User Tag List

Zobacz wyniki ankiety: Czy sądzisz, że ban za dzielenie konta został przyznany uczciwie?

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    2 18.18%
  • Nie

    7 63.64%
  • Anonim, proszę Cię, skończ już

    2 18.18%
Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Wątek: "Dzielenie konta"- obro?ca narodu prosi o oficjaln? definicj?!

  1. #1
    Łowca postów Anonimowy's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    299
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie "Dzielenie konta"- obrońca narodu prosi o oficjalną definicję!

    Cześć!

    Wiem, że staję się nudny, ale co poradzić skoro zamiast powoli sprzątać burdyl donosicie jeszcze więcej śmieci.

    Jak wiecie jestem na serwerze dość długo i na przeciągu tego czasu słyszałem bardzo wiele teorii na temat dzielenia konta oraz przyczyn przy banowaniu. Dzisiaj jednak się bardzo zdziwiłem bo takiego wymysłu przez moje ładnych kilka lat gry jeszcze nie widziałem.

    Ban za dzielenie KONTA, powtórzę to jeszcze raz- KONTA, dla każdego przeciętnego gracza świadczy o tym, że ktoś używał TEGO SAMEGO konta z innym użytkownikiem. Nie wiem czy wiecie, ale administracja grę u kolegi na komputerze również odbiera jako "dzielenie konta". Sytuacja, że idzie się do kogoś i gra w pixele nie jest tu teraz najistotniejszą. Czasami sam idę do znajomych pograć np na kinekcie.
    Osoba, która dostała bana za to, że grała u kolegi próbowała ratować się na wszelkie sposoby, chciała nawet dać zdjęcie/filmik. Niestety pewna osoba z administracji nazwała to uzależnieniem i kombinatorstwem(tak, to jest właśnie to podejście do gracza, na które tak niedawno naciskałem).

    W tym momencie chciałbym prosić o to, aby "góra" podała nam oficjalną definicję dzielenia KONTA(nie mylić z komputerem), a Was-graczy proszę, abyście wyrazili po raz kolejny swoją opinię i napisali co sądzicie o poczynaniach naszych "stróży prawa"?

    Pozdrawiam,
    Adwokat


    @Demon
    Dawniej jak grałem z ziomkami z podwórka w Tibię(czasy gimbazy) to potrafiliśmy chodzić do siebie nawzajem i jeden drugiemu tłumaczył np jak ogarnąć questa, albo uczył pewnych rzeczy. To może narzucić od razu obowiązek sprzęgania konta z danym IP, żeby grać tylko u siebie xD

    @Boonek
    Jeśli administracja nie pozwala się komuś wytłumaczyć to chyba coś tu jest nie halo? Nie chce przyjąć żadnych dowodów i ogólnie ma w dupie próbę rozmowy.

    @Crayon
    To może niech osoba, która przyznała bana da możliwość wytłumaczenia się i nie pisze od razu o uzależnieniach itd bo jak dla mnie jest to chamskie.
    Ostatnio edytowane przez Anonimowy : 02-02-2014 o 22:30

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    228
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Osoby mogą posiadac ACC i Password do twojej postaci i mogą się logować ale nie mogą ci wbić w ogole expa (: potwierdzone info bynajmniej tak było jakiś czas temu, a jak jest teraz to nie wiem

  3. #3
    Banned
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1 252
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yoohi Zobacz post
    Osoby mogą posiadac ACC i Password do twojej postaci i mogą się logować ale nie mogą ci wbić w ogole expa (: potwierdzone info bynajmniej tak było jakiś czas temu, a jak jest teraz to nie wiem
    Masz racje, i tak jest do teraz lecz moim zdaniem nie powinno być banów za dzielenie w ogóle bo to "nasza" postać i robimy z nią co chcemy XD

  4. #4
    Butterfly! Demon's Avatar
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Miasto
    Lublin 桶
    Posty
    4 265
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Banowanie za 'granie u kolegi' działa chyba na takiej zasadzie:

    1. Osoba A wbija sobie na IP A, na postaci o nicku X +100000exp o 14:34
    2. Osoba A wbija sobie na IP B, na postaci o nicku X +3000000exp zaczynając o 14:40
    3. Osoba A wbija sobie na IP A, na postaci o nicku X +ILEŚTAMexp zaczynając nawet o 15:30 czy poźniejszej godzinie

    Robiąc to najczęściej pare X w tygodniu/miesiącu, ale fakt, że może bywać, że akurat koledzy mają takie wspólne zainteresowanie i grają u siebie razem w tibie.

    Co do bana faktycznie można by to jakoś sprecyzować, ale po co? Grasz to graj u siebie, tyle ode mnie. : p
    zawsze spontan, w bani korba, najchudszy z najchudszych, nieogolona morda

  5. #5
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Według mnie, ten ban jest bez sensu. Załóżmy, że dwóch kolegów mieszka na jednej stancji i jeden z nich jest nocnym markiem i gra całą noc, a drugi lubi sie dobrze wyspać i gra cały dzień, postać jest praktycznie cały dzień online, a konto jest dzielone i tego nie da się udowodnić.

  6. #6
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    350
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ziomek powiem tak... Skoncz pierdolic.. Jakby mieli brac pod uwage, ze ktos moze sobie grac u kolegi to nikt nigdy nie dostalby bana za dzielenie konta co stworzyloby otwarta bramke dla osob sharujacych..


    btw. Jesli nie sharowales - da sie to logicznie wytlumaczyc o czym swiadczy chocby moj przypadek






    Pozdrawiam

  7. #7
    VIP Crayon's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    2 444
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Poza tym, Game Master ma do wglądu Twoje logowania i jeśli widzi, że dwa-trzy powtarzają się ciągle i wtedy kiedy dane IP jest zalogowane to wbijane są poziomy (a nie tylko, że jedno IP się zalogowało i zdobyto 0 exp) i ogólnie rzecz biorąc dane IP gra jak gdyby nigdy nic, to jest wtedy pierwsza sugestia, że konto jest dzielone (sharowane). GM nie chodzi za Tobą jak cień i nie wie kto właśnie siedzi przed komputerem i jest zalogowany na postać. Może faktycznie tak być, że jesteś u kolegi i tam właśnie grasz (ja sam tak mam, loguję się u dziewczyny czasami żeby odpisać na reporta albo kogoś zbanować). I taki ban, z perspektywy GMa jest słuszny, a jeśli potem wychodzi, że te drugie IP nie ma innej postaci, a jak już ma to jest w grze w tym samym momencie co Ty, to wtedy już to wygląda inaczej. Sharing jest bardzo trudny do wyłapania, ale jest możliwy. I naprawdę, nie miejscie pretensji do ekipy za bany, bo GMowie mają do wglądu właśnie numery IP, a nie samych graczy - Mariusza i Andrzeja chociażby.

  8. #8
    Skrypter 7.6 Squid's Avatar
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Miasto
    Goat Castle
    Posty
    1 577
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Najbardziej mnie śmieszy podejście autora tematu - wie tyle co zdążył przeczytać pod temple od kolegi kolegi kolegi a nabija durne tematy byleby kogoś obciążyć.

    Zaraz zrobię spam pod temple, że Anonimowy crashuje serwer i będzie też 'potwierdzone info' ;o Co ciekawe na dowód dam zdjęcie jakiegoś kolesia w masce (anonimowego) przy komputerze - TO BĘDZIE DOWÓD WEDŁUG CIEBIE!

    Ja rozumiem, że Aziel aka Flac ma na tyle inteligencji by wymyślić na biegu 1000 wymówek, że to nie był shar tylko coś tam jednakże IP mówią co innego.

    Czy według Ciebie normalnym jest to, że 2 osoby mieszkające niedaleko siebie, grające na tym samym serwerze przychodzą do siebie grać w tibię (pomimo, że mają ją u siebie) i co lepsze korzystać z jednego kompa?

    Jeżeli są 2 postacie (A i B) oraz 2 komputery (1 i 2) a logowania wyglądają np. tak:
    Komp1Komp2
    AB
    B-
    AB
    To raczej nie wygląda to na pójście do kolegi i nie danie mu grać (ej ziomek, przyszedłem do Ciebie pograć bo na moim kompie mi się nie chce) tylko raczej, że ktoś inny gra w tym czasie?

    Temat zamykam.
    Ostatnio edytowane przez KaZeK : 03-02-2014 o 11:17
    "Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy."
    I will never die!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni Post / Autor: 01-02-2014, 01:48
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 21-12-2013, 21:57
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni Post / Autor: 18-12-2011, 22:34
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni Post / Autor: 02-07-2011, 02:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •