User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 20 z 20

Wątek: Wezwanie

  1. #1
    Zaawansowany NoTricks's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Capital City
    Posty
    114
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Wezwanie

    Szczęść Boże,

    po długich przemyśleniach i wielu wątpliwościach dotyczących sensu poruszania niniejszego tematu, postanowiłem spróbować z racji korzystnego z punktu widzenia serwera, czasu na "rynku" serwerów Tibii. Spodziewając się przeróżnych komentarzy, które mogą nawet zaatakować moją osobę, to mam nadzieję, iż każdy sobie przemyśli sprawę niezależnie od roli jaką tutaj odgrywa.


    Wzywam Administrację APO do udzielenia informacji w trybie pilnym w sprawie dalszych planów wobec serwera wraz ze wskazaniem osób odpowiedzialnych za ewentualne wdrożenia, o ile takie będą miały faktycznie miejsce, wskazując również właściwe ramy czasowe tychże działań.



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Trzeba przyznać, że serwer ma bardzo wiele atutów, a głównym jest oczywiście brak restartu, co w jakiś sposób tłumaczy smutny fakt cykliczności powrotów wielu graczy, niezależnie od wzrastającego czasu od ostatniej realnej aktualizacji. Dla mnie jest totalną abstrakcją i zagadką, jak można olać tak dobry (z drobnymi wyjątkami) projekt, który przecież nawet dziś potrafiłby nie tylko na siebie zarobić, ale przecież również przynosić pasywny dochód właścicielowi. Nie dajmy sobie wmówić argumentów dotyczących braku czasu, ponieważ pewne zadania można zlecać odpłatnie jako % od zysku dla osoby, która się poświęci potrzebnej pracy na rzecz serwera. Gdyby to ode mnie zależało, powierzyłbym tą robotę Squid'owi, bo jako ostatni z jakimś zapałem/regularnością/dostępnością do swej osoby, "ubarwiał" nam życzliwie grę na serwerze (a czas od tych pięknych momentów wyrażamy już w latach).

    W ostatnim czasie poskakałem sobie trochę po innych ots'ach, na których da się odczuć lukę serwerową i zmęczenie ciągłą grą na tzw. MC'kach oraz bitkach przy pomocy skryptów (elfbot). Poznałem wielu graczy, którzy jak później się okazało, dobrze znają ten "dead OTS Apo", ale nie widzą żadnego sensu powrotu tutaj czy rozpoczęcia gry od nowa (z oczywistych przyczyn). Tym akapitem pragnę tylko zwrócić uwagę, że jest sporo "wolnych elektronów" (graczy), których dzięki odpowiedniej reklamie/zachęcie oraz aktywnością serwera można byłoby ściągnąć. W dodatku do łask wracają stare silniki (patrz kanał YT Punio), oczywiście nie porównuję tego do tego serwera, ale klasyka zawsze będzie w cenie.

    Ciekaw jestem czy serwer wstanie jeszcze z kolan, czy ktoś dostanie REALNĄ szansę rozruszania tego serwera i wprowadzenia istotnych zmian wpływających na rozwój ROZRYWKI na serwerze. Pomysłów na to może być wiele, ale czy ktoś w składzie administracji posiada odpowiednie umiejętności, czas oraz POZWOLENIE na wprowadzenie tutaj czegoś innego niż śnieg? Jest tyle możliwości uatrakcyjnienia rozgrywki i rozrywki na serwerze oraz wprowadzenia regularności gry (logowania, tak aby na wiosnę wirus Wuhan nie zdziesiątkował znowu serwera), że głowa mała, natomiast nie mam najmniejszego zamiaru pisać jakichkolwiek propozycji, gdyż znam obecny klimat i realia tutaj panujące.

    To jak, będzie ciepła woda w kranie?


    "A poza tym sądzę..."
    Ostatnio edytowane przez NoTricks : 29-01-2020 o 21:02
    Trickster [1 - ...] Fantasy & NWO
    05/03/16 21:48 Awansowales z 1999 poziomu na 2000 poziom.
    07/09/16 16:08 Awansowales z 2999 poziomu na 3000 poziom.
    21/01/20 21:18 Gratulacje! Zdobyles 4000 poziom doswiadczenia.
    08/04/22 21:59 Gratulacje! Zdobyles 5000 poziom doswiadczenia.

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    106
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jedyny problem na tym OTSie to główny Administrator - Mortiis. Niestety nikt nie ma tyle mocy, aby przemówić mu do rozsądku.. Santano odszedł z winy Mortiisa, Squid to samo, więc? Nasuwa się jedno, komuś nie zależy, niech to działa i się dzieje co ma się dziać - smutna prawda na temat naszego serwera. Jest to nasz serwer, ponieważ my go tworzymy, gramy na nim.

    Słuchy głoszą, że kilka rzeczy jest zrobionych na serwerze już od kilku miesięcy, niestety Mortiis nie ma godziny, aby wejść na serwer, przetestować wszystkiego, sprawdzić i dodać to na serwer to o czym my tu piszemy. :<

    Odnośnie Squida - zgodzę się. Jest to jedyna raczej osoba, która jakoś podniosłaby serwer, ale co zrobić skoro jest zależny od Mortiisa? :l



    Nie tylko Ty chciałbyś usłyszeć co dalej z serwerem, co planują..
    Zapewne większość graczy chciałaby znać prawdę, niestety chyba jej się nie dowiemy, Administracja boi się napisać jaka jest prawda..

    Nie będę się dalej rozpisywał, bo to chyba nie ma sensu. Większość rzeczy jest poruszana już od kilku lat, a nadal nic się tutaj nie dzieje.

  3. #3
    Ten najgorszy :c Apendor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    631
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post
    czy ktoś w składzie administracji posiada odpowiednie umiejętności, czas oraz POZWOLENIE na wprowadzenie tutaj czegoś innego niż śnieg?
    Nie mamy pozwolenia na wprowadzanie śniegu.

    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post
    umiejętności
    Mamy dwóch mapperów, grafika, ludzi zaangażowanych w operacje w grze i człowieka robiącego dobre wrażenie (pozdrawiam podwójnym "xd"). Nie ma co się czarować, że brakuje nam Squida, bo był bezpośrednio odpowiedzialny za oskryptowanie gotowego w 80% update'u.

    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post
    czas
    Czas ze względu na ilość ludzi w ekipie zawsze się znajdował.. a nie znajdzie się do momentu aż Mortiis nie oprzytomnieje, że zdecydowana większość osób w ekipie zapracowała sobie na zaufanie i może ich pchnąć trochę do góry umożliwiając im ingerowanie w grę na trochę wyższym poziomie niż tylko bany i najazdy.

    Cytat Napisał NoTricks Zobacz post
    POZWOLENIE
    No i o to się kolokwialnie mówiąc wszystko rozpierdala. Skoro nie możemy nic więcej, niż to co robimy dotychczas w grze to pretensje skierowane w stronę wszystkich osób z rangą niższą, niż administrator są delikatnie nietrafione.

    P.S. Cofnę się na chwilę do tego poetyckiego bełkotu sklejonego przez Sashę - nie wiem typie skąd wyssałeś fakt, że administracja boi się powiedzieć jaka jest prawda. Może ktoś się boi/bał, ja jakoś niespecjalnie. Też jestem wkurwiony na to, że od dwóch lat nie mam szansy zrobienia czegokolwiek tutaj, bo nikt nie wykazuje w moją stronę zainteresowania i chęci wcielenia mojej pracy w życie.

    Głowa do góry, może kiedyś

    /Inquso
    Ostatnio edytowane przez Inquso : 30-01-2020 o 14:34
    Sky is the limit.

  4. #4
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie odniose się do każdego podpunktu lecz powiem jedno.

    Widząc co się dzieje na apo od kilku lat to naprawdę się odechciewa grać.. APO to naprawdę najlepszy serwer jaki kiedy kolwiek stworzono. Grałem na kilku dziesięciu innych otsach jak miałem 2 letnią przymusową przerwe od apo i powiem wam że wszystkie się chowały, poprostu nie dorastały apo do pięt. Przykre jest to że główny administrator, owner, władca tak wspaniałego projektu ma wszystko głeboko w 4 literach. @Mortiis ogarnij się chłopie, zobacz jak twoi gracze, twoje pupilki które na ciebie zarabiają dla których to właśnie wszystko stworzyłeś reagują na to co się dzieję.. bo szczerze dobrej opini sam sobie nie wyrabiasz, co jest głupotą mając w rękach centrum tibijskiej europy. Nie znam cię osobiście i nie chce cię zbytnio oceniać ale wiem jedno..młodszy sie nie stajesz jak my wszyscy, głupotą by było nie oddać lub nawet nie sprzedać w pizdu otsa żeby ktoś inny go poprowadził. Osobiście wiem że wszyscy by chcieli abyś ty był przynajmniej 30 minut dziennie dostępny na odpowiedzenie lub udzielenie się w jakim kolwiek temacie. Takie to ciężkie? Wszyscy mamy prace, wszyscy mamy domy, rodziny, dzieci, treningi, siłownie, hobby, i dalej nakurwiamy w gre w wolnej chwili, więc nie sądzę że jesteś tak zawalony obowiązkami że nie możesz wbić na 30 minut do gry wieczorem.

    Pozdro i naprawdę przejżyj na oczy zanim apo naprawdę upadnie.
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  5. #5
    Łowca postów Edward12's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Powiem jedno Mortiis ratuj ten serwer póki możesz, obudź się chłopie.
    King Jakub 2740-2749
    Ziomekp
    Damballa 4970-5077
    Spooky Shadow 5153-5210
    Astaroth 5467-5503
    Lord Boonek 4886-4916) 4974-4974

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mortiis, sprzedajta serwer dla Damballi i bedzie ok

  7. #7
    Dirty Harry TuK!'s Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    955
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mortiis stworzył najlepszego OTS w Polsce i tylko idiota nie przyzna mi racji. Większość z nas rozpoczynała tutaj grę będąc w podstawówce, a teraz jak już wszyscy jesteśmy starsi nadal nas coś tutaj trzyma, ale już chyba sentyment. Dziwi mnie to, że mając taka ekipę, gdzie tylko jedna osoba nic nie potrafi, a cała reszta wykonuje swoje zadania bezbłędnie nie byłeś w stanie zaufać Santano czy Squidowi, którzy w rozwoj ots włożyli serce.
    Nie ma się co rozpisywać bo od lat pokazujesz, że masz gdzieś serwer i graczy, a szczerze APO powinno być dla Ciebie znaczące w jakimś stopniu. Wygląda to tak jakbyś miał od x lat żonę, a po upływie kilku lat przestała Cię interesować bo motylki w brzuchu minęły, a jesteś z nią ze względu na dziecko. Rozumiem, że już jesteś dinozaurem i zainteresowanie APO minęło, ale no bez jaj bo masz graczy którzy od lat nie opuścili serwera bo stworzyłeś coś zajebistego. Gracze czują się tak jakbyś ich wziął do ust, przeżuł i wypluł. Będąc jedyną osoba w Polsce, która od tylu lat trzyma serwer jesteś legendą i powinieneś o niego dbać. Ja sobie jakoś nie wyobrażam, żeby za kolejne kilka lat już APO nie istniało. @Mortiis
    Ostatnio edytowane przez TuK! : 30-01-2020 o 08:42

  8. #8
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    127
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Podpisuje się pod wszystkimi postami graczy. @Mortiis ratuj póki możesz bo masz co ratować i ten ots może jeszcze trochę pociągnąć tylko daj ziarno nadzieji..

  9. #9
    Zaawansowany Kiritsugu's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Posty
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Mortiis jako, że jesteś głównym właścicielem serwera, to przeznacz chociaż 1 dzień (2h) w miesiącu na zalogowanie się na serwer i wysłuchanie graczy i swoich Moderatorów forum, GM'ów. 1 godzinka dla graczy i 1 dla GM'ów/Moderatorów forum. Mapperzy, Skrypterzy mają zapewne swój dział, to niech piszą co robią, a Ty znajdź dla nich wolną chwilę i napisz czy coś Ci się podoba czy coś zmodernizować, usunąć. A raz na pół roku, dwa razy na rok znajdź kilka dodatkowych godzin na przetestowanie (update) i jego wprowadzenie. Kilka minut na odpowiedzenie im, to wiele czasu nie zajmie. Szkoda tak dobrego OTS'a zmarnować, który jest dobre 10+ lat i trzyma formę pomimo wzlotów i upadków.
    Ostatnio edytowane przez Kiritsugu : 30-01-2020 o 13:10

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Posty
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    I tak z tego nic nie bedzie Tyle lat czekamy na przebudzenie Mortiisa, nic nie poskutkowalo ... a szkoda, bo duzo wspomnien

  11. #11
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jako, że kilkukrotnie był wywoływany tutaj mój nick to może się wypowiem.

    Nic Wam nie mogę obiecać (z wiadomych względów) ale głuchy słyszał, że niemowa mówił co ślepy widział i być może jeszcze jakiś apdejt się tu znajdzie. Czas pokaże

    A tymczasem trzeba uzbroić się w cierpliwość

    Pozdrawiam i życzę miłej gry!
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  12. #12
    Łowca postów Edward12's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    273
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Squid moredeczka wróci będzie lala
    King Jakub 2740-2749
    Ziomekp
    Damballa 4970-5077
    Spooky Shadow 5153-5210
    Astaroth 5467-5503
    Lord Boonek 4886-4916) 4974-4974

  13. #13
    MichaS MichaS's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    699
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jak dla mnie @Squid powinien tu mieć takie same prawa jak @Mortiis i update były by systematycznie, a nie że Voltan ma "GOODA" i nie umie naprawić skryptu z drzwiami.

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Posty
    245
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @Squid - wracaj tutaj czym najprędzej. Jeżeli zauważyłeś wołania graczy to zauważ wołanie serwera na którym grałeś. Wracaj

  15. #15
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    127
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Chcecie żeby Squid wrócił, okej fajnie by było jakby wrócił dużo ogarniał itp, ale stając na miejscu Squida po co ma wracać? Żeby znów miał związane ręce tak jak miał do tej pory? Dlatego między innymi odszedł.

  16. #16
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Rat Land
    Posty
    174
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jak Squid wróci to ja wrócę, jak Squid wróci to 500 graczy online będzie

    A tak na poważnie to jak wrócisz to i ja wrócę, a jak nie to sobie postać będzie, bo se być może. Pewnie sporo ludzi by wróciło gdybyś wrócił i miał prawa "Goda"

  17. #17
    Butterfly! Demon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Lublin 桶
    Posty
    4 265
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    zgadzam się z tłumem wyżej, trzymam kciuki za serwerek zawsze!

    warn za offtop by mnie zaskoczył

    enjoy
    zawsze spontan, w bani korba, najchudszy z najchudszych, nieogolona morda

  18. #18
    Średnio zaawansowany Elew's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Posty
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Moim zdaniem ekipa parobków powinna w ramach protestu olać serva, nie robić najazdów, nie banować graczy.

    Trzeba coś zrobić bo to aż za długo bez upa a administracja cholera wie co tu trzyma aby wbijać codziennie (która nic z ots nie może zrobić...)

  19. #19
    Uzależniony Goatee's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    ████
    Posty
    709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elew Zobacz post
    Moim zdaniem ekipa parobków powinna w ramach protestu olać serva, nie robić najazdów, nie banować graczy.

    Trzeba coś zrobić bo to aż za długo bez upa a administracja cholera wie co tu trzyma aby wbijać codziennie (która nic z ots nie może zrobić...)
    Osz Ty luju złoty, trafiłeś w samo sedno. Po co Wy dalej tutaj siedzicie skoro od kilku lat dodają Wam tylko śmieszne choinki czy śnieg na święta?
    Xlori 1 - 1780
    Dzielny Tabaluga 1744 - 2628
    Hexolic 3122 - 3345
    Hyper Beast 1 - 700

  20. #20
    Łowca postów Sunarrem's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    190
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elew Zobacz post
    Moim zdaniem ekipa parobków powinna w ramach protestu olać serva, nie robić najazdów, nie banować graczy.

    Trzeba coś zrobić bo to aż za długo bez upa a administracja cholera wie co tu trzyma aby wbijać codziennie (która nic z ots nie może zrobić...)
    Popieram w 100% niech ekipa nie banuje oleje server w ramach "protestu"Kazdy niech wbija lvl na cave bocie. I moze wkoncu szanowny Mortiis zobaczy co tu sie dzieje.

Podobne wątki

  1. smart tech connect limited - przedsadowe wezwanie do zaplaty
    By Savater in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 31-01-2014, 19:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •