User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Co myślicie?

Głosujących
9. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    1 11.11%
  • Nie

    8 88.89%
Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Wątek: Bugtracker

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Bugtracker

    Witam,
    Wpadłem na pomysł aby wprowadzić na forum "Bugtracker'a"
    Wygląda to tak:

    Co o tym sądzicie ? Myślę że to była by dobra opcja gracze by wiedzieli jakie są postępy w update'ach

    #down
    Cytat Napisał Ero Senin Zobacz post
    Ciężko powiedzieć. Niby fajne, ale brakuje ludzi do roboty i ostatecznie będzie to powodowało więcej frustracji ze strony administracji oraz graczy niż przyniesie jakichkolwiek korzyści.

    Skłaniam się raczej do odpowiedzi NIE, ale jeszcze nie oddam głosu.
    Wpadłem na ten pomysł ponieważ wiele jest płaczu na forum o upadate'ach a tak to administracja dodaje ze np. 25% update jest wykonane i gracze o tym wiedzą.

    #edit2
    Cytat Napisał Ero Senin Zobacz post
    Świetnie Cie rozumiem i ogólnie pomysł jest świetny, ale jak widzisz już teraz jest straszne narzekanie, a co będzie wtedy, gdy gracze będą dodatkowo widzieli cały czas stojące w miejscu procenty postępu prac?
    Jak myślisz jaki to odniesie skutek? Brakuje ludzi i motywacji do pracy nad serwerem.
    A może to doda motywacje nad pracami związanymi update'ami żeby jednak gracze widzieli że robią postępy. Może też być większy płacz niż dotychczas że prace nad update'ami idą tak wolno. Tego nikt nie wie
    Ostatnio edytowane przez Showtek : 13-11-2017 o 12:49

  2. #2
    Guru! Ero Senin's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    972
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć. Niby fajne, ale brakuje ludzi do roboty i ostatecznie będzie to powodowało więcej frustracji ze strony administracji oraz graczy niż przyniesie jakichkolwiek korzyści.

    Skłaniam się raczej do odpowiedzi NIE, ale jeszcze nie oddam głosu.

    Cytat Napisał Adam Czarodziej Zobacz post
    Wpadłem na ten pomysł ponieważ wiele jest płaczu na forum o upadate'ach a tak to administracja dodaje ze np. 25% update jest wykonane i gracze o tym wiedzą.
    Świetnie Cie rozumiem i ogólnie pomysł jest świetny, ale jak widzisz już teraz jest straszne narzekanie, a co będzie wtedy, gdy gracze będą dodatkowo widzieli cały czas stojące w miejscu procenty postępu prac?
    Jak myślisz jaki to odniesie skutek? Brakuje ludzi i motywacji do pracy nad serwerem.

    Cytat Napisał Adam Czarodziej Zobacz post
    A może to doda motywacje nad pracami związanymi update'ami żeby jednak gracze widzieli że robią postępy. Może też być większy płacz niż dotychczas że prace nad update'ami idą tak wolno. Tego nikt nie wie
    To robienie przy serwerze to głównie charytatywnie chyba, więc wątpie, że taka "groźba" w postaci deadline'u coś wniesie. Myślę, że bardziej zostanie to odebrane jako krótka smycz, a nie powód do pracy. Potrzebna jest pozytywna motywacja dla ekipy, a nie coś takiego.
    Ostatnio edytowane przez Ero Senin : 13-11-2017 o 12:55

  3. #3
    Top User 2015 Sokol from West's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Miasto
    Żyrardów
    Posty
    541
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ero Senin Zobacz post
    Świetnie Cie rozumiem i ogólnie pomysł jest świetny, ale jak widzisz już teraz jest straszne narzekanie, a co będzie wtedy, gdy gracze będą dodatkowo widzieli cały czas stojące w miejscu procenty postępu prac?
    Jak myślisz jaki to odniesie skutek? Brakuje ludzi i motywacji do pracy nad serwerem.
    Idealnie trafione w punkt. Dopiero wtedy "będzie płacz", że nic się nie dzieje, a na forum będzie pełno postów...

    Ogólnie uważam, że jest to zbędne, bo i tak ostatnio "coś" robią, gdyż co chwile są jakieś tematy w dziale "nowości", jak i również posty w temacie ze zmianami. Pozostaje czekać tylko na jakieś informacje na temat "aktualizacji"!

  4. #4
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    My jako administracja mamy odpowiednią stronę do tego celu. Jednakże jest to do komunikacji między nami, więc jest to luźno formułowane, często bez żadnego ładu i składu aby tylko porozumieć się co trzeba zrobić. Prowadzenie czegoś takiego 'dla Was' również wymaga czasu. Do tego co to za aktualizacje w których będziecie wiedzieć od dawna co będzie w update? Zero zaskoczenia, większość osób będzie wiedziało co jak wykonać "Przecież robili NPC od zadań takich i takich, to muszę się pewnie do niego udać żeby móc coś dalej działać", "dodawali nowe ognie zabijające na hita to lepiej będę wszystkie omijał" itp. Po prostu to byłoby odebranie zabawy w odkrywaniu nowości (a takich będzie coraz więcej)

    Do tego niektóre rzeczy wymagają chwili i można np. zrobić 3-4 dobre potwory w godzinę, a czasem taki potwór wymaga trochę więcej czasu, czasem i kilka godzin (nowe czary, nowe możliwości itp) więc zaraz będzie szum, że jednego dnia zostało dodane 30 potworów, zmiany na mapie, 2 NPC i coś tam jeszcze a innym razem przez kilka dni zero zmian (bo zazwyczaj nikomu nie będzie chciało się za każdym razem ich dodawać - ja na przykład wypisuję wprowadzane zmiany raz na tydzień bo szkoda mi się odrywać od roboty na głupią chwilę aby coś zapisywać)
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  5. #5
    Bywalec Showtek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    369
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Squid Zobacz post
    My jako administracja mamy odpowiednią stronę do tego celu. Jednakże jest to do komunikacji między nami, więc jest to luźno formułowane, często bez żadnego ładu i składu aby tylko porozumieć się co trzeba zrobić. Prowadzenie czegoś takiego 'dla Was' również wymaga czasu. Do tego co to za aktualizacje w których będziecie wiedzieć od dawna co będzie w update? Zero zaskoczenia, większość osób będzie wiedziało co jak wykonać "Przecież robili NPC od zadań takich i takich, to muszę się pewnie do niego udać żeby móc coś dalej działać", "dodawali nowe ognie zabijające na hita to lepiej będę wszystkie omijał" itp. Po prostu to byłoby odebranie zabawy w odkrywaniu nowości (a takich będzie coraz więcej)

    Do tego niektóre rzeczy wymagają chwili i można np. zrobić 3-4 dobre potwory w godzinę, a czasem taki potwór wymaga trochę więcej czasu, czasem i kilka godzin (nowe czary, nowe możliwości itp) więc zaraz będzie szum, że jednego dnia zostało dodane 30 potworów, zmiany na mapie, 2 NPC i coś tam jeszcze a innym razem przez kilka dni zero zmian (bo zazwyczaj nikomu nie będzie chciało się za każdym razem ich dodawać - ja na przykład wypisuję wprowadzane zmiany raz na tydzień bo szkoda mi się odrywać od roboty na głupią chwilę aby coś zapisywać)
    Nie chodzi mi o to żebyście opisywali dokładnie tak jak ty to opisałeś a po prostu abyście napisali np. "Update" "5% Wykonane" i jak raz na tydzień zmienicie % to nic by się nie stało. Ja to tak widzę.

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1 252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    jakoś mało mnie interesuję ile % zrobili w uptade...dodadzą to będzie wszystko jasne! Gdyby dodali taką tabelę to ludzie by im żyć nie dali że nic nie robią etc.
    Wystarczy mi temat z drobnymi zmianami. To wszystko

    jestem na nie

  7. #7
    Mastah! Okey's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Miasto
    London \o/
    Posty
    1 056
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    BUG tracker - teraz szybkie google translate tychże słow i analiza wniosków wyciągniętych na podstawie przetłumaczenia ich na twój ojczysty język. Bug tracker ma zupełnie inne zadanie, w większości przypadków jest on do uwaga zgłaszania bugów! Przykład takowego z innej gry. Reasumując - nie wiem dlaczego bugtracker miałby informować graczy o postępie w aktualizacjach skoro jak sama nazwa wskazuje, jest stricte związany ze śledzeniem aktualnych bugów i progressu nad ich naprawą.

    _

    Co do samej propozycji, oczywiście jakieś teasery czy też coś w stylu nadawania nazw aktualizacjom (tak jakby to było nowe DLC bądź w/e), wcześniejsze ich udostępnianie i informowanie graczy na jakim etapie prac jest administracja - mogłoby się pojawić. Niemniej jednak to jest tibia - czy ty widziałeś kiedykolwiek zapowiedzi nowej aktualizacji gdziekolwiek i kiedykolwiek? Dodatkowo administracja jak wszyscy już wiemy nie lubi się śpieszyć z nowymi aktualizacjami a dodanie czegoś takiego w bezpośredni sposób miałaby wpływ na presje pod jaką nagle by się znaleźli, bo przecież gracze mieliby wgląd na to co zrobili, ile zrobili i w jakim czasie - co jak dla mnie jest czymś zbędnym.
    Podsumowując - nazwa ma się ni jak do funkcji którą miałaby pełnić (jeżeli jakiś ots tak nazwał owe narzędzie, to gratuluje), znamy to z wielu innych gier które mają zupełnie inny system wprowadzania aktualizacji no i ostatnie, nie pasuje to do tej gry kompletnie.
    Pozdrawiam, ja.
    Ostatnio edytowane przez Okey : 15-11-2017 o 09:20
    nie ma bo ukradli -_-

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •