User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Jesteś za tym, by pieniądze z loota gromadził NPC na koncie ?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    22 52.38%
  • Nie

    20 47.62%
Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Wątek: NPC Bankier

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Posty
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie NPC Bankier

    Mój pomysł/propozycja polega na stworzeniu npc który będzie gromadził nasze pieniądze, ale z mobków grałem na takim ots w którym szedłeś do Bankiera zakładałeś konto i wszystko co dropłeś z mobków szło na to konto w banku.
    Dla mnie świetna sprawa zwłaszcza dla początkujących graczy. Zbieranie gp,później platynek jest nieopłacalne czasowo a po dłuższym expieniu można się zdziwić ile zebrało się kasy na koncie.
    Gdy grało się w party pieniądze dzieliły się na pół.
    Co o tym myślicie?

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Miasto
    w domu mieszkam
    Posty
    223
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pomysł spoko (zaznaczyłem tak) można go przemyśleć i zrobić coś w tym stylu...
    Widzę problem w tym, że na serwerze byłoby nagle miliony uc ponieważ z cracków średnio leci 80cc więc taki 3k+ zarabiał by na nich "miliony''


    @edit
    Cytat Napisał Apendor Zobacz post
    Co w przypadku, kiedy jednego moba bije kilka osób?
    Kasa dzieli się w zależności kto ile zadał % obrażeń. Ewentualnie kasę dostaje osoba która dobiła moba, tylko tu w przypadku bosów śmiesznie by ty wyglądało że jakiś 1k lvl dobije przykładowo invi i kasa jest jego.


    @edit2
    Cytat Napisał Atopeh Zobacz post
    Kasa trafia do osoby, którą zgarnęła najwięcej expa w przypadku, gdy bije moba kilka osób? Już mi się to nie podoba, ponieważ wiadomo, że największy poziom dostawałby najwięcej punktów doświadczenia.
    1k bije moba i zabiera mu 90% hp, a 3k zabrał mu 10% hp - czyli z twojego posta wynika, że ten 3k dostał więcej expa

    Cytat Napisał Atopeh Zobacz post
    Osoba, która ostatnia dobije moba? Również jakoś mi się to nie widzi.
    nie widzi ci się bo fauda tłuszczu oczy zasłoniła ?
    btw. to co piszemy na forum jest tylko inspiracją dla adminów, a nie tym co na pewno zrobią w upie
    Ostatnio edytowane przez Tiki Tenii : 23-02-2018 o 15:34

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Miasto
    Park Street II
    Posty
    428
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Zagłosowałem na nie, jest to zbyt duże ułatwienie :P
    Niestety, jak dla mnie coś musi być kosztem czegoś. Chcesz expić szybciej? Nie zbieraj loota, chcesz więcej zarobić to zatrzymuj się przy każdym dedzie...A nie że wszystko naraz :|

  4. #4
    Gaduła Afroman's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2014
    Miasto
    Częstochowa/Lubliniec
    Posty
    152
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Pomysł spoko, jedynie właśnie tak jak wspomnial wyżej na crackach zarabialoby się za dużo w tym przypadku. Chyba że zmniejszyło by ilość spadających cc z cracka. Zaznaczę tak.
    Death Shouter 1-???
    Lissyy 700-833
    Afromaan Rook 2450-2567 xD
    ... Tomek Soyer (aktualnie)
    Omanderus 2188-2300

  5. #5
    Ten najgorszy :c Apendor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    630
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Co w przypadku, kiedy jednego moba bije kilka osób?
    Sky is the limit.

  6. #6
    Zaawansowany Zerbo's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    99
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kasa trafia do tego, kto dostał najwięcej expa
    Ostatnio edytowane przez Zerbo : 23-02-2018 o 15:57

  7. #7
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Posty
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulgrim Zobacz post
    Mój pomysł/propozycja polega na stworzeniu npc który będzie gromadził nasze pieniądze, ale z mobków grałem na takim ots w którym szedłeś do Bankiera zakładałeś konto i wszystko co dropłeś z mobków szło na to konto w banku.
    Dla mnie świetna sprawa zwłaszcza dla początkujących graczy. Zbieranie gp,później platynek jest nieopłacalne czasowo a po dłuższym expieniu można się zdziwić ile zebrało się kasy na koncie.
    Gdy grało się w party pieniądze dzieliły się na pół.
    Co o tym myślicie?
    Nie ściągajmy pomysłów z innych serwerów. Przecież jest to bez sensu, aby wszystko co lootniemy z mobów szło do banku, wiesz ile idzie uzbierać pieniędzy w tych czasach z mobów? Po drugie, idąc waszym tokiem myślenia:

    • Kasa trafia do osoby, którą zgarnęła najwięcej expa w przypadku, gdy bije moba kilka osób?
      Już mi się to nie podoba, ponieważ wiadomo, że największy poziom dostawałby najwięcej punktów doświadczenia.
    • Osoba, która ostatnia dobije moba?
      Również jakoś mi się to nie widzi.



    Ogólnie słaba propozycja, ponieważ są dwie opcje odnośnie tego co napisałeś:
    Expisz wolniej, zarabiasz więcej albo expisz szybciej, nie zarabiasz. :v Bekowa propozycja, na nie.
    Ostatnio edytowane przez Atopeh : 23-02-2018 o 15:55

  8. #8
    Średnio zaawansowany Elew's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Posty
    31
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na nie, propozycja totalnie nie pasuje do otsa oraz do klimatu tej wersji klienta gry.

  9. #9
    Ten najgorszy :c Apendor's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    630
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tiki Tenii Zobacz post
    Ewentualnie kasę dostaje osoba która dobiła moba, tylko tu w przypadku bosów śmiesznie by ty wyglądało że jakiś 1k lvl dobije przykładowo invi i kasa jest jego.
    Odpada ze względu na to, co napisałeś - żadne rozwiązanie problemu, bo sprawiedliwości w tym nie ma żadnej tylko jedna wielka szarpanina kto dobije ostatni.
    Cytat Napisał Tiki Tenii Zobacz post
    Kasa dzieli się w zależności kto ile zadał % obrażeń.
    Cytat Napisał Zerbo Zobacz post
    Kasa trafia do tego, kto dostał najwięcej expa
    Tutaj pojawiają się schody - zaraz zacznie się zgrzytanie zębami pod tytułem: "Padłem jak mob miał blacka, a biłem go od początku, dżi em weś coś zrub no". Kolejna kwestia, że jest to ogromne obciążenie dla serwera, generowanie listy loota w czasie rzeczywistym wszamie tyle zasobów, że o płynności gry imho można zapomnieć.

    Cytat Napisał Malff Zobacz post
    Niestety, jak dla mnie coś musi być kosztem czegoś. Chcesz expić szybciej? Nie zbieraj loota, chcesz więcej zarobić to zatrzymuj się przy każdym dedzie...
    Z punktu widzenia samej mechaniki gry jest to przekonywujący argument. Taki nagły przypływ kasy (której i tak jest za dużo) nie przyniósłby nic dobrego.

    Ja jestem na nie, sonda też wcale nie rokuje, ale dam jej kilka dni.
    Ostatnio edytowane przez Apendor : 24-02-2018 o 02:22
    Sky is the limit.

  10. #10
    Łowca postów
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    244
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ulgrim Zobacz post
    Mój pomysł/propozycja polega na stworzeniu npc który będzie gromadził nasze pieniądze, ale z mobków grałem na takim ots w którym szedłeś do Bankiera zakładałeś konto i wszystko co dropłeś z mobków szło na to konto w banku.
    Dla mnie świetna sprawa zwłaszcza dla początkujących graczy. Zbieranie gp,później platynek jest nieopłacalne czasowo a po dłuższym expieniu można się zdziwić ile zebrało się kasy na koncie.
    Gdy grało się w party pieniądze dzieliły się na pół.
    Co o tym myślicie?
    A dlaczego nie może powstać coś w tym stylu, jak bank w Tibii, ale na innej zasadzie?
    Wpłacaj dowolnym charem do NPC x UC i możesz korzystać z różnych miejsc/questów gdzie kasa jest potrzebna. Coś w stylu 1acc/1 karta bankowa i z niej można udostępniać swoim charom COINSY.

    #T
    Twoja propozycja na TAK walnąłem się i zaznaczyłem NIE
    Ostatnio edytowane przez Sorc Kingow : 24-02-2018 o 16:07
    Cytat Napisał Hokage Zobacz post
    Yagami we mnie wszedl
    To nieźle!

  11. #11
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jestem na nie - za duże ułatwienie gry.

    Podzielnie według bicia byłoby sprawiedliwe, ktoś padnie - trudno, tak samo jeste z expem, jednak pytanie jest po co? Na każdym lvl łatwo jest zarobić kasę, nawet bez zbierania jej z mobów, a to ułatwiłoby grę, która i tak już jest łatwa.

  12. #12
    Senior Game Master Rinson's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    3 011
    Mentioned
    42 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Wprowadzanie dodatkowej ilości pieniędzy na serwer, a podobno chodzi o zmniejszenie tej ilości. Myślę, że zbieranie itemów to nie jest duży problem, tym bardziej, że CAP system tak na prawdę nie ma wielkiego znaczenia na APO. Więc masz do wyboru: szybki exp bez zbierania itemów, albo nieco wolniejszy i zbieranie. Moim zdaniem zbędna propozycja.

Podobne wątki

  1. Bankier z has?em.
    By Raptorq in forum Propozycje
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni Post / Autor: 18-01-2010, 21:54

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •