User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 20 z 29

Wątek: Poradnik - Gra klanowa,sprz?t

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Łowca postów n0name1's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Miasto
    The Awesome World ;]
    Posty
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Poradnik - Gra klanowa,sprzęt

    Cześć .Dziś chciałbym Wam przedstawić poradnik w którym postaram się chociaż trochę objaśnić i zaprezentować jak wygląda gra na tym już nieco wyższym poziomie.
    Ok no to zaczynamy na początek pare typów rozgrywek których nie jest za dużo ,ale to zawsze coś ;]

    Typy Rozgrywek:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Turniej LAN - To turniej który odbywa się o określonej godzinie i o określonym czasie.Wtedy w to określone miejsce dajmy na to Bydgoszcz spotykają się gracze.Są tam komputery na których mają grać i to wszystko przez LAN .(najmniej rozległą postać sieci komputerowej)

    Mix - Jest to meczyk w którym biorą udział np.zwykłe osoby vs klan ,znajomi vs znajomi itd.Odbywa się on często ,by po prostu poćwiczyć umiejętności.Tu również wybiera się określoną liczbę rund do których mają grać.



    Sparing -Innaczej mecz treningowy.Odbywany on jest po to ,by poćwiczyć umiejętności klanu .Odbywa się on w trybie : klan vs klan.Zwykle obydwa klany wybierają swoją mape klanową.Wybierają ilość rund i grają .

    CW (Clan Wars) -To turniej w którym klany rywalizują o to kto go wygra.Zazwyczaj jest to 9 klanów.Może się to odbywać w trybie do 2 przegranych ,ale jest to już wybór organizatorów.Odbywa się to często ,a nawet mógłbym powiedzieć zawsze z HLTV.Dzięki temu nie ma kłótni które mogłyby utrudnić rostrzygnięcie meczu no i napewno popsuć dobrą zabawe bo przede wszystkim o to chodzi .
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Sprzęt:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Słuchawki -Słuchawki to bardzo ważna część wyposażenia każdego gracza.Od nich zależeć może nawet nasza wygrana.Załóżmy dobrze się ukryjemy ,ale nasza widoczność będzie zerowa.Wtedy to właśnie słuchawki będą mogły spełnić swoją rolę.Słysząc kroki przeciwnika i ustalając skąd nadchodzi możemy Go błyskawicznie i skutecznie zniszczyć.
    Na początek osobiście polecałbym słuchawki : CREATIVE FATAL1TY GAMING HS-800 (http://allegro.pl/sluchwaki-creative...5045.html).Jak widać na allegro są one dostępne za ok.90zł ,a nawet dla tych którzy tam nic nie kupują chyba były też w Media Markcie(w media markcie za 120zł + pokrowiec).No ,ale o słuchaweczkach:
    -Zapewniają one doskonały komfort ,że nawet po długim czasie grania nasze uszy dalej będą czuły miękką poduszeczkę słuchawek.
    -Odpinany mikrofon dzięki czemu łatwo przenosić go jadąc na turnieje bądź gdzieś indziej.
    -Nawet z słabą zintegrowaną kartą dźwiękową ich przestrzenność jest bardzo dobra.


    Oczywiście to nie jedyne dobre słuchawki za taką cenę .Dobre są również słuchawki firmy Sennheiser.Tu jest sporo dobrych modeli.Nie mam faworyta ,ponieważ nie mam słuchawek z tej firmy może jedynie Sennheiser HD 407 bądź 408 bo widziałem i też cena w media markcie jedyne 120zł ,więc zapewne też warto ;]

    Myszka -Niezwykle mała rzecz ,a zarazem tak przydatna.Od szybkości naszej myszy zależy to jak szybko zabijemy wroga.Dobra myszka to również komfort gry.Moim zdaniem jeśli już chcemy wybrać jakąś lepszą myszkę do gry do polecałbym firme Razer.Jak dla mnie zapewniają niezwykłą szybkość i również pod względem wyglądu doskonale spełniają swoją rolę.

    Podkładka pod mysz -Tutaj ta rzecz niektórym może przeszkadzać niektórym wręcz przeciwnie - pomoże.Napewno mysz będzie bardziej stabilna przez co łatwiej będzie można wycelować we wroga.Nie mam tutaj faworytów no może Razer znowu jak dla mnie tutaj dobrze spełnia swoją role no ,ale każdy ma inne zdanie.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Co do klanu nam potrzebne ?
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Do klanu już takiego poważniejszego napewno potrzebne Nam będą

    Strona -Napewno przyda się jakaś strona na której można ogłaszać mecze ,składać podania itd.

    Serwer -Do treningów taktyki i zgrania drużyny potrzebny będzie serwer .Starczy nawet taki na HLDS.

    Komunikator Głosowy -Przyda Nam się jakiś komunikator ,by móc stale być w kontakcie z Naszymi kolegami.Do tego można wykorzystać : TeamSpeak,Ventrilo bądź Skype.

    Komunikatory Głosowe
    Lista najpopularniejszych komunikatorów głosowych + download :
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    -Ventrilo link do downloadu : http://www.ventrilo.com/download.php
    -TeamSpeak link do downloadu : http://www.teamspeak.com/?page=downloads
    -Mumble link do downloadu : http://mumble.sourceforge.net/ lub http://www.sciagnij.pl/programy/p/Wi...y-Mumble/11175
    -Skype link do downloadu : http://www.skype.com/intl/pl/get-skype/
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Serwisy na których możemy za darmo założyć stronę:

    www.cba.pl
    www.pun.pl
    www.strefa.pl
    www.friko.pl



    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Poradnik nie zawiera masy informacji ,ale zawsze przyda się tym "nowym".Jeśli są jakieś błedy lub macie jakieś uwagi to prosiłbym o napisanie ponieważ to jest mój pierwszy poradnik ,więc nie wszystko musi być dobrze
    Ostatnio edytowane przez n0name1 : 27-02-2011 o 18:40
    ............n0name1............
    Jebać modków :*~!

  2. #2
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No widze niezły poradnik.Wszystko fajnie napisane i kolorowo.Dużo pracy w to włożyłeś ,więc oczywiście reput leci ^^ (Chodź daje reputa ze praktycznie zero ,ale zawsze to jakiś sposób pochwały ).

  3. #3
    Mastah! Laluś's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 093
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał n0name1 Zobacz post
    Na początek osobiście polecałbym słuchawki : CREATIVE FATAL1TY GAMING HS-800
    Wyjdź i nie wracaj.

    @top
    Poradnik trochę ubogi.

  4. #4
    Łowca postów Diabolix's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Miasto
    nie powiem ;f
    Posty
    223
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Słaby ten poradnik. W sumie to nic porządnie nie napisane, na szybko i to z błędami.

    Co do podkładek, to ty nie pisz, że "niektórym przeszkadzają". W życiu nie widziałem kogoś, kto "na wyższym poziomie" (chociaż wydaje mi się, że ty nawet nie wiesz, co piszesz) nie podkładki. Każdy wie, że biurko nam nie pomoże, a brak podkładki= rozwalenie ślizgaczy. Ty wiesz, co w ogóle piszesz?

    Oceniam jako 2/10, chociaż te 2 to i tak za dużo. Nie zabieraj się za coś, o czym nie masz pojęcia. Wątpię, żebyś komukolwiek tutaj pomógł.

  5. #5
    One of Top Users 2010 Joogi's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Celle
    Posty
    1 874
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Yhm tak srednio, jak juz napisali up ubogo, ja bym na Twoim miejscu sie bardziej postaral albo w ogole nie robil poradniczka hehs

    4/10 XD

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Miasto
    Białystok
    Posty
    187
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Raczej kto gra już kilka lat to powinien wiedzieć o co chodzi.

    #Bez urazy, ten poradnik jest chyba tylko dla początkujących dzieci

    5/10 za wysiłek

  7. #7
    Guru! <Magiczny>'s Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Miasto
    -
    Posty
    936
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Radze czytac autora tematy/posty bo zna sie dobrze na cs :>

    Ladny poradnik, oby tak dalej.

  8. #8
    VIP Ovner's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    179
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Grajac na "poziomie", jak to ujales. Idea csowych "klanow" skonczyla sie dla mnie wraz z gimnazjum i nonsteamem; z tego typu organizacjami utozszamia sie raczej dla beki lub na oficjalne turnieje/ligi, choc sa oczywiscie zapalency robiacy z siebie posmiewisko typu: podajcie www, tagi przed nick, a potem 0:12 z ze mna i znajomymi, po powrocie z piwa.

    Czesc pt. "SPRZET", mozesz wywalic, sam belkot, ze sprzetem nie miales do czynienia z tego co widze; to co poleciles w np sluchawkach, to czysta glupota. Zwykle sennku hd 201 pozycjonuja jak te gowno od creative, a sa o wiele wygodniejsze i nie maja tak gownianego brzmienia, co przeklada sie na boldupy przy wlaczeniu muzyki. Poza tym te zalety podales chyba ze strony producenta albo z komentarzy na komputroniku.

    Ogolem, leci hejt z mojej strony.

    @edit
    Skoro swoja wiedze opierasz na jednym i to konkretnie gownianym modelu, to nie pisz opini o sprzecie, bo nie sa one OBIEKTYWNE.
    Z tymi sennkami to znowu fail. Seria 4xx jest optymalizowana pod przenosne urzadzenia, wiec do domu jest sporo innych rozwiazan.
    Ostatnio edytowane przez Ovner : 01-03-2011 o 13:54

  9. #9
    Łowca postów n0name1's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Miasto
    The Awesome World ;]
    Posty
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Ovner
    Z słuchawkami Creative Fatal1ty miałem styczność ,a w zasadzie mam i jest to wyłącznie moja opinia na ich temat ,więc jeśli Tobie nie pasują to nie znaczy ,że Mi też bo dla mnie one są dobre na taki poziom na którym narazie gram.
    @Diabolix
    Ale czy Ja powiedziałem ,że któryś z profesjonalistów np. z Frag Executors nie ma podkładki ???Powiedziałem to ogółem dla każdego bo mi np. podkładka nie jest potrzebna bo wole grać bez niej
    ............n0name1............
    Jebać modków :*~!

  10. #10
    Łowca postów Lord Szadi's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Miasto
    CeNtRaLnE (CNT)
    Posty
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    No poradnik dość ładny,tylko coś z tą stroną jest nie tak błąd strony.
    10/10
    Siła jest bogiem, trening nałogiem, rzeźba zabawą a masa podstawą...

  11. #11
    Łowca postów n0name1's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Miasto
    The Awesome World ;]
    Posty
    221
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @up
    A zapomniałem bo to była aukcja na allegro no i już sie zakończyła ;p
    ............n0name1............
    Jebać modków :*~!

  12. #12
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    poradnik 4/10 nic takiego szokującego myszka słuchawki podkładka sever ts lub vt mixy CW wszystko to praktycznie każdy wie kto gra w FPS :P

  13. #13
    Uzależniony Piko's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    uk
    Posty
    753
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Myszka- Niezwykle mała rzecz ,a zarazem tak przydatna.Od szybkości naszej myszy zależy to jak szybko zabijemy wroga.Dobra myszka to również komfort gry.Moim zdaniem jeśli już chcemy wybrać jakąś lepszą myszkę do gry do polecałbym firme Razer.Jak dla mnie zapewniają niezwykłą szybkość i również pod względem wyglądu doskonale spełniają swoją rolę.

    Podkładka pod mysz- Tutaj ta rzecz niektórym może przeszkadzać niektórym wręcz przeciwnie - pomoże.Napewno mysz będzie bardziej stabilna przez co łatwiej będzie można wycelować we wroga.Nie mam tutaj faworytów no może Razer znowu jak dla mnie tutaj dobrze spełnia swoją role no ,ale każdy ma inne zdanie.
    Właśnie, ze szybkośc zabicia wroga zależy w ogromnej mnierze od naszego releksu. Mysz to tylko dodatek. Można grac myszka kulkową, uzywać słuchawek od mp3 i rozpierdzielac kolesi z pro sprzętem za mega kaske. Więc tak bardzo bym się tutaj nie rozpędzał z markami sprzętu i samym sprzętem.

  14. #14
    Bywalec Niuchacz's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Miasto
    Bydgoszcz Fordon
    Posty
    391
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie zabieraj się za robienie poradnika grając góra 2 miesiące w Kantera, po drugie masa błędów stylistycznych
    NIGDY NIE MÓW MI JAK MAM ŻYĆ

  15. #15
    Zaawansowany Przeklety's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Miasto
    City
    Posty
    101
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja gram na głośnikach (Satysfakcja na głośnikach ; <). Bo słysze jakieś Kroki i też słyszę jak ktoś wchodzi do mojego pokoju (2 w 1 ; o, Najs?). Do tego te Słuchawki które poleciłeś są ciulowe, rusz dupe do Empiku kup słuchawki specjalne do cs'a ; ]. A jaka różnica ma jaka masz myszke? Najlepsze zeby byla Laserowa, i zebys ustawil dobrą czułość. Mi myszka nie potrzebna bo strzelam enterem ; <. Słaby poradnik, do poradników polecam strone http://cs16.pl masz tam wszystko, polecam obczaic Bindowanie, Tyle cześć; D

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •