User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: hp/ana

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie

    8 15.38%
  • tak na dwie propozycje

    11 21.15%
  • tak na hp/mana %

    28 53.85%
  • tak na komende Stat

    5 9.62%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 30

Wątek: hp/mana procentowe-komenda !stat

  1. #1
    Łowca postów Natsu's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    212
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie hp/mana procentowe-komenda !stat

    Witam proponuje zrobienie hp i many w % dlaczego? jest coraz więcej 2/3k+ postaci i większość osób wkurza(mnie) już 2 pasek hp lub many u eka to jeszcze widać który pasek bo można popatrzeć czy ma zielone/żółte/czerwone hp a u magicznych nie da sie sprawdzic ktory pasek many i u rp tez sie tego nie da sprawdzic xd

    lub dodanie komendy !stat dzięki której będziemy mogli sprawdzić ile mamy many i hp

    na większości otsow jest coś takiego to dlaczego nie tutaj? xd

    Czekam na wasze opinie
    Ostatnio edytowane przez Natsu : 03-02-2016 o 18:43

  2. #2
    Guru! Ero Senin's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    972
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na tak. To jest bug HP/MP i skoro jest możliwość w pewnym sensie naprawy tego to tak trzeba zrobić.

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    181
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    lepsza by byla opcja gdyby byla napisana cala ilosc many chocby w zakladce "Skills", jak sie z kims bijesz nie ma czasu wpisywac komend
    / procentowa ilosc juz lepiej brzmi i to mogloby przejsc

  4. #4
    VIP Week's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Miasto
    Y78 Z714 7
    Posty
    615
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Za zmianą życia i many w liczbę % wiąże się kilka innych skryptów, a jak dobrze wiesz ekipa nie ma nawet czasu, aby jakiemuś kolesiowi wysłać 2 postacie do temple, więc hp/mp w % raczej odpada
    Zostaje komenda, tylko co Ci to da, kiedy walczysz i wpisywanie komendy w trakcie pvp nic Ci nie da?
    Osobiście jestem na nie, raczej zbędny bajer, a roboty od groma dla teraźniejszej ekipy.

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1 252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    U rp mana szybko idzie tylko jak zakładam ringa bo podczas expienie nie. Również mnie to wkurza lecz się już przyzwyczaiłem do tego. Jeśli dało by rady to zmienić to czemu nie?


    tak

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    427
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem ciekawy po co niby mieliby sie pierdolic z tymi paskami hp i many skoro np. kazdy ogarniety gracz wrzuca ringa na wyczucie. Taka korekta i tak Wam nie pomoze bo jestescie po prostu dupy wolowe i nawet hotkeya wcisnac nie potraficie.

    Pozdrawiam srodkowym palcem Wasze paski hp i many!

    Cytat Napisał Natsu Zobacz post
    na większości otsow jest coś takiego to dlaczego nie tutaj? xd
    apo =/= wiekszosc otsow to raz, a dwa patrz pozdrowienia

  7. #7
    Nabijacz postów Dideek's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Miasto
    .
    Posty
    521
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    To nie jest błąd. HP jest zapisywane na 16-sto bitowym systemie Integer (short int) który sięga liczby 65 535. Na realu nie przewidywano większej ilości. I na realu nie ma większej ilości.
    Jeżeli da się zrobić w %, to jestem na tak.
    Pierwszy Dideek 1-2214
    First Dideek
    1-1720
    Dideek 1 - 2002

  8. #8
    Guru! Ero Senin's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    972
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dideek Zobacz post
    To nie jest błąd. HP jest zapisywane na 16-sto bitowym systemie Integer (short int) który sięga liczby 65 535. Na realu nie przewidywano większej ilości. I na realu nie ma większej ilości.
    Jeżeli da się zrobić w %, to jestem na tak.
    Wszyscy jesteśmy świadomi tego ograniczenia. Problem w tym, że można temu zapobiec poprzez przeliczanie aktualnego HP/MP gracza na procenty przez sam serwer i wysyłanie wyniku do gracza właśnie w tym formacie

  9. #9
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Posty
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Czemu nie ? Zawsze jest to jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
    Przelicznik % dobrze się sprawdzi również w przypadku hp kknigta.

  10. #10
    Ja tu tylko sprzątam. Zarexoholik?'s Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    446
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    I myślisz, że w walce pvp/pvm ludzie mieliby czas na wpisywanie komendy żeby sprawdzić ile mają % hp/mp? Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest wypuszczenie własnego klienta, w którym nie byłoby ograniczenia w wyświetlaniu ilości hp/mp. Każde inne rozwiązanie to strata czasu.

    Cytat Napisał Goatee Zobacz post
    Ty serio jesteś taki upośledzony? Chodzi o to, że raz, powtarzam raz wpisujesz tą komendę i Twoje max hp zamienia się w 100% Powiedzmy, masz 10k hp wiec masz 100%, ktoś zbije Ci 10% hp więc masz 9k a na pasku pokazuje Ci 90%. Nie trzeba żadnego nowego klienta. Wystarczy prosty skrypt który to oblicza. Tak ciężko Ci ogarnąć tak prostą rzecz?
    Nie grałem na innych otsach, więc nie spotkałem się z czymś takim głowo. Nie sprecyzował tego w propozycji, więc weź coś na uspokojenie.

    PS: Nadal mi się nie podoba, co mi zrobisz?
    Ostatnio edytowane przez Zarexoholik? : 05-02-2016 o 20:03

  11. #11
    Uzależniony Goatee's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    ████
    Posty
    709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zarexoholik? Zobacz post
    I myślisz, że w walce pvp/pvm ludzie mieliby czas na wpisywanie komendy żeby sprawdzić ile mają % hp/mp? Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest wypuszczenie własnego klienta, w którym nie byłoby ograniczenia w wyświetlaniu ilości hp/mp. Każde inne rozwiązanie to strata czasu.
    Ty serio jesteś taki upośledzony? Chodzi o to, że raz, powtarzam raz wpisujesz tą komendę i Twoje max hp zamienia się w 100% Powiedzmy, masz 10k hp wiec masz 100%, ktoś zbije Ci 10% hp więc masz 9k a na pasku pokazuje Ci 90%. Nie trzeba żadnego nowego klienta. Wystarczy prosty skrypt który to oblicza. Tak ciężko Ci ogarnąć tak prostą rzecz?

    #
    Jestem na tak. To bardzo ułatwi grę a także każdy będzie wiedział ile dokładnie ma hp / many.
    Xlori 1 - 1780
    Dzielny Tabaluga 1744 - 2628
    Hexolic 3122 - 3345
    Hyper Beast 1 - 700

  12. #12
    Administrator Mortiis's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1 088
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zrobimy testy na test serwerze, może wprowadzimy automatyczne wyświetlanie hp i many w tysiącach (k) zamiast w procentach? ma to swoje plusy jak i minusy. Można też wprowadzić 2 tryby od 65k do 100k jest procentowo, powyżej 100k wyświetlamy w tysiącach? ktoś się w tym połapie?

  13. #13
    !No lifer! 1st R. Boonek's Avatar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    1 506
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mortiis Zobacz post
    Zrobimy testy na test serwerze, może wprowadzimy automatyczne wyświetlanie hp i many w tysiącach (k) zamiast w procentach? ma to swoje plusy jak i minusy. Można też wprowadzić 2 tryby od 65k do 100k jest procentowo, powyżej 100k wyświetlamy w tysiącach? ktoś się w tym połapie?
    Spoko to by bylo 0-65000 hp/mp liczbowo tak jak jest teraz, a powyzej np "70k"/"100k"/"150k" itd, bez zadnych procentow
    Ostatnio edytowane przez 1st R. Boonek : 05-02-2016 o 02:42

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Miasto
    Park Street II
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mortiis Zobacz post
    Zrobimy testy na test serwerze, może wprowadzimy automatyczne wyświetlanie hp i many w tysiącach (k) zamiast w procentach? ma to swoje plusy jak i minusy. Można też wprowadzić 2 tryby od 65k do 100k jest procentowo, powyżej 100k wyświetlamy w tysiącach? ktoś się w tym połapie?
    Myślę, że wprowadzenie wyświetlania hp i many od 65k w tysiącach (k) jest najlepszym pomysłem.

    #t
    Komenda w ogóle nie przemyślana propozycja, która nie miała by zastosowania w życiu codziennym. Co do ilości hp i many w procentach to jestem na tak, ale wolałbym, tak jak to Mortiis opisał, żeby była wyświetlana w tysiącach.

  15. #15
    Administrator Mortiis's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1 088
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W testach wyszlo nam ze najlepiej bedzie odciac jedna cyfre na koncu hp jezeli maxhp przekroczy 65000 w innym wypadku paskiem nie da sie sterowac, poniewaz aby procent paska byl odpowiedni niestety musielibysmy wysylac maxhp przekraczajace 65k a tego nie da sie uczynic w obecnej konfiguracji.

    po update silnika 1hp na pasku bedzie oznaczalo ze pozostalo na postaci 10 lub mniej hp.

    moze byc?

  16. #16
    Gaduła Sir Avengo's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    168
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Brzmi ogólnie spoko choć na pierwszy rzut oka wygląda na zamotane i skomplikowane =) A dało by się np zmienić / zaktualizować klienta APO i wprowadzić w nim zmiany dotyczące właśnie wyświetlania many / hp ? Widziałem również kiedyś temat dotyczący wprowadzenia wyświetlania expa na postaci w podobnej zasadzie. Jest taka możliwość aby troszkę "ulepszyć" samego klienta ?
    Sir Avengo (1- ...)

    Sir Avengo Rook (1- ...)

    Avengo Knight (3132-3220)

    Avengo (2974-2990)

  17. #17
    Banned
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Posty
    427
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sir Avengo Zobacz post
    Brzmi ogólnie spoko choć na pierwszy rzut oka wygląda na zamotane i skomplikowane =) A dało by się np zmienić / zaktualizować klienta APO i wprowadzić w nim zmiany dotyczące właśnie wyświetlania many / hp ? Widziałem również kiedyś temat dotyczący wprowadzenia wyświetlania expa na postaci w podobnej zasadzie. Jest taka możliwość aby troszkę "ulepszyć" samego klienta ?
    Jak masz leb na karku to zrobisz wszystko(patrz klienty poke/db itp.). Ma to jedna zasadnicza wade - kazdy, kto chcialby sie zalogowac do gry musialby korzystac ze ''serwerowego'' przerobionego klienta, a kiedys juz ktos napisal(chyba sam szef), ze ''apowiskiego'' klienta nie bedzie. Swoja droga wprowadzenie wlasnego klienta umozliwiloby nie tylko wprowadzenie takich rarytasow jak mounty czy piekne groundy, ale mase nowych przedmiotow.

    Sporo przy tym pracy, ale efekty bylyby szokujace, a mozliwosci, ktore narodzilyby sie na serwerze zmienilyby calkowicie obraz APO.

  18. #18
    Gaduła Sir Avengo's Avatar
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    168
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Albo zrobić coś na wzór Info Bota. Niech mana i hp beda podawane na pasku po odpaleniu programu Nie wymaga ingerencji w klienta a jedynie pobraniu dodatkowego pliku. Co wy na to ?

    Dla graczy którym ta opcja jest nie potrzebna będą mogli korzystać jak do tej pory ze starego systemu a dla wszystkich 2-3k+ których dotyka ten problem mogli by pobrać po prostu dodatkowy plik jak w przypadki infobota.
    Ostatnio edytowane przez Sir Avengo : 18-03-2016 o 17:57
    Sir Avengo (1- ...)

    Sir Avengo Rook (1- ...)

    Avengo Knight (3132-3220)

    Avengo (2974-2990)

  19. #19
    Guru! Ero Senin's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    972
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sir Avengo Zobacz post
    Albo zrobić coś na wzór Info Bota. Niech mana i hp beda podawane na pasku po odpaleniu programu Nie wymaga ingerencji w klienta a jedynie pobraniu dodatkowego pliku. Co wy na to ?

    Dla graczy którym ta opcja jest nie potrzebna będą mogli korzystać jak do tej pory ze starego systemu a dla wszystkich 2-3k+ których dotyka ten problem mogli by pobrać po prostu dodatkowy plik jak w przypadki infobota.
    Problem w tym, że tibia otrzymuje informacje o HP w pakietach i tak się składa, że tibia nie przyjmie pakietu z informacją, która zawiera HP większe niż 65535(FF FF)
    Także owy "info bot" musiałby odbierać zewnętrzne pakiety z serwera.
    1. Mortiis musiałby dodać osobny program, albo trochę kodu do silnika, który miałby za zadanie rozsyłać informacje o HP do wszystkich osób używających tego "info bota"
    2. Trzeba by napisać dodatkowego bota, który będzie otrzymywał te dodatkowe pakiety od serwera.

    Istnieją jeszcze inne opcje, ale każda z nich wymaga znacznej ilości czasu i kodu xD

    To tak w DUŻYM skrócie. Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe.

    @top
    Dlaczego to jeszcze nie zostało wprowadzone? W mojej propozycji odnośnie exp'a w milionach też nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ze strony administracji :{

  20. #20
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Posty
    30
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jakby wypuścili własnego clienta i aktualizowali co mniej/więcej pół roku, to by nie dali rady nadganiać z botami. Wtedy granie na apo miało by większy sens.

Podobne wątki

  1. !mana - B??D ?
    By Szejk in forum Bugi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 27-02-2011, 17:06
  2. hp/mana
    By .Serafin in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni Post / Autor: 19-12-2009, 13:14
  3. hp/mana
    By .Serafin in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 18-12-2009, 19:34
  4. Hp/mana
    By Quester in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni Post / Autor: 07-09-2008, 00:56
  5. hp/mana
    By Don Gibon in forum Pomoc
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni Post / Autor: 23-07-2008, 08:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •