User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Wątek: Metro 2033 - ksi??ka.

  1. #1
    Mastah! Daaron's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 151
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Metro 2033 - książka.

    Od niedawna w polskim tłumaczeniu pojawiła się świetna książka Metro 2033 rosyjskiego pisarza Glukhovsky'ego Dmitra. Żeby zrozumieć o co chodzi w fabule polecam przeczytać poniżej zmieszczony opis. Przeczytałem książke strasznie mnie zszokowały niektóre momenty i sama końcówka była całkowicie nie prawdopodobna, ale świetny opis i ciągła akcja robią z tej książki na prawdę świetne opowiadanie.


    Opis książki:
    Rok 2033. Świat w wyniku konfliktu atomowego został obrócony w stertę gruzu. Jednym z ostatnich – może ostatnim? – ze skupisk ludzkości pozostaje moskiewskie metro. Od ponad 20 lat ludzie, którzy ocaleli z piekła wojny, próbują uchronić co tylko się da z minionej przeszłości. Zamknięci w podziemnym świecie, w którym brakuje wszystkiego, a nade wszystko energii, skazani są na regres. Na powierzchni pojawiły się zmutowane pod wpływem promieniowania nowe gatunki i będąc lepiej przystosowanymi do życia w warunkach ciągłej radiacji zastąpiły człowieka. Zaczynają też przenikać do metra. Czas człowieka przeminął. Ale czy na pewno? Moskiewskie metro, dzięki swej unikalnej konstrukcji i stumetrowej głębokości, uratowało życie kilkunastu tysiącom moskwian, którzy nie zdają sobie sprawy, że najprawdopodobniej są ostatnim przyczółkiem ludzkości. Stworzyli tu swój własny świat. Pamięć o świeżym powietrzu, błękitnym niebie, trawie pod stopami stopniowo umiera. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, mieszkańcy próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy – tworzą mikropaństwa, których spoiwem może być ideologia, religia czy ochrona filtrów wodnych… Zawierają sojusze, toczą wojny. W bocznych tunelach uprawiają grzyby, hodują świnie i kury. Opał i potrzebne rzeczy dostarczają im stalkerzy, którzy wyprawiają się na powierzchnię. WOGN to wysunięta najbardziej na północ stacja metra, a zarazem przyczółek ludzkości. Mocna grupa kilkuset ludzi żyje tu połączona przyjaźnią. Była to jedna z najpiękniejszych stacji i wciąż pozostała bezpieczna. Jednak od pewnego czasu pojawiło się na niej śmiertelne niebezpieczeństwo. Artem – młody mężczyzna mieszkający na stacji WOGN – otrzymuje zadanie: musi przedostać się do serca moskiewskiego metra, do legendarnej stacji Polis, aby ostrzec wszystkich przed możliwością ostatecznej zagłady. W rękach Artema spoczywa nie tylko przyszłość jego stacji, ale być może i całej ocalałej ludzkości.

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    czytalem ksiązkę i grałem w gre Metro 2033 i powiem ,ze książka bardzo dobra a gra ma zajebisty klmiat,sluchawki na full,ciemno w pokoju i gramy ..to jest to

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    756
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Grałem w Metro i powiem,że średniak.

    Na książkę nie mam czasu,może kiedyś.

Podobne wątki

  1. Metro 2033
    By Piko in forum Film
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni Post / Autor: 17-04-2011, 21:36

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •