idziemy nieprzygotowani na sprawdzian :P
    By Axelo .
    Cytat Napisał Albert Einstein
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności...

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Miasto
    South Park
    Posty
    488
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Macie problem xD!

    Najlepiej to się nauczyć niż jakiś sposób wymyślić ...

    Na pewno uczenie się mniej czasu zajmie niż obczajanie tego pomysłu



    ______________________
    Już tak mi przykro ale...

    nie mam bota;d

    Gdzie honor ma większe znaczenie niż życie...

    ...I zesłał ich Bog na ziemie... by siali zamęt i zniszczenie...

    www.google.pl
    Źródło twojej wiedzy.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    181
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zaznaczam tak zawsze wtedy, gdy nie znam odpowiedzi. Jednak trzeba przyznać, że sposób ten nie jest w 100% pewny, bo czasem odpowiedź może być zupełnie inna od pozostałych, i jest ona prawidłowa. Jednak polecam ten sposób, jeżeli nie jesteś pewien odpowiedzi.
    P.S: Żal mi ludzi, którzy w ten sposób układają testy.

  11. #11
    Gaduła Pawel_W's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seba Master Knight Zobacz post
    P.S: Żal mi ludzi, którzy w ten sposób układają testy.
    heh, mi też, ale one po prostu bazują na ludzkiej psychice, mając na celu zmylenie niepewnego osobnika

    @MorgiBack
    nie zawsze uda Ci się nauczyć wszystkiego, zadania wziąłem z konkursów kuratoryjnych, gdzie jest naprawdę duża rozbieżność materiału i nie możesz być w 100% pewnych na co trafisz, miesiąc temu na informatycznym dojechali zdanie z silnią, gdzie nawet 3 klasie się tego nie bierze na majcy (przynajmniej w mojej szkole ;o) i większość osób na nim padła nie było to zadanie a,b,c,d, ale podaję tylko przykład jak Was mogą zaskoczyć

    Jezeli macie do wyboru tylko a,b lub c, to mozecie zaznaczac np. same a. Nauczyciele zazwyczaj daja tyle samo a,b i c. Czyli mozecie uzyskac maksymalnie 33% wiec ocena dopuszczajaca gwarantowana.
    zależy, czy test układał nauczyciel, czy dostał już gotowca od wydawnictwa, bo w tych od wydawnictwa to chyba nie warto na to liczyć

    jeżeli ktoś ma szczęście, to lepiej zrobi strzelając różne odpowiedzi

    i tak btw. to był taki demot co gościu zaznaczył same a, miał 50% z testu i dostał 2 jakbyś tak zrobił to nauczyciel pomyślałby pewnie, że olewasz jego przedmiot i miałbyś u niego minus

    Pozdrawiam, i cieszę się, że spora część zrozumiała
    fsite#3b86fe0c7d

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    \,,/
    Posty
    818
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Buahahaha ,,rozwiązuj testy z apo" Akurat te pytania to banał, a na szkołę zasadniczo leję. Główną siłą takich testów jest haczykowatość. Nic więcej

Podobne wątki

  1. dsk - znam je dobrze
    By Demon in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 19-05-2012, 21:43
  2. Dobrze zrobi?em?
    By Granis in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 07-07-2008, 15:10
  3. Nie dobrze mi sie robi...
    By RanyRanyJestemNiePokonany in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni Post / Autor: 28-04-2008, 18:11

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •