User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Wątek: Odszkodowanie

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Odszkodowanie

    Cześć. Niedawno miałem wypadek w pracy. Obsługiwałem torebkarkę i w
    czasie produkcji nastąpiło spiętrzenie wstęgi papieru i jak poprawiałem papier wałek prowadzący wstęgę papieru wciągnął mi palce lewej ręki między współpracujące elementy obrotowe maszyny powodując urazy 3 palców Jestem teraz unieruchomiony w jeśli chodzi o pracę, więc chciałbym zawalczyć o odszkodowanie. Wiecie może czy przysługuje mi takie, odszkodowanie za wypadek przy pracy? Myślałem nad tym żeby skontaktować się z prawnikami, aby wywalczyli mi jak najwyższą nagrodę. Ktoś juz mial podobne przezycia? Warto?
    Ostatnio edytowane przez omniboss : 10-05-2016 o 23:24

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    39
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie masz nikogo bliskiego żeby z nim to omówić a nie pisać na forum tibijskim?

    #t

    nie masz co się kontaktować z prawnikami jeśli chcesz tam dalej pracować.
    Jeśli płacisz dodatkowe ubezpieczenie w pracy no to dostaniesz, ale nie wiem jak masz te zwykłe.
    Osobiście nie miałem takie wypadku ale możliwe ze to zależy z czyjej winy miałeś ten wypadek

  3. #3
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jeśli pracowałeś legalnie i jeśli miałeś ubezpieczenie to jak najbardziej dostaniesz odszkodowanie a gdy nie miałeś ubezpieczenia bądź pracowałeś na czarno to nie masz raczej co liczyć na odszkodowanie.

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Miasto
    Erken
    Posty
    55
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    jesli pracowales legalnie to dostaniesz pieniazki ale malo raczej


    a po 2: po co wkładałeś tam paluszki?

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    93
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jeżeli włożyłeś paluszki tam gdzie nie wolno i nie zastosowałeś się do BHP to może cię czekać nawet dyscyplinarka w innym wypadku po prostu zgłaszasz wypadek u pracodawcy, wystarczyło naprawdę 5 sekund w google poświęcić: http://www.eventum.com.pl/centrum-po...ek-przy-pracy/

  6. #6
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Odszkodowanie z NNW dostaniesz, ale będzie bardzo małe. Z tego co się orientuje nie musisz nic robić aby go zdobyć, wystarczy wysłać papiery do ubezpieczyciela. Co do odszkodowania z OC, które jest wykupione przez pracodawcę, to wątpię czy dostaniesz. Od razu mówię, że w kwestii ubezpieczenia z tytułu OC zgłaszasz się do ubezpieczyciela, a nie do pracodawcy. Pierwsza rzecz musisz sprawdzić co jest napisane w notatce BHP-owca. Prawdopodobnie będzie napisane, że Ty wepchałeś palce gdzie nie trzeba w czasie kiedy maszyna była włączona. Możliwe że maszyna nie była wystarczająco zabezpieczona i dlatego udało Ci się wsadzić palce, ale tak się składa, że będziesz musiał to udowodnić, a wątpię że to na etapie przedsądowym się uda załatwić, i żeby coś ugrać będzie trzeba iść do Sądu. Idąc do sądu musisz wiedzieć jaką sumę chcesz uzyskać, i od tego uiścić opłatę sądową a to jest 5% tej kwoty. Dodatkowo będzie powołany biegły i za niego też będziesz musiał zapłacić, a prawdopodobnie jeszcze za pełnomocnika procesowego, tj. adwokat, radca prawny będziesz płacić. Jeżeli wygrasz, a szczerze mówiąc marnie to widzę to zwróci Ci te koszty strona pozwana, czyli ubezpieczyciel. Sąd może przyznać Ci tą sumę w całości, bądź uznać przyczynienie, które jest podawane w %. Może być taka sytuacja że to przyczynienie będzie wynosić 100% i jesteś w plecy wszystkie koszty sądowe. Osobiście nie polecam żadnej firmy która zajmuje się odszkodowaniami, ponieważ oni biorą jakiś procent, który minimalnie wynosi 20% netto od sumy uzyskanej, czyli realnie biorą 24.6 % wraz z podatkiem, bo trzeba doliczyć VAT (to jest prowizja minimalna). Osobiście nie polecałbym z taką "drobną" rzeczą iść o odszkodowanie, chociaż na pewno znajdą się ludzie którzy będą chcieli Ci "pomóc". Za duże koszty, za małe szanse na wygraną, a wręcz, na podstawie tego co napisałeś, szans nie ma.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •