User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Co o tym sądzisz?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Na miejscu Mortiisa zgodziłbym się.

    9 47.37%
  • Po co mamy się z kimś dzielic?

    4 21.05%
  • Nie mam zdania.

    6 31.58%
Pokaż wyniki 1 do 13 z 13

Wątek: [ARMIA 7.6] Adopcja na odleg?osc

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post [ARMIA 7.6] Adopcja na odległosc

    Jak wiadomo podkarpacki to jeden z najlepszych otsów w Polsce jak i na świecie.
    Napewno każdemu z was(no prawie ; )) żal jest dzieci, które nie mają co jesc w co się ubrac, otóż moja propozycja jest następująca...
    Adopcja Serca (Adopcja na odległość, Adopcja Miłości) – forma pomocy ubogim dzieciom (najczęściej z krajów Trzeciego Świata), która służy tworzeniu partnerstwa między nimi a ofiarodawcami (rodzinami, osobami indywidualnymi, czy grupami osób takimi jak grupa parafialna, czy klasa szkolna). Darczyńcy – osoby fizyczne bądź firmy – deklarują się, podpisując umowę o przyjęciu pod opiekę dziecka lub dzieci. Opieka ma formę comiesięcznych opłat (zwykle 15-20 dolarów) na wyżywienie, odzież, kształcenie, ochronę zdrowia i inne potrzeby dzieci. Najczęściej są to sieroty, wychowywane przez dalszą rodzinę lub ludzi obcych (nierzadko wdowy), którzy jednak – sami mając kilkoro dzieci – bez pomocy finansowej z Europy lub Ameryki nie byliby w stanie zapewnić im wykształcenia. Adopcja Serca obejmuje też dzieci pokrzywdzone przez los, które w inny sposób nie mogłyby otrzymać wykształcenia, np. dzieci osób dotkniętych trądem, ofiary Tsunami.

    Opłaty wprowadzane są na minimum rok. W przypadku gdy osoba indywidualna lub firma zadeklarowała wpłaty kwot niższych niż koszt utrzymania jednego dziecka, dziecko to posiadać może więcej niż jednego „rodzica adopcyjnego”. Ideą jest poprawienie warunków rozwoju i polepszenia startu życiowego osieroconych dzieci w krajach Trzeciego Świata. Rodzice nie mają bezpośredniego kontaktu z dziećmi, choć zazwyczaj istnieje możliwość nawiązania kontaktu korespondencyjnego. Odbywa się to wówczas za pośrednictwem organizacji, które organizują akcję Adopcji Serca.

    W Polsce tą formą pomocy zajmują się ruchy katolickie (Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI), zakony (księża pallotyni, salezjanie siostry karmelitanki), instytuty świeckie (Sekretariat Misyjny Jeevodaya należący do Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, organizacje kościelne Caritas), stowarzyszenia (Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu"). Wspierają one dzieci m.in. z Rwandy, Burundi, Demokratycznej Republiki Konga, Kamerunu, Sudanu, Boliwii, Indii, Sri Lanki, Indonezji, Tajlandii, Tanzanii.

    Jan Paweł II, Evangelium Vitae: "Szczególnie wymownym znakiem solidarności między rodzinami jest adopcja. Wśród różnych form adopcji warto zalecić także adopcję na odległość. Ten typ adopcji nie łączy się z koniecznością wyrwania dzieci z naturalnego środowiska".
    Serwer mógłby "zaadoptowac" takie jedno dziecko z Afryki, koszt adopcji 1 dziecka pewnie wahałby się między 500 zł na rok, co daje nam 40~złotych na miesiąc. Za tak niewielką sumę można by ubrac i nakarmic dziecko afrykańskie przez cały rok. Tutaj pytanie do Mortiisa, czy zgodziłby się przeznaczyc te 40 złotych miesięcznie na taką adopcje?
    Pamiętajcie, ty komu kiedyś pomożesz a ktoś inny pomoże Tobie...
    Pozdrawiam
    Nie Zatwardzajcie Serc!
    @edit
    Poniżej kilka stron zajmujących się właśnie taką adopcją...
    http://www.jeevodaya.org/
    http://www.adopcja-serca.pl/
    http://swm.pl/lang/pl/
    http://www.adopcja.salezjanie.pl//index.php?j=1&m=0&o=1
    http://www.misja.doume.info/adopcja.php
    http://www.dzieciafryki.org/
    http://nyatri.org/index.php?option=c...d=93&Itemid=51
    http://www.adopcjaserca.pl/
    @2edit
    Nie wiedziałem jaki umieścic tag, jeżeli dałem zły to proszę jakiegoś moderatora o zmianę na jakiś inny; )
    @edit3
    Taka adopcja nie ma niczego wspólnego z wiarą, po prostu ktoś do kogoś może podac rękę i to niezależnie w jakie wyznanie wierzy bo ludzie powinni sobie pomagac, co do samej adopcji to nie jest to żaden pic na wodę bo w szkole u nas też takie coś jest i sprawdza się, tylko, że my tzn. każdy uczeń daje na miesiąc tą złotówkę ; )
    Ostatnio edytowane przez DannRook : 22-11-2008 o 21:17

  2. #2
    Nabijacz postów Orson_Pall's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    653
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że połowa tego forum to 12 letnie dzieci, które twierdzą że jak nie beda wierzyć w Boga to są Qll. Pozatym, nie wiele osób w to wierzy, a sam jako katolik jestem co do tego sceptycznie nastawiony. Czy można sie modlić za kogoś, kogo sie nie zna? napewno na tym forum zostaniesz zbluzgany za cokolwiek, co sie zaczyna na 'B' i kończy na 'g'.

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    no przydaloby sie takie cos lecz wieksza stawka........ale wiem w100% ze to sie nie spelni : < ale warto miec nadzieje szanuje cie za ten post

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Miasto
    Allegro
    Posty
    695
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wątpie,żeby Mortiis przeznaczył tyle pieniędzy dla dzieci, zamiast wziąść dla Siebie. Coraz mniej ludiz kupuje pacc bo ludzie odchodzą. I MOrtiis próbuje zrobić wszystko żeby ludzie kupowali : Nowa wyspa dla pacc, R-key dla pacc. Ale propozycje popieram.

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post

    Cytat Napisał Silkroad Zobacz post
    Wątpie,żeby Mortiis przeznaczył tyle pieniędzy dla dzieci, zamiast wziąść dla Siebie. Coraz mniej ludiz kupuje pacc bo ludzie odchodzą. I MOrtiis próbuje zrobić wszystko żeby ludzie kupowali : Nowa wyspa dla pacc, R-key dla pacc. Ale propozycje popieram.
    40 złotych miesięcznie to nie dużo, a dla takiego dziecka to wyżywienie i ubranie na miesiąc ;D

  6. #6
    Bywalec jacek3332's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Grybów
    Posty
    327
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ale wierz, nie można mieć pewności gdzie te pieniądze trafią. Dużo fundacji to po prostu złodzieje i nic na to nie poradzisz. Dlatego zaznaczyłem opcje "nie mam zdania".

  7. #7
    Muflon
    Guest

    Domyślnie

    Pomysł dobry ale na tym ots grają 11, 12 i 13 letnie dzieci które nie umią dobrze pisac, a po drugie na ch*j Mortiisowi jakies adopcje dzieci? Jak masz dużo kasy sam zaadoptuj dziecko, nie ma sie co oszukiwac kazdy jest chciwy na kase i nie bedzie byle komu dawał swój cięzko zarobiony grosz bo wiadomo jaki z dziada robi sie pan :>
    Ps. Mi nikt nie daje ja też nikomu nie dam

  8. #8
    Średnio zaawansowany RaptoreczeQ's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Powalil mnie ten pomysl

    Hahahahaha

    <znaczki><znaczki><znaczki>

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    107
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @up
    Jak znam naszych (nie?)lubianych modków za chwile dostaniesz warna.
    Specjalnie dla ciebie info.
    3 warny= ban(bo jesteś nowy).
    Ja jestem na TAK.
    Za ten temat mam dla ciebie zapas szacunku.
    Np. Konkurs sms 1zł+vat=1,22.
    Nagroda to Pandemka.
    Mortiis nic nie traci, a dzieci zyskają.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    K-ce
    Posty
    775
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Post

    Cytat Napisał Muflon Zobacz post
    Pomysł dobry ale na tym ots grają 11, 12 i 13 letnie dzieci które nie umią dobrze pisac, a po drugie na ch*j Mortiisowi jakies adopcje dzieci? Jak masz dużo kasy sam zaadoptuj dziecko, nie ma sie co oszukiwac kazdy jest chciwy na kase i nie bedzie byle komu dawał swój cięzko zarobiony grosz bo wiadomo jaki z dziada robi sie pan :>
    Ps. Mi nikt nie daje ja też nikomu nie dam
    Chciałbym zobaczyć twoją minę jakbyś miał powany wypadek, twoje życie wisi na włosku, żebyś przeżył musi Ci jakiś lekarz zrobić operacje ale nikt nie sie nie kwapi i mówią do ciebie "nas nikt nie leczy to my też nie będziemy nikogo leczyć"
    Jak kuba bogu tak bóg kubie.

  11. #11
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    14
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja jestem na TAK
    why?
    poniewaz nasz G0D może wysłać raz na miesiąć 40zł na konto może i ots bedzie miał mniej ludzi na serwie i co? życie jest ważniejsze niż ots

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    19
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł jezus powiedział Biednych odziac głodnych nakarmić
    Tu nie chodzi o 40 złotych tylko o żecz więc czy poświęcicie 40 złotych za radość. A więc prosze o jakieś konto wyśle te 40 złotych za Mortiisa i nie będe żałował na dzieci które nie mają co do garnka włożyć. Nie z powodu że są w rodzinie patologicznej tylko z powodu warunków jakie tam panują.

  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    KrK
    Posty
    159
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Niechcialo mi sie teo calego czytac ale jestem za ze wzgledu na temat.

Podobne wątki

  1. Armia 8.31
    By roni-18 in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni Post / Autor: 12-12-2008, 13:05
  2. [Armia 7.6] Pvp
    By Ernim in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni Post / Autor: 10-12-2008, 19:47
  3. [Armia 7.6] Cos cos cos.
    By Fifeq Knight in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni Post / Autor: 01-08-2008, 13:21

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •