User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Wątek: Squid - jego wersja MC

  1. #1
    Łowca postów
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Miasto
    CMG
    Posty
    217
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Squid - jego wersja MC

    No siema. Na wstępie proszę o nie kasowanie tematu.

    Spotkała mnie dzisiaj sytuacja, w której Pan Squid wlepił mi bany na 2 postacie - Earendil/Lorelay ponieważ stwierdził, że używam Multiklient bo jedną postacią biłem generała, a drugą leczyłem (w dodatku zarzucał mi używania innych botów). Nie mam żadnych pretensji do faktu, że pomimo moich tłumaczeń otrzymałem bany bo uznaje to za normalne, może nie spotkał się taką sytuacją wcześniej. Odwołując się dalej wykonałem to o co kiedyś poprosił mnie Voltan (również od niego otrzymałem za to bana, jednakże po wyjaśnieniu całej sytuacji otrzymałem unban i powiadomienie, że w razie sprawdzania miałem mu odpisywać/udowadnić, że nie używam żadnych wspomagaczy). Tak więc nagrałem filmik tel na którym widać jak używam 2 laptopów i w jaki sposób się lecze oczywiście bez bota.

    https://youtu.be/T2h7eAnVWKo

    Jednakże odpowiedź Squida jest dla mnie dziwna, bo z tego co wiem w regulaminie pisze tak:

    Używanie modyfikacji klienta Tibii, która umożliwia przebywanie na dwóch postaciach jednocześnie (Multi Client) jest karane.

    A on zinterpretował to tak, że jak mam klienta Tibii odpalonego na jednym i drugim komputerze, to też jest Multi Client ..



    W regulaminie nic nie pisze, że nie wolno używać 2 komputerów na raz więc?.. Trzyma mi bana na siłę.


    Temat założyłem, bo ciekawi mnie wasza opinia na temat sytuacji w której się znalazłem i kto ma rację, Ja i bany powinny być zdjęte czy Squid i mamy przewidywać, że on może pomyśleć w ten sposób czy inny spósób. Oczywiście regulamin też do poprawy


    #Sasha
    Eggami się manasuje, można śmiało jeść nawet z używaniem jednocześnie czaru

    #Squid
    Tylko ja w przeciwieństwie do małpy również Ci odpisałem jak napisałeś na czerwono prawda? To co ty porównujesz? I powiedz mi, skoro ktoś mi zezwala tak grać tylko mam mu udowadniać, że nie lece na bocie, a dla ściemy walę, że gram na 2 kompach, a potem Ty mi za to samo wlepiasz bana to kto mnie gracza wprowadza w błąd ?

    Cytat Napisał 1st R. Boonek Zobacz post
    ps. od samego poczatku (dawno temu) zasada ta wydala mi sie smieszna... logicznie myslac, jest tak jak napisal squid "MC" to raczej taka nazwa umowna na przewinnienie ktorym jest gra 2 charami na raz, co to za roznica 1 komp czy 2... aczkolwiek w tym wypadku, gracz wprowadzony w blad przez Voltana nie mial pojecia ze nie moze tak robic no i mysle ze powinien zostac odbanowany, a pkt w regulaminie edytowany(jak wiele innych)
    No to niech wyprostują to w regulaminie i obiorą jedno zdanie w tej sprawie, a nie tak jak jest teraz. Logiczne, że jakbym wiedział, że nie mogę tak lecieć to bym tak nie robił, a skoro niby mogę (bo nawet się pytałem) to tak robię, ale czego wymagać jak tak się interesują serverem.
    Ostatnio edytowane przez Hide : 04-05-2017 o 15:56

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Sam raz dostałem bana za niby MC, udowodniłem że gram na dwóch laptopach i ban został zdjęty. Pytanie jednak mam jedno, ciekawe jak się manasowałeś skoro pilotem leczysz drugą postać. Czyżby bot na automanas?

  3. #3
    Nabijacz postów Delorian17's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    515
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Oczywiście ten ban to nieporozumienie, moim zdaniem mc to odpalenie dwóch tibia na jednym komputerze. Przykładowo grasz z bratem on siedzi z boku i co nie może grać postacia bo gracie z jednego ip?

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Miasto
    Park Street II
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jest jeden regulamin i każdy administrator powinien go tak samo interpretować, skoro dostałeś UB od Voltana to teraz też się należy

  5. #5
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delorian17 Zobacz post
    Oczywiście ten ban to nieporozumienie, moim zdaniem mc to odpalenie dwóch tibia na jednym komputerze. Przykładowo grasz z bratem on siedzi z boku i co nie może grać postacia bo gracie z jednego ip?
    Co innego jak gra dwie osoby a co innego jak jedna próbuje oszukać system.
    To jest już bardziej szukanie przez autora luk w regulaminie.
    Takie praktyki są nie fair wobec innych graczy, dlatego są zakazane. A tłumaczenia typu:
    Posiadam małpę kapucynkę (zdjęcie w załączniku) i nauczyłem ją naciskać hotkeye z manasem i spellem i mi ćwiczyła mlvl ale nie nauczyłem jej jeszcze odpisywać na czerwone wiadomości. Proszę o unbana bo to nie jest używanie bota ani nie jest shar (bo shar to jest dzielenie konta z drugą osobą a nie z małpą).
    jakoś mnie nie przekonują...
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  6. #6
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 508
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Sam kiedys pytalem Voltana czy mozna uzywac 2 komputerow np. w celu resowania sie czy pomocy przy quescie, odpowiedzial, ze dopoki bede robic to bez bota, na 2 roznych komputerach (i bede w stanie udowodnic ze to 2 rozne kompy) to bana nie bedzie


    ps. od samego poczatku (dawno temu) zasada ta wydala mi sie smieszna... logicznie myslac, jest tak jak napisal squid "MC" to raczej taka nazwa umowna na przewinnienie ktorym jest gra 2 charami na raz, co to za roznica 1 komp czy 2... aczkolwiek w tym wypadku, gracz wprowadzony w blad przez Voltana nie mial pojecia ze nie moze tak robic no i mysle ze powinien zostac odbanowany, a pkt w regulaminie edytowany(jak wiele innych)
    Ostatnio edytowane przez 1st R. Boonek : 04-05-2017 o 15:40

  7. #7
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W takim razie Voltan wprowadzał w błąd.

    Postacie odbanowuję, temat zamykam a regulamin zostanie doprecyzowany.
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  8. #8
    VIP Voltan's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    2 684
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Przede wszystkim chciałbym dodać do tematu, że na pewno nikogo nie wprowadzałem w błąd, ta praktyka była stosowana zanim byłem w Ekipie. Będąc jeszcze na pozycji tutora czy senior tutora dostawałem właśnie takie wskazówki od innych członków Ekipy, wyższych rangą, aby w taki, a nie inny sposób to interpretować. Squid, w tym przypadku to Ty nie stwierdziłeś jednoznacznie używania MC, ani korzystania z bota. Jedynie logowanie z tego samego ip. Owszem, zgodzę się, że jest to swego rodzaju wykorzystywanie luk w regulaminie, które jednak w tym momencie istnieją, lecz nie można tutaj mówić o jakimkolwiek wprowadzaniu przeze mnie w błąd, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Arab : 08-05-2017 o 16:13

Podobne wątki

  1. [Strona] wersja mobilna
    By KePuczasta in forum Strona / Forum / Konto
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni Post / Autor: 24-12-2014, 00:59
  2. [Forum] Wersja na telefony
    By Azbestowy Człowiek in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni Post / Autor: 24-06-2013, 16:12
  3. najlepsza wersja cs 1.6
    By Bambucha Rook in forum Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 07-01-2013, 16:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •