User Tag List

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 40

Wątek: Pogromcy mitów, wydanie Podkarpackie

  1. #1
    Łowca postów Exod's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Pogromcy mitów, wydanie Podkarpackie

    Istnieją trzy bardzo popularne przekonania, których korzeni nie znam, ale wiem, że mają się nijak do rzeczywistości.

    1). "Nie możesz dać bana jeśli wcześniej nie ostrzegałeś".
    Pomyślmy o sytuacji w jaką by nas wpędziła taka zasada. Otworzyłaby ona furtkę do magicznej sytuacji, gdzie gracz może beztrosko łamać regulamin dopóki nie usłyszy ostrzeżenia od Ekipy. Doskonała dla osób, które mają sobie za nic zasady!

    Fakt: Ostrzeżenia są tylko i wyłącznie dobrą wolą ze strony Ekipy, używane w przypadkach gdzie widzimy szansę na zaprzestanie takiego czy innego zachowania ze strony gracza.

    2). "Ostrzeżenia trwają tylko jeden dzień".
    Wspaniały pomysł. Ogólnie rzecz biorąc - wspomagacz dla mitu numer jeden. W takiej sytuacji to już gracz jest właściwie nietykalny. Może otrzymać ostrzeżenie, tymczasowo (na przykład) wyłączyć bota i kontynuować dnia następnego. Perpetuum mobile.

    Fakt: Nie ma wymagania co do członkostwa w Ekipie, by kandydat miał sklerozę, więc ostrzeżenia nie są tymczasowe. Jeśli uswiadomiliśmy Cię wobec jakiegoś zachowania, to już Twoja sprawa by to zapamiętać.

    3). "Możesz zbanować tylko postać z której złamałem regulamin".
    Rozumiem, że wyobrażasz sobie, że będziesz skakał po dziesięciu noob charach, obrażając cały serwer, łamiąc regulamin, ogłaszając inne serwery czy inne rzeczy, a jak Ci się znudzi, to wrócisz na swoją ulubioną postać i będziesz święty.

    Mam nadzieję, że teraz widzisz jak mało sensu miałaby taka zasada.

    Fakt: Biorąc pod uwagę, że banowanie głównej postaci, zamiast zabawa w pościg za tuzinem noob charów jest kilkukrotnie bardziej skuteczna - tak właśnie robimy.
    * Gamemaster

    Iura novit curia et ignorantia legis non excusat.

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    177
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Sprawa została wyjasniona. Dziekuje dobranoc.
    Ostatnio edytowane przez TyruS aka Tyr'ek XD : 23-11-2010 o 22:04

  3. #3
    Łowca postów Exod's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zamknąłem ze względu na:
    Gracz ma prawo odwoływać się od decyzji GMa/Tutora na forum, w specjalnym dziale, koniecznie popierając się dowodami. W innym przypadku, tłumaczenia są ignorowane.
    @UP
    Procedura zawsze była, tylko brakowało kadry by ją wyegzekwować.
    Ostatnio edytowane przez Exod : 23-11-2010 o 20:59
    * Gamemaster

    Iura novit curia et ignorantia legis non excusat.

  4. #4
    One of Top Users 2010 Joogi's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Celle
    Posty
    1 874
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Hehs, widze jakas modernizacja w banowaniu, wczesniej tego nie bylo ;D. Zobaczymy jak dalej z tym bedzie, ale z tym banowaniem chara nie wiem do konca czy taki dobry pomysl, kazdy tak robi wszedzie i jakos tylko noob chary sa banowane ;c


    #Edit
    tak wgl to witamy ponownie

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Miasto
    Ethiopia
    Posty
    122
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    HAHA, to jest ciekawe :X!
    Eksod to ćpun Od 3 dni chodzi taki XD!
    Pomysł ciekawy, a ban sie należy
    Ostatnio edytowane przez W&^ : 24-11-2010 o 01:50

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    May 2010
    Miasto
    Kosmos
    Posty
    374
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Exod aka Ćpunek

    Noo, widać że pilnuje rygoru i przestrzega regulaminu

    Niewiem czy przy banowaniu noob chara, reszta na acc ma też je dostawać, na moje to jest dziwne.

  7. #7
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Miasto
    ----
    Posty
    60
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Exod to gm na 100%? haha.

  8. #8
    Gaduła Solson.'s Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Aha i co z tego Exod? ;O
    Ja spadam mit sie nauczyć ale na historię ;D

  9. #9
    VIP Caav's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    602
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat, bo pomimo tego, iż te zasady są oczywiste to i tak większość graczy nie bierze ich pod uwagę.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    698
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał $ëтhaη Zobacz post
    Po co pisac odwolanie jesli nie ma szans na unnbana?
    W skargach odpisuje zawsze ten ktory dal bana zeby go zamknac.
    Szansa jest, ale trzeba mieć dobre dowody, żeby dostać unbana. np. Caav dał mi kiedyś bana, że niby speed hacka miałem. Nagrał filmik, dał mi go żebym sobie obejrzał (oczywiście był przekonany, że dał mi słusznego bana kiedy z nim pisałem). Po dwóch czy trzech dniach wysłałem ten filmik Santano, żeby on go obejrzał i ocenił czy rzeczywiście miałem sh, to stwierdził, że żadnego sh nie miałem i dostałem tego unbana.
    Przy okazji pozdrawiam Caav'a.

    #top
    Co do 3 punktu się nie zgadzam. Jeżeli łamiesz regulamin z 'noob chara' to tylko ta postać powinna być banowana... -,-

  11. #11
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    75
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Tam juz nie moge, napisze tutaj

    #Karpek
    Jak udowodnic im, ze nie mialem auto uha?
    Nawet nie mial dowodu bo nie musi?

    Mialem tez taka sytuacje, ze ktos pisal wylacz SH przez 1h lecz go nie mialem.
    Ale nie chodzi o to.
    Dziwilo mnie dlaczego nie sprawdzi First Boonka, Maffera i innych ktorych nie moglem dogonic w 2100 lvlu ( oni mieli 1200 lvle)
    Jak wiadomo nikt nie da bana koledze prawda? Sam bym nie dal komus z kim gralem wczesniej lecz taki urok APO.
    Dac tutora, st obcemu i go nie sprawdzac
    Macie w ogole jakis kontakt z Mortiisem czy tylko tibia?
    Pytam z ciekawosci...

    Czekam na warna za free ;|


    #edit

    #EXOD
    Nasze metody zwalczania botów wykazały, że takiego masz.
    Xantar nie ma obowiązku udowodnienia Tobie, że miałeś bota. Tym bardziej bawić się w przedstawianie Ci typu i nazwy, tego, którego używasz.
    Czyli jak wylaczylem bota a on nadal pisal to co mam zrobic?
    Napisalem "jakiego bota mam wylaczyc" a on dalej swoje "Wylacz bo ban"
    Ostatnio edytowane przez $ëтhaη : 23-11-2010 o 21:53

  12. #12
    Łowca postów
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    280
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nareszcie jest Exod jest porządek a nie ...


    Cytat Napisał TyruS aka Tyr'ek XD Zobacz post
    Wczesniej nie było owego tematu, zamknąłęs mój temat tylko dlatego bo kilka sekund pózniej napisałes to? Załosne.

    @down
    Chciałem się dowiedzieć co o tym myslą gracze, bo wymądrzyłes się piszac tego posta zaraz po banie ktorego dostałem, dotychczas nie było owej "procedury" więc skąd miałbym wiedzieć o tej zmianie?
    Do tego ban na 21 dni, za handel? opanuj sie. Napisałem z jednego czy dwoch charów a tymczasem szybko wykminiłeś ze gram cavenem? o.o
    Aha i jeszcze jedno, wczesniej nie było takiej ustawy to czemu dostałem bana przed jej wprowadzeniem?


    Dobra skończ.

    Jaja sobie ze mnie robisz?

  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1 337
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jest Exod-są niesłuszne bany.
    Oczywiście ta mniej inteligentna część społeczeństwa apo tak uważa.

    Bardzo dobrze Exod, trzymaj krótko !

  14. #14
    Wszechobecny!
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Miasto
    /t
    Posty
    855
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No nareszcie ktoś za przeproszeniem nie pierdoli się z graczami tylko robi swoje! Tak trzymać
    Kiedyś zdarzały się sytuacje że można było dostać 10 ostrzeżeń a bana i tak nie dostawałeś
    44943fe207611d5625258c1059d25ec8
    First Boonek aka Torus 3120-x

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Miasto
    Sieniawa/Jarosław
    Posty
    345
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    tak trzymaj Exod... wytępić wszystkich bonkow,tyrkow i resztę lamerstwa która specjalnie nagina regulamin...

  16. #16
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 508
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    3). "Możesz zbanować tylko postać z której złamałem regulamin".
    Rozumiem, że wyobrażasz sobie, że będziesz skakał po dziesięciu noob charach, obrażając cały serwer, łamiąc regulamin, ogłaszając inne serwery czy inne rzeczy, a jak Ci się znudzi, to wrócisz na swoją ulubioną postać i będziesz święty.

    Mam nadzieję, że teraz widzisz jak mało sensu miałaby taka zasada.

    Fakt: Biorąc pod uwagę, że banowanie głównej postaci, zamiast zabawa w pościg za tuzinem noob charów jest kilkukrotnie bardziej skuteczna - tak właśnie robimy.
    To mnie rozbawilo bo jakim prawem mozesz banowac za boty postac ktora sie nie boci? A to ze ktos sobie boci noob charem to jego wybor i to on sam naraza swojego "noob chara" na banicje... I jeszcze jedno pytanie na ktore mi jeszcze nie odpowiedziales:
    -Od kiedy noob char przestaje byc noob charem?;]

    Do tego samego pkt. rozumiem jak ktos wyzywa np. na game chat albo spamuje noob charem to ok .. bo robi to specjalnie aby uniknac kary, ale inne przypadki nie powinny byc przewidziane

  17. #17
    VIP Caav's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    602
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post
    To mnie rozbawilo bo jakim prawem mozesz banowac za boty postac ktora sie nie boci? A to ze ktos sobie boci noob charem to jego wybor i to on sam naraza swojego "noob chara" na banicje... I jeszcze jedno pytanie na ktore mi jeszcze nie odpowiedziales:
    -Od kiedy noob char przestaje byc noob charem?;]

    Do tego samego pkt. rozumiem jak ktos wyzywa np. na game chat albo spamuje noob charem to ok .. bo robi to specjalnie aby uniknac kary, ale inne przypadki nie powinny byc przewidziane
    Chodzi tu o zuchwałość i cwaniactwo osoby, która siedząc na 'noob charze' nie respektuje żadnych zasad, a po zalogowaniu się na 'main chara' jest wzorem do naśladowania. Czasem ban na ip to za mało dla takiej osoby.

  18. #18
    Bywalec Azbestowy v.62.0's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Miasto
    meta/Białystok/Lublin
    Posty
    346
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    A jak definiujecie 'głównego chara'? Hokus pokus czary mary na kogo wypadnie na tego bęc? Czy może patrzycie na ilość czasu online/lvl?

  19. #19
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wiedziałem to nie od dziś i te sprawy są chyba oczywiste. Jednak dobrze, że to napisałeś, bo średnia wieku na APO miota się od 11 do 14 lat. :O

    Cytat Napisał Exod Zobacz post
    Fakt: Ostrzeżenia są tylko i wyłącznie dobrą wolą ze strony Ekipy, używane w przypadkach gdzie widzimy szansę na zaprzestanie takiego czy innego zachowania ze strony gracza.

    2). "Ostrzeżenia trwają tylko jeden dzień".
    Wspaniały pomysł. Ogólnie rzecz biorąc - wspomagacz dla mitu numer jeden. W takiej sytuacji to już gracz jest właściwie nietykalny. Może otrzymać ostrzeżenie, tymczasowo (na przykład) wyłączyć bota i kontynuować dnia następnego. Perpetuum mobile.
    Tylko, że dajesz ostrzeżenie komuś kto nie używa bota - wtedy stajesz się zabawny. Moim zdaniem za bardzo jarasz się tą swoją pozycją - tyle. Nie wiem po co w ogóle starasz się udawać kogoś fajnego w taki sposób. W dodatku te twoje najazdy... Po co dopisujesz te żałosne teksty typu: 'kto teraz będzie uczyć nasze dzieci?'. Co to w ogóle ma być? o.O' Myślisz, że jak napiszesz to na czerwono to jesteś fajny? Tylko spamujesz tymi głupimi tekstami, a nie zdajesz sobie sprawy, że utrudniasz tym spamowaniem grę. Napisz raz i tyle, a nie godzine wypisujesz żałosne teksty, żeby podlizać się innym. : [

  20. #20
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Miasto
    ----
    Posty
    60
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post
    To mnie rozbawilo bo jakim prawem mozesz banowac za boty postac ktora sie nie boci? A to ze ktos sobie boci noob charem to jego wybor i to on sam naraza swojego "noob chara" na banicje... I jeszcze jedno pytanie na ktore mi jeszcze nie odpowiedziales:
    -Od kiedy noob char przestaje byc noob charem?;]

    Do tego samego pkt. rozumiem jak ktos wyzywa np. na game chat albo spamuje noob charem to ok .. bo robi to specjalnie aby uniknac kary, ale inne przypadki nie powinny byc przewidziane
    Za to cwaniactwo już powinieneś mieć delete wtedy byś płakał tak jak to po każdym dedzie kiedy bijąc w 5 akurat to ty giniesz bo jesteś na e ringu napinaczu/dzieciaku/nie wychowańcu/ anty społeczna maso.

Podobne wątki

  1. Spotkanie Graczy - woj. Podkarpackie
    By Zomal in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni Post / Autor: 10-08-2008, 22:50

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •