User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Dodanie komendy.

Głosujących
50. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak.

    44 88.00%
  • Nie.

    6 12.00%
Pokaż wyniki 1 do 17 z 17

Wątek: Opuszczanie domku.

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Opuszczanie domku.

    Moja propozycja jest taka aby dodać komendę !leavehouse. Dlaczego? A dlatego, że jeśli chcemy kupić jakiś inny domek trzeba pozbyć się aktualnego, tylko jest taki maly problem, a mianowicie nie da się go pozbyć, bo nikt nie chce domku za darmo, ani nikt nie chce go kupić.
    Przekazanie domku drugiej postaci jest karane banem, więc nie ma opcji takowego opuścić.

    @down
    Równie dobrze można się włamać na konto i podejść na mc przekazując domek jakiejś noob postaci.
    @edit2 Jeśli jest taka możliwość, to po wpisaniu komendy ! leavehouse wyświetlił by się komunikat, w którym trzeba byłby wpisać jakieś hasło, które sami byśmy zakładali przy pozyskaniu domku.
    Ostatnio edytowane przez Daburian : 18-10-2017 o 11:03

  2. #2
    Top User 2015 Sokol from West's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    541
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jak najbardziej na tak. Brakuje takiej opcji, a niektórzy np. po kupnie postaci mają problem z tym, że postać nagle ma domek i nie wiadomo gdzie. Przydałaby się taka opcja. Jednak pragnę zaznaczyć, że wymieniona przez Ciebie komenda ma też swoje minusy. Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Miasto
    Park Street II
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokol from West Zobacz post
    Jednak pragnę zaznaczyć, że wymieniona przez Ciebie komenda ma też swoje minusy. Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.
    Wszystko ma plusy i minusy, niestety ale tutaj jest to duży minus wprowadzenia tej komendy
    Ale mimo wszystko jestem na tak, bo w dzisiejszych czasach sprzedać domek, który nie znajduje się w Capital City jest ciężko, a nawet bardzo ciężko, dlatego przyda się jakieś alternatywne rozwiązanie pozbycia się domku

    Można wprowadzić taką możliwość u Notariusza, który pobierałby dodatkową opłatę za opuszczenie domku

  4. #4
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pozbycie się domku na APO powinno być możliwe przy użyciu komendy, to chyba logiczne. Argumentacja, że ktoś może się nam włamać na konto i opuścić domek jest słaba. Szczególnie, że kwestia zabezpieczenia numeru i hasła do konta leży w naszym interesie i jasno mamy to opisane w regulaminie APO, który de facto powinien każdy znać, a co za tym idzie - stosować się do niego.

    Cytat Napisał Regulamin APO
    4. Każdy gracz jest odpowiedzialny za numer i hasło swojego konta. Ekipa APO nie ponosi żadnej odpowiedzialności za konsekwencje ewentualnej ich utraty.
    Jestem na TAK!

  5. #5
    Gaduła Sir Avengo's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    168
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pamiętam że już kiedyś pojawiła się podobna propozycja jednak nie weszła w życie. Być może teraz będzie inaczej Jestem na TAK. Sam kiedyś miałem problem z pozbyciem się domku i takiej komendy bardzo brakowało.
    Sir Avengo (1- ...)

    Sir Avengo Rook (1- ...)

    Avengo Knight (3132-3220)

    Avengo (2974-2990)

  6. #6
    Skała Harakiri II's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Posty
    202
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na TAK,
    ja rowniez posiadam domek na COD, ktorego sie chetnie pozbede, a niestety nikt go nie kupi

    Destruction 1-...
    Destruction Rook 1-...
    Poradnik dla poczatkujacych
    Moj Life

  7. #7
    Ten najgorszy :c Apendor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    630
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sokol from West Zobacz post
    Zapewne gdyby ktoś "włamał się na konto" lub w formie "żartu" usunął drugiej osobie domek? Wiesz jaki to byłby płacz od razu? Tego nie wziąłeś pod uwagę.
    Domek trafi wtedy na licytację, a to trwa - myślę, że w tym czasie będziemy w stanie odpowiednio zareagować.

    Jestem na tak.
    Sky is the limit.

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1 252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    juzod dawna taki cos powinni dodac bo gra malo ludzi i jest sporo fajnych domkow a tych chujowych nikt nie chce za darmo..

    jestem na tak

  9. #9
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pisałem sam taką propozycję to Rinson napisał w temacie że jeśli chcemy się pozbyć domku to możemy się skontaktować z nim i on nam domek zabierze Mój temat

    Jestem na tak.

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Miasto
    Glasgow.
    Posty
    79
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Masz gosciu zajebiste pomysly, dziwie sie ze przez tyle lat nikt na to nie wpadl


    #tak

  11. #11
    Administrator Mortiis's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1 088
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cały bajer z opuszczaniem domku ma swoje problemy, po 1 co z itemami z domku? czy mają zapychać depo? zostawać w domku? znikać? co jeżeli ktoś wbije na konto i jedną komendą wystawi domek na licytację? kto będzie to odkręcał? od razu może komenda dla GM'a anulująca trwającą licytację? hasło odpada gdyż 90% ludzi je zapomni i będą spamy na maila "nie pamiętam hasła do opuszczenia domku"
    Zastanowimy się nad tą propozycją, musimy to jeszcze dobrze przemyśleć...

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Może potwierdzenie jednodniowe opuszczania domku?

  13. #13
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    255
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W sumie już mnie to nie interesuje, ale co to za problem dodać taką komendę? Jeśli straciłeś chara to już Twój problem. Dałeś odebrać sobie postać to niech i domek sobie weźmie. Ja bym ignorował maile typu "Ktoś wszedł mi na konto i opuścił mój domek?!?!!!!! helPPP!!" Wielki mi wyczyn i przejmowanie się idiotami..

  14. #14
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Posty
    6
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Zbędny komentarz od Administracji. W jakim toku myślenia idę? Wszystko robią żeby nie dodawać owej rzeczy pisząc, że jest dużo rzeczy na minus. Bo tamto i tamto. Oczywiście propozycja jest dobra, którą można by było wprowadzić. Oczywiście są minusy, ale można to w łatwy sposób wyeliminować. Jeżeli mamy RK do Postaci to jednocześnie można by było to wykorzystać, że by działało także do domku. Moją drugim podpunktem, który będzie to tego tematu jest to, że na stronie dodać zakładkę Hasło Domek czyli w tej zakładce będziemy mogli na dane konto dać hasło, które można zmienić na stronie ale potrzebny będzie RK czyli tak normalnie, ale na 1 konto będzie przystosowane 1 zmienienie oraz wysłanie 1 raz Hasła na Meila.

    Bardziej wyjaśnione. Czyli, że na stronie będzie zakładka KOD Domek czyli będziemy mogli wygenerować kod, który będzie potrzebny do akceptacji sprzedania domku. Można go zmienić raz na 1 postać, a jednocześnie przy wyrobieniu sobie tego hasło wyśle to się na pocztę. Myślę, że da radę to zrobić. Miłego dnia Życzę.

    @up. Nie rozumiem tego, że administracja napisała: Co z itemami? Ale z jakimi? Skoro pozbędziemy się owego domku to chyba jasne, że oddamy go w stanie pustym

    Ps. Nie wiem czy dałoby radę zrobić taką rzecz gdy ktoś będzie chciał wpisać komende z innego ip, np. mamy ip 1111.1111.1111 [który ciągle używamy] a zaloguje się z nie wiadomego powodu na ip 22222.22222.2222222 i będzie chciał sprzedać domek to nie będzie można, ponieważ komenda nie będzie działać. Bo będzie pisać, ze zalogowano z innego ip
    Ostatnio edytowane przez marcinek1831 : 09-01-2018 o 17:58

  15. #15
    VIP Voltan's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    2 684
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Co do przedmiotów to tak się składa, że może ktoś je zostawić. Tak jak pisał Mortiis, musimy przemyśleć sprawę i zastanowić się nad każdym aspektem. Jeśli ktoś chce się pozbyć domku może pisać do mnie jak i do każdego innego SGMa lub wyżej. Może to być poprzez pw, rrv lub nawet w formie listu w grze. Po prostu to, że dana osoba jest właścicielem domku musi być jednoznaczna.

  16. #16
    Średnio zaawansowany Elew's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Posty
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mortiis Zobacz post
    Cały bajer z opuszczaniem domku ma swoje problemy, po 1 co z itemami z domku? czy mają zapychać depo? zostawać w domku? znikać? co jeżeli ktoś wbije na konto i jedną komendą wystawi domek na licytację? kto będzie to odkręcał? od razu może komenda dla GM'a anulująca trwającą licytację? hasło odpada gdyż 90% ludzi je zapomni i będą spamy na maila "nie pamiętam hasła do opuszczenia domku"
    Zastanowimy się nad tą propozycją, musimy to jeszcze dobrze przemyśleć...
    a co jak ktoś wbije na konto zabierze przedmioty i zrookuje postać? kto to będzie odkręcał? Każdy dba o swoje konto więc to problem tej osoby, przedmioty podczas opuszczania domku mogłyby zostać, nowy właściciel najwyżej by je sobie wyrzucił.

  17. #17
    Administrator Mortiis's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1 088
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Najlepsza propozycja jest od Voltana, proszę napisać do niego w tej sprawie, jak będzie widział, że jest to uporczywe to wprowadzimy komendę dla graczy, dzięki za propozycję.

Podobne wątki

  1. Opuszczanie domków
    By Xalamer in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni Post / Autor: 01-09-2013, 23:11
  2. [7.6] Licytacja domku
    By Been in forum Inne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 06-05-2011, 20:44
  3. Licytacja domku na cyc.
    By lama in forum Handel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 23-08-2010, 12:49
  4. Bug w domku na ank
    By Ernim in forum Bugi
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 11-11-2008, 17:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •