User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Wątek: Format kompa - problemy z netem, a raczej jeo brak.

  1. #1
    Łowca postów `Rapi's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    244
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Czesc, myslcie co chcecie ale sformatowalem kompa, i z racji iz jestem zielony w tych sprawach, nie moge poradzić sobie z internetem. A co minowicie, no wiec jest taka opcja, ze zainstalowalem, chyba wszystkie potrzebne sterowniki, a nie moge uruchomić internetow. Szukałem duzo w googlach, jednak nie znalazlem niczego, co by mi pomoglo. Praktycznie zawsze miałem ten problem, ale kto inny sie tym wszystkim zajmowal. Nie wiem jak wytłumaczyć dokładnie w czym problem, ale liczę ze jakos poradzimy. Dodam jeszcze mam modem do którego podlaczony jest router. Kiedy chcialem zainstalowac jakby router to wywalalo mi błąd ze kabel sieciowy jest odlaczony.Taki samo komunikat od czasu do czasu pokazuje mi sie prawym dolnym rogu. Mimo to przed formatem nie instalowalem routera tylko wszystko podlaczylem i dzialalo, a teraz nie i ze tak powiem jestem w dupie. Liczę na jakakolwiek pomoc, wiem ze mało tu napisalem, więc pytajcie o to co potrzebne by mi pomoc a ja napisze. Każda podpowiedz wynagrodze reputkiem

    System operacyjny XP, modem Thomson i router Tp-link Tl-WR40N, sterowniki te co zawsze, z płyt ktore dostałem razem z kompem. A jeżeli chodzi jakie te sterowniki, to rano bo już prawie spie

    @edit
    Cytat Napisał Eklerq Zobacz post
    Może masz problem na linii modem - router? Sprawdź, czy tam wszystko jest w porządku.
    Skoro przed formatem wszystko smigalo, to dlaczego teraz mialo by nie? Internet mam z vectry, a no i jeszcze dodam ze wifi dziala normalnie
    A kabel od internetu jest podlaczonydo routera, a od niego drugi kabel do pc

    @Demon
    Chyba zintegrowana xd

    #
    Temat mozna zamknąc, poradziłem już sobie Dzieki za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez `Rapi : 03-01-2014 o 22:19
    성실

  2. #2
    VIP Dementor's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    622
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Napisz co jeszcze wiesz. Chodzi mi np. o system operacyjny, jaki to modem/router, jakie sterowniki, ogólnie co jeszcze możesz powiedzieć. Bo opisałeś tylko problem, a nie podałeś jakichś konkretów. Napisz wszystko co wiesz.
    Misiaczek Zabijaka 2633-2752
    Dark Bartek 2213-2746 ; 2786-2796
    Lonkey 1467-1517
    Lee Shoter 702-... [815]

  3. #3
    Uzależniony
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    743
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Skoro wykrywa, że kabel sieciowy jest niepodłączony, to musisz podłączyć kabel do karty sieciowej. Masz dobrze zainstalowane sterowniki, bo bez nich nie pokazywałoby komunikatu. Może masz problem na linii modem - router? Sprawdź, czy tam wszystko jest w porządku. Może masz internet z jakiejś neostrady lub czegoś w tym stylu, przez co musiałbyś założyć osobne połączenie szerokopasmowe? Kurde, nie wiem, musiałbym to zobaczyć na żywo. Spróbuj zadzwonić do swojego dostawcy internetowego, może on zna powód problemów z połączeniem.

  4. #4
    Butterfly! Demon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Lublin 桶
    Posty
    4 263
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    używasz karty sieciowej zintegrowanej czy nie? jak nie to musisz zintegrowaną wyłączyć w BIOSie (tzn. nie musisz, ale spróbować możesz)

    @edit
    no dobra, ale ten router podpinasz pod zintegrowaną czy nie
    Ostatnio edytowane przez Demon : 03-01-2014 o 11:32
    zawsze spontan, w bani korba, najchudszy z najchudszych, nieogolona morda

  5. #5
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demon Zobacz post
    używasz karty sieciowej zintegrowanej czy nie? jak nie to musisz zintegrowaną wyłączyć w BIOSie (tzn. nie musisz, ale spróbować możesz)

    @edit
    no dobra, ale ten router podpinasz pod zintegrowaną czy nie
    @@@demon jak ma dwie karty to mu wyskocza w menadzerze urzaczen i tam moze wylaczyc jedna? ;]

    ja dodam od siebie zebys sprawdzil czy zaden kabel nie jest luzny albo masz dwie karty sieciowe i do nie tej podlaczac na ktora sterownik wgrales z dolaczonej plytki . Wydaje mi sie ze innej opcji nie ma

    @@
    kur. jak ja mialem kiedys modem z osiedlowki + router to zawsze musialem sterowniki wgrywac od modemu albo zmieniac ustawienia routera..
    Ostatnio edytowane przez Ernestus : 03-01-2014 o 13:04

Podobne wątki

  1. Problem! Karta dzwi?kowa a raczej jej brak!
    By ilovehh. in forum Sprzęt komputerowy i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 27-08-2010, 23:36
  2. Format Kompa
    By Szalony Uheerek in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni Post / Autor: 03-03-2008, 22:18

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •