User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Wątek: Amnesia: The Dark Descent

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Thumbs up Amnesia: The Dark Descent

    Amnesia: The Dark Descent
    Cytat Napisał Amnesia: The Dark Descent
    Amnesia: The Dark Descent (Mroczny Obłęd) to survival horror stworzony przez studio Frictional Games, które miłośnicy gatunku pamiętają zapewne z serii Penumbra. Kolejna produkcja szwedzkiego dewelopera w dalszym ciągu nawiązuje do klimatów rodem z opowiadań i powieści pisarza H.P. Lovecrafta.

    W grze wcielamy się w niejakiego Daniela, który błądzi po mrocznych korytarzach osiemnastowiecznego zamczyska. Bohater stracił pamięć z własnej inicjatywy i nie wie dokładnie co się stało, chociaż nie ma wątpliwości, że jego życie jest zagrożone. Przemierzając kolejne części twierdzy odkrywamy przerażające wydarzenia z przeszłości Daniela i próbujemy zrozumieć dlaczego bohater sam wywołał swoją czasową amnezję.

    Amnesia: The Dark Descent łączy elementy eksploracji, survival horroru i przygodówki. Twórcy gry postanowili zrezygnować z walki i zastąpić ją znacznie ciekawszymi pomysłami. Gracz musi dbać o stan psychiczny i zdrowotny Daniela, a więc uciekać lub chować się przed wszelkimi przerażającymi istotami oraz unikać mroku. Taki model rozgrywki sprawia, że szczególnie istotnymi przedmiotami są lampa olejna oraz zapałki, którymi możemy rozświetlić kolejne komnaty. Korzystając z tych form pomocy rozwiązujemy zagadki, uruchamiamy maszyny i poszukujemy kolejnych fragmentów listów oraz notatek.

    Na potrzeby gry studio Frictional Games podrasowało swój silnik graficzny (HPL2), dzięki czemu lokacje i efekty świetlne wyglądają naprawdę dobrze. Nie jest to oczywiście poziom technologiczny znany z wysokobudżetowych produkcji, ale mimo wszystko autorom udało się stworzyć sugestywne środowisko. Bardzo ważnym elementem są też odgłosy, które pomagają budować klimat i po prostu straszyć. Dodatkowym atutem gry jest to, że w sieci są dostępne narzędzia edytorskie pozwalające stworzyć własne przygody.
    Grał już ktoś w tą grę? Ja właśnie gram i według mnie jest świetna. Już dwa razy omal nie dostałem zawału serca. d; Co wy sądzicie o tej grze?

    Screeny:

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    756
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    oo Penumbra Świetna gra,a w tą z kolegą przechodziliśmy

    rownie dobra

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    27
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cześć! Dzisiaj przeszedłem w/w grę. Wrażenia? Są i to jakie!

    Uwielbiam się bać. Lubię tego rodzaju gry, lubię horrory itp. Jeszcze przed włączeniem tej gry nie powiedziałbym, że Amnesia może mnie przestraszyć.
    Pierwsze pół godziny gry widziałem u kolegi. Grał On, ja patrzyłem, był jeszcze jego brat, mieliśmy włączone światło, graliśmy na głośnikach, co chwile ktoś do nas przychodził. Po pewnym czasie stwierdziłem, że dużo gadania o nic, tzn. piszą, że gra strasznie straszna, a z tego co ja widzę, nie ma się czego bać.
    Po kilku dniach, gdy dostałem komputer, ochoczo zabrałem się za przechodzenie Amnesia - Mroczny Obłęd.
    Byłem sam, miałem słuchawki na uszach, wyłączone światło i rzecz jasna grałem w nocy. Przeżycia? Ciśnienie bardzo wysokie, gęsia skórka, obawy i strach.
    Skończyłem grać po ok. godzinie, gdy idąc ciemnym, mrocznym korytarzem byłem zmuszony wejść do zamkniętego pokoju z którego wychodziły dziwne dźwięki.
    Wtedy to wyłączyłem grę i poszedłem do sklepu. Po prostu nie wytrzymałem emocji.
    Im dalej zapuszczałem się w grę, tym stawała się ona coraz bardziej straszna.
    Najbardziej zawiodła mnie końcówka gry. Nie tego się spodziewałem, byłem bardzo zawiedziony i mam nadzieje, że wyjdzie druga część i wszystko sprostuje.

    Podsumowując, gra strasznie straszna, nawet dla kogoś, kto lubi tego typu gry, czyli mnie. Nie ma momentu, żeby się nie bać. Jak nie potwór, którego widzimy we mgle, to stuki, puki, głosy lub przerażające lochy, czy innego typu lokacje.
    Nie ma sensu grać w tę grę na głośnikach, w dzień lub przy zapalonym świetle.
    Owszem, można się wtedy bać, ale ma się to nijak, do emocji, które panują podczas sposobu gry, jaki opisałem wyżej.

    Polecam grę wszystkim, lecz jeżeli ktoś ma słabe serce, stanowczo odradzam.

  4. #4
    Średnio zaawansowany Mućka's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    43
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Gra pozostawia niesamowite wrażenia! Tylko moim zdaniem przesadzili z krzesłami, ponieważ mimo licznych prób nie udało mi się założyć ich na żyrandol, wtedy na prawdę się bałem.

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    105
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Thumbs up

    Cytat Napisał Mućka Zobacz post
    Gra pozostawia niesamowite wrażenia! Tylko moim zdaniem przesadzili z krzesłami, ponieważ mimo licznych prób nie udało mi się założyć ich na żyrandol, wtedy na prawdę się bałem.
    Mi się udało założyć krzesło na głowę. XD Wystarczy je podrzucić w górę i stanąć pod nim, za którymś razem się uda.


    @topic
    Dopiero jestem w połowie gry, ale bardzo mało gram.

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    67
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Gra wg mnie przereklamowana. Zesrałem się trochę w kanałach tak to średnio, ale klimacik jest konkret

  7. #7
    Średnio zaawansowany .Zikares.'s Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Miasto
    Szydłowiec
    Posty
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Właśnie szukałem gry fajnej, żeby sobie pograć bo nudy, i chyba znalazłem
    Ale będę srał.
    Jutro zdam relacje! XD

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    27
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Zikares. Zobacz post
    Właśnie szukałem gry fajnej, żeby sobie pograć bo nudy, i chyba znalazłem
    Ale będę srał.
    Jutro zdam relacje! XD
    Ale pamiętaj, żeby grać przy zgaszonym świetle i bez włączonego TV.

Podobne wątki

  1. Amnesia xddddd
    By Karol Strasburger in forum Humor
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni Post / Autor: 05-02-2011, 16:50

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •