User Tag List

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 40 z 49

Wątek: Temat zbiorczy do narzeka?

  1. #21
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    200
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demon
    Cytat Napisał Old
    ty nie tykaj moich postów, skoro nie łamią regulaminu mam prawo napisać o tym że watson tez powinien zostać skasowany z sondy
    wlasnie za ten post chcialem Cie zbanowac, jak wiesz jest temat, w ktorym KOMENTUJEMY i jest temat, w ktorym WYBIERAMY, a to zasadnicza roznica. masz szczescie, ze dopisales kogo wybierasz
    Właśnie z tego powodu chciałem ponarzekać, gdyż Demon do mnie się przypierdzielił, a jak Azbest i Lordzik komentują w tym samym temacie co ja, oczywiście nie łamiąc regulaminu bo także napisali na kogo głosują, plus dodali zwykły niewinny komentarz, nie są straszeni tym permem, oczywiście Demon mi skasował mój komentarz, a po tym jak go zapytałem na priv, czy może to nie chodzi o to że pisze coś dodatkowo, tylko o to że piszę że Doktor Watson/marcello/marecki = SQUID (pewnie nie wszyscy o tym jeszcze wiedzą) dlatego skasował mój dalszy komentarz i powiedział że już ze mną nie będzie rozmawiać xd

  2. #22
    Uzależniony
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    743
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Old Zobacz post
    Właśnie z tego powodu chciałem ponarzekać, gdyż Demon do mnie się przypierdzielił, a jak Azbest i Lordzik komentują w tym samym temacie co ja, oczywiście nie łamiąc regulaminu bo także napisali na kogo głosują, plus dodali zwykły niewinny komentarz, nie są straszeni tym permem, oczywiście Demon mi skasował mój komentarz, a po tym jak go zapytałem na priv, czy może to nie chodzi o to że pisze coś dodatkowo, tylko o to że piszę że Doktor Watson/marcello/marecki = SQUID (pewnie nie wszyscy o tym jeszcze wiedzą) dlatego skasował mój dalszy komentarz i powiedział że już ze mną nie będzie rozmawiać xd
    Nic nie zrozumiałem

  3. #23
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    200
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demon
    nie słuchaj Eklera xD
    trudno, widocznie słabo się wczułeś

    #edytowałeś, usuwając.
    Ostatnio edytowane przez Old : 30-12-2013 o 17:12

  4. #24
    Butterfly! Demon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Lublin 桶
    Posty
    4 265
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    na moje jedno PW pisałeś 3 PW

    ps. jak już używasz PRYWATNEJ wiadomości to zostaw ją dla siebie, ale to świadczy tylko i wyłącznie o Twoim wychowaniu + musze dodać, że nic nie usunąłem, a edytowałem
    zawsze spontan, w bani korba, najchudszy z najchudszych, nieogolona morda

  5. #25
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    bera i sempacz u mnie i bolą stosunki analne

  6. #26
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    87
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dostałem tak mocnego bana na rooku, ostatni dzień pacc, tak bardzo wkurwiony, bo nie wbije 430 lvl, mocno wierzę, że zrobi to ktoś inny, kto zna passy do konta. Ktoś popłacze ze mną?

  7. #27
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Co ja odjebałem, przez 5 minut podałem numer gg Mortiego : /

  8. #28
    Bywalec Μejger's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    332
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elvanish Zobacz post
    "Prawie na tym samym poziomie", bo Mejger jest niżej? Zawsze był.
    No chyba cię pojebało chłopaczku

    narzekam na srające psy.

  9. #29
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    87
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Narzekam, że nie będzie z kim poexpić dziś na serwerze, ale wierzę mocno, że jakiś ward będzie też zalogowany, czekam na 00:00
    Ostatnio edytowane przez ʍǝǝʞ aka vimpexx : 31-12-2013 o 15:09

  10. #30
    Banned
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    200
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał ʍǝǝʞ aka vimpexx Zobacz post
    Narzekam, że nie będzie z kim poexpić dziś na serwerze, ale wierzę mocno, że jakiś ward będzie też zalogowany, czekam na 00:00
    nie narzekaj, widzimy się!

  11. #31
    Uzależniony
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    743
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Demon
    nie słuchaj Eklera xD
    o co chodzi?

  12. #32
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    228
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Denerwuje mnie KOSA I z chęcią bym go wykastrował, bo to klasyczny gimbus z monopolowego <3

    #Wkurza mnie sylwester rzygam nim 3/4 nachlanych mordek drących buzke AAAAAAA nowy rok AAAAAAAA i tak będzie tak samo gorszy jak ten a jeszcze pewnie 3/4 osób cieszy się na nadchodzący rok bo nie wie jeszcze ich czeka. Tusk podwyższy podatki i odechce sie wam grania na APO XD

  13. #33
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Narzekam na to, że do teraz nie rozumiem o co chodzi z "do siego roku", niech ktoś wytłumaczy

  14. #34
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Miasto
    mieszkam w mieszkaniu
    Posty
    139
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Kiedy nadchodzi Nowy Rok, składamy sobie życzenia, mówiąc czasem [do siego]. Na kartkach noworocznych, szyldach sklepowych, na plakatach spotyka się różną pisownię tego wyrażenia: raz łączną, raz rozdzielną. Kłopot ortograficzny wynika z tego, że nie wszyscy rozumieją sens tajemniczego słowa siego.

    Otóż siego jest dopełniaczem dawnego zaimka wskazującego si, sia, sie, który znaczył tyle, co 'ten, ta, to'. Do tej pory występuje on w paru konstrukcjach, np. ni to, ni sio; tak czy siak; taki, siaki i owaki, w staropolskiej, gwarowej formie latoś, co znaczy 'w tym roku', i właśnie w wyrażeniu do siego roku. Z tego powodu musi więc obowiązywać pisownia rozdzielna do siego.
    Dawniej do siego roku było formułką życzeń wigilijnych i dotyczyło dni starego roku. Ludzie łamali się opłatkiem i mówili: do siego roku, co znaczyło 'doczekajmy w zdrowiu tego roku, który nadejdzie'. Dzisiaj powiedzenie to odbierane jest inaczej; życzenia mają związek z całym rozpoczynającym się rokiem.
    Wiemy już, co znaczy do siego roku, i że człon do siego trzeba pisać rozdzielnie, gdyż całość to połączenie przyimka do, archaicznego zaimka siego i rzeczownika roku. Okazuje się, iż trudności ortograficzne z tym związane mieli już nasi przodkowie. Otóż kiedy archaiczny zaimek si powoli zanikał, ludzie zaczęli pisać dosiego (łącznie) albo Dosiego (łącznie i wielką literą) oraz łączyć całe wyrażenie z jakąś... legendarną Dosią, czyli Dorotą.
    Jak pisze prof. Jan Miodek (Rzecz o języku, Wrocław 1983, s. 27-28), "Kurier Litewski" z 11 stycznia 1818 r. zamieścił na łamach historię nadobnej dziewicy, krakowianki Doroty Trajtlesówny, ktorej zdrowie i dostatki nie opuszczały do późnego wieku. Kiedy w końcu zmarła (było to w Wigilię Bożego Narodzenia), wieść szybko rozeszła się pod Wawelem, a ktoś powiedział przy łamaniu się opłatkiem: "Daj nam, Panie Boże, dożyć Dosiego roku!".
    Z czasem o Dosi Trajtlesównie zapomniano, ale powiedzenie Dosiego roku (w znaczeniu: żebyśmy doczekali w zdrowiu wielu lat życia) podchwycono i rozpowszechniono. O tym, że jest to bajeczka, przekonuje prosty zabieg: zamiast Dosia wstawmy do życzeń imiona Zosia, Jasia, Wiesia... Ponadto przymiotnik dzierżawczy od imienia Dosia nie brzmiałby Dosiego, tylko Dosinego (tak jak od mama – mamin, np. Maminego płaszcza nie widziałeś?).
    Inną (poza do siego roku) formułką są życzenia zawierające słowa Nowy Rok. Słyszy się często: Wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem. Nie jest to poprawne. Mówimy: Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, czasem: Wszystkiego dobrego na Nowy Rok. Forma z Nowym Rokiem to kalka z języka rosyjskiego - s Nowym Godom (pozdrawlat'). Pod jej wpływem utrwalają się w polszczyźnie wyrażenia: z początkiem roku (lepiej: na początku roku), z końcem miesiąca (lepiej: w końcu miesiąca).
    Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku łączy się z koledą. Ciekawa jest etymologia tego wyrazu, wywodzącego się od łacińskiego calendae [wym. kalende]. Pierwotnie oznaczał on tyle, co 'pierwszy dzień miesiąca'. Dawni Słowianie nazywali tak pierwszy dzień roku (będący równocześnie dniem Bożego Narodzenia), a także upominek noworoczny. Później obyczaj ten przeniesiono wyłącznie na święto Narodzenia Pańskiego, a z czasem kolęda zaczęła oznaczać 'wizytę księdza w domu', 'pieśń bożonarodzeniową' i 'obrzęd ludowy związany z chodzeniem po domach'.

  15. #35
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Too long


  16. #36
    Zaawansowany
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ze demon i scorviel nie wpadaja na sylwka bo scorviel woli siedziec z dupeczka jezu

  17. #37
    Banned
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    87
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Taa, Administracja nic nie robi, nie odpisuje na moje posty. Mortiis kazal mi odswiezyc temat ze sprawa. A i tak nie odpisuje w ogole "lamiom". itp itp

  18. #38
    Banned
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    837
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crayon Zobacz post
    Too long

    mistrz .

  19. #39
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mistrz jest tylko jeden, otwieram poranne narzekanie związane z bólem głowy. Mnie akurat boli co innego, zwłaszcza moje podrapane plecy. Tak, to tylko z powodu mojej atencji. Ale Tibijczyk, znaczy niedotykający xD

  20. #40
    Gaduła Elvanish's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    121
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Μejger Zobacz post
    No chyba cię pojebało chłopaczku
    Bitch, please
    I tak wiesz, że love.

    A, Crayon, nie przypominam sobie, żebym Cię po plecach drapał, jak mi obciągałeś. :^)
    Ostatnio edytowane przez Elvanish : 02-01-2014 o 22:06
    Cytat Napisał dziq76plx3
    Zawsze trzeba sobie radzić, nawet w prima aprilis, pamiętaj o tym koleś.

Podobne wątki

  1. Artis - temat zbiorczy
    By Artis in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni Post / Autor: 25-06-2012, 19:10
  2. Paktofonika - Temat zbiorczy
    By Arcano in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni Post / Autor: 01-11-2009, 21:19
  3. Temat zbiorczy : Beef : Tede vs. Peja
    By Guguś:) in forum Muzyka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni Post / Autor: 25-10-2009, 12:41

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •