User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Wątek: Spotlight [2015]

  1. #1
    Guru!
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Miasto
    Łódź
    Posty
    943
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Spotlight [2015]

    "Spotlight" to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej... Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef "Globe'a", Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Zespół tworzą: Walter "Robby" Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) oraz Matt Carroll (Brian d’Arcy James). Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, którego wyniki zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. Dziennikarze kontaktują się z adwokatem ofiar (Stanley Tucci), docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest większa, niż ktokolwiek na początku przypuszczał, ociera się o władze kościelne, które przez lata tuszowały przestępstwa.


    Oglądał ktokolwiek z Was ten film? Jakie są Wasze przemyślenia na jego temat? Czy słusznie zdobył statuetkę za najlepszy film 2015 roku?
    Oglądałem ten film całkiem niedawno, jakiś tydzień temu. Wywołał na mnie dość spore wrażenie, oparty na faktach, historia którą kiedyś się interesowałem i można powiedzieć, że byłem z nią dość "na bieżąco". Mimo braku jakiś upiększeń, dość niskiego budżetu film moim zdaniem był cudowny.
    Dodatkowo plusem była rola Ruffalo- aktora, który zagrał wspaniałą rolę w iluzji.

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    39
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Film bardzo usypiajacy, bylem w kinie na tym i nie polecam. Nie rozumiem jaki prawem ten film dostał statuetkę? Byłem nie dawno na filmie Pokój...To jest film warty statueki, lecz niestety tylko nominacja

  3. #3
    Zaawansowany wonsik's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Miasto
    Lublin
    Posty
    82
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Obejrzałem dwa razy, żeby dobrze zrozumieć. Film kozak, który porusza bardzo ważną kwestię, nie tylko ze względu na tych księży, nie wiem czy zauważyliście, ale na końcu filmu były wymieniane miasta, w których było/jest dużo tuszowanych tego typu afer i jednym z tych miast był Poznań. Jak dla mnie statuetka jak najbardziej się należała, już nie będę poruszał kwestii Jana Pawła II i Benedykta XVI i jego brata, żeby nie robić gównoburzy.

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    13
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał wonsik Zobacz post
    Obejrzałem dwa razy, żeby dobrze zrozumieć. Film kozak, który porusza bardzo ważną kwestię, nie tylko ze względu na tych księży, nie wiem czy zauważyliście, ale na końcu filmu były wymieniane miasta, w których było/jest dużo tuszowanych tego typu afer i jednym z tych miast był Poznań. Jak dla mnie statuetka jak najbardziej się należała, już nie będę poruszał kwestii Jana Pawła II i Benedykta XVI i jego brata, żeby nie robić gównoburzy.
    Ale ty szanuj Jana Pawła II

Podobne wątki

  1. [KONSOLE] Need for Speed (2015) [PS4/XONE/PC]
    By Azielu$ in forum Gry komputerowe i konsole
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni Post / Autor: 15-09-2015, 15:53
  2. Karbala [2015]
    By Zarexoholik? in forum Film
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 10-09-2015, 14:08
  3. [PC] Iem katowice 2015
    By Demon in forum Gry komputerowe i konsole
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni Post / Autor: 14-03-2015, 01:14
  4. 2015
    By KaZeK in forum Piaskownica
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni Post / Autor: 09-01-2015, 11:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •