User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 11 z 11

Wątek: Patriotyzm w Polsce

  1. #1
    Gaduła Alvaros's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Bytom
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Patriotyzm w Polsce

    Co sądzicie o panującym w tych czasach polskim patriotyzmie?, czy Polska to kraj tak ograniczony, że jedynymi objawami patriotyzmu może być machanie flagą, chodzenie na mecze reprezentacji czy wywieszenie flagi 11 listopada?.
    Czy za czasów komunistycznych w Polsce istniał prawdziwy patriotyzm?, czy w Polsce teraz wszystko robi się na pokaz?.
    Ja uważam, że w Polsce patriotyzm zanika lub prawie zanikł, wywieszenie flagi w dni nie powiązane z jakimkolwiek świętem ludzią kojarzą się z komuną - czyli w tych czasach złem, czerwoni zło, (...)
    Objawem patriotyzmu nie można uznawać tylko wywieszenie flagi, wg mnie bycie patriotą to bycie po prostu dobrym człowiekiem. W Polsce od czasów obalenia komunizmu zrodził się "ustrój pozerów", sprzedawczyków, karierowiczów, którzy sprzedali by Polske za jedno piwo. Uważam, że w tym przypadku Lech Wałęsa jest idealnym przykładem. Jednakże wierze w to, że w Polsce jednak są jeszcze wielcy patrioci, za takich uważam Polskich żołnierzy, którzy mimo to jadą reprezentować Polske w niedotyczących ich sporach np. w Iraku.


    Zdaje sobie sprawę, że w świetle oryginalnych tematów tego forum:
    "Jak zrobić parówki", "Na czym jeździsz", "Czy miałeś anginę" itp. itd.
    Mój temat może być po prostu głupi, idiotyczny, debilny itp.
    Lecz sądze, że znajdą się osoby choć troche znające Polską historię i mogące coś powiedzieć na temat patriotyzmu.

    @Down
    Nie chodzi tutaj o samoocene lecz o użytkowników tego forum. Nie spodziewam się po prostu po nich zbyt dużo(oczywiście nie odnosze się do wszystkich).
    Ostatnio edytowane przez Alvaros : 16-03-2010 o 18:48

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    \,,/
    Posty
    818
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alvaros Zobacz post
    Mój temat może być po prostu głupi, idiotyczny, debilny itp.
    .
    Czemu tak sądzisz? Niska samoocena przeszkadza w życiu, więc przestań pierdolić.

    #topic
    Wg mnie ludzie są poprostu leniwi i mają głęboko w dupie kiedy odzyskaliśmy niepodległość, kiedy upadł komunizm itp. itd. Być może nie manifestujemy tak tej polskości, gdyż boimy się skrytykowania naszych działań przez osoby trzecie.

    #topic2
    Mam nadzieję że ten temat nie sprowadzi sie do rekrutacji nowych członków ideologii JJPJPPJPJJPJP NA 100%

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Miasto
    ๏̯͡๏̯͡๏̯͡๏̯͡๏̯͡Ů <--
    Posty
    451
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alvaros
    "Jak zrobić parówki".
    Powinno być 'Jak przygotować parówki' :<

    @topic
    Komu się teraz chce coś robić? Samo wywieszenie flagi w Maju to ciężka robota. Oczywiście są jeszcze ale raczej w śladowych ilościach, ludzie którzy za naszą ojczyznę oddali by życie. JP JP JP teraz robi swoje : d

  4. #4
    VIP Moon Red's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    886
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Patriotyzm w Polsce już wygasł dawno temu ale to przez to że nie można tu spokojnie żyć. Rzad kłóci się o byle gówno weźmy na przykład takiego Palikota gówno robi a najwięcej szumu na jego temat. coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża za granice powód jest prosty szukają pracy ponieważ w kraju praktycznie nic się nie zarabia.

  5. #5
    Uzależniony Mo$uke's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    Jasło
    Posty
    723
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W Polsce juz nie ma czegos takiego jak patriotyzm ;/
    Wiekszosc dzisiejszej mlodziezy i ludzi Polska tak jak i jej historia.
    Nie ma juz ludzi ktorzy byliby gotow oddac zycie za ojczyzne.
    Wiekszosc ludzi nie wie wazniejszych informacji z histori naszego kraju.

    Patriotyzm to nie tylko powieszenie flagi bo i to moze byc robione na pokaz.

    W naszych czasach nie ma juz patriotyzmu , wszystko obraca sie wokol pieniedzy i tyle.
    Uczę się sztuki życia
    Hip Hop to mój sensei
    Pfk - Jestem Bogiem

  6. #6
    Wszechobecny! Simi's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2009
    Miasto
    53° 07' N & 18° 00' E
    Posty
    874
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Error 404.


    Nie ma czegoś takiego już w Polsce. Jedynie u byłych wojskowych.

  7. #7
    Łowca postów
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    235
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W Polsce nie ma za wiele patriotyzmu, gdyż większości młodych ludzi nie obchodzi przeszłość. Nie rozumieją potęgi patriotyzmu, być może nie zostali wychowani w duchu patriotycznym, więc ich to nie interesuje. Tak samo jak wielu młodych ludzi podczas głosowania, oddaje swoje głosy na "złe" partie bo nie znają przeszłości.

  8. #8
    Bywalec Kreweta's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    359
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wszyscy mówicie, że Polska jest ble fuj i smród, bród i ubóstwo. Ale gdy popatrzeć na inne kraje tam też nie jest tak kolorowo jak nam się wydaje. Dajmy np Amerykę niby pro kraj dużo ofert pracy itd ale porównajcie przestępczość chociaż by. W Polsce mało osób odważyło by się wejść do sklepu zgwałcić osoby w nim będące, okraść go i na koniec zabić babkę za ladą . W Ameryce takie rzeczy dzieją się przynajmniej 1 raz w tygodniu. A co do patriotyzmu to uważam że jeszcze nie dawno on był tylko teraz w śród ludzi jest coś takiego: a on leje na polske (specjalnie z małej) to ja też. Nie wiem co jeszcze dodać więc na tym nie zbyt miłym akcencie kończę moją wypowiedź.
    Przeczytaj na głos kolor słów:
    NIEBIESKI
    CZERWONY
    BIAŁY
    BRĄZOWY

  9. #9
    Łowca postów Wassup's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    Rzym/Tomaszów Lubelski
    Posty
    226
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bo się Polakom w dupach poprzewracało od tej wolności i nikogo nic już nie obchodzi. Z roku na rok coraz mniej ludzi widzę na 11 listopada czy 3 maja.

    A żołnierze jadą do Iraku bo im tak Kwaśniewski na początku kazał. Większość na pewno tam nie chce przebywać, ale taką mają pracę.

    #down
    I co z tego, że im dobrze płacą jak co drugi po powrocie ląduje u psychologa lub psychiatry.
    Ostatnio edytowane przez Wassup : 16-03-2010 o 22:45
    [31-03, 16:09] Wassup To Lamborghini
    [31-03, 16:09] Mo&#174;talix bo cię znajdę i ferrari będzie miało dziury w oponach
     [18-03, 00:02] Mc Maciek Wassup ma pięcioraczki z sześcioma kobietami

  10. #10
    Łowca postów
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    235
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Up

    Żołnierze idą do Iraku bo im tam dobrze płacą i z tego co się orientuje po powrocie z misji otrzymują mieszkanie

  11. #11
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wassup Zobacz post
    Bo się Polakom w dupach poprzewracało od tej wolności i nikogo nic już nie obchodzi. Z roku na rok coraz mniej ludzi widzę na 11 listopada czy 3 maja.

    A żołnierze jadą do Iraku bo im tak Kwaśniewski na początku kazał. Większość na pewno tam nie chce przebywać, ale taką mają pracę.
    Chce, nie chce - muszę. Jeśli ktoś jest w wojsku to raczej musi słychać rozkazów. Dotychczas wojsko było obowiązkowe - teraz tylko zawodowe. Jednak każda osoba, która ma ponad 18 lat musi przejść komisję kwalifikacji wojskowej. Więc jeśli wybuchnie wojna to i ja i ty będziemy mieli obowiązek stawić się w najbliższej jednostki. I nie będzie można się tłumaczyć - nie jestem patriotą - nie chcę iść do wojska.

    Co do wywieszania flagi. Ja nigdy nie wywieszam. Co to da, że wywieszę flagę? Stanę się przez to patriotą? Przecież patriotą jest osoba, która poświęca się dla ojczyzny, a jakim poświęceniem jest wywieszenie flagi? Oznaką patriotyzmu jest udział w polskiej gospodarce albo ogólnie praca w Polsce. Wyjazdy za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy/płacy - rozumiem, ale sam fakt, że ktoś pracuje w Polsce i wierzy w lepszą przyszłość, możemy zaliczyć do patriotyzmu, nie?

Podobne wątki

  1. Jak si? w Polsce je?dzi na sankach
    By Krsix in forum Humor
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 25-09-2010, 17:22
  2. Komunizm w Polsce
    By Remus in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni Post / Autor: 12-05-2010, 17:55
  3. Rammstein w Polsce.
    By Busst in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni Post / Autor: 06-05-2009, 15:30
  4. Tibia w Polsce
    By Sopranis in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 25-02-2009, 18:56

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •