User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 18 z 18

Wątek: Po jakim czasie na luzie stane na nog? po zdj?ciu gipsu ?

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Po jakim czasie na luzie stane na nogę po zdjęciu gipsu ?

    Cześć ludziska,mam cholerny problem który mnie wykonczyl psychicznie jak i fizycznie ;D :<.21 Lipca spieprzyłem się z 2 metrowej siatki no i skonczyło się na złamaniu lewej kostki.Po 3.5 tygodniowej męczarni z gipsem zdjęto mi go,jak wiadomo lada chwila zaczyna się rok szkolny a ja nie wyobrażam sobie ,że mam zapierdalać ;d o kulach po szkole bo raz ,że cholernie to męczy to dwa nie jest to komfortowe.Ale dobra mam pytanie;
    -Kiedy mogę się spodziewać stanięcia na nogę ? Tak aby wogle normalnie bez większego bólu zacząć chodzić ? Po gips zdjęto mi w tamtą srodę i noga raczej wraca do zdrowia(takie moje odczucia) ale gdy staje całym ciężarem na chorą nogę to ból ogromny więc chodzić normalnie nie da rady wiec myślicie ,że 1 września spokojne pójdę bez kul do chodzenia na rozpoczęcie roku ? :> Dodam ,że nigdy nie złamałem sobie nogi wiec nie wiem jak to się szybko goi. Dodam ,że gdy zdjeli mi ten gips i lekarz zobaczył zdjęcie czy mi się zrosło prawidłowo to mówił ,że zrasta się dobrze ale jescze do konca kości się nie zrosły;/.

    Oczywiście smaruje jakimiś żelami ,mocze w wodzie ,psiukam tym i tym.
    Jeżeli nie jestescie w stanie odpowiedzieć normalnie to może znacie jakieś dobre forum gdzie są ludzie co odpowiedza mi fachowo na mój problem ?
    enjoy

  2. #2
    Expert Dexter Rook Sorcerer's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Miasto
    Zabrze :p
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mocz jest oczywiście lekarstwem każdej szanującej się babci, posmaruj kostkę moczem i będzie jak nowa !

    # really

    powinieneś za jakieś 2 tygodnie już być w pełni sprawny... zależy od tego jak twoja noga była złamana, ja jak złamałem, kostkę, też u lewej nogi, to od razu jak mi zdjęli gips umiałem chodzić, biegałem już za jakiś tydzień... widocznie twoje złamanie było dość silne...

  3. #3
    Uzależniony Brain's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Miasto
    Przemyśl
    Posty
    674
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Otóż sam jak miałem 6 lat skręciłem kolano. Ból niesamowity jak po ściągnięciu chciałem zgiąć kolano. Maczałem w wodzie etece, gdzieś po 2 tygodniach stawać zacząłem. Jeśli chodzi z kostką, to nie wiem. Ale raczej nie "wyleczysz" tego do końca wakacji. Na kostce opiera się ciężar ciała, dlatego trzeba to dobrze wyleczyć. A z wf możesz się pożegnać ;D

  4. #4
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mniejsza z Wf;em na razie.;p A Ma ktoś jakąś strone gdzie moge stworzyć podobny temat i będzie fachowa odpowiedź ?

    @Brain
    Mi nie chodzi o pełne wyleczenie nogi czy tam kostki,mi chodzi o to żebym mógł się normalnie nawet powoli poruszać się. ;]

  5. #5
    Mastah!
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Płock
    Posty
    1 202
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nawet jak 'zrastanie' się przeciągnie o tydzień to będziesz w dobrej sytuacji, bo tylko 2 dni w szkole czwartek piątek - szybko zleci. Nie przejmuj się tym, jednego goi się dłużej drugiemu krócej.. Chodzenie o kulach nie jest komfortowe ale jak będziesz musiał to się przyzwyczaisz. BTW: Współczuję 'przegranego' ponad miesiąca wakacji.
    „Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie.” Niccolo Machiavelli
    Tett 0-? [700]

  6. #6
    Bywalec lord max's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Miasto
    Okolice Gniezna
    Posty
    340
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał `diGiel <3 Zobacz post
    Mniejsza z Wf;em na razie.;p A Ma ktoś jakąś strone gdzie moge stworzyć podobny temat i będzie fachowa odpowiedź ?

    @Brain
    Mi nie chodzi o pełne wyleczenie nogi czy tam kostki,mi chodzi o to żebym mógł się normalnie nawet powoli poruszać się. ;]
    Ja nogę miałem 4 miechy w gipsie, a może dłużej... po około 2 tyg mogłem powoli chodzić, ale biegać ani rusz, po około miesiącu mogłem już szybko chodzić i trochę ją nadwyrężać....


    Z wf, bieganiem, sportem, możesz się pożegnać na najbliższy czas.
    1 września jak dobrze pójdzie powinieneś iść o własnych siłach do szkoły, oczywiście jej nie nadwyrężaj!!

    First owner forever.
    http://www.youtube.com/watch?v=SMIJsx9Dlr8 - 2:29

  7. #7
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord max Zobacz post
    Z wf, bieganiem, sportem, możesz się pożegnać na najbliższy czas.
    1 września jak dobrze pójdzie powinieneś iść o własnych siłach do szkoły, oczywiście jej nie nadwyrężaj!!
    Ok, ale co mam rozumieć przez słowo nie nadwyrężać ? Ruszać mogę na lewo i prawo tak ? tyle ze przez najbliższe dni nie stawać ?

  8. #8
    Zaawansowany Dex von Evil's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    83
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mialem kiedys zlamana reke w lokciu(zlamanie szyjki kosci promieniowej) czy jakos tak, mialem gips 5tygodni, potem nie dalem rady do konca reki wyprostowac, radze Ci w goracej wodzie po malu ruszac noga po kilku dniach juz bedziesz mogl normalnie chodzic



    Bóg Wybacza, Jaga Nigdy !

  9. #9
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1 337
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Miałem podobny uraz.
    Po zdjęciu gipsu jakoś tam chodziłem...
    Zapisałem się na rehabilitację, to troche pomogło, ale i tak dopiero po jakiś 3 miechach noga zaczęła pracować normalnie w 99%.
    Bo wiadomo, już nigdy nie będzie tak samo sprawna...

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dex von Evil Zobacz post
    radze Ci w goracej wodzie po malu ruszac noga po kilku dniach juz bedziesz mogl normalnie chodzic
    Musi być gorąca woda czy może być także letnia ? :d

    Zapisałem się na rehabilitację, to troche pomogło, ale i tak dopiero po jakiś 3 miechach noga zaczęła pracować normalnie w 99%.
    Pytałem się doktora czy zaleca mi rehabilitacje to mówił ,że mając młode kosci nie potrzebuje ;f :<

  11. #11
    Bywalec Azbestowy v.62.0's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Miasto
    meta/Białystok/Lublin
    Posty
    346
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał `diGiel <3 Zobacz post
    że zrasta się dobrze ale jescze do konca kości się nie zrosły;/.
    A ty się dziwisz, że boli xd. Właściwie, to na twoim miejscu poczekałbym z intensywną rehabilitacją, do momentu w którym będziesz mógł w miarę normalnie stanąć.


    Cytat Napisał `diGiel <3 Zobacz post
    Musi być gorąca woda czy może być także letnia ? :d

    Jak najcieplejsza. Bylebyś się tylko nie oparzył.

    Cytat Napisał `diGiel <3 Zobacz post


    Pytałem się doktora czy zaleca mi rehabilitacje to mówił ,że mając młode kosci nie potrzebuje ;f :<
    Pierdoła, a nie lekarz.



    PS. Borowina srsly pomaga
    Ostatnio edytowane przez Azbestowy v.62.0 : 23-08-2010 o 18:31

  12. #12
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dobra ,ide po ciepłą wodę ,włożę noge na dłuzszy czas :d

    /edit
    Ile tak dziennie godzin najlepiej trzymać tą nogę w misce z woda?
    Ostatnio edytowane przez `diGiel <3 : 23-08-2010 o 19:03

  13. #13
    Wszechobecny! Patryk1551's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    812
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał `diGiel <3 Zobacz post
    Dobra ,ide po ciepłą wodę ,włożę noge na dłuzszy czas :d

    /edit
    Ile tak dziennie godzin najlepiej trzymać tą nogę w misce z woda?
    24/7 XD Jak siedzisz przed kompem to wpadaj z miska i trzymaj tyle ile bd siedzial przed kompem ofc zmieniaj XD
    Steam - ThoruPatryk

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Heh postaram się jak najdluzej ale nie czaje co takiego daje te trzymanie nogi w wodzie
    @down
    nie gram w tibie ;/
    Ostatnio edytowane przez `diGiel <3 : 23-08-2010 o 20:38

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    1 128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wy macie jakoś dziwnie.

    Miałem 3 razy złamaną kostkę w tym samym miejscu.

    Od razu po zdjęciu gipsu mogłem chodzić, ale wiadomo noga mnie trochę bolała.

    Według mojego doświadczenia, to po dwóch tygodniach spokojnie bd mógł biegać!

    #puntekpedal.

    Warn

    Post nie związany z tematem.

    @tak, całym nie/ mówię Ci tydzień, do dwóch.
    Ostatnio edytowane przez Saylor : 23-08-2010 o 23:43

  16. #16
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    LbN
    Posty
    381
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @up
    Nie wiem od czego to zalezy. Ja osobiscie stanąć mogę ale calym cięzarem nie

  17. #17
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    to zalezy od samego siebie tyle na ten temat ale mysle ze okolo ponad hehes tydzien hehs

  18. #18
    Gaduła Morfeuxsz's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    153
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To zależy od urazu. Moj uraz był typowo sportowy ;d Podczas ataku złe wylądowałem i spadłem krzywo na lewa nogę.Efekt? Pęknięty staw skokowy czyli uraz popularnej kostki.Nosiłem miesiąc gips.Po czym miałem chodzić o kulach i jak najmniej nadwyrężać nogę przez ok następny tydzień.Lekarz zalecił mi także to co Tobie jak najwięcej moczyć nogę. Zalecił również jak najwięcej nią rozkręcać.Długo nie wytrzymałem od razu po zdjęciu gipsu chodziłem jak najwięcej rozkręcałem, moczyłem, smarowałem maściami itd.N początku tez ból był ogromny ale z dnia na dzień było coraz lepiej Po 2 tyg od zdjęcia gipsu już moglem biegać. ale jeszcze lekko utykałem ;/Powoli zacząłem grac w siatkówkę plażowa. Moze to wszystko dlatego, ze jestem uparty i mam dużą ambicje sportowa ;d Mnie zaraz po zdjęciu gipsu nie bolała ta kość, która mi pękła, ale ścięgna, które się zastały oraz mięśnie, które wyglądały jak by zeszło z nich powietrze. W sumie to nie wiem po co Ci tak spieszno do szkoły ;d Ja niestety przesiedziałem w domu najlepszy okres czyli prawie cały czerwiec ;d Ale na wakacje dostałem odszkodowanie, wiec jakoś to sobie odbiłem xd
    Leo Master 1451- 1499

    Malahada Astin 1606 - ?

Podobne wątki

  1. Sprzedam EQ (to co na zdj?ciu)
    By Rebgal in forum Handel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 17-02-2011, 23:36
  2. Szymka Wardy graj? w nog? !
    By KaZeK in forum Humor
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni Post / Autor: 02-06-2010, 15:17
  3. W ostatnim czasie...
    By Mortiis in forum Nowości
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni Post / Autor: 18-03-2010, 09:21
  4. Podró? w czasie
    By Mortiis in forum Nowości
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni Post / Autor: 10-04-2009, 02:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •