User Tag List

Pokaż wyniki 1 do 12 z 12

Wątek: Sprz?t do 2k ? czy zbyt ma?o ? wi?cej w po?cie - prosz? obeznanych

  1. #1
    Expert Marek's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    452
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Sprzęt do 2k ? czy zbyt mało ? więcej w poście - proszę obeznanych

    Witam tak jak w temacie szukam komputera stacjonarnego do 2k. Komputer ma służyć do gier - tzn nie muszę grać na high detalach ale chciałbym sobie w nowe gry pograć płynnie np. na średnich detalach z np. 2x antylasling .


    Wiem , że 2k to mało ale da radę złożyć coś dobrego do tej sumy ? może gotowiec z allegro.pl ? proszę o pomoc obeznanych ludzi. Dziękuje bardzo
    APO 8.42 - Sir Legend Knight
    APO 8.42 - RLX

    Honor, Bóg, rodzina trzyma, tak jak lina alpinisty, tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich !

  2. #2
    Notoryczny miotacz postów!!! Azielu$'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2 464
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Na pewno nie kupuj gotowca na allegro.

    Kod:
    Procesor:
    AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/
    359 zł
    Płyta główna:
    AsRock 970 Pro3 /AMD 970, AM3+/
    249 zł
    Pamięć RAM:
    Corsair 4GB 1333 CL9 XMS3
    99 zł
    Dysk twardy:
    Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
    255 zł
    Karta graficzna:
    Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB DDR5 256bit (900/4800)
    659 zł
    Nagrywarka DVD / BluRay:
    Liteon iHAS124 SATA (black)
    79 zł
    Obudowa:
    Cooler Master Elite 370 Black (b/z)
    149 zł
    Zasilacz:
    Chieftec GPA-500S S8 500W iArena
    149 zł
    Suma: 	  	
    1998zł
    Nowe gry będą działały bez problemów z wysokimi detalami. Ewentualnie jak Laluś wejdzie to coś jeszcze poprawi. :/

    #down
    Tak, pisałeś ostatnio. Omyłkowo go wybrałem.
    Ostatnio edytowane przez Azielu$ : 17-02-2013 o 02:00
    Vanquish 1 - 2072
    Vara Aziel 1 - ... [ 1800 ] [Distance: 158; Shielding: 176]
    Glitch 1 - ... [ 3030 ]

  3. #3
    Mastah! Laluś's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 093
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    #up
    WD Green są wolne. Lepiej wziąć 500 GB Blue, wyjdzie nawet taniej.

    #
    Ja bym złożył zestaw na i5. Karta graficzna trochę słabsza, ale ten zestaw pozwoli na wymianę na dużo lepszą w przyszłości, bez zmiany procesora.

    Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
    MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/
    Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache
    Crucial 4GB 1333MHz CL9
    Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/2xDP
    Corsair VS 450W 80 Plus 120mm
    SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
    LG GH24NS95 SATA (black)

    + kod na darmowe złożenie zestawu: X98TY2AZ. Należy go podać w komentarzu do zamówienia.

    Suma: 2010 zł.

    Ewentualnie dołożyć trochę i wziąć Sapphire Radeon HD7850 2GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/mDP
    Tylko wtedy niestety suma rośnie do 2290 zł.
    Ostatnio edytowane przez Laluś : 17-02-2013 o 01:39

  4. #4
    Łowca postów Janush's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    192
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    za tą sumę można spokojnie złożyć na prawdę przyzwoitego kompa : )

    Zacznijmy od zasilacza na Twoim miejscu kupił bym używanego Coolermastera 460 W (roczna gwarancja) 90zł + przesyłka to nie jest dużo

    http://allegro.pl/coolermaster-elite...967236738.html

    Reszta:

    http://techplanet.pl/przechowalnia/z...=70749&s=73693

    całość:
    ok. 2055zł + koszt przesyłki


    # eee tam właśnie kogo normalnego obchodzi obudowa blaszak to blaszak chyba że ktoś ma hajs na takie zabawy albo ew. stawia na dobre chłodzenie a co do zasilacza na prawdę można znaleźć również coś rozsądnego w przystępniej cenie ale bedzie trzeba troche dorzucić choć jak dla mnie powinno straszyć.

    # wiadomo że radeony są gorsze ale w tym przedziale cenowym są jednak lepsze i spokojnie pograsz na najwyższych przynajmniej w większość wiadomo że jak wyjdzie nowe GTA 5 to nie ma cudu ale spokojnie da rade w większość obecnych gier
    Ostatnio edytowane przez Janush : 17-02-2013 o 15:53

  5. #5
    Mastah! Laluś's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 093
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    #Janush
    Obudowa Logic Concept? Badziewie.
    Poza tym ten zasilacz CM, ma 324W na linii 12V. Może nie wystarczyć.
    Ostatnio edytowane przez Laluś : 17-02-2013 o 15:29

  6. #6
    Expert Marek's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    452
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Obudowa szczerze mówiąc mnie nie interesuje może być jak najzwyklejsza bez żadnych wyświetlaczy itp - nie kręci mnie to. Najważniejsze wnętrze kompa. Tak jak pisałem 2k to nie jest dużo ale skoro mówicie , że można złożyć coś sensownego to spoko.


    Zasilacz 330W to zbyt mało. Mam słaby sprzęt a mam 400W .


    A na tych kompach co wyżej podaliście to np. pogram w nowe gry na max detalach ? czy raczej max detale to zapomnieć ? .

    A nie lepsza jest nvidia od radeona ?
    APO 8.42 - Sir Legend Knight
    APO 8.42 - RLX

    Honor, Bóg, rodzina trzyma, tak jak lina alpinisty, tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich !

  7. #7
    Wszechobecny! Savater's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Suwałki
    Posty
    836
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hipcio Bercik

    0 - 1016

    1022- ? [1036]

  8. #8
    Mastah! Laluś's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 093
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janush Zobacz post
    eee tam właśnie kogo normalnego obchodzi obudowa blaszak to blaszak
    Mało kogo obchodzi obudowa, bo się ludzie na tym nie znają. Dlatego proszą na różnych forach o pomoc. Skoro już chcesz im pomóc, to nie wypisuj takich bzdur, bo zamiast zrobić dobrze, to tylko im szkodzisz.


    Autorze, obudowa jest istotnym elementem całego zestawu. Zła obudowa nie pozwala na odpowiednia cyrkulację powietrza. Jak Ci zapewne wiadomo, wszystkie podzespoły wytwarzają masę ciepła. Jeżeli nie ma ono jak uchodzić, to w środku po jakimś czasie będzie piekarnik. Skutkuje to krótszą żywotnością podzespołów, a pewnie chcesz się cieszyć komputerem jak najdłużej, nieprawdaż?
    Podany przeze mnie (jak i również przez Savatera) SilentiumPC Brutus 410, jest właśnie tą najtańszą, ale godną polecenia.

    Cytat Napisał Janush Zobacz post
    # wiadomo że radeony są gorsze
    Kolejna bzdura. Ciekaw jestem na czym opierasz tę tezę..

    Cytat Napisał Marek Zobacz post
    A na tych kompach co wyżej podaliście to np. pogram w nowe gry na max detalach ? czy raczej max detale to zapomnieć ? .
    Zależy od rozdzielczości monitora. O FullHD na ultra detalach możesz zapomnieć, ale zestaw powinien pozwolić na przyzwoitą rozgrywkę.
    Ostatnio edytowane przez Laluś : 17-02-2013 o 17:01

  9. #9
    Wszechobecny! Savater's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Miasto
    Suwałki
    Posty
    836
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Co do obudowy, to też można zainwestować w zalmana z9 lub z11 plus. mam tą drugą i polecam. niby 5 wentylatorów ale te 2 w bokach obudowy 80x80 są strasznie głośne i mało dmuchają. natomiast te 3 wielkie trochę wyją. ale nie jest źle.
    Hipcio Bercik

    0 - 1016

    1022- ? [1036]

  10. #10
    Łowca postów Janush's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    192
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Laluś Zobacz post
    Mało kogo obchodzi obudowa, bo się ludzie na tym nie znają. Dlatego proszą na różnych forach o pomoc. Skoro już chcesz im pomóc, to nie wypisuj takich bzdur, bo zamiast zrobić dobrze, to tylko im szkodzisz.


    Autorze, obudowa jest istotnym elementem całego zestawu. Zła obudowa nie pozwala na odpowiednia cyrkulację powietrza. Jak Ci zapewne wiadomo, wszystkie podzespoły wytwarzają masę ciepła. Jeżeli nie ma ono jak uchodzić, to w środku po jakimś czasie będzie piekarnik. Skutkuje to krótszą żywotnością podzespołów, a pewnie chcesz się cieszyć komputerem jak najdłużej, nieprawdaż?
    Podany przeze mnie (jak i również przez Savatera) SilentiumPC Brutus 410, jest właśnie tą najtańszą, ale godną polecenia.



    Kolejna bzdura. Ciekaw jestem na czym opierasz tę tezę..
    a kto powiedział ze ta obudowa jest zła ? i nie funkcjonalna? a odpowiednią "cyrkulacje" powietrza zapewnia otwarta jedna z klap i tyle to jest moje prywatne zdanie bo sam mam obudowę z najniższej linii oporu NIGDY nie miałem problemu z przegrzewaniem się podzespołów... a to że zbiera się tam kurz to jest po prostu lenistwo jak nie chce się komuś czyścić. Z tym że Radeon jest gorszy od nVidii to również jest moja prywatna opinia po prostu nie mam zaufania to tej firmy i tyle tak samo jak procesory AMD nigdy bym tego nie kupił na własny użytek

    # down

    Dokładnie tak nie jestem na tyle egoistyczny żeby nie zdawać sobie sprawy że produkt ten może okazać się lepszy więc w swoim zestawie podałem model Radeona który jest dobrym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym
    Ostatnio edytowane przez Janush : 17-02-2013 o 17:43

  11. #11
    Mastah! Laluś's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    1 093
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janush Zobacz post
    a kto powiedział ze ta obudowa jest zła ? i nie funkcjonalna? a odpowiednią "cyrkulacje" powietrza zapewnia otwarta jedna z klap i tyle to jest moje prywatne zdanie bo sam mam obudowę z najniższej linii oporu NIGDY nie miałem problemu z przegrzewaniem się podzespołów... a to że zbiera się tam kurz to jest po prostu lenistwo jak nie chce się komuś czyścić. Z tym że Radeon jest gorszy od nVidii to również jest moja prywatna opinia po prostu nie mam zaufania to tej firmy i tyle
    To sobie trzymaj otwartą klapę, ale nie wypisuj nigdzie, że jest to dobre rozwiązanie.
    To samo tyczy się Twojej 'prywatnej opinii' odnośnie kart graficznych. Jest to kompletna bzdura. To, że Ty nie masz zaufania do Radeonów, nie oznacza, że masz innym wciskać ciemnotę.

    #up
    Podałeś model Radeona, ale na pytanie autora, czy nVidia jest lepsza, odpowiedziałeś, że tak.
    Ostatnio edytowane przez Laluś : 17-02-2013 o 17:58

  12. #12
    Średnio zaawansowany
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie czytałem tych komenatrzy wyżej , ale osobiscie nie polecam Asrocka jako płyty głównej . I ja i koledzy mieli przykre wspomnienia z nimi , nw co się dzieje niektóre wymagaja X razy w naprawie , niektóre się palą nie ingerujac w ogóle w "podkrecacze".. Tak czy siak , moim zdaniem , inna płytkę < :

Podobne wątki

  1. Sprz?t u?ywany
    By Again q.q in forum O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 09-05-2011, 18:50

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •