User Tag List

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 23

Wątek: [Rook] Antyczne Miasto - Ramzes Helmet Quest!

  1. #1
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Thumbs up






    "Niedawno usłyszałem historię pewnego podróżnika, która bardzo mnie zaciekawiła. Zdradził mi on kilka ciekawych informacji. Idąc skrajem piaszczystego terenu, na którym występują starożytne skarabeusze, napotkał na swej drodze Archeologa.. Człowiek ten różnił się od wszystkich innych, których widział do tej pory. Był bardzo stary, wyglądał na bardzo zapracowaną, a wręcz schowaną osobę. Archeolog ten poświecił wiele lat pracy na obserwacje oraz pomiary pustynnego terenu. Po wielu latach ciężkiej pracy oraz walki z różnego rodzaju chrząszczami udało mu się odkryć sposób na dostanie się do antycznego miasta. Istnieje tylko jeden sposób na dostanie się do tego miejsca oraz jest to bardzo trudne, ponieważ biegun magnetyczny tej części świata codziennie się zmienia. Archeolog po pomiarach ogromnego terenu znalazł coś jeszcze. Były to starożytne napisy, które doprowadziły go do magicznego czaru. Czar ten jest bardzo silny i wymaga dużo poświęcenia oraz czasu. Użycie tego czaru otworzy nam magiczny teleport do tego miasta.
    Podróżnik po kilkudniowych poszukiwaniach odnalazł miasto. Odkrył tam prastare ruiny, które bez wątpienia przepełnione były mrocznymi tajemnicami. Wyczuł on również obecność wielkiego zła. Zwiedzając miasto zrozumiał, że stanowi ono jeden z elementów cywilizacji, które powstawały i rozwijały się już od najdawniejszych czasów. Podróżnik niestety nie zwiedził jeszcze całego terenu, lecz postanowił niżej pokazać to co udało mu się odkryć."



    Questa wykonujemy głęboko pod pustynną dżunglą, czyli tam gdzie żyją starożytne skarabeusze. Archeolog żyjąc wśród chrząszczy, odkrył jedyny sposób na dostanie się do antycznego miasta. Antyczne stworzenia, które zamieszkały pod ruinami miasta, kryją w sobie różne artefakty, dzięki którym dostaniemy się do doradców Ramzesa, z których musimy zdobyć części do złączenia hełmu. Każdej części pilnują potężni faraonowie.
    W antycznym mieście spotkamy ciekawe osoby, które mają dla nas sporo misji. Spotkamy również kapłana, który stanowi dużą rolę w odebraniu głównej nagrody. Będziemy mogli mieć możliwość wykonywania tasków na antyczne stworzenia oraz będziemy mogli kupować runy intense healing w znacznie większej ilości niż to było dotychczas u Zinaba.


    Oto jak dojść do wszystkich antycznych stworzeń, grobowców i nie tylko:









    Droga pokazana z map editora.














    Archeolog podróżuje po całej przestrzeni pokazanej poniżej.





    Rozmawiamy z Archeologiem:

    Sasha Rookslayer: hi
    Archeologist: Witaj Sasha Rookslayer! Czyzbys szukal antycznego miasta?
    Sasha Rookslayer: tak
    Archeologist: Jestem archeologiem i odkrylem jedyny sposob na odnalezienie tego miejsca. Jest to trudne, gdyz codziennie zmienia sie biegun magnetyczny tej czesci swiata...
    Archeologist: Biegun ten wraca co jakis czas, dlatego warto znac wszystkie jego pozycje. Znam ten obszar i jego tajemnice, znam tez gdzie przemieszcza sie biegun.
    Archeologist: Poswiecilem na to lata, dlatego widzisz jak wygladam. Czy chcesz wiedziec wiecej?
    Sasha Rookslayer: tak
    Archeologist: Wiele lat pracy, te pomiary, obserwacje... Wszystko po to aby sie dowiedziec jak sie dostac do antycznego miasta! Tyle lat ciezkiej pracy!
    Archeologist: Ale wszystko to pozwolilo odkryc wiele tajemnic. Miedzy innymi znalezlismy starozytne napisy ktore naprowadzily nas do magicznego czaru jakim jest "ancient porta".
    Archeologist: Czar ten jest bardzo silny i wymaga duzo poswiecenia. Jednak jesli uzyjesz go w miejscu bieguna magnetycznego bedziesz mogl stworzyc portal do antycznego miasta.
    Archeologist: Mam dla Ciebie 2 opcje, mozesz szukac portalu samodzielnie, lub moge Cie zaprowadzic w strone bieguna. Ktora opcje wybierasz, pierwsza czy druga?
    Sasha Rookslayer: druga
    Archeologist: Wiele lat pracy jednak mnie wiele kosztowalo... Dlatego jesli chcesz abym Cie zaprowadzil to podaruj mi najpierw skull staff. Czy masz go ze soba?
    Sasha Rookslayer: tak
    Archeologist: Tak wiec idziemy! Pamietaj, ze CALA DROGA musi byc czysta, inaczej nie bede mogl przejsc i sie zatrzymam! Wiec jesli stoje to znaczy, ze gdzies cos blokuje mi przejscie!
    Wybieramy drugą opcje, ponieważ wtedy on sam nas prowadzi do tego miejsca, w którym musimy otworzyć portal do miasta.




    _____________________________________


    Pozycje, dzięki którym dostaniemy się do Antycznego Miasta.
    Pozycja codziennie się zmienia.
    Mam nadzieje, że ogarniacie.

    1 dzień miesiąca- 1722 379 11
    2 dzień miesiąca- 1687 309 11
    3 dzień miesiąca- 1683 363 11
    4 dzień miesiąca- 1671 395 11
    5 dzień miesiąca- 1595 361 11
    6 dzień miesiąca- 1601 302 11
    7 dzień miesiąca- 1723 330 11
    8 dzień miesiąca- 1631 319 11
    9 dzień miesiąca- 1644 337 11
    10 dzień miesiąca- 1629 358 11
    11 dzień miesiąca- 1695 385 11
    12 dzień miesiąca- 1615 373 11
    13 dzień miesiąca- 1669 346 11
    14 dzień miesiąca- 1715 296 11
    15 dzień miesiąca- 1687 368 11
    16 dzień miesiąca- 1623 325 11
    17 dzień miesiąca- 1600 355 11
    18 dzień miesiąca- 1730 372 11
    19 dzień miesiąca- 1675 361 11
    20 dzień miesiąca- 1700 324 11
    21 dzień miesiąca- 1736 325 11
    22 dzień miesiąca- 1623 371 11
    23 dzień miesiąca- 1687 312 11
    24 dzień miesiąca- 1724 303 11
    25 dzień miesiąca- 1701 330 11
    26 dzień miesiąca- 1597 356 11
    27 dzień miesiąca- 1674 293 11
    28 dzień miesiąca- 1673 341 11
    29 dzień miesiąca- 1674 338 11
    30 dzień miesiąca- 1633 384 11
    31 dzień miesiąca- 1661 327 11



    _____________________________________


    Po wejściu w teleport jesteśmy w antycznym mieście.




    Udajemy się teraz do Epigraphera, który ma dla nas kilka zadań.
    Epigrapher wędruje po całym mieście.



    Sasha Rookslayer: hi
    Epigrapher: Witaj Sasha Rookslayer! Widze, ze nasz Archeolog pomogl Ci nas znalezc. Dlatego bierz sie do roboty bo nie mam zbytnio czasu a pobliskie bestie jedynie utrudniaja nam prace. Mam nadzieje, ze sie zgadzasz nam pomoc?
    Sasha Rookslayer: tak
    Epigrapher: Jak dobrze! Zawsze sie przyda kolejna para rak do pomocy.. Na poczatek chce abys pomogl nam wykopac pozostalosci szkieletow, ktore mozna spotkac w tym miasteczku.
    Epigrapher: W tym celu wez lopate oraz kilka miotel do oczyszczenia ich z piachu. Miotly mozesz rowniez kupic u pobliskiego NPC Besomerera.
    Epigrapher: Powodzenia!


    Łopatą i miotłą czyścimy szczątki, które są rozrzucone po całym antycznym mieście.



    Po wykonaniu zadania, udajemy się znowu do NPC.

    Sasha Rookslayer: hi
    Epigrapher: Witaj Sasha Rookslayer!! Widze, ze udalo Ci sie wykopac i oczyscic szczatki. Chcesz kolejne zadanie?
    Sasha Rookslayer: tak
    Epigrapher: Jak wiesz, trudno jest sie tutaj dostac. Miedzy innymi trzeba pokonac ancient scaraby ktorych jest zbyt wiele. Zabij prosze 200 ancient scarabow by oczyscic nieco droge tutaj..
    Udajemy się na Ancient Scaraby w te rejony gdzie możemy spotkać Archeologa. Zabijemy wszystkie i wracamy do Epigraphera.




    Po wykonaniu zadania znowu udajemy się do NPC, aby go o tym poinformować.
    Dostajemy kolejne zadanie..

    Sasha Rookslayer: hi
    Epigrapher: Witaj Sasha Rookslayer!! Widze, ze oczysciles nieco droge. Chcesz kolejne zadanie?
    Sasha Rookslayer: tak
    Epigrapher: Wrecz umieram z glodu. Trudno tu zdobyc jakikolwiek pokarm dlatego tez bedzie to Twoim zadaniem. Przynies mi 20 bulek.
    Ta misja akurat jest losowa, więc możecie wylosować chlebki, jajka czy inne pożywienie. Po dostarczeniu jedzenia do NPC, bierzemy od niego kolejne zadanie.

    Sasha Rookslayer: hi
    Epigrapher: Witaj Sasha Rookslayer!! Masz to o co Cie prosilem?
    Sasha Rookslayer: tak
    Epigrapher: Dzieki wielkie! Jak bedziesz chcial kolejne zadanie to pisz!
    Sasha Rookslayer: tak
    Epigrapher: Mam nadzieje ze mozna Ci ufac. Potrzebuje pomocy gdyz czesc szkieletu smoka w smoczej jamie ulegla zniszczeniu. Trzeba to jakos naprawic.
    Epigrapher: Zdobadz kilka butelek z eksperymentalnym klejem i po polozeniu brakujacej czesci na szkielecie, wylej je na niego. Byc moze uda sie to jeszcze skleic!
    Udajemy się do smoczej jamy. Musimy mieć przy sobie 4 kleje (experimental glue) , 2 skeleton bone oraz 2 small skeleton bone .



    'Wylewamy' klej na kości, które wcześniej położyliśmy w wyznaczonym miejscu..



    Po wykonaniu ostatniego zadania, udajemy się znowu do Epigraphera.

    Sasha Rookslayer: hi
    Epigrapher: Witaj Sasha Rookslayer! Dzieki za wszystko co dla mnie zrobiles, polecilem Cie tutejszemu kaplanowi Clerygmanowi - on ma dla Ciebie kilka zadań.


    Dodatkowo po wykonaniu wszystkich zadań u NPC Epigrapher, otrzymujemy dostęp do nowego NPC, który nazywa się Bazin. Bazin oferuje nam sprzedaż run leczniczych intense healing w znacznie większych ilościach jak to było dotychczas u NPC Zinab. Jednakże, aby móc kupować te runy, musimy spełnić kilka warunków.. Warunkami są zadania. Po wykonaniu każdego zadania otrzymujemy opcje kupna coraz to większych użyć run leczniczych.





    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: Witaj, mam do zaoferowania runy leczace, jednak abym mogl Ci je sprzedac musisz spelnic kilka wanurkow. Zgadzasz sie?
    Sasha Rookslayer: tak
    Bazin: [zadanie 1] Pierwszym warunkiem jaki musisz spelnic jest wylosowanie 3 nagród z drzewka szczescia znajdujacego sie nieopodal miasta Tropicano.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 2] Kolejnym zadaniem jest dobicie 5 Lucky Ratow.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 3] Bedziesz musial odebrac 5 razy loota z Rook Composera.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 4] Twoim zadaniem jest sprzedaz 10x devil helmet do NPC Mad.
    To zadanie jest losowe, możesz również wylosować inne itemy do sprzedaży do NPC.



    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 5] Musisz przekazac tajna informacje w ekspresowym tempie - nie wiem jak to zrobisz! Masz 30 sekund aby przekazac ta wiadomosc do Rasina.
    Jest kilka wiadomosci.. Jakie wylosujemy? Nie wiadomo. Wszystkie wiadomosci przedstawiam ponizej:

    Bazin: Ramzes zgubil swoj helm
    Bazin: Dark Princess daje na prawo i lewo
    Bazin: Dunia lubi dziewczyny
    Bazin: Podobno Sasha zyje
    Bazin: Pajak spi z misiem
    Bazin: Ahmed wcale nie jest martwy



    NPC Rasin znajduje sie na Slimach na terenie PACC. Aby przekazac mu jedna z wielu wiadomosci musimy kogos poprosic, aby stanal obok Rasina i napisal mu to, co nam każe Bazin. Rasin chodzi po tym terenie >> KLIK <<



    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 6] To do dziala! Teraz musisz mi pomoc. Zgubilem czaszki. Zdobadz dla mnie 100x improved skulls!
    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 7] Musze troche odpoczac.. Kup i przynies mi hamak.
    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 8] Zrobilem sie nieco glodny.. Przynies mi prosze 10x truskawek.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 9] Nastepnym zadaniem jest sprzedaz x55 warrior helmet do NPC Spider.


    To zadanie jest losowe, mozna rowniez wylosowac knight armory albo cos innego.

    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 10] Teraz zaspokoisz moja ciekawosc. Musisz zginac od Quoersesa. Powodzenia!
    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 11] Teraz mam dla Ciebie cos przyjemnego! Wystarczy, ze odbierzesz 3 razy loot z Antic Goda.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 12] Nastepnym zadaniem jest sprzedaz 40x daramarian waraxe do NPC Dunia!
    Ta misja jest również losowa. Możemy wylosować jakieś inne przedmioty do sprzedania.



    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 13] Teraz bedziesz musial odebrac loota z antycznych bossow w kolejnosci od najslabszego to najmocniejszego! Pierwszy bedzie Moonaron.


    Sasha Rookslayer: hi
    Bazin: [zadanie 14] Pozostalo ostatnie zadnie. Zbierz 100 punktow u NPC Regrubmah!
    Droga do Regubmaha:



    Rozmawiamy z nim:

    Sasha Rookslayer: hi
    Regrubmah: Witaj! Przyszedles tutaj po misje?
    Sasha Rookslayer: tak
    Regrubmah: Mam dla Ciebie takie zadania: 700 Ancient Shamblerow! 800 Ancient Skeletonow! 600 Ancient Mummy! 500 Ancient Djinnow! 400 Ancient Pharaonow! 250 Ancient Demonow! 1000 Ancient Beast! Za kazde z nich otrzymasz 8 punktow. Ktore wybierasz?!
    Regrubmah: Jezeli chcesz anulowac misje, wtedy po prostu powiedz "anuluj"!
    Za wykonane taski otrzymujemy artefakt na doradców Ramzesa. Wykonując task z Ancient Shamblerami otrzymujemy amulet of Nistelo, wykonując task z Ancient Skeletonami otrzymujemy Histeol wand, wykonujac task z Ancient Mummy otrzymujemy wand of Seti, wykonując task z Ancient Djinnami otrzymujemy ring of Lios, wykonując task z Ancient Pharao otrzymujemy wand of Heapster, wykonując task z Ancient Demonami otrzymujemy sickle of Quoerses, wykonując task z Ancient Beast otrzymujemy bone of Moonaron.


    Po zebraniu 100 punktów u NPC Regrubmaha.




    Aktualne ilości run intense healing jakie możemy kupić mając wyżej wymienione misje:

    Bazin: Witaj, moge Ci zaoferowac bp ih x2 [1cc], bp ih x3 [2cc], bp ih x4 [4cc], bp ih x5 [6cc], bp ih x6 [8cc], bp ih x7 [10cc], gbp ih x2 [2cc], gbp ih x3 [4cc], gbp ih x4 [8cc], gbp ih x5 [12cc], gbp ihx6 [16cc] oraz gbp ih x7 [20cc].

    To już wszystkie misje jakie oferuje nam Regrubmah.
    Tak więc możemy kupować runy intense healing w znacznie większej ilości niż to było dotychczas u Zinaba.


    ___________________________

    Wracając do kolejnych misji.. Epigrapher polecił nas pewnemu kapłanowi, który ma dla nas kilka ciekawych informacji oraz zadań.
    Więc udajemy się do niego z głównego punktu miasta.






    Rozmawiamy z nim..

    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Witaj czlowiecze, jestem tutejszym kaplanem i mam dla Ciebie niespotykanie trudne zadania. Czy chcesz sie ich podjac?
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: Gdy przeplyniesz lodka na drugi brzeg ujrzysz drzwi. Prowadza one na niezbyt silne Ancient Beast. Zabijajac je zdobadz kosc Moonarona i przynies mi ja.


    Aby dostać się na Ancient Beast, musimy przepłynąć łódką Capitana Nemo na drugi brzeg. Jednak, aby to zrobić musimy spełnić jego warunek. Warunkiem jest jedno zadanie. Musimy dostarczyć mu 5 krewetek .


    Rozmawiamy z Capitanem..

    Sasha Rookslayer: hi
    Capitan Nemo: Czyzbys chcial, abym udostepnil Ci lodke?
    Sasha Rookslayer: tak
    Capitan Nemo: Ciezko dostac tu dobre jedzenie.. Bardzo lubie krewetki. Tak wiec przyniesc mi 5 krewetek, a ja pozwole Ci plywac moja lodka.
    Sasha Rookslayer: tak
    Capitan Nemo: Bardzo dziekuje! Udostepniam Ci teraz moja lodke, wiec nie zawracaj mi juz glowy!

    Po oddaniu krewetek, udajemy się do łodzi i klikamy w wiosło. Po kliknięciu w wiosło teleportuje nas na respawn Ancient Beastow .
    Zabijając je musimy zdobyć kość Moonarona .



    Respawn Ancient Beast..




    Gdy już zdobyliśmy kość Moonarona, wracamy do kapłana - Clergymana, aby oddać mu dany artefakt.




    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Czy udalo Ci sie zdobyc kosc Moonarona?
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: Gratulacje! Zdobyles dla mnie pierwszy artefakt. Teraz mozesz zdobywac kolejne dla siebie. Pewnie zastanawiasz sie po co Ci one? To juz Ci spiesze z odpowiedzia.
    Clergyman: Jak pewnie zauwazyles, na respie znajduje sie dzwignia i kadz. Gdy polozysz na niej artefakt i pociagniesz za dzwignie, przeniesie Cie na specjalna arene.
    Clergyman: Mozesz na niej walczyc sam, mozesz tez zaprosic na nia przyjaciol, ktorzy rowniez dali mi swoj pierwszy artefakt - wtedy moga oni wejsc bez uzycia swojego artefaktu.
    Clergyman: Dzieki temu zwiekszacie szanse na zdobycie czesci helmu. Jesli juz zdobedziesz pierwsza czesc to przyjdz i zloz ja w ofierze na kadzi obok mnie.

    Teraz zaczyna się zabawa..

    Po oddaniu pierwszego artefaktu, musimy teraz oddać 1 część hełmu (1st piece of Ramzes Helmet) .

    Jak zdobyć tą część? Udajemy się znowu na respawn Ancient Beastów.. Zdobywamy znowu kość Moonarona (bone of Moonaron), a następnie udajemy się w specjalne miejsce, zaznaczone poniżej czerwonym kolorem.
    Kładziemy artefakt na kadź i przesuwamy wajchę.





    Po przesunięciu wajchy, na której znajduje się dany artefakt dostajemy się do specjalnej areny i bijemy doradców Ramzesa. Pierwszym z doradców będzie Moonaron .
    Z niego musimy zdobyć pierwszą część hełmu Ramzesa!



    Po zdobyciu pierwszej części udajemy się znowu do kapłana - Clerygmana. Kładziemy część na kadź i przesuwamy wajchę.



    Clergyman: Jesli zdobyles pierwsza czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Bardzo dobrze, to byla pierwsza czesc helmu. Zdobywaj tak dla mnie kolejne czesci!
    Clergyman: Kolejnym artefaktem bedzie rozdzka Histeola. Jezeli ja zdobedziesz to przyjdz do mnie i mi ja oddaj.

    Udajemy się na respawn Ancient Skeletonów .
    Z Antic Skeletonów musimy zdobyć różdżkę Histeola .



    Po zdobyciu różdżki udajemy się do Clegrygmana, aby mu ją oddać. Po oddaniu zdobywamy kolejne dla siebie i udajemy się na kadź na respawnie Ancient Skeletonów i bijemy doradców na arenie.. Wyżej w przedstawionym zdjęciu w czerwonym kółku znajdziemy specjalne miejsce na dany artefakt.






    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Czy udalo Ci sie zdobyc rozdzke Histeola?
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: To byl drugi artefakt. Teraz mozesz zdobywac kolejne dla siebie i uzywac ich tak jak kosci w poprzednim zadaniu, jednak kadz dla tego artefaktu znajduje sie na respie Ancient Skeletonow.
    Clergyman: Dziala to na takiej samej zasadzie jak poprzednio. Powodzenia w zdobywaniu kolejnych czesci!
    Z Histeola musimy zdobyć oraz oddać 2 część hełmu (2nd piece of Ramzes Helmet) .

    Udajemy się znowu do kapłana..

    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Jesli zdobyles druga czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Clergyman: Bardzo dobrze, to teraz idz zdobadz dla mnie amulet of Nistelo z Ancient Shamblerow. Resp znajdziesz na wschod od swiatyni.
    Idziemy na Ancient Shamblery od świątyni.



    Kolorem czerwonym zaznaczone mamy specjalne miejsce, gdzie kładziemy artefakt (amulet of Nistelo ).






    Z Nistelo musimy zdobyć oraz oddać 3 część hełmu (3rd piece of Ramzes Helmet) .

    Rozmawiamy z Kapłanem..

    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Dziekuje za 3 czesc, teraz trudniejsze nieco zadanie.
    Clergyman: Czas teraz na antycznie mumie. Zdobadz dla mnie rozdzke Seti.

    Udajemy się na mumie ..









    Z antycznych mumii musimy zdobyć rożdżkę Seti (wand of Seti ).
    Standardowo pierwszy artefakt musimy oddać kapłanowi..
    Kolorem czerwonym (koło) mamy zaznaczone miejsce gdzie dany artefakt trzeba położyć. Po położeniu mamy dostęp do kolejnego z doradców Ramzesa - Seti .

    Na dole mamy pokazaną kolejna arenę, na której występuję Seti.



    Z tego faraona musimy zdobyć 4 część hełmu (4th piece of Ramzes Helmet) .

    Udajemy się do kapłana.


    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Jesli zdobyles czwarta czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: Robi sie coraz trudniej, prawda? Teraz udaj sie na Ancient Djinny i zdobadz dla mnie pierscien Liosa. Powodzenia w poszukiwaniach!

    Teraz udajemy się na antyczne dżinny.



    W wyżej zaznaczonym czerwonym kolorem miejscu, mamy pokazane specjalne miejsce w postaci punktu, gdzie kładziemy pierścień.
    Arena, na której występuje Lios..



    Z Ancient Djinnów musimy zdobyć pierścień Liosa (ring of Lios ).
    Pierwszy pierścień oddajemy kapłanowi, a następny już możemy kłaść na specjalne miejsce (zaznaczone wyżej czerwonym kółkiem). Oddając pierścień pojawiamy się na specjalnej arenie, na której występuję piąty doradca Ramzesa - Lios .

    Z tego faraona musimy zdobyć 5 część hełmu (5th piece of Ramzes Helmet) .

    Po zdobyciu piątej części, udajemy się znowu do kapłana, oddając mu dany przedmiot.

    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Jesli zdobyles piata czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: To teraz czas na antycznych faraonow! Zdobadz dla mnie rozdzke Heapstera!

    Otrzymaliśmy zgodę na wejście do antycznych faraonów, więc udajemy się na nie..
    Z faraonów musimy zdobyć różdżkę Heapstera (wand of Heapster ).
    Pierwszą różdżkę standardowo oddajemy kapłanowi, a już kolejne kładziemy na specjalne miejsce..







    Tak wygląda arena.



    Na arenie spotkamy kolejnego z doradców Ramzesa - Heapstera .
    Z niego musimy zdobyć szóstą część hełmu Ramzesa (6th piece of Ramzes Helmet)
    .


    Jak już zdobyliśmy szóstą część, musimy ją oddać kapłanowi.

    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Jesli zdobyles szosta czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: Dzieki! Teraz ostatnia i zarazem najtrudniejsza zdobycz to sierp Quoersesa! Ancient Demony czekaja!

    Idziemy teraz na najmocniejsze antyczne potwory. Są to antyczne demony!
    Z Ancient Demonów musimy zdobyć sierp Quoersesa (sickle of Quoerses ).
    Jeden sierp musimy oddać kapłanowi, a kolejne możemy układać na kadź w specjalnym miejscu. Poniżej wszystko widać.







    Miejsce zaznaczone kółkiem czerwonym wskazuje specjalne miejsce gdzie musimy oddać artefakt w postaci sierpa.



    Arena, na której występuje Quoerses .



    Z tego faraona musimy zdobyć siódmą, a zarazem ostatnią część hełmu Ramzesa (7th piece of Ramzes Helmet) .


    _____________________________________


    Zastanawiacie się pewnie co wypada z danych potworów..



    Ancient Demon


    Ancient Pharao


    Ancient Djinn


    Antic Mummy


    Ancient Shambler


    Ancient Skeleton



    Ancient Beast



    Polecam wejść na stronę główną w zakładkę potwory, aby dowiedzieć się co z czego wypada.


    _____________________________________



    W tabelce macie przedstawione ilości życia potworów oraz ile punktów doświadczenia dostajemy za ich zabicie.


    Nazwa Ilość życia Punkty doświadczenia Obrażenia
    Ancient Beast 1430 hp 14 750 exp od 20 do 250~
    Ancient Skeleton 2860 hp 24 000 exp od 30 do 480~
    Ancient Shambler 9900 hp 85 000 exp od 35 do 490~
    Ancient Mummy 13750 hp 120 000 exp od 40 do 580~
    Ancient Djinn 31 900 hp 285 000 exp od 45 do 980~
    Ancient Pharao 60 500 hp 525 000 exp od 60 do 1790~
    Ancient Demon 110 000 hp 135 0000 exp od 80 do 2200~

    _____________________________________




    Droga na nowego bossa Tutanchamona..
    Idziemy od głównego punktu antycznego miasta.




    Aby się dostać na tą arenę potrzebujemy położyć jedną z części hełmu Ramzesa.





    Tutanchamon może pojawiać się dopiero po 90 minutach od ostatniego zabicia.



    _____________________________________

    Ułatwię wam to wszystko pokazując tabelkę co z czego wypada..



    Antyczny potwór, z którego zdobywamy artefakt Faraon, z którego zdobywamy część hełmu Artefakt Część hełmu
    Ancient Beast Moonaron bone of Moonaron1st piece of Ramzes Helmet
    Ancient Skeleton Histeol Histeol wand 2nd piece of Ramzes Helmet
    Ancient Shambler Nistelo amulet of Nistelo 3rd piece of Ramzes Helmet
    Ancient Mummy Seti wand of Seti 4th piece of Ramzes Helmet
    Ancient Djinn Lios ring of Lios 5th piece of Ramzes Helmet
    Ancient Pharao Heapster wand of Heapster 6th piece of Ramzes Helmet
    Ancient Demon Quoerses sickle of Quoerses 7th piece of Ramzes Helmet


    _____________________________________


    Gdy już zdobyliśmy siódmą, ostatnią część wracamy do kapłana i oddajemy mu ją.


    Sasha Rookslayer: hi
    Clergyman: Jesli zdobyles siodma czesc helmu to polz ja na kadzi i pociagnij za dzwignie. Jesli nie to probuj dalej!
    Sasha Rookslayer: tak
    Clergyman: Mozesz teraz wejsc do arcytrudnego labiryntu Ramzesa i zdobyc jego helm. Jednak aby to uczynic musisz poswiecic w ofierze 1sc.
    Clergyman: Gdy polozysz na kadzi 1sc badz przygotowany na to, ze mozesz bardzo latwo zginac. Musisz byc przygotowany na bardzo dluga i wymagajaca wedrowke...
    Clergyman: Powinienes zabrac ze soba tyle run leczacych (z jak najwieksza iloscia uzyc, mam tu na mysli x255) ile tylko jestes w stanie udzwignac. Oprocz tego badz przygotowany na rozneprzeciwnosci losu gdyz w labiryncie spedzisz bardzo duzo czasu.
    Clergyman: I pamietaj - nigdy nie probuj wchodzic sam. Im wiecej osob w ekipie, tym lepiej. Nie nalezy rowniez biegac po labiryncie gdyz bardzo latwo zginac.
    Clergyman: Gdy zdobedziesz helm przyjdz do mnie a ja dam Ci jeszcze druga, cenniejsza nagrode. A teraz moge Cie poblogoslawic i zyczyc powodzenia!







    Przedmioty, które będą nam potrzebne, aby wykonać quest:


    20x Crowbar (łom)


    Pick (kilof)


    100x Banana (banany)


    1x Dwarven ring (redukuje skutki bycia pijanym)


    Runy leczące - znaczna ilośc.


    Zgrana drużyna.



    UWAGA!

    Nie podchodzić do kolumn, ponieważ zabijają nas na strzała!
    Lecz pamiętajcie, że nie każda zabija!






    Mam nadzieje, że ktoś pokaże resztę questa - cały labirynt i nie tylko.


    Pozdrawiam,
    Sasha.





    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 04-04-2020 o 20:45

  2. #2
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Prócz literówek których NPC nie popełnia a u Ciebie są oraz kilku błędów (brak pierwszej misji do Bazina [która nie jest dla wszystkich], inna kolejność misji u Bazina...) to poradnik ujdzie. Mógłbyś jeszcze opisać loot z mobów oraz exp, jakie hity mniej więcej zadają itp. bo to ludzi może interesować

    No i mógłbyś podać ludziom pozycje które masz zapisane, być może ktoś rozwikła zagadkę (o ile już tego nie zrobił)
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    232
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bardzo ładny poradnik czekam na więcej 9/10

  4. #4
    Uzależniony Domcio Old's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Miasto
    Toruń
    Posty
    672
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Sasha jak zwykle dobre poradniki Jak dla mnie bez zarzutu. screeny sie troszkę dłużej ładuja, ale da się przezyć. 10/10
    Master Domcio 0-1033 (sprzedany)
    Nacomi Tahata 0-1518 (sprzedany)
    Mainerek 0-1778 (zachowany)
    Rook Elti 0-?

  5. #5
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Trzeba lekko odświeżyć i napisać ważne informacje, które zostały dodane/ zmienione:

    • Potwory zostały nazwane odpowiednio. Stara nazwa - Antic. Nowa - Ancient.
    • Czar, który umożliwia otworzenie portalu do miasta. Stary czar - Antica Porta. Nowy - Ancient Porta.
    • Zostały zmienione pozycje, dzięki którym otwieramy portal. Są teraz one losowe.
    • Obrażenia, ilości życia oraz punkty doświadczenia zostały zaktualizowane.
    • Loot został pokazany w całości.
    • Wylogowanie się z areny, tam gdzie występuje boss i ponowne zalogowanie oznacza wyrzucenie go do głównego punktu antycznego miasta.
    • Demon Armor, Demon Legs oraz Demon Shield już nie wypada z antycznych demonów.
    • Demon Seta można jedynie lootnąć z Tutanchamona.
    • Zwiększono częstotliwość wypadania artefaktów z antycznych potworów.
    • Całkowicie usunięto artefakty z bossów na arenach. Od teraz jedynym sposobem na zdobycie artefaktów jest zdobycie ich z antycznych potworów, tasków oraz z najazdowego potwora Ancient Goda oraz z Tutanchamona.
    • Od teraz aby wejść do labiryntu Ramzesa, trzeba oddać jedyne 1sc (100cc). Przedtem trzeba było oddać jedną z trzech części demon seta.
    • Dodano wszystkie pozycje, dzięki którym dostaniemy się do miasta.
    • Pokazano drogę na nowego bossa Tutanchamona.



    Jeżeli coś jeszcze ulegnie zmianie to poinformuje.
    Ostatnio edytowane przez Sasha Rookslayer : 28-11-2016 o 22:30

  6. #6
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Posty
    7
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Poradnik bardzo fajny ale mógłbyś dodać skąd brać i gdzie znajdę niektóre itemy nie wszystkie sę na stronie duzo sie pozmieniało od czasów kiedy ja tu grałem i nie wiem wszystkiego

  7. #7
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie dokładniejsze położęnie pozycji ( kierunki )

    1 - 1722 379 11 >>>> \/


    2 - 1687 309 11 /\ >>


    3 - 1683 363 11 \/ >>


    4 - 1671 395 11 \/


    5 - 1595 361 11 <<<


    //Apendor
    Poprawione odnośniki, przykładaj do tego większą uwagę w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez Apendor : 11-12-2017 o 05:55

  8. #8
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    54
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ciągu dalszego raczej nie będzie, ponieważ już nie gram. Jeżeli ktoś chce i zna dalszą drogę to może uzupełnić poradnik, dam mu pełną zgodę na to, nawet mogę mu przypisać temat (tzn. nie ja, a np. Voltan). Pozdrawiam.

  9. #9
    Łowca postów Sunarrem's Avatar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    190
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ktoś by odnowil ten poradnik, a chociaż jak zacząć ten quest @Khartusik

  10. #10
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    106
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunarrem Zobacz post
    ktoś by odnowil ten poradnik, a chociaż jak zacząć ten quest @Khartusik

    Mógłbym się tym zająć, niestety musiałby mi ktoś podarować konto na Rookgardzie minimum 2000 poziom.
    Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie Ramzesa to proszę pisać. Chętnie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez Ahsas : 22-03-2020 o 20:13

  11. #11
    MichaS MichaS's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Posty
    699
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunarrem Zobacz post
    ktoś by odnowil ten poradnik, a chociaż jak zacząć ten quest @Khartusik
    Nie posiadam żadnej postaci na Apo i nie mam jak odnowić choć bym chciał

  12. #12
    Gaduła
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Miasto
    Tarnów
    Posty
    142
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunarrem Zobacz post
    ktoś by odnowil ten poradnik, a chociaż jak zacząć ten quest @Khartusik
    Jeżeli masz cierpliwość to tutaj masz poradnik do ramzes'a
    Abuligorav 1 - ...

  13. #13
    Średnio zaawansowany Luis Fabiano's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @up
    Bardzo wiele daje to nagranie. Jak ktoś ma cierpliwość to może pauzować i screeny odnawiać. Lepsze takie ssy niż żadne.
    Dzięki że to wrzuciłeś

  14. #14
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Poradnik odświeżony.

    Trochę zajęło mi odświeżenie tego poradnika, więc mam nadzieje że wszystko jest ładnie i czytelnie pokazane i przyda się to każdemu nowemu graczowi.
    Dodałem zdjęcia, zmieniłem lekko opisy, ogólnie zmodernizowałem cały poradnik.

    Słuchy mnie doszły, że często chodzicie na labirynt.. Więc jeżeli komuś chciałoby się nagrać całą drogę, ewentualnie w skrócie lub porobić zdjęcia to możecie tutaj to pokazać.

  15. #15
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie wyraziłem zgody aby mój nick znajdował się w twoim poradniku.

  16. #16
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Posty
    35
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie wyraziłem zgody, aby uczestniczyć w twoim poradniku. Bardzo proszę w przeciągu 24h usunąć zdjęcie z moim nickiem inaczej zgłaszam ten post.

    Pozdrawiam, Janusz Niesamowity
    .


    Cytat Napisał Damballa Zobacz post
    faflunić
    XDDDDDDD. Napisał mi troglodyta, który ma głos jak menel z żabki.
    Ostatnio edytowane przez Janusz Nosacz : 05-04-2020 o 00:36

  17. #17
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Widać że się napracowałeś Poradnik przyda się zapewne wielu nowym graczom. Wszystko dobrze i czytelnie rozpisane.

    Repucik

    P.S zawsze się ktoś będzie faflunić. XDDD
    👇👇👇👇👇👇

    Cytat Napisał Janusz Nosacz Zobacz post
    Nie wyraziłem zgody, aby uczestniczyć w twoim poradniku. Bardzo proszę w przeciągu 24h usunąć zdjęcie z moim nickiem inaczej zgłaszam ten post.

    Pozdrawiam, Janusz Niesamowity
    .
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  18. #18
    Banned
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    2 550
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie



    Widzę, że nikt nie chce pokazać dalszej drogi co znajduje się na Ramzesie..
    Sporo osób pisało mi czy wrzucę drogę, czy znam drogę.. Znalazłem kilka starych filmów - być może komuś się przydadzą.






















  19. #19
    Łowca postów Damballa's Avatar
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    251
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dbasz o graczy! GM dla Sashy!! Świetna robota, Na pewno filmiki się przydadzą dzięki!
    Ripplex ->2958 - ...
    Kapitan Hasz -> 1253 - 2831
    Damballa ->
    4577 - 4962

    ...

  20. #20
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Miasto
    Giewont
    Posty
    27
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Po co wstawiasz 1/8 drogi?? Albo robisz kompletny poradnik albo nie rób wcale. Bez pozdrowień.

Podobne wątki

  1. [Rook] Ramzes Helmet
    By Sasza in forum Opinie & Krytyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 18-05-2015, 14:28
  2. Shapphire Helmet Quest and Winged Helmet Quest
    By Organizer in forum Questy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni Post / Autor: 07-05-2010, 18:38
  3. Devil helmet quest on rook
    By kylof in forum Questy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 08-09-2007, 22:37
  4. Winget helmet quest
    By Mini John in forum Questy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 29-07-2007, 16:24
  5. DSH Quest i Winged Helmet Quest
    By Mc Maciek in forum Questy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni Post / Autor: 30-06-2007, 19:32

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •