User Tag List

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 65

Wątek: PvP i PvM - Poszczególne Profesje

  1. #1
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie PvP i PvM - Poszczególne Profesje

    Witam. Do napisania tego tematu zabierałem się już jakiś czas. Chciałem przedstawić profesję w pvp i w pvm. Zacznę od pvp, bo z tym jest obecnie największy problem.
    Więc tak:

    Ek - Wiele osób twierdzi, że to najlepsza profesja i mają rację. Kiedyś żeby grać ek'iem trzeba było trochę pomachać myszką, ale to było w nim najlepsze. Taka profesja nie dla leszczy. XD! Nawet walka z botami miała jakiś sens, bo bot nigdy nie potrafił zastąpić ludzkiej ręki, a gdy ktoś przesadzał z naciskaniem hot'ów zawsze można było go nagrać, a wtedy ban murowany (kilka osób dostało już bana dzięki mnie za takie właśnie filmiki). Poza tym większość bała się w pełni wykorzystywać możliwości botów w obawie o bana. Co do walki z innymi profesjami: grałem każdą i jakoś nie narzekałem, że ek jest niezniszczalny. Każdą profesją dało się wymiatać w pvp. Teraz ek to czołg. Na solo jest nie do ubicia żadną profesją, a walka ek vs. ek nie ma sensu.

    Rp - Druga w kolejności profesja pod względem pvp. Ms/Ed nie mają dosłownie żadnych szans (no chyba, że rp gra jakiś totalny nieogar). Przed polepszeniem vity u rp i tak był bardzo dobry, ale wtedy ms/ed mieli jeszcze jakieś szanse. Mało tego, że teraz vita jest niewiele słabsza od starego uh'a to po założeniu 'genialnego' wynalazku ekipy APO [Gold Ringa] równy lvl ms/ed ściąga się na combo.

    Ed - Zajmuje trzecie miejsce pod względem pvp. Dlaczego jest lepszy od ms'a? Ma minimalnie mniejsze dmg, ale za to więcej się leczy. Na 2k lvlu różnica hitów z najlepszych czarów ofensywnych między ed a ms wynosi ok. 900, a taki ed leczy się o 2k więcej.

    Ms - Najgorsza profesja. Wyżej opisałem w czym jest gorsza od innych profesji. Co do słabej vity to nie raz byłem świadkiem, jak Kingusia biła się z 1,9k rp i padała. Wystarczyło, że raz wyłapała reda i już nie mogła się wyvitać od combo.

    PvM:

    Ek - Najlepszym przykładem jest tutaj Knightekk. 1k lvl w miesiąc. 10 deadów w ciągu 500 lvl'i. Inną profesją jest to niemożliwe. Zawsze małą wadą ek było to, że czasem trzeba było się zatrzymać i to wyrównywało go z innymi profesjami, a teraz przy expie można non stop biegać.

    Rp - Można go postawić na równi z ek. Mana szybciej schodzi, bo czar zabiera więcej, ale za to ma g bolta, z którego bije duże hity.

    Ed/Ms - Między tymi profesjami nie ma zbyt wielkiej różnicy w expie, więc opisze je razem. Mała ilość hp - duże hity. Jednakże żeby dobrze expić trzeba dużo biegać, a główne respy są zbyt małe. Na wardach jest trochę inna sytuacja, bo niby jest gdzie biegać, ale są one zbyt szybkie, żeby im uciekać.

    Questy:
    Opiszę tylko sytuację dwóch zespołowych questów, a mianowicie: Cursed Cowl Quest i Quest na Klapy. Jak większość wie siła uh'a została osłabiona, gdyż wiele osób skarżyło się na pvp. I tu pojawia się problem, bo teraz żaden 666 ek nie wybloczy Apo na klapach, bo i sam się mało uha, i uherzy [ms/rp] gówno leczą. Taka sama sytuacja jest na 'CCQ'. Xixe (2k ek) ze swoją ekipą [Lord Morgan 1500+ ms i Adasik 1600+ ek] robili questa ok. 50 razy [?].

    Piszę ten temat z nadzieją, że ekipa opamięta się w porę i usunie hotkey'e. To jedyny sposób na zbalansowanie profesji. Zostaje tylko kwestia manasów. Skoro Edzio ma 75k many to nie będzie się manasować 90 razy, żeby naładować całą manę. Myślałem o nowym systemie manasów zależącym od lvl'a i mlvl'a. Jeśli ekipa podjęłaby się usunięcia komend to postaram się jakoś pomóc w obliczeniach.
    Ostatnio edytowane przez Azielu$ : 10-06-2010 o 11:20
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  2. #2
    Nabijacz postów Zbigniew Wodecki's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    551
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W 100% się z Tobą zgadzam, ale ktoś już z ekipy napisał, że hoty zostaną.
    A jest sonda "Czy hotkeye na 7,6 to dobry pomysł?" i większość jest na tak, więc raczej zostaną, ale ekipa pownna zrobić sonde na głównej stronie, i reklamować ją co zapis serwera, i co logowanie, wtedy było by dużo głosów, i można by było ogarnąć tę sytuację ;o.

  3. #3
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgodzę się, ale nie w 100%'ach. Walka edem/msem jest zajebista! Tam się coś dzieje! Walka ma sens jak ktoś ogarnia tę grę. Trzeba wiedzieć kiedy nacisnąć hotkey. Jednak uważam, że ich vita jest za słaba. Ek teraz jest przesadzony jednak jak pisałem o tym z Tygrysem to odpisał, że 'nie dodaliśmy ich dzisiaj... a dopiero teraz ek jest za silny?'. Bez komentarza. Ile było o tym tematów [?] Do tego ruszanie knightem nie przynosi żadnych efektów, bo każdy ek ucieka. Rp ma totalną zwałę, bo criticala dostał na jakiegoś chujowego rapier lance... Rozumiem, że na golden bolta nie mógł dostać, ale zamiast dodawać criticala na rapier lance wystarczyła by zmiana, żeby każdy hit był 'bloodem'. Osłabienie uha i dodanie go na hotkey było chujowym pomysłem. Jestem za wprowadzeniem manasów, które zależałyby od levela i magic levela.

    *edzio i tak manasuje się przy pomocy blackD.

    The End.

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    116
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    piszesz ze rp to profesja na 2 miejscu??
    do pvm jest na końcu...
    800 rp wbija lvl 20-30 min...
    a tai ed/ms leci sobie lekko 15 min...
    800rp (bez seta ale z klapami) vs 800ms (klapy+ set)
    jaki wynik?? jeżeli ms jest ogar to ściąga rp szybciej niż ten za-uwarzy trzeba klikać e vite...
    ty opisywałeś rp który posiada g bolta...

    a wiesz dlaczego nagle chcesz takich zmian??
    bo grasz teraz msem... dlatego piszesz ze on do wszystkiego taki slaby...
    Ostatnio edytowane przez ~Xienus~ : 28-05-2010 o 08:17

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    188
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Masz racje i znów musze sie z Toba zgodzic. Ale hotkeye niestety ale nie zostana usuniete, tak napisał juz kiedys ktos z ekipy APO

  6. #6
    VIP
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    52 ° 05 ' N ; 20 ° 45' E
    Posty
    465
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~Xienus~ Zobacz post
    piszesz ze rp to profesja na 2 miejscu??
    do pvm jest na końcu...
    800 rp wbija lvl 20-30 min...
    a tai ed/ms leci sobie lekko 15 min...
    800rp (bez seta ale z klapami) vs 800ms (klapy+ set)
    jaki wynik?? jeżeli ms jest ogar to ściąga rp szybciej niż ten za-uwarzy trzeba klika e vite...ty opisywałeś rp który posiada g bolta...

    a wiesz dlaczego nagle chcesz takich zmian??
    bo grasz teraz msem...
    dlatego piszesz ze od do wszystkiego taki slaby...
    1.Ciekawy tok myślenie , pogratulować : O
    2.Aziel o ile mi dobrze wiadomo gra knightem.

    # topic.
    Aziel masz rację , teraz przez te uhy nie da się grać (min. ja dlatego nie gram). To tak jakby zalegalizowali w pewnym stopniu boty. Sądze ,ze jeżeli ten uh ma być na hocie to powinni osłabić knighta albo poprostu polepszyć pozostałe profesje.

  7. #7
    Armin Only Juxxifi's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azielu$ Zobacz post
    walka ek vs. ek nie ma sensu.
    Ma sens, ale jeżeli któraś z osób, które się "biją" tylko się uha to w przypadku każdej profy nie ma to sensu : )

    #
    W sumie nie narzekam na pvp i pvm ms'em. Tak jak napisał Kamil praktycznie zawsze coś się dzieje.

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    893
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    tez sie zgadzam z 100 % ale juz sie do hotow przyzywczilem i jakos nie chce zeby je usuneloi ale knighta to powinny jakos zbalansowaC :<

  9. #9
    Expert G_R_U_L_I_X's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    414
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post

    Szczerze to bym też wrócił jakby nie było wszystkich tych dodatków. Odchodzą gracze i nie ma co ukrywać, ja bym chciał takiego ots co było 3 lata temu .

  10. #10
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~Xienus~ Zobacz post
    piszesz ze rp to profesja na 2 miejscu??
    do pvm jest na końcu...
    800 rp wbija lvl 20-30 min...
    a tai ed/ms leci sobie lekko 15 min...
    800rp (bez seta ale z klapami) vs 800ms (klapy+ set)
    jaki wynik?? jeżeli ms jest ogar to ściąga rp szybciej niż ten za-uwarzy trzeba klikać e vite...
    ty opisywałeś rp który posiada g bolta...

    a wiesz dlaczego nagle chcesz takich zmian??
    bo grasz teraz msem... dlatego piszesz ze on do wszystkiego taki slaby...
    To ty chyba nie umiesz grać rp jak 800 ms cie zabija... Btw. powiedz mi gdzie niby 800 ms expi dwa razy szybciej od rp? Mam 710 rp i jakoś lvl na orshach cod mam w 12 minut. : (
    A tak ogólnie to gram ek'iem i uważam, że bez hotów gra była o wiele ciekawsza, bo gdy nie złapałem uh'a mogłem paść, a teraz to graniczy z cudem. :|

    @Zarex
    No wiesz, ale ms/ed ogarniają może z 3 osoby na całym serwie? xd [Ty, Boonek i Brox (Juxxifi)]
    Ostatnio edytowane przez Azielu$ : 28-05-2010 o 10:22
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  11. #11
    Wszechobecny! Zark's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Miasto
    Patologiczna wioska Przeworsk
    Posty
    829
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Byłbym idiotą gdybym się z tym nie zgodził. Wszystko przez hoty i te golden ringi.
    Niech usuną uhy na hocie i przywrócą dawny dmg.
    Czeeee!

  12. #12
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    #Aziel

    Napiszę w ten sposób: 'Ms/ed nie może spamować jak knight, nie może leczyć się wtedy kiedy knight. Ludzie o tym zapominają. Największą rolę odgrywa posiadane eq.'
    Fajnie się takim gra! Jakbym mógł to bym zmienił profesję Zarexoholika, ale chuj... Xd !

    Głównym problemem jest knight. Większość knightów, a właściwie osób gra na blackD. Nie dość, że uhy wchodzą im zawsze w biegu to mogą ustawić sobie jaką tylko chcą szybkość biegania. To tyczy się wszystkich profesji, ale u knightów najbardziej przeszkadza.

  13. #13
    Zaawansowany czubass 1349's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    107
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    uhy niech usuna ale manasy niech zostana !!

    Brox

  14. #14
    Zaawansowany pijany ludek's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Fajnie tylko jak usuna hoty to sie ek bedzie znowu wbijalo lvl 40 min jak nie lepiej

  15. #15
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał pijany ludek Zobacz post
    Fajnie tylko jak usuna hoty to sie ek bedzie znowu wbijalo lvl 40 min jak nie lepiej
    To się naucz grać. : O
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  16. #16
    Nabijacz postów Wujaszek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    505
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą w 100%.
    Te hoty całkowicie zjebały klimat i system pvp na apo.
    Nie wiem po co pisałeś te wypociny skoro administracja i tak ma to gdzieś, hotkeyów nie usuną :/ Właśnie przez te hoty nie gram na mainie, a po ich wprowadzeniu zmniejszyła się a nie zwiększyła liczba graczy.
    Teraz w ogóle liczy się pvp bo 50% to profesja a 50 % to eq. Zajebiście :O

  17. #17
    Zaawansowany pijany ludek's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azielu$ Zobacz post
    To się naucz grać. : O
    ta zapomnialem ze na apo tylko ty wiesz wszystko najlepiej itp wkoncu spedziles tu juz pol swojej mlodosci

  18. #18
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał pijany ludek Zobacz post
    ta zapomnialem ze na apo tylko ty wiesz wszystko najlepiej itp wkoncu spedziles tu juz pol swojej mlodosci
    ty całą swoją 'karierę' na apo przesiedziałeś na bocie, a i tak padałeś : (

    @down
    Dobry jesteś. Nikt nie myślał jeszcze nad tym, a ty już wiesz ile będzie się manasował 2k ed. Jesteś jasnowidzem?
    Ostatnio edytowane przez Azielu$ : 28-05-2010 o 12:04
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  19. #19
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem za wprowadzeniem manasów, które zależałyby od levela i magic levela.
    Aż szkoda komentować. I taki 2 k druid będzie się manasował po 2 k więc zawsze będzie z maną na plus wychodził ? Może jeszcze manaruny byś chciał ;o.


    ps. Ja wiele zrozumiem ale jak można mówić że knight za rzadko pada albo za dużo się leczy. O to chodzi w ek żeby NIE PADAŁ. Chcecie pkowac bierzcie magiczne chcecie być czołgiem bierzcie ek. Fakt hoty zjebały klimat ale za to na 430 lvlu uham się po 3 k. Hoty oczywiście można usunąć ale gadanie o tym że ek nie da się zabić jest idiotyzmem gdyż właśnie o to chodzi. Prędzej można rozmawiać o sile maxa a nie uhach. Jak inteligentnym trzeba być żeby porównywać częstość padania ek do innych profesji (nikomu nie zarzucam ze to robi tylko często to się dzieje).


    ps2. Mi tam hoty nie pasują chociaż bez nich i tak każdy będzie na bocie jechał ale dlaczego ek może stać z uhem pod dupą i się uhać ręcznie ale mag już nie może się ręcznie manasować ? Każda profa jest do czego innego a wy tylko narzekać potraficie.
    Ostatnio edytowane przez abn ibn : 28-05-2010 o 13:20

  20. #20
    Bywalec Pokémon's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    328
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mimo, że gram ek jestem za usunięciem hotkeyów. Chociaż wątpię, że je wycofają. A co do osłabienia uha, i tych 50 razy z ccq, to jestem przeciwko twojej decyzji. Tak powinny wyglądać questy, a nie że wchodzisz bierzesz nagrodę i wychodzisz.
    Cytat Napisał Benn Zobacz post
    Najbardziej lubię POP i reagee

Podobne wątki

  1. Profesje.
    By Szkarlatny leon. in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni Post / Autor: 05-05-2010, 13:31

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •