User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tych propozycjach?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bardzo mi się podobają!

    4 21.05%
  • Fajne, delikatnie je dopracować i chętnie zobaczę je na serwerze

    3 15.79%
  • 50/50, Takie sobie, Nie mam zdania

    3 15.79%
  • Niby fajne, ale nie

    1 5.26%
  • Nie podobają mi się te pomysły

    8 42.11%
Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Wątek: Kilka propozycji

  1. #1
    Zaawansowany kolniaks's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Miasto
    Capital City
    Posty
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Kilka propozycji

    Siema wszystkim,
    serdecznie zachęcam do lektury moich propozycji. Wróciłem na APO po baardzo długiej przerwie od tego serwera i po 2 miesiącach obecności tutaj chciałbym się z Wami podzielić moimi pomysłami. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że moja wiedza na temat obecnego stanu rzeczy (itemów, misji, questów) nie jest jeszcze na bardzo wysokim poziomie, więc jeśli jakaś propozycja już ma miejsce w innej postaci bądź jest sprzeczna w jakikolwiek sposób z tym co jest obecnie, to proszę o nie hejtowanie mnie, tylko o konstruktywne uwagi. Również zachęcam Was do komentowania, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, bo być może że ja coś słabo opisałem, albo przesadziłem, a sama idea jest dobra i warto ją wprowadzić w inny sposób.

    1) Nowość: Upgrade’y do przedmiotów
    Chciałbym zaproponować wprowadzenie dodatków, które wzmocnią dany przedmiot o określone bonusy, oczywiście w rozsądny sposób. Przykładowe propozycje na bonusy:
    - +50-200 HP/MP
    - +1%-2% do dmg magicznego
    - +1%/2% do defa magicznego
    - +10 do skilli (sword/axe/club/dist/shield)
    - +1 / 3 / 5 do mlvl w zależności od profesji
    - +5% do crita
    - +5-10 do dmg fizycznego z broni/Staffa (oprócz UW)
    To tylko przykłady. Przedmiotem dla tzw. „upek” mogłyby być kolorowe gemy/jewele, które wypadają np. z Queen’ów/King’ów itd. Zrobić npc., który da nam upkę w zamian za np. 100-500 takich gemów lub coś innego. Również trzeba się zastanowić, dla jakich itemów będzie można dodawać takie opcje, uważam, że można byłoby każdy przedmiot ulepszyć w ten sposób.
    Takie działanie wymusza stworzenie odpowiedniego systemu oznakowania poszczególnych upek zastosowanych w itemie. Dana upka winna być dobrze widoczna w opisie itemu np.
    You see a blue robe (Arm 11) [HP+100][MLVL+3].
    Każdy przedmiot mógłby mieć max 2 upki.
    Chciałbym zaznaczyć, że to tylko koncepcja, stworzona w celu urozmaicenia gry, wymaga ona z pewnością dopracowania, uściślenia itd.

    2) NPC:Trener profesji
    Stworzenie NPC dla każdej profesji, który będzie miał specjalne misje na trenowanie naszej postaci. Owe misje dodawałyby:
    -exp
    -hp/mp (na stałe), ale nie jakieś wielkie ilości, tylko np. 10-30
    -skille (nie na zasadzie X% do następnego awansu, tylko np. 70k uderzeń do skillu broni/shieldingu, spaleniu 100mln many itd.)
    Przychodzimy do takiego NPC i ma on dla nas X misji, dając po kolei jedną na exp, póżniej na bonus hp/mp, potem na skill i powrót – znowu na exp itd.
    Wiem, że na exp jest Popi, ale tutaj można dać misje innego typu – np. daj mu 1uc, odczekaj tydzień, a on zdobędzie za to dla Ciebie doświadczenie.

    3) Quest: Pits of Inferno
    Chyba jeden z bardziej popularnych quest’ów. Quest nie musi wyglądać identycznie jak oryginał, chodzi tylko o jego koncepcje no i tak, żeby samemu nie dało się go zrobić
    Nagrody standardowe + opcjonalne (+propozycje nowych przedmiotów):
    -Ring of Skill (przyspiesza skillowanie o 50%)
    -Ring of Experience (+5% do zdobywanego doświadczenia)
    -Nowe legsy (np. Blue Legs, tylko z opcją) – prócz Shaman Skirta nie ma chyba na serwerze spodni z jakąś opcją – myślę, że takie legi mogłyby mieć +1%dmg & 1%def
    -Tarcza dla magów (coś w rodzaju Spellbooka), która ma mniej def, lecz dodaje x% do obrażeń magicnzych
    -Inne typu kasa itd. Lub jakiegoś inne przedmioty
    W pokoju z nagrodami dać protection zone, dźwignie do wyjścia, która wypuści nas z questu tylko pod warunkiem zabrania nagród (nie będzie można czyścić tego questu). Ofc jednokrotna możliwość wykonania questu.

    4) Bronie: UW vs Wand/G bolt/Axe
    W skrócie – chciałbym, aby UW nie było finalną bronią w grze, używaną przez wszystkie postacie. Każda postać powinna mieć swoje indywidualne atuty – w tym przypadku broń. Można byłoby to rozwiązać na różne sposoby. Jednym z nich jest stworzenie Questu bądź NPC, który połączy UW z bronią podstawową postaci i w ten sposób do np. Silver Wanda doda DMG/DEF z UW np. +40/+40 czyli taki nowy wand, np. Ultimate Silver Wand będzie miał Atk:60+40, Def: 45+40.
    Dla EK oczywiście taka nakładka nadal umożliwiłaby bicie na odległość.

    5) KOMENDA: !uh Nick_gracza
    W celu ułatwienia leczenia przyjaciół propozycja dodania tej komendy do Hotkey’ów. Wiem, że to szkodzi trochę w ED, propozycja pozostaje do dyskusji. Dodam tylko, że domyślnie jeśli uznać Sio za 100%, to taki uh od MS miałby jakieś 70% tej wartości(Sio), RP 50%, EK 40%.

    6) Licznik: ile osób dziś zalogowało się na APO
    Dzisiejsze serwery oszukują w pewien sposób graczy licznikiem online, poprzez X-off (postać zostaje w train roomie, skilluje i utrzymuje sztucznie online), w ten sposób jeden gracz może spokojnie nastukać +10online. Na APO tego nie ma (i dobrze), ale powinniśmy mieć na uwadze, że spora część ludzi wchodzi na strony serwerów, spogląda na online, wtedy decyduje czy wejść na serwer czy nie. Myślę, że gra tutaj sporo osób, tylko nie w jednym czasie, zatem te 60-80 online średnio nie odzwierciedla liczby graczy ogółem grających. Proponuję wprowadzić pod licznik online na stronie kolejny licznik, który zliczałby liczbę kont, które danego dnia się zalogowały, np. „Dzisiaj nasz serwer odwiedziło <licznik> graczy”.

    7) Nagroda: +kilka dni PACC na konto
    Propozycja jak wyżej, pytanie tylko za co? Można stworzyć kilka questów na to. Może to być małe losowanie, co jakiś czas na serwerze dla osób online itd. Zachęci to z pewnością w jakiś sposób do grania. Można również nadać priorytet losowemu przyznawaniu PACC (tych paru dni) dla graczy grających bez konta premium.

    8) Event: Exp event raz w tygodniu np. piątek o 20.00
    4 drużyny po 9 graczy, dobór graczy w drużynie losowy, jednak zależny od sumy poziomów (dobór powinien dążyć do tego, aby suma wszystkich poziomów osób biorących udział w evencie z każdej drużyny był taki sam).
    Mapa w kształcie wielkiego krzyża (na każdym jego końcu jest jedna drużyna), gracze poruszaliby się w korytarzu o szerokości 3sqm do centrum owego krzyża (długość każdej odnogi około10-12sqm). W centrum krzyża Event Stone.
    Każdy korytarz byłby wypełniony potworami (które mogą zadawać jakiś niewielki dmg), miałyby dużo hp, dawałyby jakiś ciekawy exp. Zadaniem każdej drużyny byłoby przebicie się jak najszybciej przez wszystkie potworki do centrum krzyża i bicie Event Stone. Sam ten kamień miałby bardzo dużo hp i dawałby okazały exp dla każdego gracza. Wygrywa drużyna, która zada kamieniowi największy dmg.
    Nagrodą poza doświadczeniem, może być jakaś kaska, +3dni pacc na konto itp.
    Warunki uczestnictwa:
    -brak pz,
    -nie można być na speedzie,
    -1uc.

    Mam jeszcze wiele innych pomysłów, ale na początek wypisałem tyle. Chciałbym zobaczyć, czy w ogóle idę ze swoimi pomysłami w dobrą stronę. Jeśli jakaś propozycja się już kiedyś powtórzyła to przepraszam. Jeśli kogoś razi mój czasem chaotyczny sposób opisywania również przepraszam. Przypominam, że to głównie są koncepcje wymagające szczegółowego dopracowania, ale jeśli coś Wam się spodoba, to może zobaczymy taką nowość w jakimś apdejcie.
    Pozdrawiam
    Trickster
    Trickster [1-948] [948-1862][1862-...]
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    1. Ulepszanie przedmiotów to dobra opcja. Zarówno dla graczy z Main'a, jak i dla Rookgardu. Rozmawiając kiedyś ze Squidem - zaproponował podobną propozycje i całkiem ciekawie to wyglądało, więc jestem na Tak.

    2. Bez przesadyzmu proszę, jeden przedmiot na ulepszanie hp/ many dla różnych profesji już istnieje, więc kolejne są zbędne. Exp? Idź na potwory, skille? Idź na trainery.

    3. APO nigdy nie zgapia Questów z Real, bądź jakiegoś innego serwera, więc odpada. Dodatkowe DMG oraz inne dodatki, które wzmacniałyby postać odpadają.. Jest już sporo ekwipunku, który znacznie ulepsza Twoją postać, więc odpada. Nowy set (legs)? Nie sądzę. Shaman Set w zupełności wystarczy.

    4. Fakt, uw to "finalna" broń, lecz nie do końca, ponieważ innych broni, typu silver wand, golden bolt ludzie również używają. Nowe bronie? Myślę, że odpada..

    5. Jest mi to obojętnie, ponieważ i tak 90% osób leczy (uha) botem..

    6. Zbędna propozycja, po co to komu potrzebne? Chcesz wiedzieć ile aktualnie siedzi osób w grze (expi, skilluje, pkuje) to wpisz !online i po problemie.

    7. Quest na PACCa? Nie przejdzie..

    8. Jestem na nie.. Chcesz grupowo bić potwory w korytarzach? Udaj się z kolegami z gry na jakieś Questy itp..
    Co do bicia jakiegoś potwora, który ma xx hp. Niedługo będzie choinka, więc będziesz bił ją kilkanaście minut.. Co do eventu? Powinien jakiś być, lecz nie taki jaki napisałeś.



    Słuchy mnie doszły, że niedługo ujrzymy jakąś Aktualizacje, więc poczekajmy i zobaczmy co w niej będzie, możliwe, że podobne pomysły co do Twoich. Jak coś to jestem tylko za pierwszą propozycją.

  3. #3
    Zaawansowany kolniaks's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Miasto
    Capital City
    Posty
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    2. Bez przesadyzmu proszę, jeden przedmiot na ulepszanie hp/ many dla różnych profesji już istnieje, więc kolejne są zbędne. Exp? Idź na potwory, skille? Idź na trainery.
    Dodatki hp/mp byłyby jednorazowe (nie dodawanie hp/mp per lvl), exp/skille w zamyśle moim tutaj widziane jako urozmaicenie od standardowego siedzenia na spocie,w trainerze. Jeśli faktycznie to zbędne, luz.

    3. APO nigdy nie zgapia Questów z Real, bądź jakiegoś innego serwera, więc odpada. Dodatkowe DMG oraz inne dodatki, które wzmacniałyby postać odpadają.. Jest już sporo ekwipunku, który znacznie ulepsza Twoją postać, więc odpada. Nowy set (legs)? Nie sądzę. Shaman Set w zupełności wystarczy.
    Nie żebym się czepiał ale Annihilator (x3) czy tam DHQ to chyba Real? ;> Co do legów - każda część ekwipunku na tym serwerze ma jakieś dodatki, legi (prócz Skirta) nie, a bez allegro zdobycie takiego skirta to długa droga? Zawsze byłoby to coś nowego. Ostatnio Sonia ściągnęła mi moje DSL (bo się zapomniałem) i półnagi wracałem do city

    4. Fakt, uw to "finalna" broń, lecz nie do końca, ponieważ innych broni, typu silver wand, golden bolt ludzie również używają. Nowe bronie? Myślę, że odpada..
    Pewnie, że używają, bo zdobycie UW do łatwych nie należy. Pomysł ten nasunął mi się głównie z tego powodu, że jak się ogląda dzisiaj PVP pod temple to większość bije z tego UW i nie wiadomo po samym autoataku kto kim gra. To nie byłyby nowe bronie, tylko samo UW w tym przypadku potraktowane zostałoby jako "upka".

    5. Jest mi to obojętnie, ponieważ i tak 90% osób leczy (uha) botem..
    Wg. mnie to jeden z lepszych argumentów, aby pomysł wprowadzić i wyrównać szanse między botami, a graczami grającymi legalnie.

    6. Zbędna propozycja, po co to komu potrzebne? Chcesz wiedzieć ile aktualnie siedzi osób w grze (expi, skilluje, pkuje) to wpisz !online i po problemie.
    Nie interesuje mnie ile gra aktualnie osób, tylko ile graczy mamy ogółem na APO. Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie zaglądają tu i patrzą ile jest online. 60-80 to szału nie ma, dla osób które nie wiedzą że nie ma tutaj X-loga. Ta propozycja ma służyć głównie przyciągnięciu na serwer graczy, dla których liczy się głównie liczba graczy na serwerze.

    7. Quest na PACCa? Nie przejdzie..
    Drobne bonusy chyba nikomu nie zaszkodzą, wręcz przeciwnie. Jeśli tak no to trudno.

    8. Jestem na nie.. Chcesz grupowo bić potwory w korytarzach? Udaj się z kolegami z gry na jakieś Questy itp..
    Co do bicia jakiegoś potwora, który ma xx hp. Niedługo będzie choinka, więc będziesz bił ją kilkanaście minut.. Co do eventu? Powinien jakiś być, lecz nie taki jaki napisałeś.
    Event raz w tygodniu, oderwanie od expienia, bez speeda, coś innego niż 'happy hour' na innych serwerach. Trochę rywalizacji, expienia, fun'u. Inny event, spoko
    Trickster [1-948] [948-1862][1862-...]
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    427
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    1) Nowość: Upgrade’y do przedmiotów
    Chciałbym zaproponować wprowadzenie dodatków, które wzmocnią dany przedmiot o określone bonusy, oczywiście w rozsądny sposób. Przykładowe propozycje na bonusy:
    - +50-200 HP/MP
    - +1%-2% do dmg magicznego
    - +1%/2% do defa magicznego
    - +10 do skilli (sword/axe/club/dist/shield)
    - +1 / 3 / 5 do mlvl w zależności od profesji
    - +5% do crita
    - +5-10 do dmg fizycznego z broni/Staffa (oprócz UW)
    To tylko przykłady. Przedmiotem dla tzw. „upek” mogłyby być kolorowe gemy/jewele, które wypadają np. z Queen’ów/King’ów itd. Zrobić npc., który da nam upkę w zamian za np. 100-500 takich gemów lub coś innego. Również trzeba się zastanowić, dla jakich itemów będzie można dodawać takie opcje, uważam, że można byłoby każdy przedmiot ulepszyć w ten sposób.
    Takie działanie wymusza stworzenie odpowiedniego systemu oznakowania poszczególnych upek zastosowanych w itemie. Dana upka winna być dobrze widoczna w opisie itemu np.
    You see a blue robe (Arm 11) [HP+100][MLVL+3].
    Każdy przedmiot mógłby mieć max 2 upki.
    Chciałbym zaznaczyć, że to tylko koncepcja, stworzona w celu urozmaicenia gry, wymaga ona z pewnością dopracowania, uściślenia itd.
    Jestem za, ale tylko w przypadku mozliwosci ulepszenia itemu o +x dist/axe/club/sword/shielding/magic lvl. Cala reszte wzmacniania przedmiotow o wlasciwosci typu +1 do zadawanych obrazen z magii/+100hp odpada bo jest wystarczajaca ilosc przedmiotow, ktore takie wlasciwosci posiadaja i sa one w zasiegu niedoswiadczonych graczy.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    2) NPC:Trener profesji
    Stworzenie NPC dla każdej profesji, który będzie miał specjalne misje na trenowanie naszej postaci. Owe misje dodawałyby:
    -exp
    -hp/mp (na stałe), ale nie jakieś wielkie ilości, tylko np. 10-30
    -skille (nie na zasadzie X% do następnego awansu, tylko np. 70k uderzeń do skillu broni/shieldingu, spaleniu 100mln many itd.)
    Przychodzimy do takiego NPC i ma on dla nas X misji, dając po kolei jedną na exp, póżniej na bonus hp/mp, potem na skill i powrót – znowu na exp itd.
    Wiem, że na exp jest Popi, ale tutaj można dać misje innego typu – np. daj mu 1uc, odczekaj tydzień, a on zdobędzie za to dla Ciebie doświadczenie.
    Ciekawa sprawa, szczegolnie z mozliwoscia wykonania zadan na awans w umiejetnosci poslugiwania sie dana bronia. Mozna rozwinac zadania o przykladowo wymagana ilosc dobitych potworow z danej broni. Wymaganie zadawania przykladowych 70 tys. uderzen jest monotonne, ale trenujac w trainerze robiloby sie to przy okazji. Jak najbardziej za. Co do hp/exp - nie chcialbym tego widziec. Juz lepiej dodac mozliwosc wejscia do jakchis solo roomow za dana ilosc pkt u npc Popi. Wystarczy wyzerowac wszystkim pkt - osoby, ktore zrobily misje na uratowanie soran = minimalna ilosc pkt to 100. Osoby, ktore wykonaja soran po wprowadzeniu czegos takiego - rowniez minimalna ilosc pkt to 100 albo po prostu po uratowaniu soran wyzerowac wszystkim licznik.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    3) Quest: Pits of Inferno
    Chyba jeden z bardziej popularnych quest’ów. Quest nie musi wyglądać identycznie jak oryginał, chodzi tylko o jego koncepcje no i tak, żeby samemu nie dało się go zrobić
    Nagrody standardowe + opcjonalne (+propozycje nowych przedmiotów):
    -Ring of Skill (przyspiesza skillowanie o 50%)
    -Ring of Experience (+5% do zdobywanego doświadczenia)
    -Nowe legsy (np. Blue Legs, tylko z opcją) – prócz Shaman Skirta nie ma chyba na serwerze spodni z jakąś opcją – myślę, że takie legi mogłyby mieć +1%dmg & 1%def
    -Tarcza dla magów (coś w rodzaju Spellbooka), która ma mniej def, lecz dodaje x% do obrażeń magicnzych
    -Inne typu kasa itd. Lub jakiegoś inne przedmioty
    W pokoju z nagrodami dać protection zone, dźwignie do wyjścia, która wypuści nas z questu tylko pod warunkiem zabrania nagród (nie będzie można czyścić tego questu). Ofc jednokrotna możliwość wykonania questu.
    Ring of Skill - gdybym mial taki pierscien mialbym skillup 4-5 razy w miesiacu, a mam 151 distance fighting.
    Ring of Experience - jest hota, jest speed i ostatnio zostal wprowadzony expstage. Wydaje mi sie, ze to wystaczy w zupelnosci.
    Spodnie bylyby duzo mniej warte niz w/w itemy zatem nikt by ich nie wzial z questu.
    Ogolnie jestem na nie.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    4) Bronie: UW vs Wand/G bolt/Axe
    W skrócie – chciałbym, aby UW nie było finalną bronią w grze, używaną przez wszystkie postacie. Każda postać powinna mieć swoje indywidualne atuty – w tym przypadku broń. Można byłoby to rozwiązać na różne sposoby. Jednym z nich jest stworzenie Questu bądź NPC, który połączy UW z bronią podstawową postaci i w ten sposób do np. Silver Wanda doda DMG/DEF z UW np. +40/+40 czyli taki nowy wand, np. Ultimate Silver Wand będzie miał Atk:60+40, Def: 45+40.
    Dla EK oczywiście taka nakładka nadal umożliwiłaby bicie na odległość.
    Wydaje mi sie, ze wolalbym nosic uw niz golden bolta i nie miec mozliwosci noszenia tarczy
    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    5) KOMENDA: !uh Nick_gracza
    W celu ułatwienia leczenia przyjaciół propozycja dodania tej komendy do Hotkey’ów. Wiem, że to szkodzi trochę w ED, propozycja pozostaje do dyskusji. Dodam tylko, że domyślnie jeśli uznać Sio za 100%, to taki uh od MS miałby jakieś 70% tej wartości(Sio), RP 50%, EK 40%.
    Odpada z jednego prostego wzgledu - tylko druid ma mozliwosc leczenia innych z hota i niech tak pozostanie.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    6) Licznik: ile osób dziś zalogowało się na APO
    Dzisiejsze serwery oszukują w pewien sposób graczy licznikiem online, poprzez X-off (postać zostaje w train roomie, skilluje i utrzymuje sztucznie online), w ten sposób jeden gracz może spokojnie nastukać +10online. Na APO tego nie ma (i dobrze), ale powinniśmy mieć na uwadze, że spora część ludzi wchodzi na strony serwerów, spogląda na online, wtedy decyduje czy wejść na serwer czy nie. Myślę, że gra tutaj sporo osób, tylko nie w jednym czasie, zatem te 60-80 online średnio nie odzwierciedla liczby graczy ogółem grających. Proponuję wprowadzić pod licznik online na stronie kolejny licznik, który zliczałby liczbę kont, które danego dnia się zalogowały, np. „Dzisiaj nasz serwer odwiedziło <licznik> graczy”.
    Jestem na tak, ale tutaj bedzie problem bo wiele osob posiada kilka kont, zmienne ip i w prosty sposob mozna nabijac statystyki.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    7) Nagroda: +kilka dni PACC na konto
    Propozycja jak wyżej, pytanie tylko za co? Można stworzyć kilka questów na to. Może to być małe losowanie, co jakiś czas na serwerze dla osób online itd. Zachęci to z pewnością w jakiś sposób do grania. Można również nadać priorytet losowemu przyznawaniu PACC (tych paru dni) dla graczy grających bez konta premium.
    Jestem na nie. Na sam poczatek gry otrzymujesz 3 dni premium z automatu + masz mozliwosc aktywacji kolejnych trzech dni, co daje laczna sume szesciu dni wiec to wystarczy.

    Cytat Napisał kolniaks Zobacz post
    8) Event: Exp event raz w tygodniu np. piątek o 20.00
    4 drużyny po 9 graczy, dobór graczy w drużynie losowy, jednak zależny od sumy poziomów (dobór powinien dążyć do tego, aby suma wszystkich poziomów osób biorących udział w evencie z każdej drużyny był taki sam).
    Mapa w kształcie wielkiego krzyża (na każdym jego końcu jest jedna drużyna), gracze poruszaliby się w korytarzu o szerokości 3sqm do centrum owego krzyża (długość każdej odnogi około10-12sqm). W centrum krzyża Event Stone.
    Każdy korytarz byłby wypełniony potworami (które mogą zadawać jakiś niewielki dmg), miałyby dużo hp, dawałyby jakiś ciekawy exp. Zadaniem każdej drużyny byłoby przebicie się jak najszybciej przez wszystkie potworki do centrum krzyża i bicie Event Stone. Sam ten kamień miałby bardzo dużo hp i dawałby okazały exp dla każdego gracza. Wygrywa drużyna, która zada kamieniowi największy dmg.
    Nagrodą poza doświadczeniem, może być jakaś kaska, +3dni pacc na konto itp.
    Warunki uczestnictwa:
    -brak pz,
    -nie można być na speedzie,
    -1uc.
    Jestem za, ale wymagana ilosc uczestnikow jest chyba zawyzona. Cztery druzyny po piec osob i zrobic taki event do trzech razy w tygodniu. Nagroda za wygrana = cala pula wrzuconych uc tj. mamy lacznie 20 graczy, ktorzy wlozyli w to 20uc. Wygrywa jedna - piecioosobowa druzyna i 20uc jest dzielone pomiedzy nich co daje 4uc na jednego czlonka wygrywajacej druzyny = 300% zysku. To byloby wystarczajaca nagroda.

    Cytat Napisał Sasha Rookslayer Zobacz post
    Co do bicia jakiegoś potwora, który ma xx hp. Niedługo będzie choinka, więc będziesz bił ją kilkanaście minut.. Co do eventu? Powinien jakiś być, lecz nie taki jaki napisałeś.
    Choinka? Nie chce palnac glupstwa, ale w zeszlym roku w okresie swiatecznym zaden z opiekujacych sie serwerem nie chcial stawiac choinek. Z tego co pamietam byla ona postawiona raz i to w marnych godzinach. W sumie w tym roku moze byc inaczej bo aktualnie gra sporo kolegow gamemasterow, ktorzy chetnie podexpiliby swoje postacie w szybki i latwy sposob.

    PS. Taka rada na przyszlosc - popracuj nad sondami bo nie wiedzialem ktora opcje mam wybrac. Rob sondy publiczne tak, aby kazdy mogl miec wglad w to, jak glosuja ludzie. I najwazniejsza rzecz - jest cos takiego jak sonda wielokrotnego wyboru, ktora nadaje sie idealnie do tego typu propozycji tj. kilka pomyslow w jednym temacie.
    Ostatnio edytowane przez djakon : 16-11-2015 o 03:28

  5. #5
    Zaawansowany kolniaks's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Miasto
    Capital City
    Posty
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał djakon Zobacz post
    (...) Wymaganie zadawania przykladowych 70 tys. uderzen jest monotonne, ale trenujac w trainerze robiloby sie to przy okazji. Jak najbardziej za.
    Tutaj akurat chodziło mi o to, co takie zadanie z półki "skille" dałoby naszej postaci. Jak napisałem, nie np. +10% do axe, tak jak to czasami ma miejsce z misjami !quest - 3% do doświadczenia. U gracza z setnym poziomem to nie to samo 3% co dla gracza z 2k poziomem. Zamiast takich 10% otrzymywalibyśmy równowartość wykonanych 70k uderzeń z broni (przykład) - każdemu da to inną wartość %-ową, ale każdy otrzyma po równo.
    Takie zadanie, uderz 70 tys. razy z dowolnej broni tez może być - kto powiedział, że ma być łatwo

    Spodnie bylyby duzo mniej warte niz w/w itemy zatem nikt by ich nie wzial z questu.
    To może na nie zostać stworzony inny quest, wydaje mi się że sam pomysł na nowe spodnie średniej klasy nie jest zły.

    Wydaje mi sie, ze wolalbym nosic uw niz golden bolta i nie miec mozliwosci noszenia tarczy
    Rozumiem, zapomniałem o tym. Pall musiałby wtedy mieć jakiś Ultimate Crossbow, który pozwoli nosić tarczę i strzelać z golden bolta - to już może być hard...

    Odpada z jednego prostego wzgledu - tylko druid ma mozliwosc leczenia innych z hota i niech tak pozostanie.
    Jak napisałem wyżej, wyrównanie szans między botami a graczami grającymi legalnie (mam nadzieję że są tacy jeszcze). Ofc Sio ma być znacznie lepsze od takiego uhania z hk.

    Jestem na tak, ale tutaj bedzie problem bo wiele osob posiada kilka kont, zmienne ip i w prosty sposob mozna nabijac statystyki.
    Myślę, że tych osób nie jest aż tak dużo, a nawet jeśli, to tylko przysłuży się przyciągnięciu nowych osób na serwer - będzie wyraźnie widać, że jest nas tu wielu.

    Jestem za, ale wymagana ilosc uczestnikow jest chyba zawyzona. Cztery druzyny po piec osob i zrobic taki event do trzech razy w tygodniu. Nagroda za wygrana = cala pula wrzuconych uc tj. mamy lacznie 20 graczy, ktorzy wlozyli w to 20uc. Wygrywa jedna - piecioosobowa druzyna i 20uc jest dzielone pomiedzy nich co daje 4uc na jednego czlonka wygrywajacej druzyny = 300% zysku. To byloby wystarczajaca nagroda.
    Jeśli tak często to tylko na kasę - pewnie. Ja wychodziłem z założenia na exp, ostatnio podobało mi się, jak tak dużo osób biegało za tymi "Main Composerami", tyle razy padłem, a i tak sporo % do poziomu dał ;D

    PS. Taka rada na przyszlosc - popracuj nad sondami bo nie wiedzialem ktora opcje mam wybrac. Rob sondy publiczne tak, aby kazdy mogl miec wglad w to, jak glosuja ludzie. I najwazniejsza rzecz - jest cos takiego jak sonda wielokrotnego wyboru, ktora nadaje sie idealnie do tego typu propozycji tj. kilka pomyslow w jednym temacie.
    To był pierwszy mój większy wpis na tym forum, praktyka czyni mistrza, za późno się zorientowałem, że mogłem tak zrobić. Dzięki wielkie
    Trickster [1-948] [948-1862][1862-...]
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.

  6. #6
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    1. Przesada.
    2. Przesada.
    3. Przesada.
    4. Ja to bym w ogóle usunął UW z gry albo zostawił w nim tylko możliwość używania UE z UW. Takie bronie jak silver wand, magic axe, czy amunicja do kuszy - golden bolt, są obecnie bezużyteczne.
    5. Z każdej profesji chcesz zrobić druida?
    6. Po co?
    7. 10 zł na pacca to nie są ogromne pieniądze, daj spokój z takim żebractwem.
    8. Strata czasu.

    Większość tego co proponujesz to psucie klimatu tej gry.

  7. #7
    VIP Voltan's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    2 684
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Większość głosów na nie, odrzucone, pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Kilka propozycji
    By Namalowany in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni Post / Autor: 18-03-2014, 14:50
  2. Kilka propozycji
    By Kovalchuk in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni Post / Autor: 27-06-2013, 11:16
  3. Kilka Propozycji
    By MariusznSS in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni Post / Autor: 22-06-2012, 15:03
  4. Kilka propozycji..
    By Daroo in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni Post / Autor: 27-03-2009, 20:02

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •