ARMIA Podkarpacki OTS  

Wróć   ARMIA Podkarpacki OTS > Forum Wielotematyczne > Multimedia > Gry komputerowe i konsole

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-09-2009, 17:46   #1
Sylvanas
Banned

Miasto: Konin
Mentioned: 0 Post(s)
Sylvanas nie ma jeszcze wyrobionej reputacji
Send a message via Skype™ to Sylvanas
Domyślnie World of Warcraft - dyskusja ogólna

Temat ogólny na temat znakomitej gry World of Warcraft.

FAQ

1. Czym jest World of Warcraft?
Jest to znakomita gra MMO RPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game). Obecnie jest to najpopularniejsza gra tego gatunku na świecie.

2. Co to są Add-Ony?
Są to specjalne modyfikacje do gry ułatwiające ją. Pokazują gdzie możemy wykonać Questy, odkrywa mapy, pokazuje dostępne recepty dla profesji oraz gdzie można je zdobyć i wiele, wiele innych.

3. Jaka jest różnica między klasami a profesjami?
W tibii na klasy mówi się profesje, ale w WoWie są to dwie różne rzeczy. Klasa to nasza specjalizacja, a profesje to nasze umiejętności dodatkowe (np: Hunter to klasa, a leatherworking to profesja).

4. Czy istnieje polska wersja gry?
Nie, ale Blizzard już ponoć pracuje nad spolszczeniem. Jest wiele polskich stron fanowskich o tej grze.

5. Co to znaczy dps, dot, hot?
DPS - damage per second - czyli obrażenia jakie zadajesz w jednej sekundzie. Największy DPS wyciągają rogale.
DoT - damage over time - czyli obrażenia jakie dzieją się w ciągu określonego czasu.
HoT - healing over time - czyli leczenie w ciągu określonego czasu. Najsilniejsze HoTy mają druidzi.

6. Jakie funkcje możemy pełnić w WoWie?
Tank - bloker. Na ogół puszka, której zadaniem jest pilnowanie, aby potworek nie rzucił się na członków drużyny.
Heal - leczenie drużyny. Bardzo ważna funkcja, bez niej nie dało by się zrobić raidów. Najsilniejszy jest Klecha (priest) w tej funkcji.
DPS - polega na zadawaniu obrażeń potworkowi. Po prostu nawalaj ile wlezie :P

7. Co to jest raid?
Jest to grupa ludzi, która wybiera się razem, żeby coś zrobić (np: zabić bossa, pozabijać wrogich graczy, itp).

8. Ile kosztuje WoW?
Podstawka + The Burning Crusade - 120zł
Dodatek Wratch of the Lich King - 80 zł
Karta pre-paid 30 dni - 50-60 zł
Karta pre-paid 60 dni - 100-120 zł

9. Warto rzucić Tibię dla WoWa?
Jak najbardziej. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

10. Ile WoW zajmuje miejsca?
13 GB bez add-onów (WoW + TBC + WotLK + patch 3.1.3)

Plusy gry:
+ Świetna grafika
+ Ciekawa historia gry
+ Mnóstwo rzeczy do roboty!
+ Ograniczenie poziomowe sprawia, że nie no-life'ujemy tak jak przy tibii
+ Wiele klas (10), którymi można grać na różne sposoby
+ Mnóstwo profesji, które dają wiele ciekawych przedmiotów lub bonusów na przedmioty.
+ Świetne PvP jak i PvE
+ Świetna grafika.

Minusy:
- właściwie brak
- wiele firm tworzy nędzne podróbki WoWa, zmieniając wygląda graficzny i zmieniając ilość/nazwy klas (np: cabal online, Runes of Magic, i wiele, wiele innych).

UWAGA!

Opiszę tutaj jak pobrać WoWa!
http://www.sendspace.pl/file/LZoqEqwh

Wchodzimy w linka i pobieramy pliczek. Otwieramy go i pojawia się nam takie coś:

Jako pierwszą pobieramy podstawkę (1.), potem The Burning Crusade (2.) i Wratch of the Lich King (3.). Po wybraniu pojawi się nam okienko:

Jest to program, który ściąga i automatycznie przystępuje do instalacji.

Ostatnio edytowane przez Sylvanas : 06-10-2009 o 12:54
Sylvanas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2009, 18:21   #2
Cleyu
Łowca postów

Cleyu's Avatar

Miasto: Bielsko-Biała
Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !
Cleyu to wzór do naśladowania !
Domyślnie

Pytanie dotyczace warriora ^^
Na areny opłaca sie robic build arms/prot ( last stand ) ?
Chodzi mi o dluuuugie przetrwanie,zwlaszcza ze Last Stand sie stackuje z Enraged Regeneration :>

@Patrol
Albo sie myle,albo Blizzard pisał ze to naprawia ^^

Ostatnio edytowane przez Cleyu : 06-09-2009 o 21:52
Cleyu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2009, 21:24   #3
Patrol
Łowca postów

Patrol's Avatar

Patrol ma wyłączoną reputację
Domyślnie

Ja dodam poradę odnoście leczenia paladynem.
Zróbcie build prot/holy z przewagą prot, itemki pod holy i leczycie lepiej niż czyste holy.

@down
Ano, potrafi być nieśmiertelny.

Ostatnio edytowane przez Patrol : 07-09-2009 o 14:44
Patrol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2009, 14:13   #4
Sylvanas
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał Patrol Zobacz post
Ja dodam poradę odnoście leczenia paladynem.
Zróbcie build prot/holy z przewagą prot, itemki pod holy i leczycie lepiej niż czyste holy.
To nie jest do końca tak, bo holy zmienia palka w coś ala prej. Masz dobry heal i duży dmg holy, ale jak już Cleyu napisał naprawiają to tak, żeby pall holy był bardziej na heal.

@Cleyu: długo można też przetrwać z druidem resto, naprawdę potrafi być nieśmiertelny xd
Stary 07-09-2009, 15:36   #5
Ciumciak
Zaawansowany

Ciumciak's Avatar

Miasto: Warszawa
Ciumciak ma wyłączoną reputację
Send a message via Skype™ to Ciumciak
Domyślnie

Zapoda mi ktos jakis fajny guide do dpsu survi hunterem?:/ bo mam problemy z rotacja
@edit
Najs chyba nawet nikt nie zrozumial o co mi chodzilo ^_^

Ostatnio edytowane przez Ciumciak : 08-09-2009 o 07:41
Ciumciak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2009, 17:45   #6
Cleyu
Łowca postów

Cleyu's Avatar

Miasto: Bielsko-Biała
Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !Cleyu to wzór do naśladowania !
Cleyu to wzór do naśladowania !
Domyślnie

@Quiet
Wiem ale my robimy 3vs3 nie 2vs2 ^^,a team mamy tak : Warrior(Arms/Prot),Hunter(BM),Druid(Resto),wiec Druid z naszego teamu musi zdbac o Huntera tez ^^

Ostatnio edytowane przez Cleyu : 07-09-2009 o 17:49
Cleyu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2009, 22:00   #7
Kamor II
Banned

Miasto: Krotoszyn na Witosa xD
Kamor II nie ma jeszcze wyrobionej reputacji
Domyślnie

WoW - Wirtualny Oręż Wojenny.

@top Nie lubie tego shitu.
Kamor II jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2009, 09:02   #8
Sylvanas
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał ^Crayon Zobacz post
Słyszałem że druid + warrior to w zasadzie nieśmiertelna para. Warrior może mieć takie uzupełnienie życia że nic go nie zabije. No i double dmg. Prawda?
Tjaa, mam kumpla z którym biegamy na WSG razem. Rozwalamy kilka vs nas 2 :P Warek potrafi zajebiście przywalić, a druid może być i warkiem i rogalem xD Crit 8k z shreeda w platy owni Palka jade jak psa nawet

Cytat:
Napisał Kamor II Zobacz post
WoW - Wirtualny Oręż Wojenny.

@top Nie lubie tego shitu.
To nie gadaj. Fajne rozwinięcie :P

@Daaron: Shamek za 10k heala potrafi zrobić, a drut resto ma hoty, a więc i nieograniczony dostęp do many (zanim hoty się skończą, to mana się zregeneruje). Ogólnie, choć to priest potrafi najlepiej leczyć, to resto drut jest dużo silniejszy, wybuchy hotów na globcu czasem 17k wynoszą Uwielbiam resto druta za to, że choć w feral jestem, to gdy mało hp mam, to na typa cyclone i się healuje xD

Ostatnio edytowane przez Sylvanas : 08-09-2009 o 09:05
Stary 08-09-2009, 12:51   #9
Daaron
Mastah!

Daaron's Avatar

Miasto: Gliwice
Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!
Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika Daaron
Domyślnie

Quiet
To fajnie masz z tym shredem... na Sunwellu nawet 3k nie walniesz nim.

Co do Druida Resto jakbym miał spokój tzn. 1 vs 1 to w końcu go zabije xD.
Daaron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2009, 14:20   #10
*Razor*
Gaduła

*Razor*'s Avatar

Miasto: Warszawa
*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!
*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!*Razor* to wcielenie dobra!
Domyślnie

ja rozgryzłem w małym stopniu dzięki kłajetowi szamana Enh :>

prosze mnie dopisać na liste
*Razor* jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2009, 15:03   #11
Crayon
VIP

Crayon's Avatar

Miasto: Piekary Śląskie
Crayon ma wyłączoną reputację
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika Crayon
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sylvanas Zobacz post
Tjaa, mam kumpla z którym biegamy na WSG razem. Rozwalamy kilka vs nas 2 :P Warek potrafi zajebiście przywalić, a druid może być i warkiem i rogalem xD Crit 8k z shreeda w platy owni Palka jade jak psa nawet
To może jakieś wskazówki, build, czy co? Mam zamiar ogarniać takim Tauren Drutem z Warriorem everything.
Crayon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2009, 17:00   #12
Sylvanas
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał Daaron Zobacz post
Quiet
To fajnie masz z tym shredem... na Sunwellu nawet 3k nie walniesz nim.
Bo sunwell jest pojebany. Shreed wali w plecy i crity z talentami naprawdę piękne wejść potrafią. Macie druta znerfionego (czyt. osłabionego) strasznie.

Cytat:
Napisał ^Crayon Zobacz post
To może jakieś wskazówki, build, czy co? Mam zamiar ogarniać takim Tauren Drutem z Warriorem everything.
Resto czy feral? Resto PvP jest bardzo łatwo zrobić, pamiętaj bylebyś uważał na stun locka. Drzewko ma to chujowe, że wolno biega, więc jak cie stunować zaczną to bye bye. Mimo wszystko rzucaj lifebloomy. 3 razy się stackuje (łączy), więc nie dość, że mocny heal włazi, to jeszcze wybuch oddaje sporą ilość many i sensowny heal. Buildem zajmę się później, gdyż teraz czasu nie mam.

PS. Wyjaśnienia w nawiasach są dla ludzi, którzy się nie znają jak coś, żeby nie było
PS2. GZ Crayon dwóch kwadratów. GoGoGo 3 :P
Stary 09-09-2009, 18:07   #13
Sylvanas
Banned

Domyślnie

Mogę odświeżyć temat w ten sposób? 24h niby minęło

Znalazłem zajebiste miejsce do grindu dla klas z czarami obszarowymi i z lvlem 70+. 900k epx/h W 2h wbiłem z 78-80 lvl altem xD Dam potem mapke z zaznaczonym miejscem i pokażę wyciąg z DPSu :P
Stary 06-10-2009, 12:55   #14
Sylvanas
Banned

Domyślnie

Mała zmiana w opisie tematu. Nie wiem co tam zrobić jeszcze. W każdym razie, Mufi mi da bana na IP, bo odchodzę na dobre. Może dam Essay'owi passy, żeby dodawał tam jakieś pytania itp.
Stary 14-11-2009, 16:24   #15
lol561
Gaduła

lol561 jest nie do zastąpienia!lol561 jest nie do zastąpienia!lol561 jest nie do zastąpienia!lol561 jest nie do zastąpienia!lol561 jest nie do zastąpienia!lol561 jest nie do zastąpienia!
Domyślnie

Ma może ktoś na jakimś serwie konto z 60plus lvl do oddania bo mi się nie chce levelować postaci.
Stary 14-11-2009, 17:19   #16
Palldino
Guru!

Palldino's Avatar

Mentioned: 9 Post(s)
Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !
Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !Palldino to wzór do naśladowania !
Domyślnie

Moze mi ktos z tym pomuc bo niewiem co z tym zrobic

tu powinna sie wczytac ta licencja ale sie niewczytuje
Palldino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-11-2009, 19:22   #17
Axelo .
Banned

Miasto: Rzeszów
Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !
Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !Axelo . to wzór do naśladowania !
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika Axelo . Send a message via Skype™ to Axelo .
Domyślnie

Znów mam problem, chce zagrać na Nexusie i mam patcha 3.1.3 i gdy chce wejść do gry to ni z gruchy ni z pietruchy :
Axelo . jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2010, 11:02   #18
Stronghold
Banned

Miasto:  
Stronghold robi wiele dobrego.Stronghold robi wiele dobrego.
Domyślnie

Debiut Nexus One!

Google oficjalnie prezentuje telefon Nexus One - urządzenie przygotowane przez HTC, wznoszące platformę Android na wyższy poziom.

Lol,chyba macie konkurencję.
Stronghold jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2010, 14:43   #19
EsSaY
Nabijacz postów

EsSaY's Avatar

Miasto: City of Compton Pozycja: Często na pieska Pobity rekord: Najdłuższy afk Reputation points: 76
EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!
EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!EsSaY ma wspaniałą przeszłość!!
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eiyael Zobacz post
Clicker nie znaczy gorszy w PvP. Jedynie spele wolniej rzuca i to wszystko. Komentnij mój temacik Link w podpisie.
Ja też klikam, i chuj. Zjade każdego z Was na 1v1. :<

Cytat:
Napisał Daaron Zobacz post
Mam kumpla DK, który jest klikerem i wymiótł by każdego z Was xD. Na arenie rat 2100.
O rly? :<

Cytat:
Napisał Eiyael Zobacz post
Ale dla którego? Resto/ele to mace na sp, ale na encha to nie wiem.
Bullshit.

Cytat:
Napisał Techniks Zobacz post
Ogólnie zacząłem grać jakieś 2tyg temu w WOW'a i spodobało mi sie :d
Pytanko - Do jakiej broni dążyć/zbierać dla Shaman'a?
Enha - najlepiej z 2x fist łipon wygląda
Ele/resto - tarcza + 1h jakieś ścierwo co daje Ci najwięcej

Nie oddaje reputów.
EsSaY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2010, 19:46   #20
Daaron
Mastah!

Daaron's Avatar

Miasto: Gliwice
Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!
Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!Daaron to wcielenie dobra!
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do użytkownika Daaron
Domyślnie

@Up
Rly, jak biegłem w Twoim kierunku na WG to właśnie on Cie kurfa zabił pierwszy . Tylko tam dało się Ciebie jakoś rozkojarzyć xD.

@Topic
Zapraszam do nowo utworzonego tematu dla osób, które wachają się czy zagrać czy też nie w WOWa:

Klik

Jakbyście zauważyli jakieś błędy, lub mieli pomysły na poprawki pisać, ten poradnik jest stworzony przez osobe nie na maxa ogarniętą .
Daaron jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania