User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 1 z 1

Wątek: Trolling na forum.

  1. #1
    VIP
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Miasto
    Lubaczów
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Trolling na forum.

    Witam.
    To mój kolejny temat mający na celu poprawę "warunków" panujących na forum. Dzisiaj chciałem wam przedstawić problem Trollingu.
    Jest to bardzo krótki artykuł, ponieważ myślę, że nie ma sensu rozpisywać się na ten temat.

    Czym jest Trolling?
    Wysyłanie wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych wiadomości na jedno z publicznych "miejsc" w Internecie w celu wzniecenia kłótni.
    Typowe cele ataków trolla to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trolling jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety.

    Jak wyróżnić Trolla z pośród użytkowników?

    Troll bierze udział w dyskusji przede wszystkim, aby wywołać zamieszanie i zostać zauważonym z pośród "szarych" użytkowników. Charakterystyczną cechą Trolla jest Konfabulacja dotycząca własnej pozycji na forum. Troll zazwyczaj reaguje wrogo na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki. Część trolli często zmienia swoje dane (np. nick na forum), aby znaleźć się poza killfile'ami innych osób.

    Obrona przed Trollami.
    Najskuteczniejszą i najprostszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek, postów trolla. Najlepiej wysłać raport do moderatora i niech on się zajmie tym użytkownikiem. Wojna z Trollem do niczego nie prowadzi. Administracja natomiast nie powinna kasować już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.
    Zazwyczaj jeśli Troll jest ignorowany szuka innego miejsca do "rozwoju" i opuszcza atakowane forum.

    Zachowanie "obrońców" forum.
    Zakazane jest pisanie postów typu: "Aaa troll ban plx!1!". Takie wypowiedzi tylko rozniecają kłótnię z użytkownikiem.

    Cechy trolla:
    • bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. "Ten system operacyjny jest najlepszy!") i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości),
    • nieumiejętność przyznania się do błędu — dodatkowo troll wyjątkowo tutaj milczy albo np. udowadnia, że od początku uważał inaczej, niż pisał, ale nie został zrozumiany,
    • chętne używanie argumentów "ad personam" — atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb,
    • skrajny stosunek do netykiety lub ortografii — albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze "literówki", albo demonstracyjne łamanie zasad,
    • skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób,
    • zmyślanie np. na temat swego wykształcenia bądź pracy — często dość sugestywne, choć łatwo weryfikowalne,
    • próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji, a przede wszystkim ignorowania trolla — np. zmiany własnych danych, żeby omijać filtry.



    Podsumowując: nie należy "karmić" trolla - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.



    (Tekst został napisany na podstawie artykułu Wikipedii - Trolling)



    [Graydon]:
    Mam tylko jedno do przekazania:
    - Get leaving fucking Troll's from this forum!
    (Nie wiem czy dobrze napisałem).
    Ostatnio edytowane przez Arhadus : 25-01-2008 o 03:13

Podobne wątki

  1. Trolling Saruman
    By Mów mi królu in forum Humor
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 13-10-2011, 22:04
  2. [FORUM]Co si? dzieje na tym forum matko kochana!!!
    By Taki se pazdzioszek v1.01 in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni Post / Autor: 07-07-2010, 00:30
  3. [FORUM]Zauwa?y?em, ?e ostatnio forum jest jakie? martwe
    By Azbestowy in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni Post / Autor: 02-06-2010, 13:51
  4. Forum o teledyskach. Nie ?adne forum Anty APO.
    By Clk in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 25-05-2008, 14:29

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •